Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A lakcímváltozáshoz szükséges a tulaj személyes megjelenése? fórum

A lakcímváltozáshoz szükséges a tulaj személyes megjelenése? (tudásbázis kérdés)


1 2
53. Guruljka (válaszként erre: 52. - Andi6020)
2020. jún. 13. 21:28

Régen akkor járt a munkanélküli, ha közös megegyezéssel jöttél el. Ha te mondtál fel, vagy ha kirúgtak, 6 hónapig nem járt.

Ezért idegződött be, hogy az a jó kilépési papír.

52. andi6020 (válaszként erre: 22. - Bless the child)
2020. jún. 13. 20:48
Megdöbbentő, de az utóbbi hetekben mindenhol ezt hallom, hogy aláírják a közös megegyezést. Tényleg nem tudják, hogy mi mit jelent. :(
51. Guruljka (válaszként erre: 49. - 9e9543800f)
2020. jún. 13. 20:24

Most is vannak pro bono, azaz a jó ügyért dolgozó ügyvédek, de létezik valahol ingyenes jogi tanácsadás is.

De talán a munkaügyin is tudnak alap dolgokat, csak érdeklődni kell.

50. 9e9543800f (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2020. jún. 13. 19:08
52 évvel ezelőtt ;-) nyári szünidőben dolgoztunk. Napi 12 óra kapálás, gyomlálás bolgár kertészetben. Végeztünk, mondták másnap mehetünk a fizetésért. Frissen mosva-vasalva :-)))) megyünk az irodába. Hmmm, majd holnap, vagy valamikor a héten. Kinyitottuk ám a szánkat teljes erőből, hogy képzelik. Vidéki lányok, várják a szüleik, ezt nem lehet megtenni. Kb. 2 óra múlva mindenki ki lett fizetve, fizetési szalaggal mentünk a felét elkölteni. (Annyit engedtek a szülők.)
49. 9e9543800f (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 19:04
Úgy tudom, aki nyugdíj előtt áll, nem is lehet elküldeni. Van valami védett kor, vagy hogy nevezik. Legalább neki jogi úton lehetne megoldást találni. Volt régebben "nép ügyvédje" vagy hogy nevezték. Jövedelmi helyzet alapján ellátják a jogi képviseletet ingyenesen.
48. Guruljka (válaszként erre: 47. - Bless the child)
2020. jún. 13. 18:26

Igen.

Újságba való téma.

47. Bless the child (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2020. jún. 13. 18:24
Vszinű a munkáltató tisztában volt azzal, hogy siman bármit aláírnak. Különben nem így történt volna
46. Guruljka (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 18:13

Szólnak, hogy holnap leszámolni menjetek be.

Aznap hazamentek, fel a netre mindenki, és utánanézünk, aminek csak lehet.

Akivel még aznap este tudsz beszélni, azzal kicsit összebeszélsz.

Másnap bementek leszámolni, de amikor a papírt adják, hogy írd alá, már kérdezitek is, hogy a végkielégítés benne van-e. Mert ha nincs végkielégítés, akkor nincs aláírás, szívesen dolgoztok tovább.

45. Guruljka (válaszként erre: 43. - Epresturmix)
2020. jún. 13. 17:53
Nem is tudok mit mondani.
44. Guruljka (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2020. jún. 13. 17:51

[link]


Eszerint utólag már tényleg nincs értelme perelni, mert a közös megegyezésbe bele kellett volna foglalni a végkielégítés mértékét, és ha ezt nem tették meg, utólag nem tarthat rá igényt a dolgozó

Ha csak egyvalaki járt volna így, akkor is sajnálnám, de így rettenetes.

43. Epresturmix (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2020. jún. 13. 17:47
Nem is értem. Na mindegy. Végtelenül meglepett ez most.
42. Guruljka (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 17:46

Csak megsúgom, hogy létezik illetékfeljegyzási jog, ezzel a perindítás ingyenes.

Én is tudom, pedig én is falun élek.

A munkaszerződést meg jól át kell tanulmányozni. Erre is jó a net.

Amint szóba került az elbocsátás, arra is rá kell keresni azonnal. Mi jár, mi nem jár.


Attól még tudhatod a törvényeket, hogy falun élsz.

Muszáj tisztában lenni azzal, ami közvetlenül érinthet, mert senki nem áll ki melletted, ha te magad nem teszed.

41. Epresturmix (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 17:42

De, legyél ilyen! :)

Mert az ilyeneket mint te/ti kihasználnak mindig! :(

40. Epresturmix (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 17:42
Nincs igazad. A falusi ember is tudja ezeket. Miért kell ehhez falusinak lenni? Nem tudom hány éves vagy, de én 18 éves koromban kezdtem el dolgozni és nem volt senkim aki elmondhatta volna mi hogyan zajlik, mit kell tennem bizonyos esetekben, senki nem készített fel semmire. Én magam néztem utána mindennek. Az első szerződéskötêsemet (máig az utolsóig) a-z-ig alaposan elolvasom, értelmezem, ha nem értem kérdezek, de addig nem írok alá! Ennyi erővel bármit elédtolhatnak, aláîrod, mert te falusi vagy???
2020. jún. 13. 17:41
Senkitől nem is érdeklődtünk , mert egyik napról a másikra történt, aláiratták a leszámolást, és ezzel mentünk a munkanélkülire.
2020. jún. 13. 17:40

Köszönöm mindenkinek a segitséget , hozászólást, jó tanácsokak.

Nagyon aranyosak vagytok,hogy hozzászóltatok,,

Nagyon szépen köszönöm,,

2020. jún. 13. 17:38
Ne haragudj, de ez nem ment fel, mert falusi vagy. Mind az 50-en aláírtátok. Senki nem figyelmeztett benneteket, rokon, család, stb..., hogy ilyet nem írunk alá???
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Amaunet)
2020. jún. 13. 17:37

Én nem az az ember vagyok aki harcol, és elmegy biróságra, pereskedik, és a másik dolog nincs is rá anyagi fedezetünk.

Sajnos ilyennek születtem, nekem nincs más vágyam csak ismét dolgozhassak, legyen munkám.

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Epresturmix)
2020. jún. 13. 17:34

A falusi ember eljár dolgozni, van munkája van pénze, amit a munkájáért kap, és nem tudja a törvényeket.

Mivel eddig nem volt rá szükség, mert volt egy biztos munka , megélhetés,

Amikor munkanélküliek lettünk, akkor pedig aláirtuk a közös megegyezéssel és eljöttünk.

2020. jún. 13. 17:34
Ez mikor történt? Ha ez tenyleg így van, hogy bocs, de 50-en ennyire tudatlanok vagytok-voltatok, keressetek fel egy ügyvédet. Hátha....
33. Epresturmix (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 17:34
De nem. Ez nem falu kérdése, hidd el! Ha az ember munkába áll általában tudja, hogy mik a kötelességei és jogai! Nektek úgy tűnik, csak kötelességeitek voltak és szépen át lettetek palizva. Mekkora egy szemét cég ez is! Kellett volna titeket tájékoztatni a lehetőségeitekről, de ez nem történt meg! Szomorú. :(
32. Amaunet (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 17:34

Akkor is jár nektek végkielégítés és fizetett felmondási idő.

Fogjatok össze és menjetek bíróságra, ha a volt munkáltató nem akar fizetni! 25 év után több százezer forintról lehet szó.

2020. jún. 13. 17:31

Sajnos mi nem tudtuk ezeket a törvényeket, mi csak dolgoztunk keményen,

Aláirtuk a közös megegyezést és eljöttünk,

Tudjátok falun az emberek nem nagyon vannak felvilágoditva ezekről a törvényekről.

Netünk sem volt, most a keresztfiamnál vagyok onnan írok.

Igy nem nagyon tudtunk tájékozódni, ledolgoztuk a munkaidőt,volt munkánk, volt pénzünk, és sose gondoltuk volna, hogy most munkanélküliek leszünk, többen is.

30. Guruljka (válaszként erre: 27. - 9e9543800f)
2020. jún. 13. 17:27
Oké, ez csak azért van, mert szaladtunk segíteni. :D
29. Epresturmix (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 17:26

Ne mondd már! Dolgozó ember vagy, és nem tudod ezeket? Mindenki tudja, vagy legalábbis utánanéz, hogy mikre jogosult, hogyan ne verjêk át, mit hogyan lehet megoldani, stb...

Ezeket köteles vagy tudni! 25 évig erről szó sem esett, nem is hallottâl róla?

Milyen jól jönne most az a pénz!

2020. jún. 13. 17:25

Köszönöm a sok segitséget, hétfőn megpróbálom elinditani a lakcimváltozást a Kormányablaknál.

Ha sikerül mindent elintéznem beszámolok nektek róla.

27. 9e9543800f (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2020. jún. 13. 17:25
Jóvanna😋, mi beírtuk a hrsz-t, biztonság kedvéért másolt tul.lapot vitt a csalàdtag. Csak a bejelentkező ment intézni.
26. Epresturmix (válaszként erre: 17. - Bless the child)
2020. jún. 13. 17:24
Ezt nem kellett volna hagyni! Még ilyet! Tudod mikor hagytam volna?
2020. jún. 13. 17:23
De, tudtatok volna. Nem írtok alá semmit. Ezt már nem tudod visszacsinalni. Elestél 6 havi béredtől
2020. jún. 13. 17:22

Nem tudtunk mit tenni,

Bárcsak még ma is dolgozhatnák,,

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook