Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


300. Molyka
2009. júl. 21. 12:48
Na lányok, stop. Valaki hogy tudna fogyni, hogy ha nem megfelelően működik? Nekem is mondhatná bárki, hogy előbb legyen peteérésem, utána lehet babám is. Higgyétek el, fogyni nem lehet ha valaki beteg. 89 kiló voltam, diétáztam, mozogtam és le nem ment volna egy nyomorult kiló sem. A férjem táplálkozásszakértő, élelmiszermérnök, és hiába tartottam be az utasításait, nem tudtam fogyni. Persze ő is azt mondta, hogy ha kevesebb kalóriát viszek be, mint amit elhasználok, nincs az az ég, hogy ne fogyjak, de a doki felvilágosított minket, hogy nálunk PCO-soknál nem úgy zajlik a szénhidrátanyagcsere mint az egészséges embereknél. Aztán elkezdtem szedni az inzulingyógyszert, elkezdtem fogyni (szégyen, de diéta nélkül, holott azt is kelene csinálni) és ma már csak 78 kiló vagyok. Abban igazad van Pólika, hogy baba előtt legyen egészséges az ember, így utólag visszagondolva örülök, hogy nem lettem terhes akkor, amikor gondok voltak, hiszen az a baba egészségébe,életébe is kerülhetett volna. Idesnél szerintem az fog történni, hogy rendbehozzák, beállítják a szervezete működését, közben megindulnak lefele a kilók és szépen teherbe esik és ugyan túlsúllyal fog nekiállni a terhességnek, de már a szervezete képes lesz arra, hogy normálisan működjön és adjon le a feleslegéből. Neki is, nekem is a terhesség alatt majd szigorú diétát kell folytatni, különben az emelkedett inzulin kárt okozhat a babában. Gyógyszer olyankor meg nincs... Nehéz ügy.
299. Ides
2009. júl. 21. 12:09
egyébként ahhoz képest a cukorszintemmel semmi gondom nincs:D
298. Ides
2009. júl. 21. 12:07
az a baj hogy inzulinrezisztenciám van ami adta a súlyproblémámat,több az inzlinom a kelleténél,nem tudok fogyni,ennél kevesebbet már nem tudok enni,mozogni meg amennyit tudok a meló mellett..mindenki olyan könnyen mondja hogy fogyjak de NEM MEGY LE!!! kaptam pajzsmirigyre gyógyszert,meg se mozdul...metformint nem írtak fel amit kellett volna..nem tudom már mit csináljak,el vagyok keseredve,mondták hogy PCO-val nehéz de ennyire?
297. geridina (válaszként erre: 293. - Ides)
2009. júl. 21. 12:02

Sziasztok. Hát, én nem ennyire, de elég nagy súllyal kezdtem. Olyan 86 kiló körül voltam a második lombikra. Aztán a szülés után már 97 kiló. Jöttek rám kilók az injekcióktól is, de nem az volt a domináns, hanem hogy imádok enni:)

Aztán norbival sikerült lefogynom.

296. Pólika (válaszként erre: 295. - Ides)
2009. júl. 21. 10:59

Ides, ez valóban sok. Megfelelő táplálkozással és testedzéssel próbálj meg kalória deficitet okozni, mert előbb neked kell egészségesnek lenned ahhoz, hogy egészséges babát szülj.

Nem vagyok orvos, csak amit a szakirodalomból összeolvastam: a cukorbetegség túlsúly miatt alakul ki. Ha lefogysz akár a cukorbetegségtől is búcsút vehetsz. Aki cukorbeteg nehezebb teherbeesnie, és sokkal veszélyezetetebb is, lásd Erős Antónia.

295. Ides (válaszként erre: 294. - Pólika)
2009. júl. 20. 19:19
136 kg...sajnos nem megy lejjebb akármit csinálok,inzulinom nem jó de az endokrin vizsgálaton nem kaptam met-et
294. Pólika (válaszként erre: 293. - Ides)
2009. júl. 20. 18:24
Mennyi az a nagyon nagy súly?
293. Ides
2009. júl. 20. 14:35

Húú csajok akkor mire én "készen" állok majd mindenre, meg is őszülök... Se a kilóim, se a petéim, se semmi..Csak ki ne dobjanak azzal, hogy fogyjon le,mert hülyét kapok,vagy adnak valamit,ami miatt majd megintcsak várni kell..Bezizzenek már a várakozás miatt, ez a tehetetlenség borít ki nagyon.

Volt valamelyikőtök aki nagyon nagy súllyal kezdte,mint én?

292. Molyka
2009. júl. 20. 13:02

Ez nem jó Bobett. Nekem szerencsém van akkor ezzel a protekcióval, mert egyből rátapintottak a lényegre és kiderült minden. Vagyis... már 3 inszem volt, de egyik se sikerült. Józan paraszti ésszel úgy gondolom, hogy most kezdek gyógyulni, eddig hasztalan volt stimulálgatni, mert ugyan megérett a petesejt, de a betegségemből kifolyólag nem volt olyan minőségű, hogy az alkalmas lett volna bármire. Ez olyan megérzés szerű. :)

Szívből kivánom, hogy mielőbb sikerüljön újból belefogni a lombikba és megtapadjon, megszülessen az a kisbaba!

291. Bobett (válaszként erre: 285. - Molyka)
2009. júl. 19. 16:37

Szia! Bocsi, hogy csak most válaszolok, de tegnap lakodalom volt a családban, s nálunk aludtak 5-en, meg én csináltam a koszorúslányok haját, sminkjét és öltöztettem, így nem volt időm jönni! Nem tudom, hogy mi történhetett, szerintem az ideg, mert nagyon sok olyan dolog történt abban a három hétben a családomban, ami miatt aggódnom kellett! Sajna így hozta az élet, erről senki nem tehet! Próbáltam nem idegeskedni, de nem ment!

A BMC-ben jóformán semmit nem kezeltek, pedig tudták,hogy endometriozisom van! Emellett az első beültetés után szóltam a dokimnak, hogy folyik a tej a mellemből, ha megnyomom! Közölte, hogy azért, mert nagyon szeretnék babát! Gondoltam jó! Megcsinált még két beültetést, ami szintén sikertelen lett, ezután hagytam ott őket!

A tejem továbbra is folyt! Pécsen egy vérvételből megállapították, hogy magas a prolaktin szintem! Elkezdték kezelni, s látod, lett eredménye, mert már legalább megtapadt a baba! Szóval ennyit erről! Az orvos trehánysága miatt kidobtunk az ablakon legalább 400 ezer forintot! S azt hozzáteszem, hogy Pesten legalább 15x nézték a prolaktin szintemet, csak én nem tudtam, hogy az ez a hormon! Honnan is tudtam volna? Nekem meg van a magam kis véleménye az egész kócerájról! Az orvostól nem tudtam semmit kérdezni, mert mindig sec-perc alatt kidobott, nem mondott el semmit, csak vonogatta a vállát, ráadásul a három beültetésből egyet csinált ő, a másik kettőnél átpasszolt olyan orvosoknak, akik az életben nem láttak! Pécsen egy alkalommal legalább negyed órát foglalkozik velem az orvos, mindent elmond, szinte kérdeznem sem kell, de ha mégis van kérdésem, akkor türelmesen és érthetően elmagyaráz mindent! Pénzt nem fogad el, azt mondta, hogy azzal tartozom neki, hogy terhes leszek és megszülöm azt a babát! S mindezt úgy, hogy közben átölelte a vállamat! Nagyon jól esett, hogy emberszámba vettek!Imádom az orvosom, maximálisan megbízom benne, s tudom, hogy ez már fél siker, hisz nem kell azon aggódnom, hogy most mi miért is van, hogy is lesz, mert mindent elmond! Imádom Őt, s tudom, hogy segíteni fog nekünk abban, hogy valóra válhasson életünk álma!

290. dmimi
2009. júl. 19. 15:47

Miri!


Drukkolok neked nagyon!

289. Molyka (válaszként erre: 288. - Pólika)
2009. júl. 18. 21:25
:( Szörnyű, hogy ez így megy. Lehet azért csinálták meg nálam alapból mert protekcióm volt??? :(
288. Pólika
2009. júl. 18. 19:51

Sziasztok,

Nekem nem volt még ilyen IR vizsgálatom. Az első lombikomig kb. 20x vettek vért, volt méhtükrözésem, de ezt spec sosem nézték. Amint írtam, nem kívánok kivárni míg előbb lekísérleteznek rajtam 3-4 beültetést és csak akkor küldenek el. Sem lelkileg sem anyagilag nem bírnám. Most szeptemberben megkérdezem a recis lányokat, tudnak-e vmit tenni ezügyben. Akkor lesz nálunk a második próbálkozás. Persze a 6 embrióból 4 elhalt az ötödik napra, így fagyasztani sem tudtunk. Újra előlről az egész stimulálás..... :-(

2009. júl. 18. 19:44

sziasztok

elkezdtük az inszemet, most kapom a szurikat, pénteken meg uh.

286. Molyka
2009. júl. 18. 09:08

Elolvastam a naplódat. :( Nem voltam sokáig gépközelben, nyaralni voltunk.

De látom, nem adjátok fel, nagyon helyes! :)

285. Molyka
2009. júl. 18. 08:53

Szia Bobett! Elment??? :((((( Basszus, de mi a fene történhetett. :'(


Mit kezeltek a BMC-ben és végülis mi lett a bajod? Ezek szerint kiderült valami?

284. Bobett (válaszként erre: 275. - Molyka)
2009. júl. 17. 22:20
Szia! Hát én 3 sikertelen lombikot csináltam végig a BMC-ben, s nekem nem csináltak ilyen vizsgálatot! Sőt! A harmadik sikertelen után küldtek el genetikára meg méhtükrözésre is! Ráadásul mint kiderült totál félre kezeltek! Ennyit erről! Nem viccből hagytam ott az egész kócerájt! Most Pécsen volt a negyedik beültim, ami sikerült is, csak elment a baba! :(((((((( De ott legalább kivizsgáltak rendesen, s már legalább megtapadt a baba!
283. Molyka (válaszként erre: 282. - Ides)
2009. júl. 17. 22:11
Furi? :D Neeem is az. Szóval fel a fejjel és minden rendben lesz, tudod, érzem! ;)
282. Ides (válaszként erre: 281. - Molyka)
2009. júl. 17. 21:50
Még jó hogy vagy :D köszi Molyka:D:D furi ez a név :D
281. Molyka (válaszként erre: 280. - Ides)
2009. júl. 17. 21:47
Nyugika, ne agyalj, minden rendben lesz! ;)
280. Ides
2009. júl. 17. 20:58

Sziasztok!

Én augusztus 27-ére kaptam időpontot,már nagyon izgulok,engem a mostani nőgyógyászom ajánlott be a Szűcs dokihoz,remélem minden oké lesz bár aggódom a melóhelyem miatt,nem tom hogy oldjuk majd meg,de pozitívan állnak hozzám.

HSG már volt,az jó lett,PCO-s vagyok.Jah és baromi kövér..sajnos nem tok fogyni se..hiába diétázok.:-( 136 kg meg se moccan lefelé

Remélem tudnak hamar segíteni.

Nálatok hogy volt a melóhellyel?Vagy kiirattátok magatokat?

279. Molyka (válaszként erre: 278. - Dmimi)
2009. júl. 17. 14:22
Ez fura. Lehet csak elfeledkezett róla. Nekem a 21. napi vérvételnél volt ez az ivávos. Most nekünk is mondták, hogy szerintük pihenni kéne, pla-bla-bla. :) Nem vagy dagi szerintem, súlyban hasonló mint én, alkatra lehet nem, de szerintem már ennek indokolni kellett volna az IR vizsgálatot.
278. dmimi (válaszként erre: 277. - Molyka)
2009. júl. 17. 09:52

Nem tom. Én 165 cm és 74 kg vagyok.

Mi Skriba Eszterhez járunk. Még csak most kezdtük el a dolgot, 5 éve nem jön a pocaklakó. Nekem már megvolt minden: vv-k meg HSG is. Apának is volt vv meg 2-szer mintaadás. Még nem tudjuk hogy mi a baj. Megvárjuk a nyár végét, majd akkor kérünk időpontot. Mi is nyaralunk egy kicsit és a BMC-ben is mostanában mennek szabira. Majd meglátjuk. :)


Mihamarabbi sikert mindenkinek!

277. Molyka (válaszként erre: 276. - Dmimi)
2009. júl. 16. 21:40

Hát ez a nemsemmi. :S

Nekem mondom, azzal kezdtek. Ki is derült röptiben. Lehet, hogy nem mindenkinek csinálják, csak akinek a BMI alapján hajlama lehet rá? Hát, nemtudom... kolléganőm 45 kiló és durván IR. Ti mióta próbálkoztok és kihez jársz? És ezidáig van valami baj?

276. dmimi (válaszként erre: 275. - Molyka)
2009. júl. 16. 20:53

Szia Molyka!

Nekem nem volt ilyen. Sőt, ismerek egy lányt, aki szintén BMC-s volt, és a második sikertelen próba után derült ki az IR.

275. Molyka (válaszként erre: 273. - Pólika)
2009. júl. 16. 17:11
Sziasztok Lányok! Nem, a háziorvos nem küldhet IR vizsgálatra, sőt kontrollra sem, ha már igazolódott az IR. Nekem az van, nagy fokban. Itt a BMC-ben az volt az első hogy azt megcsinálták. Neked hogy hogy nem? Nem ittál cukros vizet? Akkor nézték...
274. dmimi
2009. júl. 14. 17:23

Sziasztok!


A hétvégén már nem véreztem. :-)


Pólika!

Az a helyzet, hogy ehhez az IR-es témához én nem értek, csak annyit tudok róla, amit egy fórumon írnak róla a lányok. Szerintem, simán meg lehet beszélni a háziorvossal is, hogy küldjön el egy ilyen vérvételre-vizsgálatra. Az én házdokim nagyon jó fej, amikor mentem hozzá beutalóért, és mondtam, hogy meddőségibe kell, akkor hatalmas kézcsókokat adott, biztatott és felajánlotta a segítségét, ha kell vmi vizsgálat amit ó is el tud végezni, vagy akármi más, akkor nyugodtan forduljak hozzá.

273. Pólika (válaszként erre: 263. - Dmimi)
2009. júl. 14. 17:01

Szia dmimi,

Ezt már máshol is olvastam, hogy sokadjára sem ment a teherbeesés, majd végeztek egy tesztet és kiderült a lánynál az IRes. Nekem ilyet nem csináltak, de már most kizárnám, szeptemberben lesz második lombikom, nem szívesen várnám ki a 3-4 -ik sikertelenséget. Lehet szerinted, hogy előbb kérjek ilyen vizsgálatot, vagy csak indokolt esetben csinálják?

272. Molyka (válaszként erre: 268. - Dmimi)
2009. júl. 12. 22:19
Szia, mindenkinél egyenként változik, nekem 3-4 nap volt, mint egy mensinél, a végén már csak épphogy maszatoltam. Biztos megsérült odabent valami. Ki cisnálta? Nekem valami öreg doki, és majd meg haltam :)
271. dmimi
2009. júl. 10. 11:02

Köszönöm!


A hétvégét még kivárom. Nem annyira vérzek, hogy vérzek, inkább csak olyan maszatolós. A bugyim se lett véres, csak amikor pisilek, akkor van a papíron egy kevés.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook