Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik okostelefonról butára váltottak fórum

Akik okostelefonról butára váltottak (beszélgetős fórum)

1 2 3
35. Kangaroo Island (válaszként erre: 28. - Emagdi)
2014. szept. 1. 13:10

nem hiszem, hogy korlátoznám magam, inkább az korlátoz be, hogy kéznél van a net, nincs autóm, nem kell a gps, csak ha valamerre megyek és nem tudom hol van az utca akkor most nem megnézem előre a térképen hanem út közben megnézem, de mivel használom, ezért merül az aksi, aztán csinálok egy valag képet, pedig nem is kellene, csak ott van a jó képeket készítő telefon, akkor miért ne, aztán ott van az index a telefonon, olvassunk híreket, amit azelőtt sose tettem, mert csak felidegesítem magam rajtuk, most ez mindennapos hogy elolvasom, ami nem baj, de megvoltam nélküle.

Időképen látom, hogy milyen idő lesz (bár sosincs olyan idő, mint amilyet kiír).

Utalok nap közben, pedig ráérne este is a gépnél, vagy a munkahelyemen.

És ha már a kezemben van akkor nézzük meg, hogy mi újság van fb-on, meg írjunk annak viberen, akivel sose beszélek egyébként, de beszéljünk, mert ingyen van.

Az a baj, hogy kéznél van és megszoktam, egyszer cseréltem már, akkor vettem megint egy okosat pár hónapra rá, de bűntudatom van, és úgy érzem sok időmet elveszi a telefon...persze rajtam áll vagy bukik, hogy ne buzeráljam...

2014. szept. 1. 12:59

ja es meg egy dolog: az atallas azert nem volt teljesen zökkenömentes. Peldaul sok mindent elöre kellett eltervezni, kicsit tudatosabban intezni a hetköznapokat. Aprosagok: bevasarlolista telo helyett papiron, mensi naptar internetes naptarban, online banking is csak gepröl megy, idöjarast reggel csekkolom a gepen, es ha vmi szep helyre megyünk, viszem a fenykepezöt :)

De egy het utan mar megszoktam es nem okoz problemat. Sok sikert! :)

33. tiltottszer (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2014. szept. 1. 12:33

8 honap okostelefonozas (iPhone 5) utan valtottam vissza butatelefonra. Es nem bantam meg!! Epp az ellenkezöje.

Az okos telefonomat a ferjemtöl kaptam ajandekba es az elejen nagyon megszerettem. Kesöbb is szivesen hasznaltam, nagyon elegedett voltam a sebessegevel, a funkciokkal, az appekkel, esztetikaliag is klassz volt, raadasul nagyon strapabiro.

De ugy vettem eszre, hogy rengeteg idöt elvesz. Nem igazan függtem rajta, de sokszor par percre csekkoltam a maileket, hireket, blogokat olvastam nap közben is rajta. Ezeket regebben csak este tettem meg, amikor mar semmi dolgom nem volt. Ra kellett jöjjek, hogy ez oriasi idöpazarlas es teljesen fölösleges. Semmi nem mulik azon, hogy elolvastam-e ezt vagy azt, megkaptam-e egy mailt, amit vartam stb stb. Ezek a dolgok megvarnak...

Igy hat eladtam, szerencsere eleg jo arban sikerült megvalnom töle. Es vettem egy sima, tenyleg butatelefont. Teljesen fellelegeztem, hogy megszabadultam az okostol. Es full elegedett vagyok vele. Estenkent a ferjemmel is több idönk jut a ... ;) mikor mire ugyebar.

De azt el kell mondjam, hogy vettem helyette egy top kategorias kompakt fenykepezögepet. Gyönyörü fotokat tudok löni (sokkal jobbakat, mint az iPhone 5 eseteben) es telefonom is van. Mi kell meg? :)

2014. szept. 1. 12:30
Én is gondoltam már arra, hogy váltok butára. Ha otthon vagyok ott a gép, útközben (pl. 1 napos kirándulás) pedig azon aggódok, hogy lemerül. Van mp3 lejátszóm, a kocsiban gps, edzésre gps-es karóra stb. Viber számítógépre is létezik.
31. emagdi (válaszként erre: 19. - Kangaroo Island)
2014. szept. 1. 12:30

nézd végig a beállításaid, hogy melyik programoknak mik vannak engedélyezve, aminek nem kell a gps, annál vedd le, hogy ne használja.

vedd le az lte szolgáltatást.

stb... (nézd végig a beállításaid)

30. emagdi
2014. szept. 1. 12:28
amúgy meg nekem mindig be van kapcsolva a gps, a wifi, és bír egy napot simán:)
29. emagdi
2014. szept. 1. 12:27
egyébként meg az is megoldás, hogy éjjelre ráteszed töltőre, reggel meg leveszed. egy napot minden normális készülék bír.
28. emagdi (válaszként erre: 5. - Kangaroo Island)
2014. szept. 1. 12:26

a jóhoz könnyű hozzászokni.

persze, hogy régebben megvoltunk gps és minden más nélkül is, de pont azért kerültek bele ezek a szolgáltatások a telefonokba, mert szükség van rájuk, praktikusak.

miért váltanál vissza, és korlátoznád be magad?


ez pont olyan, hogy régen mosógép nélkül is megvoltak az emberek, de most senkinek eszébe nem jutna egy egész család szennyesét rendszeresen kézzel mosni :)

27. szafaripók (válaszként erre: 23. - Bowie)
2014. szept. 1. 11:53
Az enyémen is van egy program, ami a háttérben futó, memória és aksizabáló alkalmazásokat leálltítja...:)
2014. szept. 1. 11:39
Nekem mindig ki van kapcsolva a wifi, csak akkor kapcsolom be, ha véletlenül kell. A gps viszont már sokszor jól jött. Kb. kétnaponta töltöm. Ha hosszabb útra megyünk, akkor viszek egy ilyen külső töltőt, ami nem foglal sok helyet, de bármikor fel tudom tölteni a telefont.
25. michelle.r (válaszként erre: 19. - Kangaroo Island)
2014. szept. 1. 11:38
Nekem simán két napot kibír az akksija. Akkor egynapos, ha a gps-t is használom. Kapcsold ki azokat az alkalmazásokat, amelyeket nem használsz.
2014. szept. 1. 11:15
Sose volt okos telefonom,mert itthon viszonylag sokat netezek,ha elmegyek valahova akkor nem ezzel szeretném tölteni az időmet.Néha biztos hasznos lehet,de őszintén szólva,nekem nem hiányzik.
23. bowie (válaszként erre: 17. - Kangaroo Island)
2014. szept. 1. 11:08

Akkor ott gond van az aksival, vagy be van kapcsolva olyan alkalmazás, ami piszokul meríti. mint pl a gps.

Ha azokat az alkalmazásokat kikapcsolod, akkor nem lehet gond. Én nem nyomkodom állandóan, a merítő cuccok ki vannak kapcsolva, és 2 naponta töltöm.

A bátyám akksiját a fb-os alkalmazás szívta le mindig.

22. bowie (válaszként erre: 5. - Kangaroo Island)
2014. szept. 1. 11:06

Én épp az ilyen ingyenes csevegő alkalmazások miatt nem váltanék vissza. A munkahelyeden szerintem tarts egy töltőt pluszban, és mindig ott töltsd. :))

Úgyis dolgozol, olyankor nem tökmindegy, ha a töltőn van néhány órán át?:)

21. szafaripók (válaszként erre: 19. - Kangaroo Island)
2014. szept. 1. 10:51
pfff... na azt nem vettem volna...:)
20. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2014. szept. 1. 10:47
Nekem buta telefonom van, és nem is volt okos. Telefonálásra használom, sms írásra, és ébresztésre. Másra nem használom, és tudarosan el is zárom magam tőle, ameddig lehet. :)
19. Kangaroo Island (válaszként erre: 18. - Szafaripók)
2014. szept. 1. 10:40
iphone
18. szafaripók (válaszként erre: 17. - Kangaroo Island)
2014. szept. 1. 10:38

Milyen teló? Lehet, csak az aksi kuka, és ha cseréled, bírja...

Nekem Nokia Lumiám van, egész sokat bír!:) páromnak samsungja, na az kevesebbet

17. Kangaroo Island (válaszként erre: 16. - Szafaripók)
2014. szept. 1. 10:35
hát töltöm itt is, de a hazaúton is már 60%-on áll az aksi és ha még megyek valamerre, akkor örülök, ha kibírja estig 2 (!) töltéssel
16. szafaripók (válaszként erre: 7. - Kangaroo Island)
2014. szept. 1. 10:28
töltsd a melóhelyen... vagy a kocsiban (ha azzal jársz...) Nekem ez utóbbi vált be, mert egyébként igen, a grafikus kijelző zabálja az aksit...
15. Kangaroo Island (válaszként erre: 12. - Rora)
2014. szept. 1. 10:17
ha cserélek akkor tényleg cserélek, nincs akkora luxus, hogy 2 telefont tartsak.
14. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2014. szept. 1. 10:12
Soha nem cserélném vissza.
13. judit87 (válaszként erre: 11. - Kangaroo Island)
2014. szept. 1. 10:11
Hát igazán nincs mit :)
12. rora
2014. szept. 1. 10:10
És ha vennél egy butát, de tartaléknak megtartanád a mostanit?
11. Kangaroo Island (válaszként erre: 10. - Judit87)
2014. szept. 1. 10:09
ezt néztem már én is korábban, tök jó, köszi :)
2014. szept. 1. 10:08
Samsung GT-S5610
9. Kangaroo Island (válaszként erre: 8. - Judit87)
2014. szept. 1. 10:06
és milyen típusú ez a fél okos telefon?
2014. szept. 1. 10:05
Nekem fél okos telefonom van vagy, hogy is nevezzem.Netezni lehet vele simán, élvehető, 5 megás kamerája van vakuval, 7 napot bír nem merül le hamar mint párom okos telefonja.Nyomógombos 2 éve vettem, annyi hibája van, hogy néha néha újraindul magától, de inkább ez mint egy okostelefon ami folyton lefagy meg töltögetni kell.
7. Kangaroo Island (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2014. szept. 1. 10:03
hát ezaz, hogy én is ezeket használom, viszont az aksi...az megörjít...
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - 3532273647)
2014. szept. 1. 10:02

Ez attól is függ mi a foglalkozásod, mennyi emberrel kell a kapcsolatot tartanod.

Van amikor nagyon jó, ha azonnal tudod küldeni a dokumentumokat, vagy éppen fogadni.

Esetleg tudsz konferencia beszélgetést folytatni bármikor, bárhol.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook