Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Akik utáljátok a párotok szüleit ! fórum

Akik utáljátok a párotok szüleit ! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. szept. 15. 13:47

Az én drága anyóskám mióta megszületett a kisfiam(4.unoka), minden nap jön(saját kulcsot másoltattak). Az első 3hónapban jött kétszer is a lelkem, 9-délig, aztán2-től este 6-ig... Szoptatni emiatt nem tudtam(szégyenlősebb típus vagyok), mert folyton rámnyitogatott, hogy "szopik-e még?", így már a harmadik héten elment a tejem, folyton felvette a kicsit, mihelyst felébredt vagy megnyeffent, hiába szóltam, hogy ne legyen ölben folyamatosan. A 3.hónap végén összevesztem vele, mert folyton kivette a kicsit a kezemből, a saját kisbabám nálam már meg sem nyugodott, csak nála, a párom azt mondta, én vagyok túl érzékeny...

Egy egész hétig nem jött(múló, szép idő), azóta (másfél éves a kicsi) ismét minden nap, 10percre, délelőtt ő, délután após... Ha megérkezik, a 15kilós kiscsemetém ordít, hogy vegye fel, ő meg mindig közli, hogy "nehéz vagy, a mamika nem bír már!" Gondolkodott volna előbb, ilyenkor jól esik az a bizonyos káröröm, amikor hétrét görnyedve emelgeti:D

Amikor utoljára mondtam a páromnak, hogy szóljon neki, hogy ez így nekem terhes, ne jöjjön minden nap, akkor minden voltam, csak ember nem. Hát belenyugodtam. 30éves vagyok, anyós lassan 70, és ha ő már nem lesz, én majd még lehetek boldog is akár...

Még annyit, hogy amikor a kórházból hazajöttünk a kisbabámmal, akkor anyukám(aki dohányzik) köhögött, és ezt merte mondani neki: "Ugye Zsuzsám nem akarod a nátháddal megfertőzni már most azt a gyereket?" Anyósom, drága, magának ezt a mondatot, amit mondott anyukámnak(aki sajnos nagyon beteg), sosem felejtem el, és majd a ravatalozóban frappáns válaszra méltatom!

Mert ott leszek...

2011. szept. 13. 19:00
Még mindig nem megy a fejembe, hogy jön ahhoz egy ifjú hölgy a 21 évével, hogy ilyen "ítéletet" mondjon... A @rt szokták utálni...
64. air
2011. szept. 13. 18:05
Nem!
2011. szept. 13. 18:05
Szülőket kiirtani!! Mind a négyet!
2011. szept. 13. 10:54

De csúnyát írtatok! Utáljátok a párotok szüleit? Hogy lehettek ilyenek? Drága Anyuka!

Én úgy szeretem, mint a sört!

Asztalon, hidegen, felbontva...

61. Mona6908 (válaszként erre: 60. - Anyucika3)
2011. jún. 20. 19:05

Egyetértek Veled:)

nekem volt még anno ilyen problémám az Anyuval, képes volt felpofozni 19 évesen, hogy neki nem tetszik az a fiú, akivel éppen jártam. Csupa banális dolgokat hozott fel, mint pl, hogy olyan magas, mint én, nem járhatok mellette magas sarkúba, meg 2 évvel fiatalabb, mint én. Mert ugye nem az volt a szokás akkoriban, a fiú legyen idősebb a lánynál. Erre én elköltöztem otthonról. Igaz, csak 1 napra, mert másnap utánam jött a munkahelyemre, hogy beszéljük meg, jöjjek haza. Attól kezdve fogszorítva, de nem szólt:)))

Persze nem ő lett a férjem, de nem anyu miatt, hanem mert ÉN!!! nem akartam.

Anyós viszont sikeresen eltávolította magától a férjemet, és a férjem engem választott. És nem kellett érte semmit tennem.. ( Azon kívül, hogy bebizonyítottam az évek során, hogy szeretem, és fontos nekem). Ma már én sűrűbben megyek hozzá, mint a fia. Na az unokáiról ne is beszéljek. Hát ők se sűrűn mennek. Pedig szemben lakunk egymással.

60. anyucika3 (válaszként erre: 59. - Muraja)
2011. jún. 20. 14:58

Sajnos elég sok olyan szülő van,aki a makacssága,a szűklátókörűsége miatt képes elveszíteni a gyerekét,mert nem tud beletörődni a választásába.

Ha nem is fizikálisan,mert azért a szüleinkhez ragaszkodunk jó esetben,de lélekbe igen.Mert sokan nem gondolnak abba bele,ha a gyerekük választottját kritizálják,utálkoznak,azzal pont nem azt bántják a legjobban akit szeretnének,hanem a saját gyereküket.Mert neki fáj ez a legjobban,és ezáltal eltávolodik a szülőtől.A másik fél,meny vagy vő,jó esetben letojja szeretik e,ha nem tud változtatni rajta úgysem.Miféle szülői szeretet az,aki képes ilyen helyzetbe hozni a saját gyerekét?Majdnem mindegy is,hogy van e ok,vagy nincs.Egyszerűen nem dönthetünk helyettük,nem választhatunk nekik társat.Ha békét akarunk,nem szétdúlni a családot,akkor meg kell próbálni elfogadni a gyerekünk számára fontos embert,akit Ő szeret,akivel összekötötte az életét.Az csak mindenkinek rossz,ha nem így van.

Egy ilyen helyzetben pl mondhatja azt is a férj,hogy már pedig az én gyerekemet nem viszed az anyádhoz,hiszen ki nem állhat engem!Milyen példát mutat az unokájának azzal a viselkedéssel,hogy utálja az apját,látni sem akarja?Mert a gyerek akkor is tudni fogja,ha ezt nem mondják ki.

Nem ártana sokaknak gondolkodni,mielőtt elönti az agyukat a gyűlölet.

59. Muraja (válaszként erre: 56. - Anyucika3)
2011. jún. 20. 14:33

Pontosan ! nagyon jol irtad .

Tul rövid az elet hogy ilyesmivel foglalja le magataz ember.

58. anyucika3 (válaszként erre: 57. - Mona6908)
2011. jún. 20. 13:48
Persze,hogy nehéz.De ha egy anyának fontos a gyereke,akkor fontos neki annak boldogsága is.És ezt a saját hisztije esetleges ellenszenve elé helyezi.Lehet,hogy Ő nem azt a férfit tekinti a lánya számára a tökéletes társnak akit választott,de ebbe bele kell törődni,hogy nem választhat helyette.Nem Ő él vele együtt,nem neki kell,hogy megfeleljen.És,hogy legyen jó a viszony,ha Ő teljesen elzárkózik annak lehetőségétől,hogy rendbe hozzák,hogy egyáltalán megismerje a lánya választottját?Az alapján nem ítélheti el,mert nem gazdag.És nem várhatja a lányától,hogy a férjét helyezze háttérbe vele szemben,hiszen pont Ő az,aki választásra kényszeríti.
57. Mona6908 (válaszként erre: 56. - Anyucika3)
2011. jún. 20. 11:39

Igazad van. Meg kell Nekik mondani, hogy a folyó mindig előre folyik.

De ha meg amúgy jó a viszonya az anyjával elég nehéz választás elé állítani:)

56. anyucika3 (válaszként erre: 54. - Zsana81)
2011. jún. 20. 10:26
Gondolom többször leültél már vele ezt megbeszélni,és ha azon kívül,hogy nem egy milliomost kaptál ki,ami az ő álmaiban szerepelt nem tud mást kifogásolni a párodban,akkor választás elé állítanám.Ha valóban nincs oka az utálkozásra,akkor nem kell elviselni.Én nem mennék hozzá csak a gyerekkel,egyetlen ünnepkor sem áldoznám rá az egyik napot,a hisztije miatt.Legyen egyedül ünnepnapokon,ha ennyire nem képes elfogadni a választásodat,örülni a boldogságodnak.Miután társat választunk,elkötelezzük magunkat,családot alapítunk,akkor már Ők az elsők és legfontosabbak az életünkben.Ezt egy normálisan gondolkozni képes szülő is felfogja,elfogadja,természetesnek gondolja.És örül a gyereke boldogságának,támogatja segíti ahogy tudja,nem áskálódik ellene.
55. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Berbooo)
2011. jún. 20. 10:16

Azért 20 évesen nem lenne szabad ilyen végkövetkeztetést hangsúlyozni.

Csak azért, mert együtt jártok, együtt aludtok, még nem a "párod"... Sajnos ez mostanában nagyon elcsépelt szó, és nem jelenti az igazi, komoly elköteleződést.

2011. jún. 19. 19:15
*....9 éve vagyunk együtt a párommal (az előbb kimaradt) Anyu a mai napig nincs jóban vele.Hogyan lehetne rendezni ezt a lehetetlen helyzetet,ha anyum elzárkózik,és csak a saját magáét fújja.Én szeretném ha normális család lennénk,akik együtt töltik az ünnepeket,mert igy ez nagyon nem jó.pl karácsonykor 24-25-én a párommal vagyok,de 25.-én este már utazok anyuhoz a kislányommal.
2011. jún. 19. 19:09
Nálunk is érdekes a helyzet!....Én nem utálom a párom "ANYJÁT" de ő nem anyós és nem nagymama a számomra.A páromat 2 évesen elhagyta a szülőanyja,aztán az apjához és apai nagyszüleihez került,ők nevelték.14 éves korában felbukkant a párom "anyja",de ő elküldte :-Ha eddig nem voltál rám kiváncsi ezután se legyél! 17 éves volt,amikor meghaltak a nagyszülők és egy balesetben az apja is. :( A sulit abba kellett hagynia,hogy magát el tudja tartani.Bp-re jött,itt voltak a barátok,összetartottak.Nagy szó,hogy nem züllött el!!!Nagyon jó ember lett belőle.21 éves voltam mikor megismerkedtünk ill.összejöttünk.Egyidősek vagyunk.24 éves korunkban született egy kislányunk.A másik fő problémát az én édesanyám okozta.Ő meg az én páromat nem akarta elfogadni,csak mert nem tehetős családból származik,nincs saját lakás autó..) éve vagyunk együtt,anyu még mindig nem békül vele.Pedig konkrét oka nincs,hogy ne kedvelje,én semmi rosszat nem mondhatok a páromra.Csak anyu nem ilyet képzelt el nekem,szerinte én leadtam az igényekből stb.Igy ha megyek vidékre a lányommal ,a párom sosem jön velünk anyuhoz.Talán jobb is,mert akkor csak feszültség van ... :( Mindezek ellenére azért anyut nagyon szeretem...(csak az anyám,aki alapjáraton nem rossz ember,de most ebben a szituban olyan,mint egy szemellenzős ló),nekem már az haladás,hogy azt elértem ne szapulja folyton a páromat.Szóval két tűz vagyok,de a párom mellett maximálisan kiállok!!!
52. a14deb9047 (válaszként erre: 50. - K-né Zsóka)
2011. jún. 17. 21:48

Nem szólok bele a fiam életébe. Nem kritizálom, hogy miért nem így, miért nem inkább amúgy...

Én csinálom a világ legjobb krumplifőzelékét, lecsóját és rakott krumpliját és túrógombócát. Aki majd kéri, neki is megmutatom, vagy megcsinálom nekik. Ezután viszont megyek kirándulni, kerékpározni, orgonálni. Ha az unokám palacsintát és pizzát kér, repülök. Ha meg kell tanítani magyarul beszélni ott leszek. Az ő terhüket nem viszem, az enyémmel nem terhelem. Vigye mindenki a maga keresztjét.

51. Muraja (válaszként erre: 37. - A14deb9047)
2011. jún. 17. 21:08

Tiszteletet ki kell erdemelni ! Nem relevant hogy a szulö vagy mas " szulö " es csak azert tiszteljuk !


Nem minden szulö vagy felnöt erdemli meg a respeketet!

Gyerek nagyon is jol kiismerik kik erdemlik meg a respektet a többi mind csak kikenyszeritet kieröltetet mert hat a kicsik vilagan könyu uralkodni......

50. K-né Zsóka (válaszként erre: 48. - A14deb9047)
2011. jún. 17. 21:00
Minden tiszteletem a tiéd ha így gondolkodsz.Ne változz meg:), szerintem mindannyian ilyen anyóst szeretnénk.
49. Muraja (válaszként erre: 47. - Hajnikeller)
2011. jún. 17. 20:48

Elfelejtettem hozza teni hogy az " idöseb " generacio meg idösebe teszi magat efele viselekdesel evvel az örökös beleavtkozasal a fiatalok eletebe.

Olyan nehez valami lekötötseget talalni vagy csak eppen az edekli öket hogy es mikor kritazaljak a gyerekeik reszpektive partnerjat?

Nekem is vannak unokaim de gyerekeim viselik gondjukat , elöfordul valami csaladi unnepely akkor ok. talkozunk.

Meg ha arra is jarok soha nem engednem meg magamnak hogy hivas nelkul berontanek hozzajuk.

Ma is arra jartam inlineson ( naponta megteszek több mind 15 km) de eszembe sem volt csak ugy berontani a fiatalokhoz.

Kölcsönös respekt egymas iranyt es mindjart mas a vilag.

2011. jún. 17. 18:44

Ha most a fiam egy 21 éves lánnyal járna (bár az enyém 29 éves), nem nyilvánítanék véleményt, hanem kivárnék.

Az idő majd eldönti, hogy közjáték az életében, vagy majd a felesége lesz.

Aki valóban szeretni fogja, azt én is szeretni-tisztelni fogom. Tudatom velük, hogy bármit megteszek értük, számíthatnak rám. Ha kérik. A döntésüket elfogadom. Élni és élni hagyni. És meg kell tanulniuk élni. Nálam nincs az, hogy "én megmondtam", "csak a javadat akarom", stb.

47. hajnikeller (válaszként erre: 34. - Muraja)
2011. jún. 17. 18:10

Sziasztok!

Mélységesen egyetértek! Miért csak a gyereknek kellene megtenni mindent a jó kapcsolatért? Miért kellene egy felnőtt embernek elviselni, hogy nem veszik figyelembe az ő akaratát, gondolatát, véleményét? Szerencsés helyzetben vagyok, már felnőtt gyerekeim is vannak, de ez nem okozhat problémát köztünk. Nem élem az életüket, de ők sem az enyémet!!!

ELFOGADÁS mind a két részről kellene, hogy működjön, mert az nem lehet, hogy az egyik csak nyeli a sz@rt, míg a másik a vérét szívja. Anyád/apád vagyok címszó alatt.

2011. jún. 14. 22:16
A tisztelet nem jön magától csak azért, mert világra hozott valakit azt igeni hosszú munka árán kell kivívnia mindenkinek és ez nem kor függő véleményem szerint! Egy ilyen helyzetet hosszú távon nem lehet csinálni, abban valaki vagy valakik biztos tönkre fognak menni! 4 éve élek ilyen kapcsolatban és én is a párom is és a kapcsolatunk is tönkre ment benne. Aki bírja ezt csinálni hosszú hosszú évekig annak minden elismerésem!
45. Clau26 (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2011. jún. 13. 02:52
szia andi!
44. Clau26 (válaszként erre: 37. - A14deb9047)
2011. jún. 13. 02:51
A tiszteletet ki kell erdemelni..hallottal mar rola?Anyamban pl az egyetlen amit tisztelni lehetne az az,hogy megszult..ezert tiszteljem?hat nem!!megszulni marha konnyu egy gyereket uta tisztesseggel felnevelni...na ez utan erdemel tiszteletet egy ember..aposom meg igy sem erdemli meg..de irigyellek hogy teged csakis ilyen tiszteletre melto emberek vesznek korul..
43. Clau26 (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2011. jún. 13. 02:45
Kepzeld el h igenis lehet utalni egy embert..en peldaul utalom aposom..pedig 27eves vagyok es van 1 kislanyom is..de ez az ember semmi fele tiszteletet nem erdemel..amikor a kislanyom elott kuldi el az apjat a halal mocskos fa.zaba (mert igy beszel!!)es ezt szova merem tenni az a valasza nem hozzam beszel es h tudom nagyon jol h o ilyen tragarul beszel..ebbe az emberben ugyan mond mar meg mit tiszteljek?ja es hidd el ennel a mondatnal sokkal bovebb a szokincse..ja es kopogas nelkul benyit a hazba..meg hasonlo dolgok..
2011. jún. 12. 19:37
Nem kell pitizni. Sajnos a legtöbb probléma abból adódik, hogy a fiús anyuka nem bírja elviselni, hogy már nem ő a legfontosabb nő a fia életében. Pedig egy anyát nem lehet helyettesíteni, mint ahogyan az anya sem tudja pótolni a nőt a fia életében. Én lassan 1 éve küzdök azért, hogy a párom kibéküljön az édesanyjával.De sajnos nem sikeresen. Többször átverte a fiát és elveszítette a tiszteletét. A párom úgy érzi, hogy már nem tartozik neki semmivel,legkevésbé a tisztelettel.
2011. jún. 12. 19:31
Két felnőtt ember pitizzen?
40. K-né Zsóka (válaszként erre: 37. - A14deb9047)
2011. jún. 12. 19:28
A tiszteletet nem lehet kikövetelni, parancsolni, hanem ki kell érdemelni. Mindenki felé egy bizonyos tisztelettel fordulunk, de majd az idő eldönti, hogy az illető méltó-e a tiszteletünkre vagy sem.
39. Dominika33 (válaszként erre: 20. - Salabakter)
2011. jún. 12. 19:21
A másik oldal is ezt mondta, volt már,hogy beszélgettem erről anyósommal,mert nekem is meglepő volt mikor ezt megtudtam, és anyósom is ezt állította. Mikor megkérdeztem,hogy Miért csinálta,az volt a válasz,hogy csak 2 szobás lakásban éltek és a párom kistesóját nem akarta egy szobába tenni a párommal,mert nagy volt köztük a kor különbség. Én gondoltam magamban: "Ezt az idióta választ." Hozzá teszem,hogy amikor terhes lett is 2 szobájuk volt....akkor minek szült 2 gyereket? Egyébként rengetegen élnek igy, és szerintem ez csak egy hülye kifogás volt. No meg arról meg sem kell kérdezni,hogy az egyik gyerek alá odatolt lakást,autót, a másik alá semmit,mert ez tény.
38. andi6020 (válaszként erre: 37. - A14deb9047)
2011. jún. 12. 15:43

Ez kinek szólt?

Hangzatos szavak....teszek rá.

2011. jún. 12. 14:54
Tisztelt atyádat és anyádat..., illetve más szülőjét is... Vagy akkor hiányoztál?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook