Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit idegesít az anyósa az csatlakozzon... fórum

Akit idegesít az anyósa az csatlakozzon... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
74. Vancsa1977 (válaszként erre: 72. - 16594e332e)
2011. júl. 24. 12:31
Hát igen....De tényleg változott 1 kicsit amióta megszületett a fiunk.Csak az esik még rosszul,hogy a sógoromat pártolják állandóan.Ő az elsőszülött-2 év van a két testvér között.Amíg együtt laktak a fenti házban(Ahol laknak most,és az a sógoromé a ház) férjem csinált 90 %-ban mindent-a felesleges 10-ben meg az apósom,és mégis a férjemet bántsák.Meg így Jóska,úgy Jóska,meg Jóska 1 szent amiért elmegy akármikor a boltba..A férjem meg nem tudta csinálni a házkörüli dolgát,mert minden sz.rért a boltba kellett szaladgálni,mert az anyósom nem írt fel mindent.Ezen a városrészen ahol lakunk,nagyon sok ember a páromat dicsérik,hogy milyen ügyes kezű,meg mindent megcsinál,a bátyját meg szidták,hogy milyen léhűtő,bamba semmirekellő.Erre az apjáék azt mondják a férjemnek,hogy örüljön neki ha őt dicsérik.Nem azt mondják,hogy örülünk fim,hogy ilyen jó véleményen vannak róla,ááá nem...Meg nem akarnak benti wc-t(hanem kinti pottyantós wc van nekik is,mint nekünk) se mert azt mondt,hogy ők úgy ők nőttek fel kinti wc ben,meg mi fiatalak vagyunk és azért akarunk benti angol wc-t.Mondom ez nem fiatalság kérdése,hanem a 21.században élünk,és nem az ókorban..Meg sajnál magától bojlert,sőt 1 kis vízforralót,hogy legyen meleg víz neki-ááá nem,inkább melegít vizet a gázon.Meg nem kell neki fürdőszoba inkább lavórban fürdenek mind a 3-an.Mondtam a sógoromnak,hogy legalább neki legyen esze,mert ő legalább fiatal,de ő is olyan begyepesedett agyú,mint az apja meg az anyja....Nekünk is szidják a villanybojlert,hogy minek az nekünk-mondtam neki,hogy ó persze itt van az 1 éves gyerekünk,és majd melegíteni fogom a vizet nem?Erre ő azt mondta,hogy ő is 2 gyerek mellett annó megcsinálta akkor én is megtudom.Meg nekünk a zuhanyzó van megcsinálva,és azt mondták az apósommal,hogy mi fürdőskurvák vagyunk,mert mi a férjemmel mindennap lezuhanyozunk,sőt van hogy 2-szer is..Mert a bojler húzza az áramot..És sokba kerül.
2011. júl. 23. 23:42
Azt hiszem én megtaláltam a helyes utat. Többé nem fogom a páromat arra kérni, hogy béküljön ki a szüleivel. Ha találkozom anyósommal udvarias leszek továbbra is, ha idejön jól fogadom, de nem fogom magam hibásnak érezni, csak azért mert azt állitja, hogy elvettem a fiát tőle. Nem vettem el, nem is akartam, nem is szeretném.
72. 16594e332e (válaszként erre: 70. - Vancsa1977)
2011. júl. 23. 22:52

juj, bocs, nem akarlak elkeseríteni, de KUTYÁBÓL NEM LESZ SZALONNA. Aki amilyen volt, olyan is marad.

Az én anyósom is ilyen volt, csak kisebb mértékben, mint most.....most 1000x rosszabb:(((((((((((((

2011. júl. 23. 22:49

Annyira ki nem állhatom az anyósomat, hogy most fel sem köszöntöttem a névnapján. NEM ÉRDEKEL!!!!

A fiam lement, de a pici lányomat már nem engedtem oda.

Aki nekem hátat fordít hónapok után, hogy SOK A DOLGA, és meg sem kérdezi mi van az unokáival, az nem érdemel meg annyit sem, hogy felköszöntsem.

2011. júl. 23. 21:11

HELLO MINDENKINEK.

HÁT ÉN IS TUDNÉK ANYÓSOMRÓL ÍRNI 1-2-TŐT...ÉN A PÁROMMAL-AZÓTA FÉRJEMMEL 2008 MÁRCIUSÁBAN JÖTTÜNK ÖSSZE-ÁPRILISBAN MÁR HOZZÁ IS KÖLTÖZTEM.AZ ANYJÁVAL ÉS A BÁTYJÁVAL LAKOTT A MOSTANI HÁZUNKBAN(MERT EZ A LAKÁS ANNÓ KÖZÖS UDVARON 2 LAKÁS VOLT,DE EGYBE VAN MOST NYITVA).AZ ANYÓSÉK A MOSTANI SÓGOROMMAL HÁTSÓ LAKRÉSZBEN LAKTAK,MI ELŐL.DE VOLT VAN 1 MÁSIK LAKÁS AHONNAN 1 ÉVVEL ELŐTTE LEKÖLTÖZTEK,ÉS NEM TUDTÁK ELADNI,HÁT ÉN 1 HÓNAP ALATT RÁJÖTTEM,HOGY A LEENDŐ ANYÓSOM ENGEM ELAKAR ŰZNI,ÉS NEM AKARJA,HOGY EGYÜTT LEGYEK AZ AKKOR 39 ÉVES FIÁVAL...MINDEN ESZKÖZT BEVETETT,HOGY ELŰZZÖN,DE ÉN NEM HAGYTAM MAGAMAT.VOLT OLYAN,HOGY KAVARTA A SZ.RT,ÉS ÉN MEG ELMONDTAM A PÁROMNAK,HOGY MIT CSINÁLT AZ ANYJA,ERRE AZ ANYÓS A FIÁNAK MÁSHOGY ÁLLÍTOTTA BE A DOLGOT,ÉS MONDTA,HOGY HAZUDOK,DE A PÁROM NEKEM HITT.1 HÓNAP UTÁN MONDTAM A PÁROMNAK,HOGY AZ ANYJA EL AKAR ŰZNI-Ő ERRE AZT MONDTA,HOGY ÁÁÁÁ AZ Ő ANYJA NEM OLYAN-ERRE FÉL ÉV UTÁN AMIKOR AZ ANYÓSÉK ELMENTEK ABBA A HÁZBA AMIT NEM TUDTAK ELADNI(ÉS AZ A SÓGORÉ LETT,EZ A PÁROM NEVÉN VAN)A PÁROM IS AZT MONDTA,HOGY IGAZAM VOLT,TÉNYLEG ELAKAR VÁLASZTANI MINKET AZ ANYJA.. 2009 NOVEMBERBEN TERHES LETTEM-2010 FEBRUÁRJÁBAN MEGESKÜDTÜNK-4 HÓNAPOS TERHESEN-ÉS AZ ANYÓSOMÉK EL SE JÖTTEK....ADTAK 50000 FT-OT,ÉS KÉSZ..A SÓGOROM ARRA SE VOLT KÉPES,HOGY AZ ÖCCSÉNEK ELJÖJJÖN TANÚNAK(AZ UNOKATESTVÉREM FÉRJEM JÖTT EL A PÁROMNAK TANÚNAK),DE ZABÁLNI AZT TUDTAK...AZ ANYÓSOM 2 NAPPAL A LAGZI ELŐTT AZT MONDTA,NAGY KROKODILKÖNNY HULLAJTÁS KÖZBEN,HOGY JAJ,JAJ Ő ELVESZÍTETTE A KISEBBIK FIÁT(ALIG 400 M-RE LAKUNK EGYMÁSHOZ...)MONDTA A PÁROM,HOGY NEM PÉCSRE,VAGY SZEGEDRE MENTÜNK LAKNI,AKÁRMIKOR LÁTHATJA.ERRE AZT MONDTA,HOGYHA A KISEBBIK FIÁT ELVESZTETTE,A NAGYOBBIKAT NEM HAGYJA MEGNŐSÜLNI,MEG AZT SE ENGEDI,HOGY ÖSSZEJÖJJÖN VALAKIVEL MÍG Ő ÉL....MOST A SÓGOROM 44 ÉVES,ÉS HA ÉL MÉG AZ ANYÓSOM 16 ÉVIG A SÓGOROM 60 ÉVESEN MÁR KINEK KELL??ÉS SÓGOROMNAK CSAK 1 KAPCSOLATA VOLT AZ ÉLETÉBEN....A TERHESSÉG VÉGE FELÉ SOKAT VOLTAM KÓRHÁZBAN,ÉS 1-SZER AZT MONDTA A FÉRJEMNEK,-AKI SEGÍTETT A GAZT ELÉGETNI NEKIK,HOGY HOZZA IDE A GYEREKET HA MEGSZÜLETIK,ÉS ÉGESSÉK EL OTT A TŰZBEN..FASZA ANYÓS NEM.....SOKSZOR ADTUNK NEKI ENNIVALÓT,SZINTE MINDIG A KUTYÁNAK ADTÁK,NEM ETTEK BELŐLE VAGY SEMMIT,VAGY 1-2 KANÁLLAL.DE AMIÓTA A GYEREK MEG VAN AZÓTA MINTHA MEGENYHÜLT VOLNA VELEM SZEMBEN,A GYEREKET MEG NAGYON MEGSZERETTE,SŐT IMÁDJA..

69. Vergina (válaszként erre: 68. - K-né Zsóka)
2011. júl. 20. 16:31

Hál Istennek, egyik sem forszírozta az együttlakást:)) Pedig albérletben kezdtük, holott anyóséknál a felső lakásban elfértünk volna mert a "pici" még tényleg pici volt. Kiadta albérletbe idegennek inkább. Meg aztán mi se akartuk annyira ismerve őket. Én házam én váram volt a jelszavuk.

Most pedig a mi jelszavunk is feléjük: te házad te várad, tégy vele amit akarsz!

68. K-né Zsóka (válaszként erre: 67. - Vergina)
2011. júl. 20. 15:57
Ez így igaz, Messziről azért könnyebb"szeretni" egymást:). A szüleim soha nem tiltakoztak ,mert 35 km-el odébb költöztem mikor férjhez mentem. Ezzel szemben anyósom tüzet okádott ,mert nem óhajtottunk együtt lakni velük. Na de majd megszokja...
67. Vergina (válaszként erre: 74. - K-né Zsóka)
2011. júl. 20. 15:32

Nekem egy nővérem van de mi nagyon jóban vagyunk! Anyumnak van egy lakása és egy háza. Ő is elosztotta már magában melyikünk mit fog örökölni de mi a tesómmal viszont már megegyeztünk, hogy eladjuk mindkettőt és felezünk. Összeveszni nem fogunk ezen, az biztos!

Egyébként anyum is érdekes anyósa páromnak. Mindenkit lenéz, páromat is, a szavaival élve ő "csak" egy agrár végzettségű ellentétben anyám hatalmas vegyész végzettségével! De ilyen szempontból vele sem foglalkozunk. Járjon csak 10 cm-el a föld fölött ha neki úgy jó. Szoktam mondani a gyerekeimnek, csapjanak agyon ha kezdenék hasonlítani rá!:))

Ettől függetlenül anyám és párom jól megvannak, mert páromat sem kell félteni, tud ő is a magas lóról beszélni ha kell.

Szóval mindketten meg vagyunk áldva valahogy a saját anyánkkal is meg egymáséival is. Nem is laknánk soha együtt egyikkel sem! Jobb messziről szeretni egymást!

66. Vergina (válaszként erre: 72. - K-né Zsóka)
2011. júl. 20. 15:23

Nem, nem a nevére vették ő már oda született. Sőt az eredeti ház anyósé és férjem édesapjáé volt, akitől ugye elvált anyós. Ennél a résznél sötétség van, hogy hogyan került az egész anyós nevére. A felső lakást viszont már a második férjjel együtt vették meg. De a ház nem lakásonként volt külön néven hanem az alsó lakásnak is fele-fele anyós-2.férj és a felső is ugyan így. Most, hogy 2. férj meghalt mindkét lakás 1/2-részét a "pici" örökölte anyós haszonélvezetet kapott, a másik 1/2 rész anyós nevén van. Amit ha rendes anya akkor az ő halála esetén 3-an örökölnének így viszont csak 1 gyereké lesz.

Valami ügyvéd által fogalmazott papírt írtak alá amit valószínű meg lehet támadni ha öröklésre kerül a sor. Hogy párom mit fog tenni az sok mindentől függ, pl. milyen anyagi helyzetben leszünk éppen? De ápolgatni, ha lerobban sógornőm fogja az biztos! Én ugyanis nem vagyok hajlandó! Van nekem anyám akit ápolnom kell majd ha oda kerül. Ő meg szinte úgy nevelte a harmadikat, hogy öreg korára legyen mellette valaki. Hát nem is ment férjhez még pedig rendesen benne van a korban már....viszont anyját ugyan úgy ki nem állhatja! Ez a legnagyobb büntetés azt hiszem! Most már rájött, de késő! Ezért kapja meg elég sűrűn, hogy oldja meg a problémáit ahogy akarja!

:)) Én meg gonosz módon kárörvendek a háttérben:))

2011. júl. 19. 15:18
A fiam azt mondta, hogy belőlem "szupernagyi lesz", ha továbrra is csinálom :)
64. f8528030f9 (válaszként erre: 63. - K-né Zsóka)
2011. júl. 19. 14:52

"ámen"Úgy legyen!

Váljon belőlünk "egy tündéri kis mamóka":-DDD

63. K-né Zsóka (válaszként erre: 60. - A14deb9047)
2011. júl. 19. 14:50
Nagymamám 85 évesen halt meg és szellemileg mindvégig friss maradt:). Ez sem kötelező öregkori tünet:)Én már előre tudom,hogy olyan aranyos idős hölgy leszek mint annak a rendje:D. Mindenre tisztán fogok emlékezni ,még a meg nem történt dolgokra is:D. Na de alaposan eltértünk a témától. Viszont addig sem az anyósok rossz természetén keseregtünk:).
62. f8528030f9 (válaszként erre: 58. - A14deb9047)
2011. júl. 19. 14:03
És én még tanultam is ilyet....
61. emmoni (válaszként erre: 44. - Naomi1)
2011. júl. 19. 13:59
én sógornőmékre is főztem mert míg ott laktunk anyósoméknál(8 évig) addig mindent én csináltam és ők minden nap jöttek enni mert nincs ideje főzni. ez addig ment míg egyszer gúnyosan megjegyezte hogy én az anyját meg az apját éheztetem. 2 hónapra rá elköltöztünk.
2011. júl. 19. 13:57
remélhetőleg még nem vagyok demens :D
59. K-né Zsóka (válaszként erre: 58. - A14deb9047)
2011. júl. 19. 13:45
szenilis: az öregkorral járó szellemi tevékenység hanyatlásában szenvedő
2011. júl. 19. 13:33

Tisztázzunk egy fogalmat: a szenilis emlékezetem szerint orvosi értelemben azt jelenti, hogy "időskori"... (nem szellemi leépülés, elbutulás, stb.). Változik a személyiség - ez természetes. Változik a memória, a megjegyzőképesség, a viselkedés, az érzelmi megnyilvánulás, a precizitás, a tisztaság, stb.

Nem véletlenül van "időstudomány" is, amit úgy neveznek, hogy gerontológia.

57. naomi1 (válaszként erre: 55. - K-né Zsóka)
2011. júl. 19. 13:33
igazad van a 93 eves nenikenk eleg szemilis volt a maga modjan. kijelenteseket tett pl.hogy tole a gyerekek felfordulhatnak csak a kutyakat szereti meg a haraposakat is. Szoval kutyas baratokat vittuk mert imadta oket. nagyon aranyos volt de tudott olyanokat mondani (de nem vettuk komolyan persze). anyosommal mindig osszevesztek. mert o nem hagyta ra pedig szegeny 93 volt nem komolyan gondolta. az utolso heten mar anyosom nem is jott.pedig az o sogornoje volt. egy hetig haldoklott mire ement szegeny. iszonyat volt.:(((( akkor a heten nem mentem anyoshoz mert a nagyneni fontosabb volt. mellette lenni mig eszmeletenel van. anyosom nagyon feltekeny volt, mert nem o volt akkor a legfontosabb. nem akartam elhinni hogy miket mondott. nem is mondom itt a forumon.
2011. júl. 19. 13:30
Sziasztok...én most megyek,mindenkinek szép napot!
55. K-né Zsóka (válaszként erre: 43. - Bnedora)
2011. júl. 19. 13:21
Igazad van, nem szép felhánytorgatni semmit, de én nem is éreztem annak. Inkább csak azt szeretné bebizonyítani a hozzászóló, hogy ő tényleg igyekezett, de hiába. És nekem is van egy közel 85 éves nagynéném, aki tesz fura dolgokat, de ha szenilis akkor az ember elnéző. Gondolom a 103 éves néni sem teljesen tiszta elmével teszi a fura dolgait. Az már betegség és itt nem erről szól a fórum:).
54. 937a2a883a (válaszként erre: 51. - K-né Zsóka)
2011. júl. 19. 13:21
Pontosan!
53. f8528030f9 (válaszként erre: 52. - A14deb9047)
2011. júl. 19. 13:21
Oké,ebben van igazság,de legalább próbálja megérteni őket az ember(fiatalabb),nem?
2011. júl. 19. 13:19
Amíg huszon-harmincas voltam, nem értettem az idősebbeket, pedig szinte mindig köztük éltem, dolgoztam. Most, amikor már rágja lassan a 60 a sarkamat, másképp látom a világot.
51. K-né Zsóka (válaszként erre: 39. - Bnedora)
2011. júl. 19. 13:16
Mindegy hány éves az ember, ha az időmúlásával csak az ősz hajszálai sűrűsödtek, de bölcsesség nem adódott hozzá. Egy alap tisztelet mindenkinek jár. aztán vagy eljátssza ezt az ember vagy nem. Nem a kort kell tisztelni, hanem az embert de azt is csak akkor ha kiérdemelte.
50. naomi1 (válaszként erre: 46. - Bnedora)
2011. júl. 19. 13:14
ja az enyem is fel akarta 2 hete tenni a serpenyot a konyhaszekreny tetejere. Nem ertettem miert. szalonna volt benne melegis volt hogy miert epp a szekreny tetejere akrta feltenni. Na mindegy szerencsere idejeben mentem Feltettem neki oda. Meg nekem is nagy nehezsegek aran volt. Ha nem mentem vola akkor bele gondolni is rosz. Na de a fuggonymosas is a maniaja. azt meg persze fel kell rakni. Szerencsere megvar vele. A nagyneninket szegeny 93 volt 2 hete temettuk. O egyedul lakott otthon. nem akart otthonba menni. O szegeny leesett a lepcson. Jart hozza hivatalos gondozo, mi, anyosek. Hiaba mondtuk neki egyezzen bele hogy otthonba kruljon nem akart. Szep kort mert. Isten nyugasztalja.
49. f8528030f9 (válaszként erre: 47. - A14deb9047)
2011. júl. 19. 13:12
Képzeld el vannak még olyan emberek akik szívesen segítenek!!!Ha megkérik,ha nem!
48. f8528030f9 (válaszként erre: 43. - Bnedora)
2011. júl. 19. 13:10

Tudod az a nagy büdös helyzet hogy én tudom hogy mikre képes egy gondozásra szorult idős néni.



Olyan nagy dolog azt mondani hgy nem kedvellek és nem is foglak soha!Bakker akkor hagyom a francba és még véletlenül sem viszek neki semmit,nem csinálok neki semmit!De ezt nem igazán mondják,az én anyósom nem!Pedig elejét vehettük volna mindennek és én se írogatnék ide,mert akkor tisztán látnék.Elmondhatnám magamról hogy nincs bajom az anyósommal!

47. a14deb9047 (válaszként erre: 42. - Naomi1)
2011. júl. 19. 13:09

Így is fel lehet fogni. De úgyis, hogy ha kérne, akkor pedig az lenne a gond, hiszen jóltartja magát, elmehetne kerékpárral is...

Különösen az idősek abban nevelkedtek, hogy nem kérünk szívességet! És akik túléltek min. egy világháborút, azok bizony másképp látják a világot...vagy megoldom egyedül, vagy inkább lemondok róla...

Sajnos mostanában általános mentalitás az, hogy mindenkitől mindent elvárunk, mindenkit kritizálunk, mindegy, hogy szomszéd, sógornő, bölcsődés gondozó, óvónő, tanító-tanár, orvos, stb.

46. bnedora (válaszként erre: 42. - Naomi1)
2011. júl. 19. 13:07

A másik szomszéd bácsi 89 éves, és tavasszal még motorozott. Most már szerencsére nem látom, de hiába mondták neki a fiai, hogy már ilyen korban veszélyes, nem érti meg. Az én anyósom is alig bír menni, mert nagyfokú csontritkulása van, de ha nem mész időben el hozzá, hogy segítsél, akkor megcsinálja maga (gondolok most az ablakpucolásra). Higgyétek el, az ember sokszor nem gondolja át, hogy mennyi éves, mit bír, csak azt tudja, hogy ő ezt korábban meg tudta csinálni, akkor most is menni fog.

Amúgy, mint a többi anyós fórumon is olvastam, valóban meghökkentő, hogy milyen emberek vannak.

45. naomi1 (válaszként erre: 43. - Bnedora)
2011. júl. 19. 13:05
hat azert viszek nekik mert nem ismerik a Magyar sutiket es szeretik ha sutok mert nekik ez kulonlegessek. En meg buszke vagyok ra hogy tudok nekik olyat csinalni amit szeretnek. A fiuknem sut mert nem tud. A lanya meg azert nem mert nem tanitotta meg.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook