Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Aki fogyni akar, de az akarata a béka segge alatt van! fórum

Aki fogyni akar, de az akarata a béka segge alatt van! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
59. 937a2a883a (válaszként erre: 54. - Gabóca10)
2011. aug. 5. 15:45
De,én még mindig!Már 4 napja kitartóan tornázok és kevesebbet eszek.Ma már nem is tudtam sokat enni,egyszerűen nem bírtam.Talán már szűkebb lett a gyomrom?
58. szilisári (válaszként erre: 57. - Zikzik)
2011. aug. 5. 11:57

Hát akkor szerintem, ha olyan ásványvizet iszol, aminek az ásványi anyagtartalma 300 mg felett van (érdemes megnézni, az ilyen nagyon csini / drága vizeknek általában nagyon sok), akkor nem gáz, egyáltalán. Főleg, ha meleg van, ha koffeint fogyasztasz vagy ha dohányzol, ezek mind vizet vonnak el a szervezetedtől.

[Én valahol azt olvastam, hogy 20 kilónként kéne 1 liter vizet inni, nekem szimpi, ráadásul én szeretem is a vizet]

57. zikzik (válaszként erre: 40. - Szilisári)
2011. aug. 5. 11:47
Nem egészségtelenül sok napi 3-4 liter víz? Én valahol olvastam, hogy a szervezet ásványi anyag háztartását felboríthatja a rendszeresen túlzásba vitt (1,5 - 2 liter feletti) folyadékbevitel.
56. zikzik
2011. aug. 5. 11:45
Annak sportos honlapokat és videókat kell néznie a youtube-on. Én pár napja kattantam rá a crossfit-re és tisztára belelkesedtem tőle! (Na jó, talán különvéleményen vagyok abban, hogy fogyni nem koplalással, hanem csakis mozgással lehet, enni pedig kell rendesen, csak nem éppen hamburgert)
55. szilisári (válaszként erre: 54. - Gabóca10)
2011. aug. 5. 11:43
Én fogyok egyfolytában :-)
2011. aug. 5. 10:58

KÖszi a segítséget.

Nem fogyizik senki?

2011. aug. 4. 11:17

Gabóca, tojást ehetsz nyugodtan. Kávét én is pötyivel iszom, van a sztíviának ilyen változata. Én a mesterségesről édesítőkről teljesen leszoktam, de szerintem bőven belefér, ha csak a kávét iszod vele:)

Érdemes nagyobb bevásárlásnál betankolni, én is így szoktam, mert hiába van közel nekem minden (habár a Müller pont a város másik végén van), 2 kisgyerekkel -meg most még a hatalmas pocak is- nem szeretek bevásárló körutakra menni:)

Esetleg netről is lehet rendelni, bizonyos vásárlási összeg felett nincs postaköltség, láttam már ilyet.

52. Gabóca10 (válaszként erre: 51. - Reformeletmod)
2011. aug. 4. 11:10

HÁt köszi,majd utána nézek.

Sajna falun lakom,ebből a szempontból rossz,hogy a legközelebbi Müller is 30km,bio bolt 15km.

A mi boltunkban is vannak ilyen dolgook,csak pici választék és 3xannyiba kerül,persze nagybevásárlásnál majd betankolok,addíg készítek egy listát.

Akkor a sima pötyi szerinted jó a kávéba?Azt még nem tudom elhagyni,a kávé nekem szent.mIt lehet helyette?

És a tojás mennyire fér bele?Nem olajban totyogó rántottára gondolok,hanem főtt fojás,tükörtojás(van olyan tükörtojás-sütőm amit mikróba kell tenni és nem kell alá olaj)

Amúgy boldog babavárást!

51. reformeletmod (válaszként erre: 43. - Gabóca10)
2011. aug. 4. 10:05

Szia!

A tk tönkölybúzaliszt a Müllerben a legolcsóbb. Szénhidrátszegény liszteket, zabpehelylisztet bioboltban (én spec pécsi Árkád)

Rengeteg féle van már, meg már jól összebarátkoztam az eladóval, mesél mindig a vásárlói visszajelzésekről is. Pl A Diawelles a legjobb, és fele annyiba kerül, mint a Norbis. De van, aki ragaszkodik a Norbishoz. Amúgy vicc, de mind2 lisztet ugyanaz gyártja. Ja és van most egy új lisztje a Diawellnek, vmi Zero Plusz, még nem próbáltam, de állítólag brutál alacsony a CH tartalma. Szóval nem a márka a lényeg, hanem hogy mennyi a kcal, fehérje, CH benne:)


Ha főztök, mindig habarjátok az ételeket, arra tökéletes pl a zabpehelyliszt is. NAsi legyen gyümölcs, vagy vmi CH szegény édesség. Érdekes, mert ezek a rostos, édesítős (én csak természetes édesítőket használok, sztívia, nyírfacukor, gyümölcscukor - utóbbit csak akkor, ha nincs itthon más, a nyírfacukor, vagy xilit elég drága) finomságok nem is okoznak éhségrohamot, elég pár db-ot bekapni, nem emelik meg a várcukorszintet. Fehérlisztet és a cukrot el elfelejteni, ez a lényeg.


Pl most a terhességi cukorterhelésem is tökéletes lett, éhgyomri 4, a terheléses 4,6.

50. szilisári (válaszként erre: 49. - Nojszee)
2011. aug. 3. 23:28
Igen, erről már akartam is írni a naplómban, meg fogok is, hogy igazából az a rossz, hogy az ember néha olyan viszonyba kerül bizonyos ételekkel, hogy azok egyszerre jelentik istent és a sátánt is, pedig nem kéne, hogy így legyen. Na, majd valamelyik nap kifejtem szépen :-D
49. Nojszee (válaszként erre: 48. - Szilisári)
2011. aug. 3. 23:18
Azt hiszem ez a mondatod: "de mindenkinek ezt kivanom, hogy tanuljon meg egeszseges lelki viszonyban lenni a taplalekaval ;-)" a kulcsa minden fogyókúrának és életmódváltásnak, nagyon tetszik! :)
48. szilisári (válaszként erre: 42. - 937a2a883a)
2011. aug. 3. 21:03
Orulok neki ;-) en azt hiszem tenyleg nagyon melyrol indultam, de azt hiszem eleg jo szintre jutottam el, de sokat segitett, hogy mindent alaposan atgondoltam elotte. Most mar gyakorlatilag csak megy az ido es csak fogyok ;-) aztan egyszer majd eljutok a vegere es az tok jo lesz ;-) de mindenkinek ezt kivanom, hogy tanuljon meg egeszseges lelki viszonyban lenni a taplalekaval ;-)
47. b3dbbde2e9 (válaszként erre: 21. - Koranita)
2011. aug. 3. 20:57

Szia, pl. napi menü:

R: kókuszos zabkása

T: bármennyi gyümölcs

E: barnarizs hallal/hússal, nagy tál saláta joghurtos öntettel (de lehet főzelék tk. liszttel sűrítve, sült zöldségköret stb.)

U: 2 tk. kenyér sajttal, paradicsommal, paprikával

V: vörösbabsaláta


A lényeg, hogy minél több nyers (!) zöldséget-gyümit egyél, ezt minden étkezéshez kötelező. Kivéve a hüvelyesek, azokat feldolgozva kell enni. Ez az a fogyi, ami nem megvonást kér, hanem pluszt, vagyis minden kajádhoz zöldséget/gyümit kell adni. Vagy nagyon rostos kaját, mint barnarizs, tk.kenyér, zabpehely.

46. szilisári (válaszként erre: 41. - 937a2a883a)
2011. aug. 3. 20:56
En eleve nem vagyok edes szaju, de mar mwleggyoztem magam arrol, hogy amuhy sincs ertelme edesseget enni, akkor mar inkabb valami gyumolcs, par szem szolo, nektarin, barmi, azok is edesek. Par het alatt szerintem tok le lehet szokni. Futas az nem opcio neked? Olcso es egyszeru. En sem vagyok oda erte, de ha zenet hallgatok kozben akkor eleg elvoliselheto.
45. Gabóca10 (válaszként erre: 34. - Reformeletmod)
2011. aug. 3. 20:27

A receptek jól jönnek!

Hajrá mindenkinek!

2011. aug. 3. 20:25
Amúgy szerintetek az baj,hogy nem tudtam végigcsinálni ma a tornát?Norbi ducitréning 2. részét...az elsőt simán végig tudtam tegnap csinálni(30 perc),így gondoltam megpróbálom a másodikat és 20 percig bírtam(tehát 10 percet már nem,mert az is fél órás),de szakadt rólam a víz és már nem bírtam állni a lábaimon,annyira fájtak.
43. Gabóca10 (válaszként erre: 37. - Reformeletmod)
2011. aug. 3. 20:24

EZ fini lehet.

Hol veszed a hozzávalókat?Én szívesen kipróbálnám.

42. 937a2a883a (válaszként erre: 40. - Szilisári)
2011. aug. 3. 20:21
El kezdtem olvasni a naplódat...komolyan mondom,sok erőt merítettem belőle :)
41. 937a2a883a (válaszként erre: 40. - Szilisári)
2011. aug. 3. 20:03
Én nem csinálom ennyire durván.Mármint minden eszek,csak próbálok kevesebb mennyiséget enni.Édességből meg sokkal kevesebbet :) Vizet én is sokat iszok.Meg hát tornázom tegnap óta.Szeptembertől meg ki kell találnom,hogyan oldjam meg,mert a koleszban nem tudok dvd-re tornázni.A közelemben meg semmi olcsó sportolási lehetőség nincs.Majd valahogy meg kell szerveznem a dolgokat,mert nem akarom abbahagyni.Most nagyon elhatároztam magam,hogy sportolok minden nap és kevesebbet eszek,így biztos megindul a fogyás.
40. szilisári (válaszként erre: 39. - 937a2a883a)
2011. aug. 3. 19:52
Koszi! Majus 1-en kezdtem, heti fel-egy kilo van betervezve, az elso par hetben nyilvan picit tobb ment le. A naplomba le van irva sok okossag, de en teljesen eletmodot valtottam es nagyon komolyan betartom, mert egyreszt eleg volt 3 evnyi dagisag, masresztfizikailag sokkal jobban vagyok tole. (nagyjabol annyi, hogy nem eszem cukrot, feherlisztet illetve vegan vagyok - itt nem is a hus nem evesen van a hangsuly, inkabb a tejtermekek elhagyasan, foleg a tejen + mozgasnak joga, callanetics, futas, de majd ezen meg durvitok, ha stagnalni kezdek. Ja es egesz nap eszem, de csak hatig, viszont az etrendem mellett nem kell figyelnem kaloriakra meg ilyenek, mert semmi hizlalot nem eszem. Meg persze a napi 3-4 liter viz, ami meg nem hianyozhat belolem). Van, aki erre azt mondja, hogy nem birna ki, satobbi, en erre azt mondom, hogy egyreszt helyre jott az emesztesem, 100x gyorsabb lett az anyagcserem, szebb a borom, tobb az energiam es folyamatosan fogyok, pedig egy percet sem koplalok - nekem ezek a dolgok fontosak annyira, hogy meg sem fordul a fejemben mar, hogy valami butasagot egyek, nem is kivanok semmit ilyet, pedig szamtalan vendegsegben, 2 eskuvon es nemi nyaralason is atestem. Kell egy kis fantazia hozza, persze,de egyaltalan nem bonyolultabb, mint husos kajakat enni ;-) (raadasul van egy husevo, sutikedvelo lakotarsam, szoval nalunk minden nap minden etkezes 2 menusorbol all).
39. 937a2a883a (válaszként erre: 32. - Szilisári)
2011. aug. 3. 19:32
Gratulálok!Megkérdezhetem,hogy mennyi idő alatt ment le az a 15 kg?És hogyan fogyóztál?
2011. aug. 3. 18:39

Amúgy nekem ez a lisztkeverék vált be, sokat kísérleteztem, mire megszületett. bemásolom a blogomról:


10 dkg teljes kiőrlésű tönkölybúza liszt

10 dkg zabpehelyliszt

30 dkg szénhidrátszegény liszt (pl Norbi update liszt, Dia-Well Fitt lesz liszt, Dr Csábi Bettina liszt, DIABET-MIX teljes kiőrlésű zabkenyér liszt)

1 ek búzasikér


Kipróbáltam az arányokat úgy is, hogy:


20 dkg volt a szénhidrátszegény liszt

15-15 dkg volt a zabpehely- és tk tönkölyliszt

illetve úgy is nagyon jó lett, mikor csak 10 dkg tk tönkölylisztet raktam hozzá, a hiányzó 5 dkg-ot zabkorpával pótoltam



Azóta kipróbáltam egy másik változatot, amikor elkészítettem a Kinder Paradiso diétás változatát. Az új Re-form lisztet étkezési keményítővel kevertem és csodálatos lett a tésztája! Viszont kelt tészta sütésénél érdemes elhagyni a keményítőt, de pudingkészítésnél, mártásoknál, piskótáknál akár fele-fele arányban is keverhető.

2011. aug. 3. 18:34

10 dkg CH csökkentett liszt, vagy 5-5 dkg teljes kiőrlésű tönkölyliszt és CH csökkentett liszt keveréke

15 dkg zabpehely

1/2 cs sütőpor

8 dkg fruktóz

(mazsola, durvára vágott mogyoró, dió, mandula, diabetikus csokidarabkák)

5 dkg margarin

kb 1 dl zsírszegény tej

1 tojás


Ha raktok bele fahéjat, gyömbért, szerecsendiót, akkor mézeskalácshoz lesz hasonló ízű. Múltkor kókuszreszelékkel + diabetikus csokival csináltam.......nyammm. Most citromhéjjal, citromlével fogom:D


Már többször cukrozatlan natúr gyümölcsös müzlikeveréket használtam, így már nem kellett hozzá tenni semmit extrát. A fruktózt helyettesíthetjük xilittel vagy Norbi cukorral, esetleg fele-fele arányban mézzel. 1 ek kakaót is keverhetünk hozzá, csak a fantázia szabhat határt.


Az olvasztott margarint elkeverjük a tejjel, tojással fruktózzal. Majd a külön edényben összedolgozzuk a többi hozzávalót. A margarinos-tejes-tojásos-fruktózos elegyhez keverjük a zabpelyhes-lisztes keveréket, zsírpapírra halmozzuk, 15 percig 180 fokon sütjük.


16 nagyobb keksz lesz kb. Tea mellé isteni reggeli!

2011. aug. 3. 18:31

csatlakozva Kirizsuhoz ez tényleg nem verseny én 6 hónap alatt 23 kg adtam le de a csajok nélkül nem ment volna ezért neveztem a következőre is. segítjük egymást lelkileg mert ez a legfontosabb.

[link]


gyertek most indulunk...és ez is nagyon jó lesz,

nem utolsó sorban remek barátságok szövődtek és mindenkinek segítünk ha tudunk :-) ha mással nem egy fenékbe billentéssel :-D hogy ne add fel

2011. aug. 3. 18:24

motivációnak azt hiszem fel kéne tennem a dagi és nem dagi képem. Na majd nyitok egy naplót, csak keveset tudok itt lenni.....2 gyerek + 37. hetes terhesség:D

Ha ráálltok a rostdús és CH szegény ételekre első körben, le fog menni jócskán...és ha megáll, azonnal el kezdeni tornázni, a kettő együtt eredményez tartós fogyást. Hajrá életmódváltás:)


Amúgy egész nap vmi édes sütit kívánok, csinálni fogok fincsi zabpelyhes kekszet. Hamar készen van. Ebédre húslevest főztem, meg spenótot. (nehéz minden nap vmi olyat kitalálni, amit megesznek a fiúk...) Én a levest természetesen tészta nélkül eszem, a spenótot meg habarva Ch szegény liszttel vagy zabpehelyliszttel.

2011. aug. 3. 18:15
Drukkok mennek! Sok diétás finom receptem van, majd segítek. hajrá hajrá
33. szilisári (válaszként erre: 29. - Gabóca10)
2011. aug. 3. 18:08
Fú, akkor azért neked lehet, hogy egyszerűbb, ha egy pár napos léböjttel indítasz, hogy szűküljön a gyomrod.
32. szilisári (válaszként erre: 28. - 937a2a883a)
2011. aug. 3. 18:06
Ne aggódj, én is onnan indultam, de már "25" van hátra :-D
2011. aug. 3. 17:21

HÁt várjál,ez még csak nálam is az első nap,majd nemtom meddíg bírom.

Meg a gyerkőcök mellett én sem tudok minden nap külön főzni.

Bár ha én lecsökkentem a kenyér mennyiséget,meg a nasit,este nem eszem tele magam,akkor már tettem valamit!

Most is bennt a hűtőbe a fini palacsinta gyerekeknek csináltam,de nehéz.nyelek nagyokat.

2011. aug. 3. 16:18
Én sajna képtelen vagyok rendszeresen enni.Már sokszor megpróbáltam,de nem jön össze.Én általában kétszer eszek egy nap,max 3-szor.Ma ettem egy kis babfőzeléket sült pulykahússal.Ennyi volt :) Meg vizet ittam...
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook