Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akik valamilyen okból abbahagyták a Paleolit táplálkozást, azok véleményét, tapasztalatát várom fórum

Akik valamilyen okból abbahagyták a Paleolit táplálkozást, azok véleményét, tapasztalatát várom (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2013. febr. 25. 11:55
Sajnálattal olvasom soraitokat, hogy pár fajta ételtől ilyen rosszul vagytok. Nagyon nehéz lehet így élni. Én nem vagyok allergiás semmire, és egyik étel sem okoz gondot, talán néha a meleg tejeskávé, de azt ritkán is iszok, esetleg a kenyér, ha hosszú ideig odafigyeltem, aztán megint bekenyerezek, akkor, de emígy semmi.
109. akác56 (válaszként erre: 107. - Bd5e718401)
2013. febr. 25. 11:52
Hagyjuk! Azt eszem, amitől nincsenek panaszaim! - sajnos a gabonáktól és a hidegen sajtoltaktól van, ami nem allergia.
108. 130454e42d (válaszként erre: 107. - Bd5e718401)
2013. febr. 25. 11:45
A teljes kiőrlésű dolgokkal vigyázni kell, nagy mennyiségben kislányoknál akár korai nemi érést is okozhatnak, és pl. a fusarium is csak ezekben található meg. Mindennek van előnye és hátránya is szerintem.
107. bd5e718401 (válaszként erre: 106. - Akác56)
2013. febr. 25. 11:40

Én tudom, hogy Te mire gondoltál, de téves eszme, hogy más az alapanyaga az olajadnak.


Az a sejtésem, hogy a pelyvát kevered a maghéjjal.

106. akác56 (válaszként erre: 104. - Bd5e718401)
2013. febr. 25. 11:09

Nagyon szépen, érthetően leírtad! - csat ettől még nem gyógyult meg senki!

Én már kitapasztaltam, hogy melyik élelmiszertől vagyok beteg (nem részletezem, de rengeteg tünet jelentkezik), és melyiket fogyaszthatom nyugodtan.

Az "én finomított olajam"- nál tisztított olajra gondoltam. Min. menyiséget használok belőle, inkább zsírokkal sütök-főzök.

A gabonáknál a héjon belül is található penészspóra, s azok toxinjai.

105. akác56 (válaszként erre: 102. - 3d0696d927)
2013. febr. 25. 10:06

Nem sok vitaminhoz juthatunk általuk! A sok élesztő gomba kapcsolatba lép velük, erjedve halad végig a beleken - puffadás és gázképződés közepette. Ami nem ürül ki, az meg csirizként a bél falára ragad.

A gyümölccsel is ez a helyzet! Én frissen nem is tudok enni, pedig sok gyümölcsfánk van. Esetleg "candidás" rétesbe, sütibe.pl. a meggytől nem vagyok beteg, ha rétesbe teszem.

104. bd5e718401 (válaszként erre: 101. - Akác56)
2013. febr. 25. 10:05

Itt már a szezon meg a fazon teljesen elegyedik. Ha egy bizonyos élelmiszer ilyen hatást váltott ki nálad, akkor Te valószínűleg allergiás vagy rá. Ugyanígy lehetnél allergiás, vagy mutathatnál intoleranciát zöldségre, gyümölcsre.


A héjával együtt őrlés a maghéjat jelenti, ha a maghéj penészes, akkor már a liszttest sem feldolgozható.


A hidegen sajtolt olaj nem azt jelenti, hogy héjastól teszik az olajütőbe, se a tökmag, se a napraforgó, se a mogyoró, dió esetében. A hidegen sajtolás azt jelenti, hogy csak mechanikus erővel nyerik ki az olajat, és a nyomás által keletkezett hő nem haladhatja meg a 40 fokot. Napraforgó esetében az utána megmaradt pogácsából csinálják a te finomított olajadat, amit azért többlépcsős vegyszeres eljáráson átvinni, hogy egyáltalán fogyasztható legyen. A tökmagolajütés után visszamaradt pogácsából meg tökmaglisztet készítenek, és onnan kerül a paleos asztalra, ugyanúgy, mint a többi magliszt.

103. AlBundy
2013. febr. 25. 09:14
Azért itt durva dolgokat lehet olvasni..:D
102. 3d0696d927 (válaszként erre: 101. - Akác56)
2013. febr. 25. 08:21
Pedig mondják, a héjjában van a vitamin! :D Meg a permet is! :D
101. akác56
2013. febr. 25. 07:25

Jó reggelt!

Látogató - 2 anafilaxiás sokk után elhiszem, hogy megtanultad, hogy Neked mit szabad és mit nem! Szörnyű lehetett!

A köles nekem sem volt jó, állandóan erőltették, hogy lugosit, jó a csontritkulás ellen - de én nem azt tapasztaltam! Égett tőle a gyomrom, wc-re kellett futkosni görcsök közepette, - inkább savasított.

Meg barna lisztek, pelyhek! - állítom, ezektől lettem beteg! mert miért barna? - a héjával együtt őrlik és a héja tartalmazza a gombákat és azok toxinjait - a gyanútlan ember meg megeszi. Ugyan ez a helyzet a hidegen sajtolt olajakkal - préselés előtt nem tisztítják meg a magokat.Gombásan préselik - pedig minden növény tartalmaz gombát! Ezért én csak mangalica zsírt, liba,kacsazsírt használok, esetleg finomított magyar napraforgó olajat, némi vajat. (fiamnak kókuszolajat is)

100. 3d0696d927 (válaszként erre: 98. - Spinneli)
2013. febr. 24. 21:22

Amikor kimentem a széléig, lefogytam 39 kilóra, átestem két anafilaxiás sokkon (kölestől), ehhez képest akkor lettem jobban, amikor leálltam az evéssel.


Az volt a baj, hogy legalább egy évtizedig hiába jártam orvoshoz, nem volt diagnózis. Magam meg azért nem jöttem rá, hogy mi a baj, mert a gabonás ételek fogyasztása után semmi bajom nem volt. Aztán ha rá két órára ettem valamit, attól majdnem elájultam. Ha egy almát, akkor attól. Ez már az utolsó egy év volt.


Amikor rájöttem, hogy az étel okozza, és leredukáltam két egynemű kajára, már másnap nem folyt át rajtam. Azonnali változás. Ilyen értelemben.


most nyáron ettem egy darab kenyeret (bementem a sürgősségire elrágni, ha rosszul lennék...), már csak némi ödéma, meg fáradtság volt a tünetem.


A normál állapotomat, erőnlétemet és testsúlyomat fél év, vagy pár hónap alatt visszaszereztem. Ma sokkal erősebb vagyok, mint 10-15 éve, sportolok.


ÉLEK! :) És szeretek élni! :) És ez nem a reklám helye. Tőlem egyen kenyeret, aki szereti!

99. shilladora (válaszként erre: 77. - F1e23b97ee)
2013. febr. 24. 18:03

semmilyen felvágottat nem veszek.

semmilyen készítményt nem veszek.


csak zöldség, gyümölcs, hús, magok, halak, és isteni dolgokat főzök belőle. és tegyük hozzá, hogy nálam kevés lustább ember van!

vasárnap szokta főzni egy nagy lábas húslevest, míg a tepsiben lesül egy csomó husi zsírjában, mellett egy csomó répa, zeller, stb. lereszelek egy nagy tál káposztafélét, és főzök vagy 20 tojást.

ezek után egész héten csak omlett-tükör tojás, tócsni, turmix készítés van, alig kell időt töltenem a konyhában!

98. spinneli (válaszként erre: 89. - 3d0696d927)
2013. febr. 24. 14:08
Mennyi idő után vált érezhetővé számodra, hogy kezdesz helyrejönni?
97. akác56 (válaszként erre: 96. - B486c9cf7d)
2013. febr. 24. 14:00

Jelenleg csak pro és prebiotikumot szedek, meg néhány vitamint.

Szedtem egy kúra Omicralt bőrgyógy. javaslatra.

Szerintem diétázni mindig kell, nem lehet abbahagyni, akárcsak a paleot - sok tünetem megszűnt, meg az általános közérzetem is jó, de nem szabad mellé enni.

Sok beteg van körülöttem, de én még bírom!

96. b486c9cf7d (válaszként erre: 93. - Akác56)
2013. febr. 24. 13:06

Mar honapokkal ezelott is a candidat irtad, ha azota is dietazol, biztos, hogy meg fennall, hogy tul van szaporodva?

Szedsz ra valamit, vagy csak a dietat csinalod?

95. 3d0696d927 (válaszként erre: 92. - Megi04)
2013. febr. 24. 12:24

pfffffffffffffffff... :(


Semmi gyári kutyulmány! :(

94. akác56 (válaszként erre: 93. - Akác56)
2013. febr. 24. 12:21
Még azt kifelejtettem, hogy 2000 óta nem eszem töltelékárút! Amiben nátrium glutamát van azt nem veszem meg. Néha házikolbászt veszek, aminek ismerem az eredetét.
93. akác56 (válaszként erre: 91. - 3d0696d927)
2013. febr. 24. 12:16

Nagyon jó, hogy megtaláltad a Neked kedvező diétát, életformát! Kívánom, hogy váljék egészségedre és hasznodra!

Én nem vagyok allergiás! Nálam candida túlszaporodás van! Nem ehetek cukrosat,eceteset, élesztőset, tejet, tejterméket, alkoholt, stb.

A zöldségek közül a sóskában és a citromban nincs cukor, de azért a tökféléket, brokkolit hagymát is meg tudom enni.

A fiamnak nincs, - vagy nem tudunk róla - komolyabb baja, csak fáradtságról panaszkodott. Nem csoda, 10-12 órát dolgozik minden nap, utána meg kemény edzés heti 3x, 4x. Az elmúlt 2 napban nem dolgozott, mert az edzőteremben felemelt 134kg-os súlyt és megfájdult a dereka. Alig tudott menni - talán már javult egy kicsit.

92. megi04
2013. febr. 24. 12:09
Én már nem tudom,mit vegyek...?:( Szerintem...levegőből kellene élni...Nem,az sem egészséges..:( Múlt héten vettem egy szál lángolt kolbászt..Itthon ettünk belőle,mikor már csak egy arasznyi volt,szétrepedt a vége,és kifordult belőle,egy nagy darab szója..:( Én nem ehetek szóját...:( Akkor?
91. 3d0696d927 (válaszként erre: 90. - Akác56)
2013. febr. 24. 11:49

Akkor nem unatkozol! Kétfelé főzni! :)

Bátor vagy, hogy az allergiád ellenére is eszel a tojásból. Engem volt, hogy mentővel vittek el, azt sem tudtam, mitől fulladtam be.


Mondjuk kolbászt én sem eszem, mert nagyon ritkán jutok házihoz, a többiben meg egy fűszerkeverék van, ami nekem nagyon odavág.


Én úgy oldom meg a napi főzést munka mellett, hogy sütök egy szelet húst, hozzáteszem azt a zöldségkeveréket, amit a lent említett naplóban írok, öt perc a kaja! Nem is lenne időm többet játszani vele. Amikor nem kívánom a húst, automatikusan pár napig csak züldséget eszem. Kezdem érzni, mikor mi kell. Olajos magvaknál, gyümölcsnél ugyanígy.


Múltkor vásárlásban elnéztem a sorokat, hát az élelmiszerek 90-át nem eszem meg. Ami keveréket, kutyulmányt tartalmaz, le sem emelem a polcról. Már nagyon óvatos vagyok! :) Persze, én is "esek bűnbe", de nem csinálok belőle ügyet. Nyilván nem tejjel vagy gabonával, annak még az érintésétől is tartózkodom.


4-5 éve alulról szagolnám, ha akkor nem sakkoztam volna ezt ki magamnak. 39 kiló voltam. Leállt az emésztésem.


Fordított kizárásos diétát csináltam. Élni akartam! :) Kecskesajtot ettem és paradicsomot hetekig, az maradt csak meg bennem. Aztán egyenként próbáltam megturmixolva a zöldségeket, aztán már ment a hús, és szépen megerősödtem.


Na de nehogy nyomatásnak vedd, nálad egész más a helyzet. Nem vagy életveszélyben.


Fiad miért kezdett bele?

90. akác56 (válaszként erre: 89. - 3d0696d927)
2013. febr. 24. 09:22

Olvastam a paleo és a candida albicans túlszaporodás kapcsolatáról. Lehet tojás nélkül is paleo életmódot folytatni!

Mindig megkóstolom, amit a fiamnak készítek. A minap sütöttem neki rakott "krumli"-t, a krumplit zellerszeletekkel és cukkini szeletekkel helyettesítettem és magtejfölt tettem rá. A főtt tojásból csak két szeletet tettem a tányéromra a zöldség és a kolbász mellé és borzasztó epegörcsöm lett tőle - pedig nagyon ízlett, finom volt. Hiába erőltetem, nekem nem jó! - pedig így annyi félét kell főzni - sok időmet elvesz. Én akarom a paleot, de nekem akaródzik bejönni! Természetesen elfogadom, hogy nagyon sok embernek segít.

89. 3d0696d927 (válaszként erre: 88. - Akác56)
2013. febr. 24. 08:22

Tudod, nehéz szó nélkül hagyni, ha valaki azon megy át, amin ő maga anno, és nem akarja azt csinálni, ami a másiknak a 100%-os megoldás volt... :(


És ilyenkor előfordulhat olyan kommunikáció, ami azt célozza, hogy a másik értetlen, pedig csak annyi, hogy nem tapasztalta meg ugyanazt, amit az egyik...


Nekem már a tojáson kívül a saját ellenanyagaimra is allergiám volt, a kapuig nem tudtam kimenni, egyszerűen a testem önmagát támadta meg. Az orvosok széttették a kezüket...


És akkor magam kezdtem kisilabizálni, mit ne egyek. Akkor még magyar nyelvű szakirodalom nem volt a paleóról. Szépen kiiktattam az összes gabonát, aztán a tejtermékeket és elkezdtem erősödni, az összes allergiám elmúlt, még a parlagfű is. Pedig nem volt allergia kimutatható a gabonákra, sem a tojásra, semmire, csak és kizárólag a parlagfűre.


Eszem a tojást! :) Csak a házit, de majdnem minden nap. 5 éve nem vettem be allergiagyógyszert, nem fulladtam be, innen nézve nehéz szó nélkül hagyni, hogy ... érted...


Én eleinte győzködtem mindenkit, akinek jót tett volna. Ma már hagyom, nekem jó, aki akar az majd kérdez.

2013. febr. 24. 06:41

A paleo sem jó mindenkinek! A fiam paleozik - neki főzök-sütök ilyen ételeket. Én is szerettem volna áttérni erre a táplálkozásra, de beteg vagyok több élelmiszer alapanyagtól.pl. tojás, sárgarépa, zeller, magas cukortartalmú gyümölcsök, stb.

Nekem marad a szigorú candida diéta (itt csak durum búzaliszt van, más gabona nincs) .....ha egy kicsit bűnözök, máris előjönnek a kellemetlen tünetek.

Régebben írtam a kételyeimről a paleos oldalon, de csúnyán elutasítottak! Elég fanatikusak, szerintük csak paleo a járható út! Nekik biztos - de nem mindenkinek!

87. f1e23b97ee (válaszként erre: 83. - Eandi78)
2013. febr. 23. 19:24

Persze ezzel tisztában vagyok, igazából nem is hozzájuk szólt a mondanivalóm, nekik kényszerből el kell hagyni ezeket az ételeket.


De vannak akik pár éve ugyanúgy ették a kenyeret , mint te vagy én, majd jött ez az őrület és azóta benne látják a legnagyobb ellenségüket :-)))

86. 5367028aed (válaszként erre: 69. - 3d0696d927)
2013. febr. 23. 18:24
Köszönöm a mankót, a lényeg benne van, kimentettem!
85. Nissi (válaszként erre: 56. - B486c9cf7d)
2013. febr. 23. 18:10
Dr. Atkins meg szivelégtelenségen halt meg. Minden huson alapuló diéta lényege hogy még ha hihetetlen is, de a hus feldolgozásához a gyomornak több energiára van szüksége mint ami magában a husban van. Tehát minél több hust eszik valaki és kevesebb egyéb ételt annál inkább fog fogyni. Ezért van hogy van aki paleozik és fogyott akkor is ha nem kellett volna neki.Ezen alapul a paleo és a dukan diéta is.
84. Nissi (válaszként erre: 41. - 5367028aed)
2013. febr. 23. 17:56
Találd meg azt a modszert ami neked megfelelö, a vérnyomás javitásához legfontosabb hogy ideális legyen a testsulyod, sokat mozogj, és pont kerülni kell a sok hust, egyél foghagymát, igyál zöld teát.Es ami nagyon fontos de sokan nem veszik figyelembe az a stress. Az sokat ront a vérnyomáson és semmilyen étkezéssel nem lehet javitani.
83. eandi78 (válaszként erre: 77. - F1e23b97ee)
2013. febr. 23. 17:47

Gluténérzékenység csúnya betegségeket tud okozni:( Főleg felnőtteknél. Sokszor nem is emésztőrendszeri tünete van, hanem pl. izületi gyulladás. Orvostól meg kapja a szteroidot, mert fel se merül mi okozza. Ebben az esetben biztos csodára képes a paleo. Szerintem sokan vannak, akik nem tudnak róla, hogy ilyen problémájuk van.

Mivel nincs ilyen bajom vagy csak nem tudok róla, mert nincs panaszom, csak feltételes módban írom: Kenyérről nem tudnék lemondani, így akármilyen drága a gluténmentes kenyér/liszt enném.

Amúgy lehet jó paleo recepteket olvasni, sok jót ki lehet hozni zöldségekből.

82. b486c9cf7d (válaszként erre: 81. - F1e23b97ee)
2013. febr. 23. 17:09

Az jo!

Nalunk boltban nem lehet kapni adalekmentes zsirt- az is kacsazsir csak, ugyhogy vajbol keszitek ghee-t.

81. f1e23b97ee (válaszként erre: 80. - B486c9cf7d)
2013. febr. 23. 16:41
Az is általában olyan, amit mi sütünk ki itthon. A boltit, csak végső esetben használom.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook