Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik az ezredfordulón szeretnének születni fórum

Akik az ezredfordulón szeretnének születni (beszélgetős fórum)


1 2
60. Százas Evelin (válaszként erre: 59. - Amaunet)
2018. aug. 28. 07:39

Nem vélemény, nem mondtam hogy el tudom ezt fogadni. Fontolgatom, gondolkodom róla.

Én nem tudom megemészteni azt, hogy nem volt kezdet, hanem ugyanazt az örök pillanatot éljük most is, amit mindig is.

Az én agyam ezt nem tudja fogni.

59. Amaunet (válaszként erre: 57. - Amaunet)
2018. aug. 27. 21:32
Bocs, csak beraktam a linket is, ahonnan a véleményed származik.:)
58. Százas Evelin (válaszként erre: 57. - Amaunet)
2018. aug. 27. 20:25

Azaz.

Szóval az anyag állóhullám, és az ami fenntartja, az vagy a gondolat ereje, vagy a kozmikus sugárzás, vagy nem ebben a világban van. Egy másik, magasabb szférájú univerzumból jön a rezgés energia, ami akár ugyanazt a helyet is elfoglalhatja a térben mint a mi világunk, mert a kétféle rezgéshullám nem ismeri fel anyagként a másikat.

Ez a része nem egy könnyű olvasmány, a többi az már igen.

2018. aug. 27. 19:23
56. Százas Evelin (válaszként erre: 55. - Unom)
2018. aug. 15. 20:23

Nagyon jól ír. Az mondjuk egy kicsit zavaró, hogy azt állítja, egy erdei kocogás közben villant be neki az egész, ahogy hazaért, nem győzte leírni, már belefájdult a keze.

Mintha nem saját gondolat, hanem sugallat lett volna.

Müller Péter írt valami ilyesmit, meg tán més mások is, hogy amit leírtak, nem is a saját gondolataik, úgy "küldték" nekik azokat.

Ha én ezt így átlátnám, le is tudnám írni, meg is tudnám más9okkal is értetni...

De elhiszem azt is, hogy csak úgy egyszerre bevillant. Nyilván folyton azzal foglalkozott ébren is, meg tudat alatt is.

Van ilyen. :-)

55. unom (válaszként erre: 54. - Százas Evelin)
2018. aug. 15. 18:55

Talán mert értenek hozzá, és tudják, miről beszélnek?

El lehet képzelni, hogy mi kenne, ha... De annak a valósághoz nem sok köze van.

És nagyon jó írónak kell lenni, hogy élvezhető legyen.

De az áltudomány virágkorát éli, bármit el lehet adni ezolöttyel leöntve. Ez mutatja, higy az oktatás már 40 éve is sz.r volt.

54. Százas Evelin (válaszként erre: 53. - Unom)
2018. aug. 15. 18:32

A fizikusok egyirányúak. Ő is mondja, hogy nem úgy kell gondolkodni.

Kösz az irodalomjegyzéket.

53. unom (válaszként erre: 49. - Százas Evelin)
2018. aug. 15. 18:28

Tehát nem fizikus. Gondoltam.

Vannak nagyon jo előadások ebben a témában, hozzáértőktől, közérthetően. Ha érdekel a téma javaslom Dávid Gyulát, vagy Hawkingtól Az idő rövid története-t.

De A Nagy Bumm című könyv is érdekes és olvasmányos.

52. Százas Evelin (válaszként erre: 45. - Unom)
2018. aug. 15. 18:06
Ezt azt hiszem Decartes fogalmazta meg. Lehetne az is, hogy semmi sincs, nade nem az van, hanem van valami. Miért van?
2018. aug. 15. 17:54

Amit mi anyagnak nevezünk, csak egy tulajdonság. Nem egy bizonyos tipusú energiaszintre jellemző, hanem arra, hogy az energia hogyan viselkedik, amikor hasonló, vagy energiaszintben egymáshoz közelálló hullámsávokat hasonlytunk össze.

Mindaddig, amíg a bennünk lévő atomok és a rajtunk kívül lévő atomok nagy számban tartalmaznak azonos felépítésű elektronokat, neutronokat és protonokat, ezek az állóhullámok egymáshoz viszonyítva anyaginak és többé-kevésbé alakíthatónak tűnnek. Az anyagérzet azonban lényegesen megváltozik abban a pillanatban, ahogy sikerül megváltoztatnunk egy tárgy belső frekvenciáját.

Nahát, nem tudom jobban leírni. Én is inkább csak sejtem, mint a macska az esőt. :-)

50. Százas Evelin (válaszként erre: 47. - Unom)
2018. aug. 15. 17:31
Az anyagot rendkívül nehéz meghatározni. Részecskékre lehet bontani, valamikor azt hittük, hogy az atom a legkisebb. Mostmár tudjuk hogy nem, vannak elektronok, protonok, quarkok meg ilyenek, azokat nem is lehet megfigyelni, mert másképpen viselkednek, ha megfigyelik őket. Szerintem ez csodálatos. :-)
49. Százas Evelin (válaszként erre: 48. - Unom)
2018. aug. 15. 17:27
Hídépítő erdélyi mérnök. De univerzális érdekődésű, természetesen.
48. unom (válaszként erre: 46. - Százas Evelin)
2018. aug. 15. 16:58
Ő fizikus lenne?
47. unom (válaszként erre: 45. - Unom)
2018. aug. 15. 16:57
Na, az állóhullám megvan. De azt ki mindta, hogy az anyag az lenne?
46. Százas Evelin (válaszként erre: 45. - Unom)
2018. aug. 15. 16:53

Az anyag meghatározott helyen nem létezik, de tendenciát mutat a létezésre.

A fény bizonyos körülmények között hullámként viselkedik, más körülmények között agnyagi tulajdonságokat mutat. A fizikusok rájötte, arra, hogy ez a különös kettől természet az általu7nk anyagnak teki8ntett "valamire" is érvényes.

Az állóhullám - nevét meghazudtolva - tulajdonképen nem azt jelenti, hogy valami statikus dologról lenne szó. Állóhullámok egyszerűen előállíthatóak pl. egy több méter hosszú gumiszalag segítségével.

Ezt megrázzuk, tudjuk, hogy vannak nyugvó pontok, bár a kialakuló kép igen változékony.

Ezt egy dob membránján is el lehet képzelni.

Na nem erőlködök tovább, ezt Dr. Balogh Béla írja le a "végső valóság" c. könyvben, - méghozzá érthetően. :-)

45. unom (válaszként erre: 43. - Százas Evelin)
2018. aug. 15. 16:37

Ezt valaki lefordítaná?

Végiggondokva,akkor amíg nem voltak emberek, világ se volt, mert senki nem gondolkodott? És mi az az álló hullám?

44. Piroska52 (válaszként erre: 43. - Százas Evelin)
2018. aug. 15. 16:00
meg sem tudok szólalni,
2018. aug. 15. 15:57

Most jó híreim vannak. Tovább folytattam kutatgatásaim, és rátaláltam arra az elméletre, miszerint mégiscsak tovább él a lélek a halál után.

A gondolat ereje.

A testünk anyag, ami köztudomásúlag álló hullám. Azt nem tarthatja fenn csak valami magasabb frekvencfia. A zenében is létezik az hogy egy oktávval feljebb, ugyanaz a dallam, más rezgés. Az álló hullámot kioltja, ha ugyanazzal a frekvenciával találkozik, de ha másfélével, azt nem ismeri fel anyagként.

Mi tartja fenn az anyagi világunkat? Kell itt lennie valaminek... Talán a kozmikus sugárzás.

De lehet, hogy annál közelebb lévő dolog.

Talán a gondolatok ereje, amit semmilyen múszerrel nem tudunk mérni, mégis áthatolnak falon, távolságon, rengeteg kutatás irányul efelé. A Faraday kalitka... A rádióhullámokat leállítja, a gondolatokat nem.

Vagy egy másik, nagyobb rezgésszámú világ van ugyanabban a térben, ami a mienket is elfoglalja. Nem zavarják egymást, nem tudnak egymásról. És nemcsak ugyanitt lehetnek ilyenek, számtalanok lehetnek másutt is. Nem látjuk őket, nem mérjük őket, nem tudjuk mérni őket, mégis léteznek. Egy oktávval feljebb, lejjebb, akárhol.

Az álló hullámainkat, a testünk és világunk alkotó elemét alkotó anyagot táplálja valami, ami nem ebben a világban van.

Ez jó hír. :-))))

42. Százas Evelin (válaszként erre: 39. - Unom)
2018. aug. 14. 16:16
Vagy jöhetnének már mihozzánk valami jóravaló ufók, hozhatnák a technikát, igazán, történjen már valami. :-)
41. Százas Evelin (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2018. aug. 14. 16:15
Ja? Fűzfa poéta? Hát majd még gyakorol. Most még nem egy Geothe. :-)
40. Guruljka (válaszként erre: 31. - Százas Evelin)
2018. aug. 14. 16:14
Rossznak nem a tartalma miatt rossz.
39. unom (válaszként erre: 38. - Százas Evelin)
2018. aug. 14. 15:58

Én is :)

Először a szomszéd naprendszer jön, és még az is odébb van.

38. Százas Evelin (válaszként erre: 37. - Unom)
2018. aug. 14. 15:56

Jó lenne már megoldani azt a tér-idő ugrást. A térbeli (talán) előbb-utóbb menni fog, de az, hogy közben itt a földön eltelik vagy 60 000 év, mire visszajönnek azok akik ugrottak, - na az most még kilátástalannak tűnik.

Én nagyon szeretném tudni, mi van a többi galaxisban, olyan távolságokban hogy ésszel fel sem tudjuk fogni.

Kíváncsi természet vagyok. :-)

37. unom (válaszként erre: 36. - Százas Evelin)
2018. aug. 14. 15:11

Legalább olyan elvont, mint bármely más mítosz. Van jó néhány, az emberi képzelet végtelen.

A technika rohamisan fejlődik, annak munden előnyével és hátrányával.

36. Százas Evelin (válaszként erre: 35. - Unom)
2018. aug. 14. 15:04

Na te aztán reménytelen materialista vagy. A keresztény vallás szerint majd minden ember feltámad. De csak, ha a világnak már vége van. Erre mondtam én, hogy nem kell ehhez isten, megcsináljuk mi.

Nade lényegtelen. Ha világ nincs is, isten van, és feltámasztja az embereket. A csótányokat nem.

Továbbá: új eget és földet teremt, és ott jöve el az istennek az országa.

Na mostmár abbahagyom ezt, csak belekeveredek. Senki nem tudja, hogy kellene ennek lefolynia, borzasztóan elvont dolog.

azt nagyon remélem, hogy a következő ezredfordulóra legalább már néhányat be lehet cserkészni abból a több milliárdnyi galaxisból. Eszméletlenül sok van.

35. unom (válaszként erre: 34. - Százas Evelin)
2018. aug. 14. 11:43

Ha az.emberek kihalnak, akkor az istenek is.

A csótányok meg majd teremtenek.maguknak másikat.

34. Százas Evelin (válaszként erre: 33. - Százas Evelin)
2018. aug. 14. 11:29

Én nem vagyok vallásos, szögezzük le. Nem is kell szerintem már Istennek intézkednie a világvégéről, megtesszük azt helyette mi. túlnépesedés, környezetszennyezés, éghajlatváltozás, fegyverkezési hajsza, valami ok folytán simán ki tudjuk irtani saját magunkat.

Nna. Ki van irtva az emberiség. Akkor vajon eljő az istennek országa?

33. Százas Evelin (válaszként erre: 32. - Unom)
2018. aug. 14. 09:53
Mi mindent kellene újraolvasni! :-) De ez már tényleg nincs meg az emlékezetemben. Az többkötetes, komoly írás. Már nincs is meg itthon, könyvtárazni vagy antikváriumozni kellene.
32. unom (válaszként erre: 30. - Százas Evelin)
2018. aug. 14. 09:27

Ha van időd olvasd újra, érdemes.

Tulajdonképpen az általa elképzelt jövőről szól, a főszereplő egy robot.

31. Százas Evelin (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2018. aug. 14. 06:14
Szerintem igazán nem rossz vers. Nem úgy értette hogy simán elkorhadnak az évszázados fák, hanem hogy elborítja az egész földet a tenger. Szóval elsüllyednek a kontinensek. Hát ilyen már volt, ha igaz. Özönvíz. Noé. :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook