Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aktív korúak ellátása igényelhető munkaviszony megszűnése után? fórum

Aktív korúak ellátása igényelhető munkaviszony megszűnése után? (tudásbázis kérdés)


2023. febr. 28. 07:47

Sziasztok!


Sajnos 3 hónap próbaidő után felmondott a munkáltató.

Elmentem a Munkanélküli Központba a papírokkal,tudtam,hogy nem vagyok jogosult ilyen kevés idővel álláskeresésire.

Viszont az aktív koruak ellátását is elutasította.


Előzmény:

2022.08.09.-ig Aktív koruak ellátást kaptam.

Természetesen dolgoztam mellette napi bejelentéssel( sajnos a munkáltató nem jelentett be ,mint a végén kiderült ,így nem tudtam igazolni a 30 napot,ami szükséges volt a tovább folyósitáshoz)Így megszüntették az aktív koruak ellátását.


Továbbra is dolgoztam napi bejelentéssel, de ezt már nem fogadták el 08.09 után.( így megszünt az aktív korúak ellátása)

Majd 2022.10.01-től sikerült és bejelentett a munkáltató.

Mint tudjuk,hogy működik ez a rendszer( sajnos)3 hónap lejárta után megszüntetik a munkaviszonyt.

Most is így történt.

Továbbra is dolgozok napi bejelentéssal.( havi 10-12 napot)

Most szerettem volna az aktív koruak ellátását igényelni,de elutasítottak.

Arra hívatkozva,hogy nem tudtam igazolni 2022.08.09.-én a 30 napot.


Azt szeretném kérdezni,hogy amikor munkát létesitel,akkor nem tisztalappal indulsz??? és semmi köze az előző aktív koruak ellátásának a mostani aktív koruak ellátásához.??



Indoklás:

"A nevezett személy részére 2022.08.09. aktív koruak ellátása megszüntetésre került.

A nevezett személy által 2022.08.09.napját megelőzően teljesített együttműködés nem vehető figyelembe.

Szt 34§ (2) bekezdés b ,pontja-felülvizsgálatnak nem tett eleget-alapján."


Hogy tudom ismét igényelni az aktív koruak ellátását és mikor ezek után??


Nagyon szépen megköszönöm, ha segítségemre lesztek válaszotokkal.

Köszönöm

Kata

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook