Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik szinte teljesen végigfeküdték a 3. trimesztert fórum

Akik szinte teljesen végigfeküdték a 3. trimesztert (beszélgetős fórum)


2012. okt. 2. 08:25
szia, én a második gyerekemmel 24. héttől kórházban feküdtem 36+5 napos koráig. Akkor hazaengedtek, így 39+2 napra született meg a lányom egészségesen. Eleinte Dyaphilin kúrán voltam + magnézium, majd annyira erősen görcsöltem, hogy a 32. héten a szülőszobára kerültem, ott már a Dyaphilin nem segített, Gynipral-infúziótól álltak le a keményedések. Utána már Gynipralt kaptam a terhességem 36. hetéig, akkor állították le a gyógyszert. Eltávra nem mehettem, mert ezt a gyógyszert csak kórházi felügyelet mellett lehetett szedni. Ami nyugtató adható kismamának, az a Seduxen, pár embernek adtak is a patológián. Az én panaszom tölcsérképződés és megrövidült méhszáj volt, ezért megemelt ággyal feküdtem a 36. hétig. Nehéz volt, mert itthon volt a kisfima, de mérlegeltem, hogy inkább kibírom a három hónapot nélküle, mint hogy legyen egy koraszülésem. Nem bántam meg a döntésem, úgy gondolom, felelősségteljesen döntöttem. Bár a szívem szakadt meg a nagyobbikért. Viszont most van két egészséges gyermekem. Én is azt hittem, tudok majd pihenni, de hol ezért, hol azért csak felkeltem otthon. A kórház rémisztő, de nyugodtabb, azt kell mondjam. kitartást!
2012. szept. 27. 18:41

A 15. héten bevéreztem, akkor néhány napra befektettek a kórházba. Utána már nagyon óvatosan adtam elő. 28. héten befektettek a kórházba, mert nyílott a méhszájam. Nem éreztem semmit, nem is véreztem. Ikerterhes voltam, elég nehéz volt a hasam. A babáim 36 hét 3 napra születtek, addig a kórházban feküdtem. Háromszor kaptam visszatartó infúziót, folyamatosan gyógyszereztek. Szerencsére a fiúk teljesen egészségesek, már 22 hónaposak. És szerencsére a lányom már 13 éves volt, így valahogy ki lehetett bírni. Kitartás mindenkinek, aki ilyen helyzetbe kerül.

Sok helyen olvastam különben, hogy a fekvés egyáltalán nem előzi meg a koraszülést, de azért inkább feküdtem.

27. Banyaci (válaszként erre: 22. - Macskanita)
2012. szept. 27. 17:51
Nem minden esetben vérzik. Lehetnek keményedések, lehet derékfájás, meg más egyéb is. Ám nagyon sokszor egyáltalán nincs jele annak, hogy a méhszáj nyílni kezd. Én sokszor vérezgettem később is és volt, hogy vizsgálat nélkül mondták, hogy biztosan nyílogat a méhszáj. Egy ujjnyi külső méhszájjal futottam neki az indításnak. Szóval az én méhszájam nem nyílogatott.
26. Zebra25 (válaszként erre: 22. - Macskanita)
2012. szept. 27. 17:46
Azért annak csak lenne valami féle jele. Nálam vérzés volt.
25. homern (válaszként erre: 22. - Macskanita)
2012. szept. 27. 15:49

én nem vettem észre,semmi jele nem volt(vagyis keményedések,de nem vészes..), a doki vette észre vizsgálat alatt.

a többi bogyó mellé én még panangint kaptam,napi 3X2

2012. szept. 27. 15:31
Nekem az elejétől kímélni kellett magam. 16. héttől magnéziumot is szedtem. 18 hetesen feküdtem emnio miatt, de később is azt javasolta az orvos, hogy ha lehet feküdjek, mert sokat keményedtem. Nem is nagyon tudtam szaladgálni, mert tíz perc séta után bedugult a fülem, szédelegtem a hasam pedig kőkemény lett. Három gyerek mellett nem volt egyszerű. 28 hetesen vérezni kezdtem, de szerencsére nem a méhszájam kezdett nyílni. Onnantól amikor kiengedtek a kórházból otthon is feküdnöm kellett. Nem tudtuk megoldani a tényleges fekvést, oviba el kellett menni a kicsiért. Szóval 33 hetesen befektettek a kórházba. A keringésem nem tudott elég tápanyagot juttatni a méhemnek, így a pici nem nőtt rendesen. Szóval kórház, szigorú fekvés. Néha hétvégére egy-egy napra hazaengedtek, hogy lássam a lurkókat. Ugyanis éppen látogatási tilalom volt az influenza miatt. Szóval egészen a 37. hét végéig benn tartottak.Akkor hazaengedtek, szigorú fekvés parancsal. 39. hét első napján mentem kontroll UH-ra. Már nem is engedtek ki, azonnal szülnöm kellett. Azt hiszem az otthoni fekvés rosszabb volt mint a kórházi. Sokkal nehezebb volt megállni, hogy ne kelljek föl. Hiába, hogy távol voltam a kicsiktől, de a várandósság szempontjából addig volt jó, míg bent voltam.
2012. szept. 27. 14:19
van egy gyermekem, de ő megindított szülés volt, programozott császár, ezért nem vagyok tisztában a dologgal.
2012. szept. 27. 14:18
nem vagyok hipohonder, de mi a jele ha kinyílik a méhszáj? minden esetben vérzik?
21. Macskanita (válaszként erre: 20. - Zebra25)
2012. szept. 27. 14:16

igen, szedek

szurit nem kaptam. lehet ma ha megyek az óvodába, befutok ismét a kórházba, mert most napok óta sokat rosszabbodott minden

2012. szept. 27. 14:05
Akartam kérdezni, hogy a vérszegénységre szedsz valamit? vénásan nem kapsz szurit?
19. Zebra25 (válaszként erre: 18. - Macskanita)
2012. szept. 27. 14:05

Miért szégyen, ne viccelj már. Pihenj le amikor csak tudsz. Magnéziumot szedsz?

Én keményyedtem meg görcsöltem végig. Csak pisilni keltem fel, enni az ágyban ettem. A legrosszabb az volt, hogy egy idő után már a fekvés is fájt. Háton nem volt szabad feküdni, ugye hason nem lehetett, oldalt meg már sokszor fájt:S

Főleg, hogy egy óriásbébi volt a pocimba:)

18. Macskanita (válaszként erre: 17. - Zebra25)
2012. szept. 27. 13:59
igen, ott van. Tudod mi a baj?az, ha felkelek, max félóra és lever a víz, a derekam majd leszakad, szédülök, ájulásérzés, és vissza kell feküdnöm. Szégyen ide vagy oda már egy hete minden nap arra tartalékolom az erőm, hogy elmenjek a gyerekért az óvodába.
17. Zebra25 (válaszként erre: 16. - Macskanita)
2012. szept. 27. 13:56

Akkor kitartás:)

Gyerkőc oviban van?

16. Macskanita (válaszként erre: 13. - Zebra25)
2012. szept. 27. 13:54
nincs segítség sajnos, csak a férjem, dehát neki meg dolgoznia kell.
15. wanda2 (válaszként erre: 9. - D940a253b8)
2012. szept. 27. 13:20
Le a kalappal!
14. Zebra25 (válaszként erre: 9. - D940a253b8)
2012. szept. 27. 13:02
Gratulálok, utólag is Boldog szülinapot:)
13. Zebra25 (válaszként erre: 10. - Macskanita)
2012. szept. 27. 13:00

Van 1 fajta nyugtató ami adható kismamáknak de már nem emlékszem a nevére mert mondom, hogy nem szedtem.

Igazából izomlazítónak adták.

Kibírtuk természetesen hisz a fiam egészsége volt a legfontosabb. Nagyon drukkolok, hogy minden menjen Nálatok is. Van segítséged?

12. homern (válaszként erre: 7. - Macskanita)
2012. szept. 27. 12:54

először vérzés,stb majd nyíló méhszáj,mindig volt valami.ha végre javult a helyzet és felkelhettem volna,jött más :)27.hét előtt volt 1-2 hét amikor felkelhettem,a kontrollon megint fekvésre ítéltek :S kórház az a vérnyomásom miatt volt,ha ez nincs otthon is feküdhettem volna. éjjel nappal 3 óránkét bogyót kellett bevennem...gyakoroltatták hogy hogy keljek majd 3 óránként éjszaka is a gyerekhez :DD


a terhességet végigvittem, kiírt napon indították meg a szülést.


nyugtató??csak hogy bírjon valaki feküdni? ilyet nem is hallottam.az a minimu,hogy nyugton maradunk ha a gyerek élete/egészsége a tét.

mi pont költöztünk, az első 3 hónap fekvés alatt se net, se tv,se semmi. olvastam....azért nem egy kibírhatatlan dolog :)

11. Macskanita (válaszként erre: 9. - D940a253b8)
2012. szept. 27. 12:48

az igazság az, hogy a 18 hetes uh-n egyszer a mi városunkban hátsó falon tapad a méhlepény, a genetikain, ami rá egy napra történt, másik városban, ott meg mellső falon.

Viszont itt avárosban a 30. héten fognak uh-t csinálni legközelebb. Szinte hetente járok kontrollra, nézik, hogy zárt-e a méhszáj, (múlt héten még az volt). Eddig nem véreztem.

Gratulálok neked is, és köszönöm a biztató szavakat!

10. Macskanita (válaszként erre: 8. - Zebra25)
2012. szept. 27. 12:43

nem semmi.Nekem is az a gond, hogy elég sajtkukac vagyok, és hát megvisel hogy nézegessem a kupit itthon.Ezt a nyugtató dolgot meg az infúziót nekem is mondták, leeht sor kerül rá. Dehát nyugtató terhesen?

Gratulálok, ügyes vagy akkor amúgy, így kihúztad:-)

2012. szept. 27. 12:42

Szia, én 26 hét 6 naptól egészen amíg meg nem szültem 37hét 5 napig kórházba feküdtem ,mert a méhlepényem teljesen eltakarta a méhszájat és bevéreztem .Nekem nem mondták a 18 hetes uh-n ,hogy baj van így nem tudtam róla ,ezért ért váratlanul munkaközben a vérzés .Rögtön mentő,kórház és már ki sem jöttem .3 .gyermek 38 évesen , végig feküdtem az egész napot max fél órára kelhettem fel össze-vissza egész nap (fürdés,wc )és a patológián töltöttem az egész időt .

Nekem erőt adott a családom , a dolgozók és az akarat , hogy minél tovább bentmaradjon a babó .Semmiképpen nem akartam ,hogy koraszülött legyen .Ez a gondolat annyira megerősödött bennem ,hogy totál simán kibírtam mindent , pedig 3x még bevéreztem ,de mákom volt ,betartottam minden utasítást!

Máig hálás vagyok a POTE orvosainak ,szülésznőinek ,mert ha ők nem lettek volna előfordulhat ,hogy sem én ,sem a babó nem éljük túl ,vagy csak egyikünk .Pedig nem volt fogadott orvosom .

Tanács :csak a babó legyen a szemed előtt , beszélges vele ,még maradnia kell ,foglald el magad és tartsd be az orvosod minden utasítását .

Szeptember 7-én töltötte az 1 évet drágám !Megérte! :DDDD

Sok erőt és kitartást kívánok és nem lesz semmi baj!

2012. szept. 27. 12:40

Nekem az volt, hogy a 28. héten beindult a szülés. Görcsültem, vérezni kezdtem, kinyjlt a méhszáj meg ilyenek. Kaptam infúziókat meg nyugtatót. Hogy bírjak feküdni de Én itthon nem szedtem be, megoldottam nyugtató nélkül a fekvést. Nagyon nehéz volt, mert eleve mozgékony vagyok. De túléltem valahogy. 39.héten szültem, pont idén január elsején.


Amikor csak tudsz pihenj le. Persze egy pici gyerkőccel nem egyszerű.

7. Macskanita (válaszként erre: 5. - Homern)
2012. szept. 27. 12:34

ez nagyon kemény...

miért?

2012. szept. 27. 12:34
ja, és hány hetesen szültél?
5. homern (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2012. szept. 27. 12:34

de jó is lett volna..ha csak a 3. trimesztert :))

6. héttől szigorú ágynyugalom, kimehettem mosdóba és napi 1x zuhanyozni.....

utolsó hónap detto,csak már kórházban.

4. Macskanita (válaszként erre: 3. - Zebra25)
2012. szept. 27. 12:33

szia!

Most léptem a 29. hétbe, nagyon vérszegény vagyok, erőm semmi sajnos, mellette a korban is benne vagyok:-) illetve nagyon sokat keményedik a hasam, a minap az orvos azt mondta, vagy megoldom az otthoni fekvést, (amiegy 5 éves gyerek mellett nem annyira megoldható) vagy ez csak rosszabb lesz, és ha nem akarok egy hónapon belül megszülni, akkor ha nem javulnak a dolgaim, kórház.

Eléggé elkeseredtem,Neked mi volt a gond, hogy kórházban voltál? Hogy bírtad lelkileg, idegileg a dolgot?

2012. szept. 27. 12:30

szia

ugyan Én már megszültem a fiam de a 28. héttúl végig feküdnöm kellett, meg kórházban is feküdtem sajnos.

Miért?

2012. szept. 27. 12:28
Olyan anyukák, illetve jelenleg is terhes nők tapasztalatait várom, akik ilyen-vagy olyan okokból, de szinte végig feküdni voltak kénytelenek a terhességük 3. trimeszterében.
2012. szept. 27. 12:27
Akik szinte teljesen végigfeküdték a 3. trimesztert

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook