Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik messzire költöztek a szülővárosuktól fórum

Akik messzire költöztek a szülővárosuktól (beszélgetős fórum)


1 2
2009. aug. 27. 10:17
Ja meg még annyi, hogy a határ melletti könyvtárat is megnézzük szeptemberben, ha a párom szabin lesz. Hátha van nyelvkönyvük. És akkor a férjemnek is mondani fogom, hogy ő is tanuljon magyarul, elvégre otthon szeretnénk élni.
44. Veronika27 (válaszként erre: 43. - Zsuzsika82)
2009. aug. 27. 10:15

Szia! Na neked se lehet könnyű!

Az én párom családja viszont nagyon nem jó! Sokan vannak, de fújnak a másikra, nem járnak össze. Az anyósomék is furcsák, el se jöttek az esküvőnkre, gondolom ezek után megérted, hogy nem óhajtok velük kapcsolatot tartani, csak azért járunk hozzájuk, mert arra a címre vagyunk bejelentve és a postát el kell hozni.

Nálam is ez van: főzés, takarítás, net, néha tv és ha van mit, akkor olvasok. Angolul tudok, a férjemmel is angolul beszélünk. Templom hát az távol áll tőlem, meg se vagyok keresztelve és nem is szeretem magát a helyet...

A párom szokta vinni a kocsit, így nekem maradna a busz. Legközelebb ha otthon leszek, megpróbálom előkeresni a régi francia nyelvkönyveimet, talán megmaradt még egy s más bennem.

Az ideiglenes személyi igazolványom 1 hónap alatt lett meg. A többiről fogalmam sincs, szeptemberben megyünk intézni, majd kiderül.

43. Zsuzsika82 (válaszként erre: 41. - Veronika27)
2009. aug. 27. 02:23

Kedves Veronika!

Teljesen aterzem a problemad hidd el. Ezevben hazasodtam meg (USA) es papirokra varok...a ferjem rengeteget dolgozik, es most repul haza egy masik allambol jo hirrel...egy jobb allast kapott, viszont hetkoznap tavol lesz tolem...rogton az elejen! Probalok uralkodni magamon, hisz miattunk csinalja, viszont en a munkamat hagytam otthon...szoval aterzem!


Egy szerencsem van, hogy a csaladja oriasi es imadom oket! Nekem nem adatott meg a nagy csalad otthon. Sokat vagyok anyukajanal pl. Latogasd meg a csaladjat!


Hogy hogy probalom lekotni magam?


Tippeim (hatha segit) fozok, vezetem a haztartast, takaritok, osszes adminisztracios ugyeit a ferjemnek atvettem, igy kulonbozo hivatalokba megyek...Szloveniaban tudom, hogy sokan tudnak angolul. Tudsz angolul? Ha igen nyert ugyed van. Ha nem, akkor otthoni dolgokat csinald valamint jarj templomba. Most csatlakoztam egy keresztyen kozosseghez es amig nincs tars. bizt. szamom, onkentes munkat tudok vallalni a templomban es az iskolajaban.


Jarj konyvtarba. Most tervezem, hogy a nemetemet felelevenitem valamint alap spanyolt is szeretnek tanulni.


Ha van autod (parom itt hagyja nekem az ovet) fogd magad es menj jobbra balra. Nekem parom legalabbis ezt tanacsolta:)


Ha van egyeb otleted, oszd meg velem! Ha barkinek van meg tippje, S.O.S!


Veronika, mennyi ideig tart ott, hogy kapjal papirokat?


Fel a fejjel!!!


Puszi, Zsuzsi

2009. aug. 25. 21:28

Én annyira nem messze de beköltözködtem már fél Észak_magyarországot:

Salgótarján-Aranyos-Abaújszántó-Tokaj-Miskolc

41. Veronika27 (válaszként erre: 40. - Lufo)
2009. aug. 25. 11:23
A párom kettes volt nyelvtanból és tájszólás van erre...
40. lufo
2009. aug. 25. 11:21

hát,te lehet jó hatással lennél rájuk :)

akkor mondjuk a pároddal minden másnap csak szlovénül beszélgessetek :)

39. Veronika27 (válaszként erre: 38. - Lufo)
2009. aug. 25. 11:17
Ezt a két gyereket inkább nem kérném kölcsön, akik a szomszédban vannak, az egyik mindig bőg, a másik meg ordít :D Ezt szerintem az anyjától tanulta, mert az is mindig azt csinálja :-S
38. lufo (válaszként erre: 37. - Veronika27)
2009. aug. 25. 11:15
helló. hát ez tényleg nem lehet könnyű...nincs gyerek a szomszédban,akit "kölcsön" kérhetnél,mert ugye gyerektől tanul a legkönnyebben nyelvet az ember..ez most így biztos h*lyén hangzik,de egy próbát megér. :)
37. Veronika27 (válaszként erre: 36. - Nagyreni)
2009. aug. 25. 11:04
A nyelviskolában magyarról szlovénre nem tanítanak, nyelvkönyvet pedig lehetetlen beszerezni, hidd el, próbáltam mindenhol! Még egy helyet majd megpróbálok, csak ahhoz utazni kell. Majd ha szabin lesz a párom, akkor utánajárunk.
36. nagyreni (válaszként erre: 35. - Veronika27)
2009. aug. 25. 11:02
Nincs nyelviskola vagy valami? Hetente 2x-3x legalább emberek közé mehetnél és a nyelvet is gyakorolhatnád.
2009. aug. 25. 10:14

Sziasztok! Mi is távkapcsolatban éltünk a párommal 1 évig, 600 km volt köztünk, ő másik országban élt.

Aztán úgy döntöttünk, hogy én költözöm hozzá. Nagyon nehéz volt, mert 5 évig vállalkozásom volt, a szívem szakadt meg, hogy feladtam :( De a páromnak jól fizető állása van, határozatlan idejű munkaszerződéssel és egyéb juttatásokkal, így ez tünt reálisabbnak.

A tesóm a költözésem előtt szült, gondolhatjátok, hogy a kicsi mennyire ismer engem :( Nagyon hiányzik mindenki, a mi családunk elég nagy, 2 nővérem van, családosak, szüleim és mamák, mi nagyon összetartunk. Szerencsére msn-en videotelefonálunk, így azért elviselhető. Ami rossz, hogy a párom családja is elég nagy, de sz*rnak egymásra, mi is jóformán csak a nagyszülőkkel tartjuk a kapcsolatot, ők normálisak. Szeretnénk hazamenni M.o-ra, de ahol éltem, ott nincs munkalehetőség, tovább nehezíti a dolgot, hogy a párom nem beszél magyarul, bár én sem az ő nyelvét, mi angolul beszélünk egymással.

Én még itt nem dolgozom, még nincs tb meg adószámom, ez lesz a következő lépés, nemrég kaptam meg az ideiglenes itteni személyi igazolványom, ami 5 évig él. A nyelvet nagyjából értem, de beszélni csak alap dolgokat tudok :( Nincs is kivel gyakorolnom, egész nap szinte egyedül vagyok a lakásban, a párom rengeteget dolgozik, a nyár a főszezon náluk.

34. T.Orsa
2009. aug. 25. 09:06
Egyébként én "keletről" jöttem "nyugatra",és mondhatom rengeteg különbség van a 2orszégrész között!Anyuék is jobban szeretnek itt.Sőt!Nagyon valószínű,hogy anya még idén ide fog költözni!:)
33. T.Orsa (válaszként erre: 25. - 0885190cd8)
2009. aug. 25. 09:04

Régebben a PCO-ra kaptam Merckformint,szedtem párszor Closti-t is,meg injekciókat kaptam,hogy legyen peteérésem.Sajna nem használtak.Fél évig nem szedtem semmi gyógyszert,most kezdem újra a vizsgálatokat.


Sajnálom a missed ab-ot:-( akkor elsőre sikerült?

2009. aug. 25. 08:25

Ezek a ferfiak.!!:))

Meg a vilag vegere is elmegyunk ertuk?

(Ugy latszik igen.)

2009. aug. 24. 22:15
Sziasztok! Usa-ban elek, persze, hogy ferfi miatt:)
2009. aug. 24. 21:49
En majdnem 400 kilometerrol koltoztem ide ahol a ferjem lakott. Nem volt egyszeru de megszoktam es megszserettem ezt a varost.
29. nagyreni (válaszként erre: 20. - Lufo)
2009. aug. 24. 21:44

Női sors?

Nálunk muszáj volt, mert a férjemnek már egzisztenciája volt, vállalkozása kialakult ügyfélkörrel. Nagy butaság lett volna feladni és neki jönnie utánam, mikor én alig kerestem valamit.

De gyakran nagyon erős honvágyam van...

Egyszer a férjem meg is kérdezte, mit imádok én annyira Veszprémben, mi van ott? Hát, mondom,... az anyám.

2009. aug. 24. 21:43

Szia!


Mi Budapestről költöztünk Gyulára. Ez is elég nagy távolság. A kisfiam Pesten született, a kislányom itt Gyulán fog decemberben. Nem zavar a távolság,mondjuk ha egy kicsit gyakrabban fel tudnék menni,az jó lenne.

2009. aug. 24. 21:21

jó éjt lányok!!!

sziasztok...

26. 0885190cd8 (válaszként erre: 24. - Lufo)
2009. aug. 24. 21:04

jó éjt neked...:))

Szia

25. 0885190cd8 (válaszként erre: 23. - T.Orsa)
2009. aug. 24. 21:03

én is ma kezdtem volna meg a hormonvizsgálatot, hogy van e pé-m vagy sem.

18 hónapja volt egy missed ab-on azóta nem esek teherbe...

de a labor nem tudott vállalni így majd a menzeszkor kell telcsiznem a dokinőmnek.


uhh az nem jó...:((

mit kapsz rá??? lehet tudni???

24. lufo (válaszként erre: 21. - 0885190cd8)
2009. aug. 24. 20:51

hát igen..de ez van :):)

de viszont én megyek,ő már ágyban van :P:P

23. T.Orsa (válaszként erre: 15. - 0885190cd8)
2009. aug. 24. 20:44

Igem,járok!Épp szerdán megyek vérvételre a Kaáliba.Kicsit parázok..de ez csak egy vérvétel:-)


Tudjátok egyébként,nélatok mi a probléma?Nálam hormonzavar és PCO.

22. haaeen
2009. aug. 24. 20:39

én is öt évig távkapcsolatban éltem, aztán a férjem költözött hozzánk, de mivel nem tudtuk eldönteni, hogy melyikünk országába telepedjünk le, azért ideiglenesen Angliába költöztünk. már több, mint egy éve itt élünk, és nemhogy könnyebb, hanem nehezebb a végleges döntés.

itt jól érezzük magunkat, mindenünk megvan, csak a család és a barátok hiányoznak. de azok nagyon, és ezért biztos, hogy nem itt lesz a végleges otthonunk.

21. 0885190cd8 (válaszként erre: 20. - Lufo)
2009. aug. 24. 20:32

de hogy egy pasi is jönne a csajok után....

...ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ...

meghalnának...:)))

20. lufo
2009. aug. 24. 20:31
Hát,mi már csak ilyenek vagyunk,megyünk a pasi után :)
19. 0885190cd8 (válaszként erre: 18. - Mint)
2009. aug. 24. 20:27

semmi baj, te is jól elköltöztél, eddíg azt hittem én vagyok csak ilyen akit ennyire megfogott a szerelem...:)))


de már látom hogy nem...:)))

18. mint (válaszként erre: 17. - Mint)
2009. aug. 24. 19:56
bocsi elirtam lucifer helyett lufo :)
17. mint
2009. aug. 24. 19:55

Sziasztok!

En is tavol koltoztem a szuleimtol :( en is angliaban lakom,ahogy lucifer :)

16. 0885190cd8 (válaszként erre: 13. - Lufo)
2009. aug. 24. 19:55
le a kalappal előtted...:)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook