Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


30. Molyka
2009. ápr. 2. 21:00

Szóval én is oda járok, novemberben kerültünk oda ismerős által. Koncz tanár úr lett az orvosunk, amit akkor még nem tudtam hova tenni.

Elkezdődtek azonnal a vizsgálatok, nem szórakoztak egy pillanatot sem. December 10-re már a kezünkben volt az eredmény, PCO-s vagyok, inzulinrezisztenciával, ugyanakkor normális hormoneredményekkel. Féltem, hogy nem derül ki semmi, mivelhogy éveken át rengeteg bajom volt, mindenhol csak a pucér seggem veregették, hogy minden rendben van... Persze.

Tehát akkor decemberben még javasolt Koncz egy hiszeroszkópiás méhműtétet, mert a HSG alapján volt ott valami. HSG-t követően 6 hétre rá elvégezték, szerencsére tévedett a képalkotó eljárás, mert a méhem egészséges. Következő ciklusban, amire nem is kellett sokat várni elkezdtük a stimulációt. Merionallal szúrtam magam, aztán Ovitrelle-vel repesztettem. Március 23-án volt az inszemináció, most várjuk az eredményt. És nagyon izgulok! :)

29. Molyka
2009. ápr. 2. 20:47

Sziasztok! Nemrég indítottam fórumot pont ebben a témában. Átjövök ide. :)

Köszi Bobett.

28. Bobett (válaszként erre: 27. - D58b988bee)
2009. ápr. 2. 16:52
Szia! A nőgyógyászokat nem annyira ismerem ott, én az endokrinológiára jártam! Az ottani emberekre gondoltam, természetesen nem általánosítok, de ők nagyon szörnyűek voltak anno!
27. d58b988bee (válaszként erre: 26. - Bobett)
2009. ápr. 2. 14:55

Köszi:o)

A SOTE-n dolgoztam 10 éve, de a hozáállásukkal van némi probléma, de az orvosom most is ott van ott szeretnék szülni nála, mert hozzá ragaszkodom. Szomorú vagyok picit, hogy a SOTE ennyire lesüllyedt.

26. Bobett (válaszként erre: 24. - D58b988bee)
2009. ápr. 2. 14:22
Szia! Ez így van! A SOTE-ról inkább ne is beszéljünk, én azt is megjártam! Olyan paraszt emberek dolgoznak ott, hogy csak na!Már amikor tudtam, hogy mennem kell, tiszta ideg lettem, nem aludtam előtte napokig! Ott bele sem vágtam volna a lombikba! A Kaáliról sem hallottam túl sok jót, de valakinek meg az vált be! Ezek közül tényleg a BMC a legjobb! Sok sikert és minden jót Neked! Puszi
25. d58b988bee (válaszként erre: 22. - Geridina)
2009. ápr. 2. 13:57
Nekünk a génklinikán, amikor csinálták a spermavizsgálatot ott azt mondták jó a spermaképe.
24. d58b988bee (válaszként erre: 20. - Bobett)
2009. ápr. 2. 13:56
Köszi, hogy leírtad. Én szülésznő voltam, így képben vagyok valamennyire. Igazság szerint én nem szeretnék elmenni a lombikig max az inszemig. De nálunk amúgy is másodlagos meddőség van. Sajnos Pécstől messze vagyok és a Kaáliról meg a SOTE-ról sem hallottam túl jókat, szóval mindenhol vannak bakik.
23. Juttta (válaszként erre: 20. - Bobett)
2009. ápr. 2. 11:52
Köszönöm!
22. geridina (válaszként erre: 19. - D58b988bee)
2009. ápr. 2. 11:44
Hát, összetett volt. Elsősorban úgy gondoltam, csak az én hibám, nekem 12 éves koromtól nincs szinte semmi ciklusom. 5-6 havonta jön meg magától (még így, terhesség után is). Ezen kívül kiderült egy oldali PCO is nálam, illetve a férjemnél olyan gond van, hogy minden rendben a spermákkal, sok van, jó az alakjuk, jól mozognak. Csak az a gond, hogy 1 órán belül teljesen leállnak, addig minden jó, dehát ugye mint tudjuk, 1 óra nem elég arra, hogy felérjen és megtalálja a kis drágát:)
21. Juttta (válaszként erre: 18. - D58b988bee)
2009. ápr. 2. 11:24
Erőltetni biztos, hogy nem erőltetem meg magam. A fertőzést nem tudom. Már van szövettan, de nem hívom fel őket, majd a 4 hetes kontrollon ráér. A lényegen már nem változtat.
20. Bobett
2009. ápr. 2. 11:24

Sziasztok lányok! Ne haragudjatok, hogy csak így beírok, de úgy érzem, hogy tudnotok kell néhány dolgot! Én is a BMC-be jártam, de most a 3.sikertelen lombik beültetés után otthagytam őket, mert egyre inkább úgy éreztem, hogy futószalag az egész! Nekem endometriozisom van, de a BMC-ben nem foglalkoztak vele, csak ültették be a babókat sorra! 4 hónap alatt 3 lombikom volt, mert az orvos azt mondta, hogy sürget az idő, ezért ne várjam meg a 3 hónapot, hanem inkább fizessem ki a beültetést ha tudom! Ilyenkor az ember mindent megtesz, hogy összeszedje rá a pénzt! Én is így tettem, feleslegesen! A Zekéhez jártam, a három beültetésből egyet csinált ő, a második beültetésemnél elment szabadságra, a harmadiknál meg átpasszolt az új dokinőnek! A második beültetést a Szűcs csinálta, de szerintem ahogy berakta a babókat, úgy ki is mosta őket! Annyi hüvelyöblítőt engedett belém, hogy amikor felkeltem az ágyról úgy dőlt belőlem a víz, mintha a magzatvizem ment volna el! Akkor nem is éreztem semmit! Még csak nem is szúrkált a hasam!

A 3.sikertelen beültetés után találta ki az orvos, hogy talán meg kéne csináltatnom egy méhtükrözést, azt mondta oldjam meg ahol akarom, meg menjek el genetikára 24.000 Ft-ért leveszik a vért! Hát nem mentem! Felhúztam magam, hogy ezt miért akkor találják ki amikor már otthagytam fél millió forintot! Elkezdtem érdeklődni, keresgélni, s végül Pécsen kötöttem ki! Tündéri az orvosom, s az volt az első kérdése, hogy volt e méhtükrözésem! Amikor mondtam, hogy nem, nagyon kiakadt, s azt mondta, hogy addig ők neki sem állnak! Március 9-én voltam először Pécsen, 17-én már túl voltam a beavatkozáson! A genetikát ingyen megcsinálták itt! Azon is kiakadt a dokim, hogy Pesten fizetnem kellett azért, hogy a fagyasztott embriókat visszaültessék! Náluk nem kellett volna! Ő foglalkozik a betegségemmel is, azt mondta, hogy ha lesz a petesejt leszívás, akkor leszívja a cisztát is, hogy ne zavarjon semmit! Pesten a 3.beülti után került szóba a műtét, de azt mondta a Zeke, hogy valószínüleg ki kell venni a petefészkeimet! Hát nem mentem bele, s milyen jól tettem! Péccsel maximálisan meg vagyok elégedve, s már bánom, hogy nem oda mentem először!

Nem akarlak Titeket elriasztani, csak azt szeretném, ha tudnátok, hogy ilyen is van a BMC-ben, s oda tudnátok figyelni a dolgokra! Tényleg nagyon kedvesek, aranyosak, de ezzel nem sokra megyünk!

Én mindannyiótoknak nagyon-nagyon sok sikert kívánok, s kívánom, hogy ne ilyen tapasztalatokat gyűjtsetek! Jutta! Nagyon sajnálom, ami Veled történt!

19. d58b988bee (válaszként erre: 17. - Geridina)
2009. ápr. 2. 11:23
Mi volt nálatok a probléma, hogy természetes úton nem sikerült?
18. d58b988bee (válaszként erre: 16. - Juttta)
2009. ápr. 2. 11:17
Nem kaptál valami fertőzést véletlenül vagy esetleg megerőltetted magad?
2009. ápr. 2. 11:17

Lányok, ha kérdésetek van, nyugodtan kérdezzetek, bár valószínűleg azért 5 év alatt sokat fejlődött a BMC is (még jobban:)

Nekem hármat ültettek be, kettő megmaradt, és az egyik sajnos a 19. héten halt el.

16. Juttta (válaszként erre: 15. - D58b988bee)
2009. ápr. 2. 11:16
Kinyílt a méhszáj.
15. d58b988bee (válaszként erre: 14. - Juttta)
2009. ápr. 2. 11:09
Jajjj ne:o((( Mi történt? Nagyon sajnálom, nekem csak 12. héten halt el a babám, de az is iszonyat volt.
14. Juttta
2009. ápr. 2. 11:06
Inszemináció volt, sikerült elsőre, de múlthéten 19 hetesen elvetéltem. :(
2009. ápr. 2. 11:04
Amúgy én is izgulok.
12. d58b988bee (válaszként erre: 11. - Gaabessz)
2009. ápr. 2. 11:02
Voltál már valamilyen vizsgálaton?
2009. ápr. 2. 11:02
Mi is most kezdtünk. Én dr.Zeke Józsefhez kerültem. Kicsit izgulok, mi vár ránk...
10. d58b988bee (válaszként erre: 9. - Juttta)
2009. ápr. 2. 10:54
És, eredmény?
9. Juttta (válaszként erre: 6. - D58b988bee)
2009. ápr. 2. 10:52

Szia! Sziasztok!

Én is Szűcs dokihoz jártam!

2009. ápr. 2. 10:42
Lehet eltünök, de később leszek.
2009. ápr. 2. 10:38
Nálatok mi volt a probléma?
6. d58b988bee (válaszként erre: 5. - Geridina)
2009. ápr. 2. 10:38
Én Dr Szűcs Zoltánnál voltam ő fiatal. Mondjuk még nagyon az elején vagyok, csak most kezdjük a vizsgálatokat.
2009. ápr. 2. 10:36
Az elsőt egy öreg, únszimpatikus, béna doki csinálta, a másodikat szintén, a harmadiknál mondtam, hogy na most már elég, és megyek a Konchoz:) Egyébként én egy fillért nem adtam nekik, és ti sem tegyétek, ezzel rontjuk el az orvosokat, nekem ez a véleményem. Lehet, hogy keményen fogalmazok, de éppen eleget fizetünk a tb-szolgáltatásokért. Persze, lehet kisebb ajándékokat vinni, ha sikerül, stb, de én pénzt elvből nem adok. Ja, és még csak nem is várta el.
2009. ápr. 2. 10:35
Dr. Konc és Kanyó Kati
3. d58b988bee (válaszként erre: 2. - Geridina)
2009. ápr. 2. 10:32

Szia!


Örülök, hogy írtál. Kihez jártál?

2009. ápr. 2. 10:25

Ha biztatás, segítség kell, csak szólj.

Én 2003-ban jártam oda, a harmadik próbálkozásra sikerült a lombik, a kislányom már 5 éves lesz:)

2009. ápr. 2. 10:23

Beszélgetnék azokkal, akik a BMC-be járnak tapasztalatok, vizsgálatok, stb.

Nekem eddig nagyon jó tapasztalataim vannak velük kapcsolatban, igaz én még csak az első hormon vérvételen vettem részt. Nagyon kedvesek és segítőkészek a nővérek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook