Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik nem dolgoznak és mégis megélnek fórum

Akik nem dolgoznak és mégis megélnek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
42. 31bc25d879 (válaszként erre: 40. - Fincsi5)
2015. máj. 19. 07:48
Mit írtál?:)
41. Misaki Itó (válaszként erre: 35. - Cincifinci)
2015. máj. 19. 07:28

Nem negatív,reálisan gondolkodó!


Neked nincsenek vállalkozó ismerőseid,barátaid?

Kérdezd meg őket.


Örülj neki,hogy te magad vagy a csoda!

40. fincsi5 (válaszként erre: 35. - Cincifinci)
2015. máj. 19. 06:36
Kitörölték, amit írtam???
39. 4c1a787e8f (válaszként erre: 35. - Cincifinci)
2015. máj. 18. 20:59

Én eddig tök normálisan írogattam neked, és úgy is gondolom..

De azért most kinyitottad a bicskát a zsebemben.


Tudod nálam azt nézed be, hogy nem is magyarokkal dolgozunk, mert a filmiparban vagyunk, és nem kis sikerrel.. És nem kevés bevétellel..


És lám, mégse vagyunk milliomosok, sőt, mint írtam, a férjem fizetése 208ezer forint, a világon semmi titok nincs ebben, ugyanis mi mindent normálisan fizetünk.. Igen, úgy, hogy Hollywoodban is van már kint dolga...


És igen, ennek nagyon örülünk, büszkék vagyunk, nem akarunk külföldre menni, és itt akarunk élni..


De tudomásul kell venni, hogy itt, ha nincs elve milliárdos nagyságrendű tőkéd, és közben kell még visszaforgatnod sokat, akkor egy komolyabb egzisztencia kialakítása bizony generációkba kerül..


Azt hiszem, nem olvastad el a hsz-eket rendesen, és elővetted a jól bevált magyarfikázós szöveget.. Há ez most nem passzol...

Azt ugyanis minden politikai oldal, és a szakma is nagyon jól tudja, hogy nálunk a bevételekhez képest magasak a közterhek, és azt is pontosan tudják, hogy az, aki mindent rendesen csinál, az nem fog kicsiként legalábbis meggazdagodni.


A nav-nál vicc egy ellenőrzés, mert már akkor tudják, amielőtt bemennek, hogy hány nem bejelentett, minimálbéren bejelentett embert fog találni, és hány be nem ütött tételt.. Ugyanis ha nem lenne így, akkor már bolt se lenne.. Anyám könyvelő, gyerekkorom óta látom az ügyfelein is..


Ha meg akkora nagy külsős spíler lennél, akkor nem itt ebben az általad lesajnált országban akarnál használtruhás boltocskát nyitni..


Akkor mehetnél a Hilferstrassera cukrászdát nyitni..


De mint mondtam, nekem az az érdekem, hogy sikered legyen, gazdag legyél, és vásárolj...

38. andi6020 (válaszként erre: 35. - Cincifinci)
2015. máj. 18. 20:21
Te mi vagy?
2015. máj. 18. 20:15

Több mint 20 éve vagyok vállalkozó ebben az országban. És lehet sőtt biztos is hogy negatívan látom a helyzetet. A minimálbéert sem tudom megkeresni, és csak azért csinálom még mert éjjel- hajnalban tudok dolgozni és nappal az anyámat ápolom. És ez is több a semminél. Viszont amint lehetőségem nyílik normál időben dolgozni biztos visszaadom a vállalkozóit. Mindenképp nézz utánna mennyi közteherrel kell szembenézned. És lehet azt gondolod most, hogy elriasztani szeretnélek, elhiheted ez nincs így.

Nagyon sok sikert kívánok Neked, és kívánom hogy ki tudd termelni a megélhetéshez szükséges pénzt, azon túl hogy az üzletet fenntartod!

36. marlenka70 (válaszként erre: 35. - Cincifinci)
2015. máj. 18. 20:05
Te milyen nemzetiségű vagy?
2015. máj. 18. 20:04

Borzasztó mennyi negatív ember van.....

Szomorú hogy ilyenek vagytok magyarok.

2015. máj. 18. 18:55

Szegény, jól kiosztottuk..


Kedves Fórumindító!!


Hidd el, itt most tényleg nem irigy buta emberek rosszindulatáról van szó. Tényleg ezeket éljük meg a mindennapokban.


De ettől még ne add fel az álmodat, ne érezd azt, hogy kihagytál valamit. Próbáld meg, aztán legfeljebb kiszállsz.

33. Lilibell (válaszként erre: 9. - Cincifinci)
2015. máj. 18. 17:38
Háááát, én nem tenném. Döglődik nagyon a használtruha biznisz. Anyámék 20 éve csinálják és alig maradnak talpon. A Háda is bezárta a boltjai egy részét. Sorra nyitja őket mindenki és azt látjuk, hogy a kis megspórolt pénzüket 1-2 hónap alatt felemészti és bezárnak. Halott ügy, látom mekkorát küzdenek a szüleim. Gondolkozz inkább máson. És igen nagyon melós. Szerinted a ruhát ki válogatja le? Több tonna árut? Én szoktam segíteni a szüleimnek és nagyon nehéz és mocskos meló. Ráadásul a 20 éves kapcsolataikkal is elég fos árut kapnak már... Nagyon gondold át.
2015. máj. 18. 17:13
Én is szeretem amit csinálok, sokat is tanultam érte. Ledolgozom a 8 órám és jövök haza. Nem mondom, hogy néha itthon nem agyalok a benti dolgokon, de szerencsés vagyok, ki tudom zárni.
31. unom (válaszként erre: 30. - 31bc25d879)
2015. máj. 18. 17:09
Vannak hátrányai, de összességében én élvezem, szeretem. De az biztos, hogy egészen más, mint alkalmazottnak lenni.
2015. máj. 18. 17:07

Egyébként soha nem voltam vállalkozó, de most, hogy olvaslak benneteket, örülök neki. Nem nekem való az.

Nem gondoltam, hogy ez ennyire macerás:)


Mégis az van a köztudatban, hogy a maga ura és nincs főnöke, húúh de nagyon marha jó neki, ezek szerint még sem.

2015. máj. 18. 16:17
Szeretnék egy olyan klikk tagja lenni! :)
28. kisj (válaszként erre: 9. - Cincifinci)
2015. máj. 18. 16:14

"ha a magam főnöke vagyok az már szabadabb"

Ez egy nagy tévedés!

Én kicsit átfogalmaznám:


Ha a magam főnke vagyok, akkor szabad nekem éjjel nappal dolgozni.


Kénylemesebb a napi 8 óra, mint reggeltől-estig, szombat-vasárnap is.

27. unom (válaszként erre: 25. - 25800e2d09)
2015. máj. 18. 16:02
Felháborító, ha valaki pénzt keres azzal, amit szeret csinálni :)
2015. máj. 18. 15:57
Megtévesztő a cím. Egyébként arra én is kíváncsi lettem volna, hogyan és miből él meg aki nem dolgozik.
25. 25800e2d09 (válaszként erre: 24. - Unom)
2015. máj. 18. 15:45
ez olyan mint a festés/rajzolás. "dehát szereted csinálni, miért nem ingyen?" cöhh...
24. unom (válaszként erre: 23. - Puritan)
2015. máj. 18. 15:41
Ráadásul számítógépen dolgozom, ami szórakozás, nem munka, igazán csinálhatnám ingyen is :)
23. puritan (válaszként erre: 22. - Unom)
2015. máj. 18. 15:40
Ez így igaz, aki otthon dolgozik, az mindig ráér, tökmindegy mennyit keresel, egész nap nem csinálsz semmit :)
22. unom
2015. máj. 18. 15:38

Nekem a cím nagyon nem tetszik.

Tükrözi azt az általános hozzáállást, hogy vállalkozást működtetni nem munka, aki vállalkozó az nem dolgozik.

Sokszor megkapom én is, főleg mivel általában otthonról dolgozom, és egyre jobban zavar.

21. vacsa (válaszként erre: 18. - 25800e2d09)
2015. máj. 18. 15:23

Én jókor szálltam ki. Karácsony, szilveszter után, ami az én vállalkozásomban a csúcsszezon volt.

De borzalmas volt hogy sosem tudtam mennyi pénzzel számolhatok... Nem olyan mint amikor megkapod a fizetésedet, aztán annyit kell beosztani.

20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 15. - Cincifinci)
2015. máj. 18. 15:18

Figyelj, én azt kívánom, hogy legyél kiegyensúlyozott, és nagyon jómódú az üzletedből.. Hidd el, eleve az ilyen embereket szeretem, plusz még akkor tudod az én üzletemet is lendíteni, ha a tied is megy..


Nem rosszból írjuk, amiket írunk, csak tapasztalatból..


A férjemnél évek óta 60-70 milliós bevételekről beszélgetünk, és 200-ezres fieztése van, és még lesz is.. Mert rengeteg a kiadás, és ami meg maradna, azt meg forgatjuk vissza gépekbe, eszközökbe... Talán egyszer majd a fiainknak már más lesz..


Igen, mi is jószerével azért csináljuk, mert szeretjük, és elismerik a munkánkat.. Nem a meggazdagodásért, az biztos.

19. 25800e2d09 (válaszként erre: 15. - Cincifinci)
2015. máj. 18. 15:17
nagyon figyelj mindenre. könyvelőd legyen mert az adóhatóság olyan mint egy rossz házasság után az asszony.. egy óvatlan pillanat és viszik a kocsit meg a házat
18. 25800e2d09 (válaszként erre: 16. - Vacsa)
2015. máj. 18. 15:16
én is voltam vállalkozó. akkora bukta volt mint az állat... soha a büdöséletbe többet nem.. főleg most hogy a NAV felé minden kiveszekedett fillérrel el kell számolni..
17. vacsa
2015. máj. 18. 15:13
Természetesen nem Marlenkának írtam, csak az általa leírtakhoz csatlakoznék :)
16. vacsa (válaszként erre: 11. - Marlenka70)
2015. máj. 18. 15:13

Hozzáteszem hogy a bevétel nem a bevételed, vissza kell forgatni áruba, fizetni állam bácsinak...

Nincs fix pénzed, hol megy a bolt, hol nem megy... Nulla-huszonnégyben agyalhatsz.


Voltam vállalkozó. Rémálom.

2015. máj. 18. 15:12
Valóban igaz bár nekem itthon lesz az üzletem.Igaz többet dolgozom mint amikor munkába jártam de élvezem és jól is esik.
2015. máj. 18. 15:08

Arról nem beszélve, - hogy pont a lentebb említett láthatatlan költségek miatt - nagyon nehéz ma kitermelni tisztán, fizetésként azt az összeget, amit akár a gyárban 8 óra alatt megkeresel.. És itt még a 8 óra nyitvatartás után kezded a többi dolgot.

Pláne ilyenből, mint a használtruha..

A legtöbb ismerősöm, környékbeli boltok mind bezártak pár hónap alatt..


Egy ismerősömnek megy, de ő munka mellett csinálja az ezzel való foglalkozást, és kifejezetten gyerekruhákkal foglalkozik. Egyébként takarítónő egy bölcsődében. No neki jó kiegészítés.

13. puritan (válaszként erre: 9. - Cincifinci)
2015. máj. 18. 15:04
szabadabb...hogyne :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook