Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akad, aki nem megy nyaralni köztetek? fórum

Akad, aki nem megy nyaralni köztetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
129. 4213133598 (válaszként erre: 127. - 124637ff9b)
2017. jún. 21. 16:47

Ezt én sem tudom, miért torkollik vitába a beszélgetés. De nem ez az első ilyen topik. Gyanítom, nem is az utolsó.


Gondolkodtam már én is ezen. Talán az lehet az ok, hogy nem is a fórumindító kérése adunk gyakran válaszokat, hanem párbeszédek, és körbe beszélgetések folynak. Egymás hozzászólására reagálunk, és valahogy ebből vérre menő vita lesz. Nem tudom.

128. 31bc25d879 (válaszként erre: 127. - 124637ff9b)
2017. jún. 21. 16:45

Ezt én sem értem, mármint a vitát.

Lassan már bármilyen témában folyik a szócsata és perpatvar.

Én nem tudom miért kell belekötni abba akinek más véleménye van. Szomorú és felfoghatatlan számomra. És teszik ezt egyesek agresszívan és durván.


Egyébként, - hogy a fórumtémájához is hozzászóljak - én megyek nyaralni. Ha a 3-4 naposak is beleszámítanak akkor egy évben többször is.

127. 124637ff9b (válaszként erre: 110. - 4213133598)
2017. jún. 21. 16:38

Nagyon szépen összefoglaltad, nekem nem lett volna türelmem hozzá.

De így tökéletes, és mindenki megtalálhatja a magára illőt.

Fogalmam sincs, hogy mégis miért van vita, ellenségeskedés, ha valaki menni akar, miért érzi úgy, hogy az másokat bánt, és fordítva, aki meg maradni, azok is sértve érzik magukat.

Pedig csak szépen sorban el lehetne olvasni, kinek milyenek a nyaralási vagy nemnyaralási szokásai, mindannyiunk szórakozására.

126. 4213133598 (válaszként erre: 124. - Sárkánytűz)
2017. jún. 21. 16:38

Na, az tök jó! Sokan kisebb vagyonokat fizetnek egy balatoni nyaralásért. Többen pont azért mennek inkább a horvát tengerpartra, mert anyagilag ugyanott vannak.

Neked meg helyben van a magyar Riviéra! Szuper! :)

2017. jún. 21. 16:36

Nálunk is úgy alakult a családi élet, hogy a fiam még nem volt külföldön. Ezért szeretném legalább egy napra kivinni német nyelvterületre, mert németül tudok...

Egy-két napra még meg lehet oldani a kutya-macskák etetését. Mert ez is szempont, hogyha a házat üresen akarjuk hagyni.

Amióta a fiam a világon van, és 27 éves! - most kezdek annyit keresni, hogy talán sikerülhet.

2017. jún. 21. 16:34
Nem megyek nyaralni. Pár hónapja a Balaton mellett lakom. Van 2 kutyám, akik otthon aranyosak, de nem mennék velük szállodába/panzióba és nem szeretném őket mások felügyeletére bízni.Gyakran kirándulunk a környéken.
123. Channa* (válaszként erre: 121. - Guruljka)
2017. jún. 21. 16:34
Én inkább elmegyek 10x a Margit szigetre bicajjal, minthogy bemenjek egyszer a belvárosba. Ott főleg csak a benzingőzt lehet szívni, meg tülekedni az emberekkel. Erre meg nincs szükségem:)
122. Channa* (válaszként erre: 120. - 4213133598)
2017. jún. 21. 16:31

Félre értesz!

Engem nem kell meggyőzni, mert határozott elképzelésem van. Aki vacilál az a fórumindító...


Én nem megyek és punktum. Odamegyek, ahová kedvem van. Nem érzem ettől sem butábbnak magam, sem szűk látó körűnek. Sosem volt problémám abból, hogy én csak itthon utazok, nem érzem cikinek sem. Tök jól elvagyok így:D

121. Guruljka (válaszként erre: 116. - Channa*)
2017. jún. 21. 16:29

Én budapesti vagyok, amennyiben ott születtem és nőttem fel.

Hiába volt ott minden, ahogy mondani szokás... rengeteg hely van,ahová akkor sem jutottam el.

Ahol többször is voltam, a Nagytétényi Kastélymúzeum, a pesti Belvárosból időben talán van annyi, mintha innen a faluból indulnék, még nem számoltam ki pontosan.

120. 4213133598 (válaszként erre: 118. - Channa*)
2017. jún. 21. 16:25
Bocs, akkor ezek után már semmiről.
119. 31bc25d879 (válaszként erre: 117. - Guruljka)
2017. jún. 21. 16:25

Persze.

Nyilván.

Nem egyenlő esélyekkel indulnak az életben.

118. Channa* (válaszként erre: 115. - 4213133598)
2017. jún. 21. 16:24

Én nem vágyom megtapasztalni a cunamit sem, ahogy a földrengést sem és egy csomó dolgot sem.

Voltam már külföldön és pont elég volt. Nem vágyok újra és újra.


Van ilyen, ahogy írod, akkor miről beszélünk?:D

117. Guruljka (válaszként erre: 109. - 5fd0bd70c7)
2017. jún. 21. 16:23

Megint a két keresős családmodell. Ami persze nagyon is rendjén van.


Csakhogy rengeteg család van, ahol a napi 6500 Ft-os szállás hallatán nevetésre fakadnak, mert még ötük számára sem tudnának ennyit kifizetni. Pedig mondjuk az apa még dolgozik is, csak nem keres annyit, hogy teljen rá.


A szegénység önmagát generálja, ez régi megfigyelésem. Mert igen, az utazás a látókört is tágítaná, de nagyon sok gyerek, család nem jut hozzá. Az így felnőtt gyerekek más lelkű felnőttek lesznek, mint ahol "a Kanárira" jártak évente.

116. Channa* (válaszként erre: 113. - 1c2bf7d42c)
2017. jún. 21. 16:22

De miért tenném?

Nekem nem fontos a belváros, mert én Pesti vagyok.

van olyan év, hogy nem megyek be a belvárosba, mert nincs minek. Boltok, szórakozási lehetőségek, stb. Nem csak a belvárosban van.


Egyébként itthon elég ritka az ilyen, ellenben Párizzsal vagy Londonnal, Amerikával és még sorolhatnám.

Remélem ezt jól gondolom:DDDDD

115. 4213133598 (válaszként erre: 112. - Channa*)
2017. jún. 21. 16:21

Ó, bocs! De ilyen alapon ki se tegye az ember a lábát, mert a fejére esik valami, amikor dolgozni indul.

A világ tele van fantasztikus dolgokkal, és látni egész más, mint olvasni róla. Persze most is azt mondom, kinek mi az élmény.

Én nem elképzelni akarok sok mindent, hanem megtapasztalni. Élőben.

114. 4213133598 (válaszként erre: 111. - 1c2bf7d42c)
2017. jún. 21. 16:17

Mondom én! Mások vagyunk, más szokásokkal, más vágyakkal.:)


Néha nekem is nagyon jól esik egy kis egyedüllét, attól nagyon fel tudok töltődni. De a nyaralás az más, nagyon más. Én még belföldön sem voltam egyedül nyaralni. Nekem sokkal nagyobb élmény, ha legalább ketten vagyunk. A társaság is nagyon jó, nem kell sülve-főve együtt lenni, az, hogy együtt utazunk, nem azt jelenti, hogy egymáshoz lennénk kötve.

Persze több helyen olvastam már, hogy sok ember inkább egyedül szeret menni.

113. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 112. - Channa*)
2017. jún. 21. 16:16
Setalhatsz a Terez koruton is;
112. Channa* (válaszként erre: 104. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 21. 16:13

Nem hinném, hogy butuska lenne a hozzáállásom:D

A látóköröm elég tág, az elmém is:D


Nem, nem akarom befogadni sem az arabok, sem a törökök, sem egyéb kultúrákat közvetlenül befogadni. Nekem pont elég a könyveken vagy TV-n keresztül.

Hidd el a szírekre sem vagyok kíváncsi és még sok-sok nemzetre sem.


Nekem meg a szívem csücske a Balaton és a Velencei tó. Amit akarok azt itthon is meg tudom tenni. Van strand, múzeum, színház, mozi, hegyek, falvak, stb.


Még véletlenül sem vágyom rá, hogy felrobbantsanak Franciaországban vagy Angliában, stb.

111. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 110. - 4213133598)
2017. jún. 21. 16:10
Egyedul szeretek utazni.
110. 4213133598 (válaszként erre: 1. - Maganyosfarkas1986)
2017. jún. 21. 15:59

Azt, hogy mivel üsd el az idődet, nem tudom.

Az, ha valaki nem megy nyaralni, egyáltalán nem ciki. Számtalan oka lehet. Van, aki egyedül nem megy, úgy, mint te. Van, aki menne, de nincs rá kerete. Van, akit egyáltalán nem érdekel a nyaralás, pedig lenne kivel mennie, lenne is miből. Van, aki olyan szinten elfárad nyárra, hogy a passzív pihenés számára az egyetlen opció. Az ilyen ember még akkor sem menne nyaralni, ha fizetnének neki. Ő egyszerűen pihenni akar. Úgyhogy ahány ember, annyi nyaralási szokás.


Ha rajtam múlna, akkor én bizony világjáró lennék. Tudom, sokan bírálják az ilyen típusú embereket, hogy még a saját országukat sem ismerik, de külföldmániások. Nekem meg az a véleményem, hogy mindenki tegye igénye és anyagi forrása szerint. Semmivel nem különb ember az, aki megszólja a külföldimádókat. Mint ahogy az sem különb, aki leszólja a másikat amiatt, mert nem jár sehová.


Egyedül én sem megyek nyaralni. Akkor inkább maradok itthon, még ha kicsit morgok is. Nem tudom megmagyarázni, hogy miért alakult ez így nálam, de egyedül még egy kávézóba sem ülök be, moziba, színházba sem megyek egyedül. Nyaralni főleg nem.

A férjem inkább otthonülő, neki is az az igazi kikapcs. Pedig megengedhetnénk magunknak, akár többször is évente.

Azért nem panaszkodom, megoldom én barátnővel vagy baráti társasággal is a nyaralást. :)

109. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 90. - Guruljka)
2017. jún. 21. 14:43
Mi öten vagyunk, elsősorban azért megyünk legalább egy hétre nyaralni, mert olyankor végre együtt a család. Férjemet alig látjuk, rengeteget dolgozik, a nagylányunk egyetemista, ő is nagyon keveset van velünk. Sátrat akkor vettünk, amikor akciós volt, 6 szemêlyes. A vaterán vettem két személyes vendégágyakat, olcsón. Ami kell még a kempingezéshez az megtalálható a háztartásokban. Fonyódon ötünknek egy nap 6500 ft. Teljesen felszerelt a kemping, enni otthon is kell, boltban veszünk kaját. Mi nagyon szeretjük ezt a fajta nyaralást. Ennél olcsóbban nem tudok elmenni sehová. És ami nekünk ebben a leglényegesebb, hogy ilyenkor végre együtt vagyunk!
108. 124637ff9b (válaszként erre: 107. - 10cc61fb5a)
2017. jún. 21. 14:37

Mi is pont így csináljuk, ha 2-3 napra megyünk is:)

Pilis, Gödöllői dombság, Hollókő, Tokaj, Sárospatak, Berekfürdő, stb stb.

Mondjuk 2 estével többet rászánunk, és megnézzük a település földrajzi jellemzőit, állatvilágát, történetét, alapítását, a lakosság eredetét, jellemző mesterségeit :) Imádjuk :)

Mire ott vagyunk, már bennfentesnek érezzük magunkat, a templom alapítójának életét kívülről fújjuk, a házakon meglátjuk a jellemző építési motívumokat, és felfedezzük mindazt, amit csak képen láttunk vagy olvastunk róluk.

Nem kell hozzá sok pénz. Régen stoppoltunk is.

107. 10cc61fb5a (válaszként erre: 105. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 21. 14:28
Így van. Itthon is lehet nyaralni. :) Mi például a férjemmel anno olyan sokszor csináltuk azt, hogy leültem szombat reggel a szgép elé és elkezdtem nézni a térképet. Hova menjünk? majd ráböktem egy térségre, gyorsan kikerestem a főbb látnivalókat és ha mindkettőnknek tetszett, akkor már indultunk is. :) Mentünk mi Pestről már így Veszprémbe, Győrbe, az Ipoly mellé, Vácra, Kecskemétre, Velencei tóhoz és még sok helyre.
106. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 105. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 21. 14:25

Jo elmenni az ozorai varba, megnezni a hajosi pinceket, megnezni a Gero udvart, setalni Bajan, Vacon, Egerben, Esztergomban, Szegeden, barhol. A Vigado-teren napozni, atsetalni a Lanchidon, felmenni a Gellert-hegyre, barmi.

De jo erzes a Munkacsy festmenyet latni a parizsi muzemban, lepkedni azokon az odon koveken, ahol Napoleont csaszarra koronaztak, vagy Romaban Michelangelo nuvet nezve. Enni becsben ott ibolya fagylaltot, ahova Sissy jart.

Az embernek kitagul az erzekelese, uj impulzusok erik. Mint amikor az ember megfurdik egy jo illatos-habos furdovizben.

105. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Maganyosfarkas1986)
2017. jún. 21. 14:11

Szia! Nem tudom, merre élsz. Én az "itthonnyaralásnál" azt csinálom, hogy igyekszem úgy megismerni ahol élek, mintha külföldre mennék. Sokmindennek utánanézek, tanulok, majd felülök a villamosra, elmegyek oda, megnézem, mindent elolvasok, ülök ott kicsit, gondolkozom a hely szellemén, ott olvasok, iszom egy bort, stb.. Ezt részben még gyerekekkel is lehet csinálni. Ők is imádnak hancúrozni a Corvin-közben, stb... Tanulunk is vele, szórakozás is, meg jó..


De egyedül is imádom ezt csinálni. Igaz, a szakmám is, idegenvezető vagyok, bár csak nagyon fiatalon dolgoztam ebben.. Azóta csak néha csináltam speciális városnézéseket.. Pl. a szecesszió Budapesten, vagy a zsidóság mai élete Budapesten...


Ha nem munkához, csak úgy elkezd az ember foglalkozni ilyenekkel, nagyon leköti magát, és tuti ismeretségek is szövődnek, ahogy bemész helyekre, érdeklődsz, sétálsz, stb... Nyilván ezt Bp-en könnyebb, de vidéken is lehet ilyet csinálni, akár az agrárium történetével, vagy ilyesmivel is lehet foglalkozni. Akár az elektromosság kiépülésének nyomonkövetése is lehet kincses téma, ha az ember belemélyed, és érdekességeket fedez fel..


De ilyenkor van idő többet sportolni, táncházba elmenni, stb.. Látok ilyet is több helyen kiírva, gondolom másoknak is gond az ismerkedés.. De vannak fesztiválok, stb.. Vagy van a Dunapart :-)


Egyébként miért lenne ciki nem külföldre menni? Mi amúgy is a legtöbbször itthon maradunk, ha "megyünk" is. Ugyanannyi újat látok itthon is egy-egy kevéssé ismert tájegységen, mint külföldön. Ettől még lehet és jó is külföldre menni, de miért lenne kötelező?

104. 10cc61fb5a (válaszként erre: 64. - Channa*)
2017. jún. 21. 13:20

Húúúde butuska hozzáállás. Más országok megismerése a látókörünk tágítása. Más kultúrák befogadásával az elménk is kitárul.

Volt 2-3 év az életemben, mikor nem jutottam el külföldre. Nagyon hiányzott. Most csak Szlovákiáig megyünk nyáron, de az is sztem klassz lesz. Viszont Kanárira 2 éve miden évben megyünk, az a szívemcsücske lett, az egész kiscsaládom imádja. :)

103. syria (válaszként erre: 48. - B598e4912b)
2017. jún. 21. 10:41

Ezzel én is pont így vagyok. :D

Már kezdtem gyanakodni (nem mostanában; azért is írtam ki hasonlatos szavazást "Aki nem szeret utazni: syria, 2008-08-02 08:21"), hogy valami baj van velem.

Ezek szerint egyáltalán nem vagyok egyedül a témához való hozzáállásommal. :D

2017. jún. 21. 09:30
Nekem kell a "kultursokk"; museum, epiteszet, szobraszat, festeszet, erdekessegek; parkok, kastelyok, varak, hidak, terek, stb.
101. ab61752c45 (válaszként erre: 100. - 1c2bf7d42c)
2017. jún. 21. 09:29
miért ,ki tagadta eddig le,hogy sváb,jász,kun,tót,esetleg horvát,palóc.a legtöbbnek van mire büszkének lenni.aki letagadja,hogy honnét származik,annak olyan oka van,ami nem vet rá jó fényt.
100. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 94. - B598e4912b)
2017. jún. 21. 09:24
A nepcsoportok szerinti meghatarozas nem szerencses.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook