Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki külföldön él miért ment ki? fórum

Aki külföldön él miért ment ki? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
107. 4726e582cf (válaszként erre: 105. - Manka68)
2006. aug. 28. 16:28

Pont ez amit nem szeretnék, egy okkal több, hogy lelépjek. Rühellem a politikát, rühellem a nyavajgást bizonyos párttól, rühellem, hogy tépik a szájukat mindenen. Bármelyik kormány került volna hatalomra, a mostani sanyargató lépéseket mindenek meg kellett volna tenni, hisz az igérgetések, amik jöttek egyes pártoktól igencsak légbőlkapottak, és igen csak pénzigényesek, ami valljuk meg nincs az állam zsebében, hogy adni tudjon... Elég balga aki ezt elhitte... No mindegy, nem akarok politizálni, csak a közgazdász beszél belőlem.

Svéd adórendszer magyar fizetésekhez mérten... és még mit tudom én milyen megszorítások, kizsákmányolás a munkáltatók részéről, cserébe még csak dicséret sem ját, ezt is nagyon utálom. Nincs elismerés, továbblépés a szakmában, nincsenek lehetőségek, mert nő vagyok és ezt éreztetik is. Avagy nincsenek lehetőségek, mert éppen hosszú combú szőkét keresnek... hah, örömlányt avagy grafikust keresnek akkor végülis?? Annyira felbosszant a mai magyar helyzet, hogy jobbnak látom ezt is M.o. rovására írni.

Úgyhogy nem hiszem, hogy én vagy bárki egy személyben hozzá tudna tenni valamit is a mostani helyzethez, avagy javítani rajta, sajnos így van, matrica ide vagy oda.


Egyáltalán nem bánom, hogy annó meghoztam a döntésem, hogy lelépek innen, sőt! Boldog vagyok, hogy eltűnhetek innen, tán olyan helyre, ahol nem az számít, hogy vékony és szőke legyek, hanem a valódi tehetséget, tudást értékelik.

Nem véletlen viszik el innen a magyarok a tudásukat, beszélek itt az orvosokról, ápolókról, és egyéb szakterületen dolgozókról.

2006. aug. 28. 16:22
matrica... :/
105. manka68 (válaszként erre: 96. - Venes)
2006. aug. 28. 15:51
Itthon kell maradnunk,és összefogni a változásért!mindenki kicsit tesz érte a maga területén,hátha történik valami!Én énekelek éttermekben,felmatricáztam a hangfalaim,és segítek a kopogtató cédula gyűjtésben,szórólapozásban az eggyik kerületben.
104. manka68
2006. aug. 28. 15:46
Kimentem dolgozni,azután férjhez mentem,de már újra itthon vagyok,elválva.
103. Mókica (válaszként erre: 94. - Brigitte)
2006. aug. 28. 12:32

Gratulálok Baba!:)))

Sok sikert! Örülök, hogy sikerült...

Biztos nagy lázban vagytok!!!:DDDD

Puszó

102. 93a74b44ea (válaszként erre: 100. - Brigitte)
2006. aug. 28. 12:29

Hú, én jövök????:)


Bocsi!

Írni fogok, de most még megyek be a suliba osztályt rendezni!

2006. aug. 28. 12:19
És köszi a szerencsét, lesz rá szükség! :)))
100. Brigitte (válaszként erre: 97. - 93a74b44ea)
2006. aug. 28. 12:18

Csak levelezésben voltunk? Várom ám a válaszod! :)

Annyira mégsem bátorság szerintem, mert ha nem mennek jól a dolgok, bármikor hazajöhetünk.


A 3 gyerek egy kicsit húzós, de nincs mire várnunk és az elején ők nem jönnek velünk.

99. Brigitte (válaszként erre: 95. - 549be03e80)
2006. aug. 28. 12:17

Kedves Brizzy!


Londonba készülünk, azért írtam, hogy extrém sport, mert 3 gyerekünk van. :)

2006. aug. 28. 12:11
A jó megélhetés miatt, hogy külföldön a gyerekei nyelvet tanulnak, sokkal több a lehetőség.
97. 93a74b44ea (válaszként erre: 95. - 549be03e80)
2006. aug. 28. 11:47

Én válaszolok, ha nem baj, mert mi levelezésben voltunk. Londonba, gyerekestől, mindenestől.

Bátrak és nagyon irigylem is őket!


Sok szerencsét, Brigitte!!!!:)


Írj, ha a repjegy megvan már!

96. Venes
2006. aug. 28. 08:12

Én is szívesen elmennék itthonról, de persze csak bizonyos helyekre és személlyel.:) Majd ha úgy hozza a sors, akkor amilyen gyorsan csak lehet, de elmegyek itthonról. Nem bírom nézni ezt az állapotot ami van a politika terén és az emberek mentalitásán is néha kibukok.

Nem akarok olyan országban élni, ahol nem vagyok abban biztos, hogy meg lesz e majd a mindennapi betevőm.

(Nem kezdek el itt tovább fejtegetni, mert nem ide tartozik, de ennyiből is rá lehetett jönni, hogy én elmennék.)

95. 549be03e80 (válaszként erre: 94. - Brigitte)
2006. aug. 28. 05:26
Es hova, Brigitte, ha szabad kerdeznem?
2006. aug. 28. 03:27
Mi most készülünk, holnap foglalom le a repülőjegyeket. Extrém sport, mondaná egy barátom, de még ő sem tudja, hogy megyünk. Még most sem hiszem el.
2006. aug. 24. 20:46

Engem a hormonjaim hoztak Germany-ba.

Most aztan meg plane.

92. Kathy (válaszként erre: 91. - Pitypang)
2006. aug. 24. 20:06

Szia Pitypang!


Gratulalok a szuletendo kisbabatokhoz! Ez az elet legszebb ajandeka es valoban mindent meg kell tenni azert, hogy a pici a legidealisabb kornyezetben szulessen meg. Persze kisgyerekkel mar nehezebben fogtok tudni mozdulni, de megsem kizart a lehetoseg.


A kerdesedre valaszolva: Igen, az egyik fiam el itt Amerikaban, most velem egy varosban. A Central Park sziveben egy jonevu etteremben barmixer. A masik fiam is dolgozott ket evet egy amerikai luxushajon, mint felszolgalo. Akkor meg csak 18 eves volt, most meg mar Veled egyidos. Jelenleg Magyarorszagon el, O zenesz, radios, business man es meg sorolhatnam mi mindennel foglalkozik meg. Hihetetlen universalis, igazi muvesz alkat. O is tervezi, hogy hamarosan "attelepul" ide, a csaladjahoz.

91. Pitypang (válaszként erre: 89. - Kathy)
2006. aug. 24. 13:11

Kedves Kathy!


Jelenleg itthon élek és most egy darabig biztos, hogy itthon is fogok maradni, mert babát várunk és amíg pici lesz, nem akarunk vele idegen környezetben élni. Később nem kizárt, hogy együtt megyünk újra valahova egy időre.

A nyelvtudásból úgy származott előnyöm, hogy a jelenlegi munkahelyemre is szerintem ezért vettek fel, mert ettől voltam talán "több" a többi jelentkezőnél... Emellett fordításokkal is foglalkozom, ami néha szívesség, néha pénzért. Ja, meg tanítok horvátot például. A nyelvek gyerekkorom óta vonzanak és szerintem mindig valami ilyesmiből is fogok élni.

A fiad is külföldön dolgozik/dolgozott?

2006. aug. 13. 23:19
3éve élek külföldön.A párom osztrák állampolgár én miatta mentem ki!
89. Kathy (válaszként erre: 88. - Pitypang)
2006. aug. 8. 17:55

Kedves Pitypang!


Ahogy latom az adatlapodon, pont egyidos Vagy az egyik fiammal. Fiatal korod ellener mar Te is sok kalandot elhettel at, hiszen minden uj helyzet uj kihivasok ele allitja az embert. Nem irtad, hogy jelenleg hol elsz es hogy tudtal profitalni a megszerzett nyelvtudasodbol.

2006. aug. 8. 13:53
En eloszor csak ugy, minden kulonosebb ok nelkul mentem Angliaba. Akkor meg nem tudtam angolul sem, szoval lehetne ez az indok. De nem ez volt... :)) Utana a kovetkezo allomasom a Kozel Keleten volt, ide mar a penz vezerelt es a szerelmem mar ott volt, igy volt kihez sietnem. :) Aztan Oroszorszagban toltottem egy kis idot, ide pedig nyelvtanulas celjabol mentem. Imadom a szlav nyelveket, az itthon szerzett tudasomon akartam csiszolni es oromomre, sikerrel jartam.
87. Kathy
2006. júl. 21. 23:14

Sziasztok Lanyok!


En is kalandos utakon kerultem Amerikaba, pedig mar nem voltam fiatal. Hihetetlen milyen dolgokon kellett keresztulmennem, mig itt tartok, ahol most vagyok. Megis volt batorsagom megvaltoztatni az eletem, mert ugy ereztem akkor, hogy nincs mas kiut. 43 evesen, nyelvtudas nelkul nekivagtam az ismeretlennek. Csak igy tudtam elmenekulni egy rossz hazassagbol. A gyerekeim mar kiroppentek otthonrol, igy a sajat eletemet akartam rendbetenni, ujrakezdeni. Konyvet lehetne irni azokrol a nehezsegekrol, szornyusegekrol amiken keresztulmentem, de megis talpra kellett, hogy alljak.

Ahogy olvasom az irasaitokat, aggalyaitokat csak azt tudom javasolni, hogy nyugodtan vagjatok bele, hiszen Ti meg fiatalok Vagytok. Nem szamit az sem, hogy nem tudjatok a nyelvet tokeletesen, majd az is eljon, ha mar itt lesz az ideje, kinel elobb, kinel kicsit kesobb. En meg most sem tanultam meg jol a nyelvet, de azert elboldogulok vele.Azt, hogy "csak" hazvezetono vagyok, nem szegyenlem, hiszen otthon 25 evet ledolgoztam egy polgarmesteri hivatalban es az ottani egy havi keresetemet itt egy het alatt keresem meg.


Persze itt sincs kolbaszbol fonva a kerites, mint ahogy azt mondani szoktak, de ha valaki akar dolgozni, az talal maganak munkat. Raadasul az itteni amerikai mentalitas erre nagyon rasegit. Itt a nok olyan lustak, koszosak es emancipaltak, hogy szukseguk es penzuk is van arra, hogy ne sajat maguknak kelljen a szamukra undorito hazimunkat vegezni.

A mi europai kulturank, teherbirasi kepessegunk messze folulmulja az itteniek tudasat. Itt aki akarja, az megteremtheti maganak az egzisztenciajat, ha szorgalmasan dolgozik, akarmilyen is legyen az a munka. Nagyon sok mindenrol tudnek meg irni, de nem akarlak untatni ezzel Benneteket.

86. 4726e582cf (válaszként erre: 85. - Trixy72)
2006. júl. 15. 02:39
Köszi :).
85. trixy72 (válaszként erre: 74. - 4726e582cf)
2006. júl. 14. 20:57

Szia !


Nézd meg a www.5percangol.hu -t, ott is nagyon sok érdekes dolog van. Ők is napi hírlevelet küldenek, amiből hetente 5 nap szókincsfejlesztő dolgokat+nyelvtani dolgokat is küldenek regisztráció után. :)

84. 93a74b44ea (válaszként erre: 83. - 4726e582cf)
2006. júl. 7. 21:55

Biztos azert, mert elottuk mindig a legjobb oldalunkat akarjuk mutatni, es nem szeretnenk -butanak- tunni. Nem?

Kicsit onbizalomhianyosak lehetunk (en biztos), es nem tudjuk kelloen ertekelni magunkat. Mert ugyan egyebkent miert baj, hogy nem annyira megy az angol? (Parocskam viccesen megjegyezte, hogy a franciaval nem lennenek ilyen gondjaim, hihi.)

Szal szerintem csak egy kis onbizalmat kene magunkra kapkodni, de nekem nem megy, sot...Ebben a temaban, ahogy oregszem, haladok lefele. Pedig sose voltam valami magabiztos.

83. 4726e582cf (válaszként erre: 82. - 'szti)
2006. júl. 7. 19:30

Ez az! Vele képtelen vagyok beszélni angolul... itt meg az üzletben simán, gond nélkül.


Ez miért van? Mit lehet ellene tenni?

82. 'szti (válaszként erre: 81. - 4726e582cf)
2006. júl. 7. 19:23
Ez érdekes, ismerősök elött én se beszélek szívesen. De idegenekkel gond nélkül.
81. 4726e582cf (válaszként erre: 80. - 93a74b44ea)
2006. júl. 7. 19:21
Dettó...
80. 93a74b44ea (válaszként erre: 78. - Brigitte)
2006. júl. 7. 18:43

Ha elmeselnem, hetfon mi is hogy osszekulonboztunk angoltanulas kozben...Nem tehetek rola, de en szegyellem magam elotte (masok elott is), ha valamit nem/rosszul tudok. Igy sokszor meg se szolaltam, neki meg elfogyott a turelme (mondjuk eleg hamar).

Megkertem, hogy inkabb hanyagoljuk a temat, ha kell segitseg, majd szolok.

79. 4726e582cf (válaszként erre: 78. - Brigitte)
2006. júl. 7. 15:14

Szia!


Remélem egyszer megérti, hogy nem vagyok gép. Neki nyilván jobb nyelvérzéke van, mint nekem.

Szóval angolra fel :)


Li

2006. júl. 7. 14:53

Szia Fawkes!


Dettó így vagyok én is a párommal, begörcsölök tőle, sőt, előtte angolul sem vagyok hajlandó megszólalni.

Neki könnyű, mert ha nyelvet tanul semmit sem felejt az évek során, egy szót sem, ilyet még nem láttam. Tavaly kellett neki azonnal egy német nyelvvizsga és semmi rákészüléssel ment el a nyelvvizsgára úgy, hogy előtte csak a középiskolában tanult 14 éve és basszus sikerült a vizsgája!!

Na, szóval tőlem is ilyeneket vár, dehát én felejtek is sajna, sőt a kiejtésem sem tökéletes szerinte.


Próbáld meg a dint-en a Napi Angol Perceket, az garantáltan küldik és szerintem jó az anyag.


notre,

azért jön haza, mert közben egy szakmát is meg akar szerezni, a tanfolyamok Angliában nem drágák a külföldieknek, léteznek ingyenesek is. Apósom szerint az kell neki, hogy valaki magyarul mondja el neki a nyelvtant.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook