Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki külföldön él miért ment ki? fórum

Aki külföldön él miért ment ki? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
287. cskata (válaszként erre: 286. - 3e5dbcdac4)
2007. szept. 24. 14:13
akkor ott tényleg kolbászból van a kerítés..:))
2007. szept. 24. 14:06

különben az életnívó beli különbségen -hozzád hasonlóan-én is nagyon megdöbbentem


amikor itt albérletet kerestem,sok lakást végigjártam és ledöbbentem, hogy egy átlag belga lakásban tök természetes, hogy van beépített mosogatógép,vagy videofonos kaputelefon


mondanom sem kell, hogy az én kis pesti lakásomban el se férne egy mosogatógép,de pénzem se lett volna rá, a szüleim falujában az Alföldön pedig még csatorna sincs,az emberek a jó öreg vájlingban mosogatnak


itt tágas lakásokban élünk az enyém az ún. egy hálószobás(a nappalit nem számítják,az természetes, hogy van) és 90 m2..........


namost a pesti lakás ,újépítésűek kétszobásan is csak 40-50 m2-ek


na én ezt a 90 m2-t szépen berendeztem,ennyi bútorom még nem volt soha


és jó hazajönni,mert itt nem azt néztem, hogy melyik ágyat engedhetem meg magamnak,mint Magyarországon,hanem azt, hogy melyik tetszik és ami külön jó, hogy itt egy stílust tudsz érvényesíteni a lakberendezésben,mert az adott stílusban az utolsó szögig kapható minden, nekem Provancale és norvég stílus és bútorok jöttek be


a boltokban a kiszolgálás egyszerűen isteni,tök kedvesek,megadják a tiszteletet a vevőnek,no Magyarországról jőve ez is új volt..


emlékszem a belga kristálycsilláraim vételekor még ki is szállították a lakásomba a cuccot ingyen, ez itt természetes

2007. szept. 24. 12:48
és a kislányod, szereti az iskolát Skóciában?láttam egy kis egyenruhában,nagyon komoly!!
2007. szept. 24. 12:46

jó volt olvasni a soraid, hogy ti félre tudtok tenni,én nekem nem nagyon megy,pedig nem igen költök, csak utazásra,plusz vettem egy szalonautót félével azután, hogy kezdtem a munkát itt

a fizetésem még belga viszonylatban is jónak számít,mégis alig várom a fizetésem átutalásának napját, tény, hogy a kórházi számlák megdobták a költségeket

két szobás lakásom bérleti díja 890 Euro+ rezsi (és ez még itt tök olcsónak számít)itt is van kötelező biztosítás a lakásra,ha bérelsz


de az adó új,írod, hogy fizettek adót a házra,azt nem a tulajnak kellene??!!!!!!!!!


jé,ez az áram dolog nagyon érdekes, és akkor beteszed a kártyát egy érzékelőbe,mint a szállodákban és lőn világosság?

283. 3e5dbcdac4 (válaszként erre: 282. - MelisUK)
2007. szept. 24. 12:35

lengyelek itt is rengetegen vannak!!!!


és nem is lehet csodálkozni rajta, hiszen Lengyelországban még nagyobb a munkanélküliség , mint Magyarországon.


és tudod milyen összetartók?Lengyel boltokban vásárolnak élelmiszert,lengyel autószerelőhöz viszik az autót és lengyel ügyvédi irodába járnak az ügyes -bajos dolgaikkal.A laborban vannak lengyel kollégáim,még velem is nagyon szolidárisak,mégis csak keleti,gondolják magukban.......


irtó rendesek,még egy ilyen összetartó népcsoportot nem láttam!!


A kolléganőm simán beprotezsálta egy honfitársát a laborba


Különben az a tapasztalatom, hogy legyen az lengyel, cseh, mind nagyon rendes a magyarokkal.


A szlovákokkal már más a helyzet,ők ugyanúgy széthúznak,mint a magyarok,még idegenben is, vagy ott főleg,nem is tudom.........

282. MelisUK (válaszként erre: 281. - 3e5dbcdac4)
2007. szept. 23. 23:12

Szia!

Általában kedvesek az emberek. Főleg skótok és angolok vannak itt, ahol én élek, én pusztán dialektus beli különbséget látok, bár a skótok szerint az angolok flegmák. Hát, lehet, ők ezt így látják, sztem majdnem egyformák :)

Hogy hogy fogadják keleti származásom? Azt se tudják, h hol vagy Magyarország, itt nem divat földrajzot tanulni, sőt, történelmet sem... És sokan még mindig azt hiszik, hogy lengyel vagyok, egyszerűen elfelejtik, egyre megy nekik, külföldi és kész.

Ezen mondataimból levehető: rengeteg lengyel van egész Nagy-Britanniában.

Nem gondoltunk az írországi váltásra, mivel ott is hideg van :) Inkább Ciprus :) És itt is bőven elég a fizetés, bár szét lehet ezt is szórni, de nekünk azért marad meg bőven.

A vezetés kihek hogy megy. Én még csak most tanulok vezetni, ha már vettünk kocsit én is élvezzem. :) Fura itt a vezetés, mert keskenyek az utak, egy busz már picit át is lóg a másik sávba (ezen a szigeten, ahol én vagyok), tehát óvatosan kell vezetni, de a forgalom minimális :)

A páromnak egyszerű volt itt vezetni, viszont az egyik lány ismerősünk a körforgalomba európai szabvány szerint fordul be... nem esik kézre neki valahogy az itteni... még jó hogy kicsi a forgalom.

A komp tényleg nem vészes, nem drága és színvonalas. Viszont nehezebb európai kocsival itt vezetni. DE: pusztán az útleveled felmutatására bérelhetsz autót, ez kb napi 28 font. Így nem kell a kocsid elhozni és eredetiben kipróbálhatod a balos vezetést.

Igen, pontosan úgy működik az orvosi ellátás, ahogy írtad. Viszont ha fogorvoshoz megyünk, mivel az nem tartozik bele a kórházi orvosokhoz, ezért fizetni kell érte, de ez kp-val történik, nekem 5 font volt. De kaptam fogkrémet is, olyat, amilyet ajánlott nekem az orvos (érzékeny fogakra).

Hogy mibe kerül egy kétszobás albi? Nagyon változó. Ahol én lakom, elég drágák, 350-550 fontig lehet kb bérelni havonta kétszobás házakat. Ezek családi házak általában, de a 350-esek lehetnek lakások is. De ezek nehezen hozzáférhetőek, aki beléjük költözik, benne is marad.

Én jelenleg 450 fotnért bérelek egy két szintes családi házat, két hálóval, egy fürdővel, nappalival, külön konyhával (itt szokás a nappali és a konyha egybe építése, nekünk viszont külön van, így jobb nekünk), elöl és hátul kerttel. Mindemellett két kandallónk is van, egy a nappaliba, egy pedig az egyik hálóba.

Ezen felül egy házra kell adót is fizetni, ez nekünk 91 font havonta. Ebben benne foglaltatik a víz és szemét díja is.

Plusz áram díja van a házaknak, ami vagy kártyás feltöltés alapján történik, amihez a kártyát boltokban megveheted és ha van pénzed, van áramod; vagy három havonta levonják a folyószámládról a pénzt, amennyi áramot fogyasztottál. Nekünk az utóbbi van, ezelőtt kártyás volt.

Ezen felül persze lehet telefon előfizetés is, mi is megrendeltük és ingyen telefonálhatok haza vele, olyan opciót rendeltünk. De ha nem rendelünk ilyet, akkor is 3 penny percenként, olcsó :)

Fizetünk még az internetér is...

És ha TV-d van, akkor az után is adót kell fizetni, ez éves szinten talán 160 font.

Viszont egy volt osztálytársam London mellett él egy kis városkában és 200 fontér bérel hasonló kaliberű családi házat. Én egy drága helyen élek, de simán ki tudjuk fizetni, egyikünk fizetéséből megélünk, a másikunkét egy az egybe félre tudjuk még így is rakni :)

281. 3e5dbcdac4 (válaszként erre: 276. - MelisUK)
2007. szept. 23. 20:25

Szia!


Nagy örömmel olvastam az üzenetet.

Az emberek milyenek?Skótok,írek,angolok?

Hogy fogadják azt, hogy keletről jött valaki.?


Itt nagyon fegyelmezettek az emberek,udvariasak,soha nem fednék fel, hogy mit gondolnak ezzel kapcsolatban,más jelekből (metakommunikáció)látom, hogy ez azérrt probléma.


Írod, hogy írországban jobbak a fizetések.Nem gondolkodtatok váltáson emiatt?


A vezetés, hogy megy,könnyen meg lehet szokni?Én ettől félek a leginkább.

Gondoltam már rá, hogy ki kéne próbálni, kinéztem a Dover-ben kikötő kompot, nem vészes az ár,amivel átvisznek.Gondoltam most októberben szabira megyek és egy kis kocsikázás lenne a cél a szigeten, de gyáva vagyok,lehet, hogy Povance lesz belőle

e

a bizztosítás tehát úgy működik, hogy a biztosításod terhére megkapod a szükséges kezelést,nem kell kifizetni előre és aztán visszakérni a biztosítótól?


NA már emiatt megéri,mert itt ez az utólagos visszatérítés az őrületbe kerget.


És milyen bérleti díjakat kell fizetni?Egy kétszobás lakás bére mibe kerül?

280. 3e5dbcdac4 (válaszként erre: 274. - 8b68ade120)
2007. szept. 23. 20:07

Miért nem jó New Yorkban élni? Miért nem szereted?

Megosztanád velünk a tapasztalataid.

Én még nem jártam ott, de szeretnék, csak nem könnyú a vízum.

Gondolom öt év mulva te is állampolgár leszel.

279. 3e5dbcdac4 (válaszként erre: 274. - 8b68ade120)
2007. szept. 23. 20:04

Szia Mókusvirág!


Kitartás!!!Meg fogsz tanulni angolul, méghozzá tökéletesen!


Egy barátnőm esetét írom le,ő középiskolás éveink alatt ment férjhez Dallasba,első évet otthon töltötte,azután egyetemre felvételizett és ma közgazdászként dolgozik.


Ezt azért írtam,hogy erőt adjon.


Hidd el, leküzdöd a nehézségeket.


Láttam a képeken, hogy egy delfinnel úszol.Nagyon-nagyon tetszik.Hol van erre lehetőség?

Én is szeretném kipróbálni.Régi álmom teljesülne,ha megsimogathatnék egy delfint.


A férjed szintén magyar származású?Otthon angolul beszéltek?

278. 3e5dbcdac4 (válaszként erre: 277. - 4f7b3317b2)
2007. szept. 23. 19:57

flamandot nem, csak angolt, németet,franciát, kicsi japánt és spanyolt,legerősebb az angol,mert ez a legkönnyebb

a flamand , mint írtam gyakorlatilag holland, vannak eltérések


flamandul,mivel itt élek picit nyögök, de nem tanultam,a némethez hasonlít, tehát , ha leírva látom , könnyű felfogni a lényeget, mert a holland a német és angol keveréke,beszédben nem igen értek semmit, de nem is célm megtanulni,nem kell ugyanis...


Flandriában sem, ugyanis a hollandok kiválóan beszélnek világnyelveket, jobban ,mint a vallonok


tehát gondunk itt élőknek ezzel nincs

277. 4f7b3317b2 (válaszként erre: 272. - 3e5dbcdac4)
2007. szept. 23. 16:22
értem...nos, a flamanddal kapcsolatban a "persze, hogy beszélem" azért nem annyira magától értetődő szerintem...angol, német, fancia, az OK...de kevés olyan Belgiumban élő magyart imerek, aki megtanult flamandul, illetve aki rá volt kényszerülve, hogy megtanuljon flamandul..ha Brüsszelben, vagy a vallon részen él az ember, akkor szinte totálisan felesleges. így van, ahogy írod, hogy a belga franciának kb annyi köze van francia franciához, mint a flamandnak az echte hollandhoz...
276. MelisUK (válaszként erre: 265. - 3e5dbcdac4)
2007. szept. 22. 20:17

Szia!

Nálunk a munkáltató fizet az ember után NI-t, amiből később a nyugdíjat kapjuk és ez fedezi az orvosi ellátást is, ha bejelented magad valamelyik orvoshoz. Viszont itt nem egy bizonyos háziorvos van, hanem van egy kórház, amihez tartozol és annak az összes orvosához. Sokszor még ingyen fájdalomcsillapítót, szemcseppet stb. is adnak és még az ügyeletért sem kell fizetni, bár oda csak akkor mehetsz, ha komoly gondod van. Telefonon időpontot kell kérni és 1-2 perc eltéréssel be is jutsz, nem kell órákig várni.

A kórházi bentfekvés nem tudom, h hogy működik, mivel még nem volt benne részem és nem is érdeklődtem utána még.

Itt lakásokat kb 30-40 milliótól lehet venni családi házat kb 50 milliótól, bár olcsőbban is van, csak olyan kis szigeteken vannak azok, ahol szinte semmi nincs, 500 lakos, egy bolt, ilyesmi :)

Ja, és nem London környékén vagyok, hanem északabbra, skót vidéken :)

Tény, h egynyelvű Nagy-Britannia, de rengeteg dialektus van és az itteniek sem értik egymást meg . Szóval ez is nehéz, de még mindig könnyebb, mint egy háromnyelvű helyen lenni. Mi magyarok valahogy jobban ráérzünk a dialektusokra, mint az itteniek.

De arra is figyelj oda, h ha ide szeretnél jönni, hogy milyen az időjárás, el tudod e viselni. Skócia sokkal hidegebb, mint az angliai rész, de nyugisabb, ír részen még jobb a fizetés... Szóval dönteni kell.

Viszont Londonban megélni állítólag nagyon nehéz, ott fontmilliomosnak kell lenni, h megélj. Viszont nem messze tőle vannak kisebb települések, ahol hozzá lehet jutni házhoz is, de onnan mindig be kell járni. Nekem túl macerás.

Én itt kb 8 percre lakom a munkahelyemtől gyalog, egy kb 7ezer fős városkában vagyok. Nyugis, csak túl szeles, nedves, hűvös... :)

275. 549be03e80 (válaszként erre: 274. - 8b68ade120)
2007. szept. 22. 09:06
1 ev az meg nem olyan sok a nyelvtanulast illetoen,szoval fel a fejjel!:) Nekunk is furcsa volt az aussie(ausztral) angol de ma mar ez a termeszetes angol szamunkra.Nalunk is foleg mostanaban csak almodni lehet a hazvasarlasrol mivel annyira megnottek a hazarak.:(De ezzel egyutt is jol erezzuk itt magunkat:)
2007. szept. 22. 05:55

Sziasztok!

En new yorkban elek. Mar egy eve. A ferjem amerikai es igy jutottam ide. Soha nem gondoltam volna, h valaha is itt fogok elni. Eloszor furcsa volt. Most mar megszoktam. Nem szeretem, de megszoktam. New York iszonyu nagy varos. Nekem tulsagosan is az.

Nem dolgozom. Otthon vagyok. Ferjem fizetesebol elunk. Nem nelkulozunk, de milliomosok sem vagyunk. Itt is kemenyen meg kell dolgozni mindenert. De egy fizetesbol is ugy elunk ketten, mint otthon eltem egyedul. Vagy lehet, jobban.

Egy ket szobas lakast berelunk. Itt lakast, hazat venni szinte lehetetlen. Legalabbis nekunk soha nem lesz annyi penzunk.

Es nekem meg a nyelvvel is gondjaim vannak. Hangya76 irta korabban, h ket nyelv szukseges mar minimum a boldogulashoz. Hat en nem tudok megtanulni angolul, ugyhogy egyenlore meg csak magyarul tudok. Otthon megcsinaltam egy angol nyelvvizsgat, de az nem ugyanaz, mintha tudnek is angolul. Raadasul itt nagyon furcsan is beszelik. Amerikaiul. Probalkozom. Iskolaba is jartam, de hiaba. Egyszeruen nem ertem, amit itt beszelnek.

Egyszoval, nekem nagyon nehez itt, de azt hiszem nem mennek vissza Mo-ra.

2007. szept. 22. 01:11
Még a tényszerűségről annyit, hogy Bucks. Amersham, Chesham, Beaconsfield...London melletti kisvárosok,a szegényebb munkásréteg lakja,ún commuter belt,ipari vidékek..........
272. 3e5dbcdac4 (válaszként erre: 266. - 4f7b3317b2)
2007. szept. 22. 00:29

kutatómérnökként dolgozom egy gyógyszergyárban,több, mint egy éve

A flamand egyenlő a hollanddal,kb csak annyira tér el , mint a belga francia a Loire menti franciatol,persze, hogy beszélem ezeket a nyelveket, franciát és németet jobban, de, mint írtam angol a munkanyelvem

2007. szept. 22. 00:26
Arról nem is beszélve, hogy szalonautót Magyarországon nem is vehettem volna soha, itt ez nem különösebben nehéz,delakást,házat venni egészen más .Remek dolog volna, de itt 60-80 milliónál kezdődik(értsd ft-ban)egy kisebb lakás ára, de egy ház már 200-300 millió forintban. Gondolom Londonban ez még durvább.Egyáltalán Londonban vagytok?
270. 7130b15964 (válaszként erre: 269. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 21. 23:48
Bucks. Amersham, Chesham, Beaconsfield...
269. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 267. - 7130b15964)
2007. szept. 21. 23:41
Melyik kornyeken laktal, ha nem tul indiszkret a kerdesem?
268. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 267. - 7130b15964)
2007. szept. 21. 23:33
Lehetseges, hogy igazad van es nem csak udvariasak probaltak lenni.
267. 7130b15964 (válaszként erre: 244. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 21. 23:21
Szerintem nem feltétlenül udvariasság. Ha éppen olyan helyeken voltak, akkor simán lehetett nekik ez a benyomásuk Budapestről. Én pl. Anglia leggazdagabb környékén laktam évekig. Nyilván hallottam, láttam mást is, de alapvetően az élményeimet arról a területről szereztem és sokszor reflexszerűen Angliával azonosítom (pedig az angolok többsége sehol nincs ahhoz az életszínvonalhoz képest).
266. 4f7b3317b2 (válaszként erre: 265. - 3e5dbcdac4)
2007. szept. 21. 22:31
Szia, és mi jót csinálsz Belgiumban? Dolgozol? Tanulsz? Mióta vagy kint? Beszélsz flamandul és franciául?
2007. szept. 21. 22:28

Szóval itt minden nagyon tetszik, de jobban érezném magam egy egynyelvű országban.Jobban élek,mint Magyarországon,de félretenni nem igen tudok.Az orvosi ellátás visszatérítéses rendszerben működik.Volt egy autoalesetem,igy most se auto,se egészség.A biztosító utólag fizeti ki a költségeket.Csak három napnál hoszabb kórházi bentfekvésénél nem kell fizetni, úgy, mint Mo-n+plusz a szülés ingyenes.Ez nálatok hogy van,UK?

Az albérletem ittaz én esetemben is jobb lakást takar, mint,amire szegény szüleim egy élet munkájával M.o-n össze tudtak kuporgatni.Itt jó tágas lakásokban, házakban laknak az emberek.Én 90 m-t bérelek

2007. szept. 21. 22:20
A flamand gyakorlatilag holland,de itt a francia erős és a német is fontos. Háromnyelvű ország,nekem az angol a második anyanyelvem, tehát nyelvi problémám egyáltalán nem lenne UK-ban,itt viszont van(itt is angol a munkanyelv).
263. MelisUK (válaszként erre: 261. - 3e5dbcdac4)
2007. szept. 21. 19:15
És neked milyen volt Belgiumban? A flamand hogy megy?
262. MelisUK (válaszként erre: 261. - 3e5dbcdac4)
2007. szept. 21. 19:12

Szia hangya76!

Először pincérnő voltam egy kávéházban, majd személyi titkár egy hotelben, most pedig eladó egy ruházati boltban. (Ezt a munkát e hét hétfőn kezdtem.)

A pincérnői állás bejelentett volt, szintúgy, mint a jelenlegi eladói. A személyi titkár nem, de így magasabb fizetést kaptam. Viszont itt csak három hónapig dolgoztam (ebből kettőt részmunkaidőben a kávézó mellett), mert a nyugdíj is érdekel ám!!! :) Szóval, a nyugdíj itt úgy megy, hogy csinltatni kell egy NI (National Insurance) kártyát, aminek a számára a munkáltatód fizeti az összeget, amennyit kell. Az adót is fizetik a munkáltatók és az adóbevallásod is elkészítik. Ha ez mégsem így lenne, akkor pedig postán megkapod a városházától, h mennyit kell fizetned, de ez a ritkább eset.

Egyébként még csak 1 éve és 2 hónapja vagyok itt, de nem szándékozom visszamenni.

Miskolcról származom eredetileg.


Tapasztalatok:

Az emberek kedvesek, segítőkészek, nyugodtak, de ha valami bajuk van veled, azt nem mondják a szemedbe. Ahol én vagyok, divat a pletyka.

Munkát találni viszonylag egyszerű, de angol tudás általában kell hozzá. Tehát ha valaki nulla angollal jön ki, nincs sok esélye, kivéve, ha van ismerősekint és az keres neki munkát. Én munkaközvetítővel jöttem szinte nulla angol tudással, de már a harmadik nap fel tudtam szolgálni, nem volt nehéz megtanulni, h milyen ételek-italok és árak vannak.

Eszméletlen, hogy először minimálbéren voltam itt, mégis jobban éltem, mint a legtöbb magyar odahaza. Bár saját házam még nincs, de gyönyörű albérletem, autóm, stb van. És már Ciprusra úgy megyek, h ott megveszem a saját házam is :)

Szóval, ha valaki jól dolgozik és gyorsan tanulja az angolt, sokra viheti itt.

Viszont az időjárás borzasztó... Ma is jégesőben jöttem haza. Télen 0-5 fok van, nyáron 12-18... És állandó szél, nagyon gyakori eső, jégeső.

2007. szept. 21. 17:53

MelisUk

Hello,én most Belgiumban élek, de szeretnék Uk-ban dolgozni,Skócia is érdekel, te mit dolgoztál ott?Mik a tapasztalataid?

Legális ,bejelentett munkahelyen dolgoztál?Nyugdíjadat te hová fizeted?

Mióta élsz Uk-ban?Magyarország melyik részéről jöttél el?

260. MelisUK
2007. szept. 19. 21:27

Pénz, kihívás, jobb élet reménye, nyelvtanulás (otthon csak németet tanultam). Skócicában élek, így más dialektusban beszélem az angolt :)

Most viszont váltani szeretnék, újabb kihívás, hogy görögül is megtanuljak. Az egyetemen tanultam ógörögöt, így valamivel könnyebb dolgom lesz, mint egy kezdőnek - remélem :)

Ha nem jöttem volna el Magyarországról, akkor a terveim nem lennének olyan könnyen megvalósíthatók, mint most. Boldog ember vagyok :)

259. Donyta
2007. szept. 17. 07:36
Nekem a rokonság fele kint él javarészt angliában.A legfrissebbek,20 éve vannak kint. Elmondhatatlanúl jól élnek, hozzánk képest. Kettős állampolgárságot kaptak, de most mennének tovább spanyolba. Ott szeretnének házat venni, a fiúk marad otthon, és átveszi az apja maszek melóját. A fiammal egyidősek, és valszeg ő lenne a másik aki kimenne segíteni. Mivel sokkal többet tud a számítógéppel lehtséges dolgokról. Fiam, kiskora óta egyedül repül ki és haza. Craig úgyszintén 3 éves kora óta jön haza, később a szülei kocsival jönnek utána.
258. Steven
2007. szept. 16. 18:04

HUH......sok válasz érkezett.Igazából 17 éves vagyok, és az angol nyelvet szeretném először megtanulni.De először 3 hónappal kezdeném valahol kinnt.Sajnos itt nem nagyon birom megtanulni.

Tanfolyamra gondoltam, de később jöhet majd a szakmai is.Hogy őszinte legyek Amerikába mennék ki vagy Angliába.Tisztában vagyok azzal is.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook