Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért ilyen anyagias a világ? Aki nem megy nyaralni, az nem ember? fórum

Miért ilyen anyagias a világ? Aki nem megy nyaralni, az nem ember? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. júl. 27. 17:44

Nem pusztán idén nem megyek nyaralni, hanem leginkább soha :D

Nem mondom, hogy olyan csóró vagyok, hogy nem futja kenyérre, de anyagiak tekintetében sosem volt prioritás, hogy ilyesmire adjak ki.

83. 9e9543800f (válaszként erre: 72. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 23. 11:55
Ezzel csak egyetérteni tudok. Amikor az ókort tanultuk, elkezdtem vãgyódni Görögorszâgba. Minél többet olvastam, lâttam annæâl inkâbb. 30 év utån eljutottam, majd még hâromszor. A Meteorak, az Olympos, Korfu åtvânya életem végéig elkísér. (Nem sznobsâgból mentem. Minden alkalommal last minute út volt, utazæssal, költőpénzzel alig volt tôbb 7 napi strandbelêpőnél).
82. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 79. - Channa*)
2020. júl. 22. 22:43

Na látod, én megtapasztaltam, hogy csekély akit megköveznek, nők akiket körülmetélnek, mert ott is elítéli a nagy többség.


Oké, tudom neked ebből is klasszisokkal nagyobb az ismereted.


Hidd ezt! Én meg tudom, amit tudok. Nincs miről beszélni tovább. Van egy bizonyos szint, ami alá.....

81. michelle.r (válaszként erre: 76. - Channa*)
2020. júl. 22. 22:42

Most sértődjek meg, hogy engem sose akartak megvenni? :DDD


Nem tudom, engem lenyűgöz, amikor a Westminsterben sétálhatok, ahol valószínűleg VIII. Henrik is megfordult néhányszor. Amikor Angliában éltem és elvittek sörözni Liverpoolba, a Cavern Pub-ba, és ugyanannál az asztalnál ültem, ahol Lennon is valamikor.


Ha egy könyvet olvasol, ha a médiából tájékozódsz, mindig valaki másnak a szemüvegén látod a világot.

80. timycat (válaszként erre: 77. - Channa*)
2020. júl. 22. 22:41

Könyvből, tvből egy más ember benyomását, érzéseit ismered meg, míg ott helyben szemtől szemben, saját bőrön tapasztalsz. Szó szerint ízek, illatok, benyomások, érzések. Egy egyszerű példa ne gondold, hogy a Lidlben vett ananász ugyanaz, mint amit Sri Lankán az ananászföldön eszel.


Nagyon sokat számít a személyes benyomás.

Olyan mimt a társkereső más egy pasiról olvasni, mimt találkozni vele, akár csak 1 órára is.


Van olyan ország amiért nagyon sokan odavannak, ódákat zengenek róla, olyan képek készülnek, hogy hihetetlen aztán én jártam ott, hatalmas nagy csalódás volt. A képek, elmondások legendásak, de az én saját tapasztalatom más, nincs ott semmi extra, sőt.


Aztán van olyan hely, ami meg pont fordítva, nincs felkapva én pedig akár az életemet is le tudnám ott élni.


Ami a félelmeket illeti, bárhol bármikor meg lehet halni, nyilván nem kell keresni a veszélyt, de ezt el kell fogadni. A cunami, napra pontosan egy évvel a cunami előtt voltunk Phuketen, terrorista, a szállodarobbantós időszakban jártunk Egyiptomban, betegség, majdnem leadtam a szerelést a világ másik végén egy azóta se tudom milyen nyavaja miatt, de ez nem szegi kedvünk attól, hogy utazzunk. Ilyen a világ. Nyilván a térségbe se megyek azóta ahol egyszer megbetegedtem, Egyiptom pedig örök élet tiltólistás lett nálam. Az arabokért amúgy sem vagyok oda, de hidd el nem akarnak tevéért megvenni.


Annyi csodás helye van a világnak. Elég szűk látókörű kijelentés, hogy úgy összegészében nem érdekel valakit a világ.

79. Channa* (válaszként erre: 78. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 22. 22:30

Na jó, ne beszéljünk az arabokról, mert kinyílik a bicska a zsebembe.

Kedveskednek:DDDDDD

Majd körül metélnek, megköveznek, esetleg még robbantgatnak is egy keveset...

78. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 77. - Channa*)
2020. júl. 22. 22:22

Neked.

Nekem szintén, könyv, net, egy csomó ember megismerése, és bónuszként ott van az élő élet, és egyből tudom nem akarnak tevéért venni nőt az arabok sem. Náluk ez egy kedveskedés, üzleti fogás.

77. Channa* (válaszként erre: 75. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 22. 22:19

Az utolsó mondatodhoz kapcsolódik.


Könyv, TV, stb. Pont elég a legtöbb népből.


Nem attól lesz tájékozott és széles látókörű valaki, hogy néhány napig bámulja a külföldi épületeket és embereket. Ennyiből legtöbben még azt sem tudják, hogy melyik földrészen járnak.;)

76. Channa* (válaszként erre: 73. - Michelle.r)
2020. júl. 22. 22:14

Persze, amíg 2 hétig flangálunk az arabok között, max. felajánlanak értünk néhány tevét, de ha hosszabb időt töltünk ott, akkor valószínű, hogy igazzá válik minden, amit a könyvekben olvasunk...


Egyébként itthon is megtapasztaljuk egy-egy nép kultúráját.

És a legtöbből elég is ennyi;)

75. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 74. - Channa*)
2020. júl. 22. 22:13

'És utazás nélkül is meg van a kellő ismeretem a világról.'


Amennyire számodra szükséged van és nem a valós van meg.

Felőlem az utazik aki akar, és az marad a 4 fal között, aki azt szereti.

Csak ne áltasd magad, hogy a TV-ből azt kapod, ami a valóság.

Ha egyszer megtapasztalod majd, akkor érted meg miről beszélek.

Az utolsó mondat nem tudom, hogy kapcsolódik a fentebbihez.

74. Channa* (válaszként erre: 69. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 22. 22:06

Megpróbálhatsz lenézni, de baromira nem érdekel a véleményed;)

Ha akarsz utazz, én nem akarok. És utazás nélkül is meg van a kellő ismeretem a világról.



És lám-lám...Igaza lesz a végén a fórumindítónak. Lehet, hogy még is jól látta a kollégán...

73. michelle.r (válaszként erre: 65. - Channa*)
2020. júl. 22. 21:47

Ez a kérdés ugye nem komoly?

Értem, és semmi baj azzal, hogy téged nem érdekel, de attól még eléggé szélesedik a látókör attól, ha személyesen találkozik az ember más kultúrákkal. Ha eredetiben lát egy Michelangelo-t, a végig sétál a Versailles-i kastélyban, blablabla.


Véletlenül sem rád célzok, de aki saját környezetükben lát különféle színű, vallású embereket, azzal kevésbé lehet sok-sok baromságot elhitetni róluk. 🙃

72. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 59. - Globus)
2020. júl. 22. 21:40

Részemről, magával a cikk címével nem értek egyet.

Én nagyon boldog tudok lenni, ha odajutok el, ahova előtte sosem, sőt arra gondoltam nem is fogok sosem, mert nem tehetem meg.

És , ahogy a cikk folytatódik ez a nagy felszabadultság nem tart örökké, de olyan jó visszaemlékezni rá. A nehezebb napokon erőt tud adni.

Olyan ez számomra, mint a gyerekeim születése, akkor a világ legeslegszebb pillanatai voltak, igaz azt az érzést már nem tudom újból és újból átérezni, de fantasztikus visszagondolni arra a pillanatokra, órákra, napokra.

71. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 66. - Pteri)
2020. júl. 22. 21:33
Egyetértek.
70. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Bernadette1988)
2020. júl. 22. 21:31

Megengedhetném magamnak, de már voltam 2,5 hetet a télen. Most a nyáron nem szándékozom elmenni.

Eszembe nem jutna valakit azért lenézni, aki nem teheti meg. És nem azért, mert nem mindig tehettem meg, hanem nem attól ember az ember, hogy hova jut el, hanem attól, mit és hogyan cselekszik.

Ne vedd magadra, aki ezt a fejedhez vágja az ostoba ember. Azokkal meg ne legyen dolgod, az értékrendje őt minősíti.

Azt kívánom, hogy az álmotok majd teljesüljön minél előbb!

69. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 65. - Channa*)
2020. júl. 22. 21:17

Olvasok, nézek TV-t, nekem pont elég ahhoz, hogy tudjam, ami érdekel.


Na, pont attól lesz valakinek szélesebb a látóköre, ha utazik és látja, hogy nincs állandóan cunami, árvíz és terrorista, na meg betegség.

Persze nem kötelező utazni, de mellett sem kell verni, hogy bezzeg én........, ettől nem vagy a szememben több, hogy megelégszel ennyivel, amit eléd tálalnak. Azért más ám élőben látni, átélni máshol milyen az élet.

Ahhoz tudnám hasonlítani, hogy szobabikciklivel is lehet tekerni órákat, de más az, amikor a szellő érinti a bőröd, a nap rád süt.

Ha valakinek nincs utazásra pénze, az életben nem néztem le, de azokat igen, akik azzal magyarázzák, hogy nem is kíváncsiak.

68. Channa* (válaszként erre: 67. - 9e9543800f)
2020. júl. 22. 20:22

Unatkozol? Nem szól hozzád senki? Vagy miért írsz nekem?


Keress magadnak egy nyalizós játszópajtást;)

Én úgy is csak bosszantalak:DDD

67. 9e9543800f (válaszként erre: 63. - Channa*)
2020. júl. 22. 20:06
Nem írtam ki vallomást. Az persze nem gusztustalan, hogy a körülmények ismerete nęlkü ítélkezel. Miből gondolod, hogy nem szeretnek? Szanatóriumban az ellâtâs olyan csekély, hogy komoly anyagi felkēszülês kell a pótlásra. Egy3 hetes szanatórium alatt kb. annyi pénz elmegy, mint egy hetes nyaralâsra.
66. pteri
2020. júl. 22. 19:43
Felénk is szokás megkérdezni nyáron, voltál-e nyaralni, hol voltál, jól érezted-e magad? Még soha nem éreztem mögötte rossz indulatot. Valaki írta, hogy nyaralni a sznobok járnak. Miért? Én panelproli családban nőttem fel és minden évben az volt az év fénypontja, nyaralás a SZOT üdülőkben, belföldön. Most a saját gyerekeimnek is szeretném ezt megadni, ezért mi is nyaralunk, ha van rá keret. ez szerintem nem felvágás.
65. Channa* (válaszként erre: 48. - Babyapocakban)
2020. júl. 22. 19:29

Miért is szélesebb a látókör az utazástól.


Én pl. egy kicsit sem vagyok kíváncsi külföldre.

Földrengés, cunami, árvíz, terroristák, betegségek, stb.

Olvasok, nézek TV-t, nekem pont elég ahhoz, hogy tudjam, ami érdekel.

64. globus (válaszként erre: 62. - 184481d874)
2020. júl. 22. 19:24
Nem, a pénzkérdésre reagáltam. Persze hogy az...innentöl folytatódik.
63. Channa* (válaszként erre: 22. - 9e9543800f)
2020. júl. 22. 19:23

Igen, hol a család? Miért kell annyira utálatosnak lennie valakinek, hogy még a családjának se kelljen valaki?


És a szanatórium. Nem tudom mikor írtam erről, de ha jól sejtem néhány napja írtam, hogy fel lehet íratni évente ilyet és akkor nem olyan drága, vagy ingyenes.

Nem értem mi ezzel a gond?


Ja, te voltál a vallomás kiíró?


Egyébként, észre vehetnéd magad.

Biztos megsértettelek valamikor, de ne bosszút állj, hanem akkor mond meg. Gusztustalan jellemre vall, emberek után járkálni és várni az alkalmat, hogy na majd most visszaadom. Gondolom téged sem nagyon szeret a családod. És egy kicsit sem csodálkozok....

62. 184481d874 (válaszként erre: 55. - Globus)
2020. júl. 22. 19:21
Bocs.de nem eltévesztetted a "házszámot"? Gondolom nem nekem szántad ezt a reagálást.
2020. júl. 22. 18:44

Fiatalabb koromban rengeteget utaztam.Most örülök, ha otthon lehetek. ha családtaggal vagy kedvesebb ismerőssel elutazunk valahova, kizárólag a másik kedvéért teszem.

Hozzáteszem, hogy úszni strandolni nem szeretek.

Lehet hogy én sem vagyok ember.

60. fincsi5 (válaszként erre: 32. - Napsugár8)
2020. júl. 22. 18:35

Azt már pedzegeti a főnökség, hogy minden nagyobb városba kellene egy hely, hogy repülő le tudjon szállni. Merthogy az üzletemberek miatt.

Szóval jól sejted a jövőt. D

59. globus (válaszként erre: 31. - Birebora)
2020. júl. 22. 18:27

Nem hát.

[link]

58. andi6020 (válaszként erre: 52. - Piroska52)
2020. júl. 22. 18:25

Tudom, hogy nem rám gondoltál.

Azért reagáltam, mert én is egy vagyok azok közül, akik csakazértis mennek. (Természetesen ha törvényileg lehet)

57. birebora (válaszként erre: 55. - Globus)
2020. júl. 22. 18:24
Nem is tudnám magam jól érezni így. De hát nem vagyunk egyformák.
56. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 48. - Babyapocakban)
2020. júl. 22. 18:24
Bizony pénzkérdés!
55. globus (válaszként erre: 49. - 184481d874)
2020. júl. 22. 18:19

Van olyan, hogy valakinek alacsony a jövedelme, nehezen él hónapról hónapra, nincs megtakarítása. De hogy az utolsó vasát eltapsikolja utazásra, aztán sírdogál, hogy nincs tartaléka, se szabadsága, munka meg nincs - szimplán agykárosult kategória.

Remélhetőleg jól érezte magát abban a két hétben, a kis tücsök.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook