Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akinek volt Coli a vizeletében, volt olyan akinek sikerült kiirtani? fórum

Akinek volt Coli a vizeletében, volt olyan akinek sikerült kiirtani? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
23. lilluska25 (válaszként erre: 22. - Judyt640)
2009. júl. 21. 20:58

ilyen véres stb vizelet nekem nemvolt hálistennek.


doki szerint pasiknak nincs..hát nemtudom sztem tölük kapunk el minden szart,hiába vigyáz az ember,.nekem is szar,idén a strand kilöve és asszem végleg ,mindig van vmi nögy bajom is,ha mlg strandra is megyek,kitudja,

bár Klórozzák a vizt de akkor is.

2009. júl. 21. 20:48
EZ már vagy15 éve volt de azért utánna legalább évente elöjött 1 óráról a másikra véres lett a vizeletem noaz fájt.DE hidd el a tea használt jó az áfonya is énis olvastam róla.
21. lilluska25 (válaszként erre: 20. - D4464aaf8a)
2009. júl. 21. 20:38

ó szegény...pill jövök

fürdök

2009. júl. 21. 20:34

Akinek már volt végbéltükrözés, az inkább azt mondaná, hogy nem fáj, csak kellemetlen...


BNekem kétszer dugtak fel katétert, és nem fájt... Csak el kell lazulni...

19. lilluska25 (válaszként erre: 17. - D4464aaf8a)
2009. júl. 21. 20:33
nem tudom nekem azt mondta utána 1 héttel ellenöriz ni kell ujra h elmult e vagy nem...uristen még 1 hónap kb mire vége lesz és ha nem mult el ujabb antib..
18. lilluska25 (válaszként erre: 15. - Judyt640)
2009. júl. 21. 20:32

hólyagtükrözés ??úú az fáj,

??

17. d4464aaf8a (válaszként erre: 14. - Lilluska25)
2009. júl. 21. 20:32

Persze, antibiotikumot, de utánna nem szoktak ellenőrző laborvizsgálatra küldeni...

Ha baci van a vizeletben, akkor az előbb-utóbb felfedi magát, és előjönnek a tünetek...

16. lilluska25 (válaszként erre: 15. - Judyt640)
2009. júl. 21. 20:31

igen mert ha nem célzottan kaptál kezelést lehet azért nem mult el volt tenyésztésed is ?

mert nekem ott van h mire rezisztens és mitöl mulhat el...remélhetöleg.

2009. júl. 21. 20:28
Elolvastam amit irtatok.Nekem évekkel ezelött volt egy erös felfázásom ami többszöri antibiotikum kura után sem mult el lehet hogy ez lehetett hólyagtükrözést is csináltak végül aztmondta az urológus menjek el a biopatikába nálunk egy volt gyógyszerésznö müködtette és Ö allitson össze nekem egy teát sokáig ittam a teákat de helyre jöttem.Nekem mindig van itthon medveszölölevél tea ha fehérje van a vizeletben ez 10 nap alatt kihajtja reggel este 1 kávéskanál lal ebböl 3dl vizben kicsit fözni majd meginni
14. lilluska25 (válaszként erre: 13. - D4464aaf8a)
2009. júl. 21. 20:27

tudom de mondom ez ilyen hidd el sokat tudok róla sajnos,nem egy ismerösömnek van és nem sikerült kiirtani de remélem neked meg nekem sikerül.

vannak más fórumok onnan is sok emberrel bszéltem.asszem vmi nöi oldal az is,nézz utána.

és te kaptál bogyót ???

2009. júl. 21. 20:23
Ha beírod a Googleba, hogy Coli baktérium, csak ennyit, ott nézd meg a Wikipédia részt, ott kép is van a baciról...
12. lilluska25 (válaszként erre: 9. - D4464aaf8a)
2009. júl. 21. 20:03
ez föleg felnötteknél vamn :) :(
2009. júl. 21. 20:02

Ö meg mondta h többet antib nem szed,,,dokik szerintem csak nem akarják megmondani h ez kb olyan mint a Hpv.sosem mulik el.


amugy ez egy speckós baci azért neház kiirtani olyan lábai vannak ami megtapad a falon,ihatsz te 5 litert is...

10. lilluska25 (válaszként erre: 9. - D4464aaf8a)
2009. júl. 21. 20:01
mondom, ez nöknél nagyon gyakori sajnos. és jobb ha nem olvasod el a többi fórumot mert én majdnem sirva fakadtam...akinek ez volt,iszonyat nehezen mult el vagy elsem mult.bnnömnek már az 5.tenyésztése is poz...
2009. júl. 21. 19:59

Nekem 3 hónap lefolyása alatt kétszer is ez a baktérium volt a vizeletemben...

Pedig én felnőtt vagyok...


Minkét alkalommal azt jeleztem a Háziorvosomnak, hogy fáj a hasam, azonkívül mást nem éreztem...

Aztán elmentem a mikrobiológiai laborba, és mindkétszer ez a baci volt...


De most pár napja ismét megemlítettem Neki, hogy ismét fáj a hasam, de nem tudom, hogy az állandó ventillátorozástól-e, mert én túlzott mértékben izzadok, és éjjel is ventillátorral alszom, ha nem múlik el a hasfájás, akkor ismét labor...

8. lilluska25 (válaszként erre: 4. - D4464aaf8a)
2009. júl. 21. 19:57
ezt ismerem
7. lilluska25 (válaszként erre: 5. - Mufifufi)
2009. júl. 21. 19:57
miért nem javaslod ?pedig ez máshogy nem mulik el, ez nagyon erös.
2009. júl. 21. 19:55

Ezt is a Google-ról másoltam ki:


Az E.Coli baktérium, -mely számos törzsből áll- a normál bélflóra része. Közülük több is rendelkezik un. virulencia faktorral, mely kimutatható. Ez utóbbiak elsősorban hasmenést okoznak, mégpedig úgy, hogy hozzátapadnak a bélhámsejtek falához, méreganyagokat termelnek, és a hámsejteke károsítják. Az eredmény bélnyálkahártya-gyulladás és annak tünetei: vizes, esetleg véres hasmenés, hasi fájdalom, láz, hányás. A tünetek tehát nem jellemzőek az egyes törzsekre, azonban a betegség súlyosságát befolyásolja a beteg kora és kórokozó aktuális fertőzőképessége. A fertőzés emberről emberre terjedése nem jellemző, de előfordulhat. A kórokozó átvitelében az ivóvíz és az élelmiszer (hús!) játszik szerepet. A betegség kiállása után az egyén tünetmentesen ürítheti székletével a kórokozót (szennyvíz-víz!). az E.Coli baktériumok nem veszélytelenek a béltraktuson kívül sem. Komoly megbetegedést okozhatnak a húgyutakban (vesemedence-gyulladás), az idegrendszerben (agyhártyagyulladás), vagy újszülöttkorban az egész szervezett elárasztásával, egy nehezen uralható, un. szepszist (vérmérgezést). Ma Magyarországon egy átlagos körülmények között élő és táplálkozó egészséges 14 éves fiút, aki betartja a személyi higiénés rendszabályokat, nemigen fenyeget súlyos E.Coli fertőzés.

Dr. Gömöri Ágnes

2009. júl. 21. 19:55
Szia én is gyakran felfáztam anno, coli baktériumot találtak nálam is.Szerencsére kb. 1éve megszűnt, az antibiotikum nevét nem tudom, de nem javaslom.Sokkal inkább a kamillás ülőfürdőt, a cranberry juice-t(vörösáfonyalé) meg az aszalt vörösáfonya is jót tesz.Persze főleg megelőzésre, előtte valahogy el kellene tüntetni..
2009. júl. 21. 19:53

Google:


E. coli baktérium fertőzés



A különböző törzsekből álló kóli baktérium (Escherichia coli) az egészséges bélflórában is megtalálható. Több törzs is rendelkezik ún. virulencia faktorral, vagyis olyan anyagot termelnek, amelyek serkentik a patogén szaporodását, gyengíti a szervezet ellenállóképességét. E törzsek elsősorban hasmenést okoznak, bélnyálkahártya-gyulladást okozva, ami vizes, esetleg véres hasmenést, hányást, hasi görcsöt okoz. A betegség súlyosságát a beteg általános egészségi állapota, kora és kórokozó virulenciaja is befolyásolhatja. A fertőzés leggyakrabban az ivóvízzel, illetve élelmiszerrel (pl. hús) terjed, ritkább esetben emberről emberre is. Az E.coli baktériumok a bélcsatornán kívül is okozhatnak megbetegedést a húgyutakban elszaporodva vesemedence-gyulladást, vagy agyhártyagyulladást. Újszülötteknél az egész szervezetben általános fertőzést kiváltva szepszist is eredményezhet. .

2009. júl. 21. 19:42

nem tudtam h kicsiknek is van,föleg nöknek a felfázás elsö számú okozója...

és nagyon nem lehet kiirtani sajna.


most derült ki,kaptam 2 féle antib.de ez h ki mit kap mindenkinek más..

2009. júl. 21. 19:40
Szia Nekünk van REMÉLEM MÁR CSAK VOLT ,holnap megyünk kontrolra.4hónapos a kisfiam és sajna neki:(((((( TE milyen kezelést kaptál???Mióta tart??
2009. júl. 21. 19:06
Akinek volt Coli a vizeletében,volt olyan akinek sikerült kiirtani?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook