Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aktiv korúak ellátását igényelheti-e a férjem, ha én tanfolyamos vagyok, megadják neki? fórum

Aktiv korúak ellátását igényelheti-e a férjem, ha én tanfolyamos vagyok, megadják neki? (tudásbázis kérdés)


2020. máj. 5. 11:27

"Az aktív korúak ellátására való jogosultság tekintetében akkor nem biztosított a megélhetés, ha a családnak az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 90%-át és vagyona nincs."


Ez pedig az aktív korúak ellátása . Mint ahogy írtad,neked a tanfolyamból származó jövedelem 76 ezer kb ,ez már kettőtöknek pont elég,hogy ne kapjon a férjed semmit .


Dehogy elég!!! ... de sajnos ez a jogszabály,mint az elején írtam az jogosult rá akinek semmije nincs . Ki van ez találva rendesen. De próbáljátok meg,hátha sikerül .

2020. máj. 5. 11:17

"A járási hivatal az egészségügyi szolgáltatás igénybevétele céljából annak a személynek állapítja meg szociális rászorultságát,

a) akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120%-át,

b) aki egyedülélő és jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-át

nem haladja meg, és családjának vagyona nincs."

13. szőkelédi (válaszként erre: 12. - Unom)
2020. máj. 5. 10:35
Úgy igen ,ha nem kap ellátást ,és egyedül van. De a hölgy jövedelme "túl sok",azt is beleszámolják. 😕
12. unom (válaszként erre: 10. - Szőkelédi)
2020. máj. 5. 07:00
Egy jó barátom novemberben lett munkanélküli, neki kellett volna fizetnie. Az önkormányzat átvállalta.
11. Irénke2 (válaszként erre: 10. - Szőkelédi)
2020. máj. 5. 06:07

A férjem jelenleg nem kap semmit, mivel munkanélküli lett, az álláskeresésire nem jogosult, nincs meg hozzá a megfelelő idő.

Ezért kérdeztem hogy aktiv koruak ellátást intézze e vagy sem?

Ha nem adják meg, akkor felesleges egy kört futni.

Valahogy meg kell oldani az egészségbiztositását.

Ezért kérdeztem, talán valaki volt hasonló helyzetbe és tud tanácsot adni.

10. szőkelédi (válaszként erre: 9. - Unom)
2020. máj. 4. 19:25
Aki álláskeresőit kap annak van Tb-je. Mert ugye vonják tőle a járulékokat , adót.
9. unom (válaszként erre: 3. - Irénke2)
2020. máj. 4. 19:09
A polgármesteri hivatalban érdemes megkérdezni, ők sokszor az álláskeresői alatt is átvállalják.
2020. máj. 4. 19:01
Munkaügyi központ által folyósított támogatás. Igen jövedelem.
2020. máj. 4. 18:49
Tényleg az a kérdés, jövedelemnek számít-e.
2020. máj. 4. 17:39
Elvileg időpontfoglalással be tudod nyújtani a kérelmet, de ahogyan az előttem szóló írta, 34.200,- ft az egy főre jutó jöv határ, ahhoz hogy az állam átvállalja a TB fiz kötelezettséget.
2020. máj. 4. 17:22

[link]


Itt a jogszabály,szinte csak az jogosult rá akinek semmilye sincs .

4. magdimnika74 (válaszként erre: 3. - Irénke2)
2020. máj. 4. 17:20
Ott pedig 34200 a határ. Egyébként kormányhivatalban intézik . De most biztos nem . Ott vannak a jogszabályok , megpróbálom belinkelni.
3. Irénke2 (válaszként erre: 2. - Magdimnika74)
2020. máj. 4. 16:44

Az egészségbiztositást ilyen esetbe nem adják meg neki??

Hogy tudom ezt elintézni,,

2. magdimnika74 (válaszként erre: 1. - Irénke2)
2020. máj. 4. 12:57
Biztos,hogy nem . Fejenként kb 25600 Ft a határ. Jóformán senki sem tudja igénybe venni.😟
2020. máj. 4. 12:31

Tanfolyamos vagyok,( 76 000 ft), a férjem az aktiv koruak ellátását igényelheti e??

Mivel csak erre lenne jogosult, de nem tudom megadják e neki, mivel én tanfolyamos vagyok.

Kérem ha valaki tudja írjon.

(Házasok vagyunk, és egy lakcimen vagyunk bejelentve.

Nem tudom a tanfolyam diját ,keresetnek számitják e,és most mennyi az egy főre jutó, amikor jogosult az aktiv koruak ellátására)

Várom válaszotokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook