Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik vidékről költöztek Budapestre... fórum

Akik vidékről költöztek Budapestre... (beszélgetős fórum)


2013. aug. 13. 17:48
Köszönm , hogy írtatok :) Mi kb. két hét múlva fogunk költözni, úgyhogy mi most a nagy albérlet keresési fázisban vagyunk:) Az sem könnyű. Egy kicsit izgulok is amiatt. hogy mi lesz majd lesznek-e barátaim, biztos nagyon szokatlan lesz, bár én anynibvan talán előnyben vagyok, hogy mindig is Budapesten szerettem volna élni :D
2013. aug. 13. 17:44

Sziasztok!

kb.2 éve élek budapesten,dolgozom és tanulok is.Egyedülálló 32 éves nő vagyok,barátaim messze mögöttem maradtak.Az a baj,hogy hirtelen egyedül találtam magam,,igaz ismerkedni sincs sok időm.Inkább a hétvégék szabadok.ahhoz viszont az kell,hogy barátság alakuljon ki.Remélem sikerülni fog,amugy szeretek itt lenni,a belvárosban lakom,szeretem a nyüzsgést.Ti hol laktok?

2013. aug. 12. 00:18
Sziasztok! Csatlakozhatok? Én 5 éve élek Budapesten, de még mindig sokszor visszavágyom. A munkahely szempontjából jobb itt, de az igazi barátaim még mindig vidéken vannak. Itt valahogy sokan felületesebbek, talán a rohanó életmód teszi. Minden esetre örülnék, ha vidékről ideköltözött fórumozókkal beszélgethetnék itt. Szép estét mindenkinek!
20. burgonyakrokett (válaszként erre: 19. - SnOOpy_)
2013. aug. 8. 20:17
ja azt megértem, szerintem mi sem bírnánk ki :)
19. SnOOpy_ (válaszként erre: 17. - Burgonyakrokett)
2013. aug. 8. 09:46
Páromnak már van fent munkája, és nem igazán bírjuk a távkapcsolatot, ezért költözöm én is utána.
2013. aug. 7. 13:59

Sziasztok!

Mi egy éve jöttünk fel, anyóspajtiéknál kezdtük. Megkeserítették az első hónapokat, és az a környék nem is tetszett(17.ker.). Munka miatt jöttünk fel, Hódmezővásárhelyen agyhalál, nem sok hely van, ahová mehettünk volna dolgozni, sőt...Párom nem szerette a munkahelyét, és jött a családja után. Egye fene, megpróbáljuk...én még főiskolára jártam. Az utolsó évemet levelezőn végeztem, így ingáztam Budapest és Szeged között...Közben megtaláltuk a munkahelyeinket is.

Októberben végre összeköltöztünk a Párommal, és nagyon hamar megtaláltuk a lakásunkat. Közel mindkettőnk munkahelyéhez, közel a vasútállomáshoz, itteni viszonylatban olcsó az albérlet, 5 lakás van, és van kertrészünk is...:) Nagyon szeretem, leszámítva, hogy fel lehetne újítani. :)

19. kerület, csendes, zöld, de mégis közel van a forgalmas út és tényleg pikpak odaérünk mindenhova...majdnem mindenhova...;)

A 4 szomszéd közül 2 szimpatikus, egy nem sokat szól, a harmadik meg egyszerűen lökött...:)

Azt vettem észre, hogy a pestiek egy része nem is pesti igazából, nagyon sokan költöztek fel vidékről, sőt, Erdélyből is! Nekem 60 kolléganőm van, és legalább a fele vidéki...nagyon érdekes. :)

Mindenesetre nem toleráns az itteni, nem túl kedves, nem segítőkész...de sokszor már vidéken is ezt vettem észre...csak ott kevesebb az ember. itt a busz tömve van, nyáron az izzadság szaga nem hiányozhat...a metrót nem tudom megszokni, kimondottan útálom...a hegyeket látjuk az utca sarkáról, ami egy alföldinek örök élmény marad...:)

Egyedül a családom és az idősebb kutyám hiánya az, ami hazahúz...

Egy szó, mint száz: jobb!

17. burgonyakrokett (válaszként erre: 10. - SnOOpy_)
2013. aug. 7. 13:02
Hát igen sajnos nem egyszerű munkát találni sehol sem. De iskola miatt költöztök fel? Vagy szerencsét próbáltok? Vagy a párodnak már van ott munka csak neked nincs? Bocsi a sok kérdésért :)
16. burgonyakrokett (válaszként erre: 15. - Panonimo)
2013. aug. 7. 12:48
szerintem mindenkiben van egy kis félsz aki ismeretlen helyre költözik, tök mindegy h az most külföld vagy belföld, ugyanúgy nem ismerek senkit Pesten sem. Azért is hoztam létre ezt a fórumot mert jó olvasni más tapasztalatait :)
2013. aug. 7. 10:48
izgulni? min? ha még külföldre készülsz megérteném, de ez csak Budapest... bármikor hazamehetsz.
14. HMF83 (válaszként erre: 1. - Burgonyakrokett)
2013. aug. 7. 10:41

Hát én több, mint 10 éve idefent élek, de nagyon nem szeretem, bár külső kerületben élünk családi házban,de volt részem a belvárosi környezetben is...


Én nem értem miért vannak sokan oda érte, kerületek tele vannak hajléktalanokkal, büdös van árad a csatornaszag,pisiszag,most már a tömegközlekedés sem az igazi mostanában...kutyakaki mindenhol stb.Bizonyos népcsoportokat meg sem említek...


Az emberek tahók, nem figyelnek egymásra, szinte fellöknek, mert nem képes 2 percet várni a következő közlekedési eszközre :)


Szerintebb szebb, és jobb is egy vidéki nagyváros.Pest egy rakás szar...


Bulizós korszakomban imádtam, de azóta pffff, sok ember többet lát bele mint ami :)

Én szívesebben élnénk pl Sopronban :)

13. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Burgonyakrokett)
2013. aug. 7. 10:35

Budapest nem egy homogén város.

A belvárosa zsúfolt, büdös, nagy forgalmú, de rengeteg vidékies, kertvárosi része van, már-már "faluhelyek".

Nem mindegy, hova költözöl és hol fogsz dolgozni, így nem is lehet kategorikusan kijelenteni, hogy milyen Bp-re költözni úgy általában, és milyen hosszú idő megszokni.

12. kszb (válaszként erre: 11. - Kszb)
2013. aug. 7. 10:32

ja, de ez a kertes ház vmelyik külső kerületben legyen, vagy 11 ker., 22. ker., vagy Bp vonzáskörzete :)

Annyira vidékre vissza max a nyugdíjas éveimben mennék :) De az még odébb van! :D

11. kszb
2013. aug. 7. 10:28

Szia! Én 7 éve költöztem fel végleg. Előtte egy kis faluban laktam Szeged mellett, de fősulira egy kisebb városba jártam. Akkoriban az exem már fent tanult a BME-n, így gyakran jártam fel, sőt, 2003 óta suli mellett nyáron itt is dolgoztam vendéglátásban, 7végente pedig megérte feljönnöm szintén dolgozni. Volt időm, h hozzá szokjak :) Ettől függetlenül, miután véglegesen felköltöztem, voltak furcsa dolgok. Igyekeztem nme a belvárosban lakni mindig, hanem csendesebb környéken, és valamennyire zöld övezetben. A belvárosi életet biztosan nem bírnám.... Zaj, szmog, ilyenkor forróság még extrémebben, és csak a beton rengeteg..... Megbánni nme bántam meg, h feljöttem. Több lehetőség van mindenre. Viszont a szíven vissza húz egy kertes házba :) Hiába... paraszt lánynak születtem :)

Ami még fura volt, az emberek.... leírhatatlan egy vidékinek :) Majd megtapasztalod :)

Az életritmus is pörgősebb, mint otthon volt, de ahhoz nem kellett alkalmazkodnom, mert én is pörgős személyiség vagyok.

2013. aug. 7. 00:39
Mi is szeptemberben költözünk fel a párommal, és hasonló aggályaim vannak nekem is, illetve nekem még egyelőre nincs munkahelyem és csak remélni tudom, hogy hamar találok.
2013. aug. 6. 23:59
nagyon örülök, hogy ennyi jót hallok remélem mi is élvezni fogjuk a "nagyvárosi életet". minden esetre nagyon várom :)
2013. aug. 6. 23:42
Sziasztok! Nálam fordított a helyzet, városból költöztem falura, megbántam.........nagyon!!!!! Hetedik éve nem tudom megszokni....és talán soha nem is fogom:( Csak azért írtam le, hogy aki vidékről készül pl. Budapestre ne féljen, csak jobb lehet, rosszabb nem! Persze ez csupán az én saját véleményem és tapasztalatom:)
2013. aug. 6. 23:04
Én 3 éve lakom fent, de imádom :) Mindenhova eljutsz szinte pikk-pakk... (bár most van egy 2 hós gyerkőcöm, vele nem olyan 1xű, de majd megnő) Szóval én imádom :)
6. laprincipessa (válaszként erre: 1. - Burgonyakrokett)
2013. aug. 6. 22:53
Én 5 éve kerültem fel Budapestre, egyetemre járok. Kis faluból érkeztem, de minden tekintetben jobban érzem itt magam. Úgy érzem ízig-vérig nagyvárosi vagyok =). Nem is tudnám elképzelni a további életemet vidéken.
5. burgonyakrokett (válaszként erre: 4. - Bixi)
2013. aug. 6. 22:47
Jó ilyen hozzászólást olvasni, lelkesítő számomra :) Biztos kalandos lesz mire kiismerem magam, de várom már :)
4. bixi
2013. aug. 6. 22:38
en 18 evesen koltoztem fel, egyetem miatt, es kezdettol fogva imadtam. ennek mar lassan 12 eve, mst a belvarisban lakunk, azota csaladot is alapitottunk, es nem vagyunke l innen, max kertes hazba a harmadikrol.
2013. aug. 6. 22:37
Debrecenből és igazából mi is állás és iskola miatt költözünk fel. Eddig nem izgultam de most hogy egyre közelebb van.. jól jönnek a tapasztalatok :D
2013. aug. 6. 22:35
bár nem lakom pesten, napi szinten járok be, lassan 10éve, ismerem minden zeg-zugát... én nem tudnék ott lakni maximum a suli miatt mennék fel a párommal lehetőség szerint, vagy max ideiglenesen munka miatt, egyébként nem. ti honnan költöztök fel?
2013. aug. 6. 22:30
Szeptemberben Budapestre költözöm a párommal. Szivesen olvasnék olyanokról akik szintén vidékről költöztek fel. Mennyi idő volt míg megszoktátok? Mennyire volt szokatlan az elején? Megbántátok-e vagy sem? Miért költöztetek fel? Mindenre kíváncsi vagyok :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook