Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ajánlottak egy lehetőséget, ahol vállalkozóként kéne üzletkötőnek lenni. Érdemes belevágni? Segítsetek légyszives! fórum

Ajánlottak egy lehetőséget, ahol vállalkozóként kéne üzletkötőnek lenni. Érdemes belevágni? Segítsetek légyszives! (tudásbázis kérdés)

1 2 3
36. 0f4abafe57 (válaszként erre: 21. - Xti_)
2009. nov. 2. 13:25
Ebben semmi gyanús nincs. Ezt már bő 15 évvel ezelőtt is alkalmazták még a legnagyobb hasonló cégek is.
35. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 33. - Tamara2009)
2009. nov. 2. 13:23

Nem érted a lényeget. Amíg világ a világ, emberek fognak hiteleket felvenni. Ha már hitelt vesz fel, érdemes kihasználni ezt a lehetőséget is. Bár én szeretem a forint hiteleket, de nagy kereslet van rá.

Másrészt a legtöbb társasháznál van felújítási alap. Ehhez az alaphoz nem jár semmilyen támogatás, de azt semmilyen jogszabály nem tiltja, hogy ebből indítson a ház LTP-t.


Ha van benned elég kitartás és elszántság és kiképzed magad társasházi LTP-re, óriási összegeket fogsz keresni.

34. 0f4abafe57 (válaszként erre: 5. - Tamara2009)
2009. nov. 2. 13:22

Dolgoztam biztosítósként 8 évig.(én is vállalkozó voltam) Tovább nem bírtam. Leszívta az agyamat.

A munkára fordított idő az korlátlanul rugalmas. Reggeltől-estig, szombaton és vasárnap is.

A pénz az teljesen kiszámíthatatlan, hiszen nem csak rajrtad múlnak a dolgok.

De a legfontosabb az, hogy ha lelkileg nem érzed magad kellőképpen acélosnak, akkor nem teszed jól, ha elkezded.

33. Tamara2009 (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2009. nov. 2. 13:19
Tényleg jó dolog magába az ötlet. Értem, hogy miről szól ez az egész, de ha nincs pénz,akkor nincs kereslet sem! Ez az alapja mindennek. Manapság már elárverezik a lakásokat a lakók feje felett. Mindenki örül annak,hogy van hol laknia és tudja annak a költségeit fedezni és nem gondolkodik felújításban. Ha meg tényleg fel akarsz újítani,egy roncs házat,az meg milliókba kerül,tehát evidens,hogy havonta nem 1-2ezer forintot kell rászánni lakás előtakarékosságra.
32. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2009. nov. 2. 13:12
Befektetésnek kifejezetten nem alkalmas szerintem, de ha valaki hitelt fog felvenni a jövőben, vagy átalakítást, felújítást tervez, annak remek lehetőség.
31. a0c1361e44 (válaszként erre: 28. - Tamara2009)
2009. nov. 2. 13:00

Azért ez nem csak egy egyszerű befektetés.

Ez lakás előtakarékosság.

Havonta fizetünk be x Ft-ot, ha jól tudom, akkor pl. lakásvásárlásnál 1 év fizetés után önerőnek számít, és még biztos vannak előnyei, de valóban manapság az emberek nem nagyon tudnak ilyenekre sem takarékoskodni.

30. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 11. - Ekka)
2009. nov. 2. 12:56

Miután bármilyen lakáscélú felhasználáshoz állami támogatás is jár, valamint igen kedvező kamatozású forint hitelt lehet felvenni hozzá, szerintem botorság nem kihasználni. Előbb-utóbb minden ingatlant fel kell újítani, nem mindegy, hogy akkor mennyibe fog kerülni.


Rengeteg olyan ház van, amit nem tudnak a lakók felújítani, mert nincs rá pénzük, nekik szerintem elengedhetetlen. Egy lakást gyakorlatilag lehetetlen eladni megfelelő áron akármilyen szép, ha a ház omladozik és nincs kilátás a felújításra.

29. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 12. - 78826dc958)
2009. nov. 2. 12:53
az OTP-nél sincs visszaírás.
28. Tamara2009 (válaszként erre: 27. - Xti_)
2009. nov. 2. 12:39
Hát szerintem én ilyenbe nem vágok bele. Eleve nem ismerek olyat a környezetembe,akinek tudnék ilyet eladni,meg őszintén szólva nem is szeretném a családomat ismerőseimet ilyennel ostromolni,mert pont ez az,hogy őket ismerem és azért, hogy nekem jó legyen én nem tudnám őket kellemetlen helyzetbe hozni. Ez a válság mindenkinek betett,amikor arról beszélünk,hogy lassan 10%-os a munkanélküli ráta,ami több száz ezer családot jelent,akkor nem hinném,hogy az embereknek ez lenne a legnagyobb problémájuk,hogy hova fektessenek be éppen! A legtöbb ember napról-napra él.Aki meg nem,annak meg már jó helyen van a pénze! Inkább keressek havonta minimálbért,mert az fix,lehet hogy kevés,de legalább nem kell félnem attól,hogy rám száll az apeh meg hogy hogyan fogom tudni kifizetni a járulékokat!
27. xti_ (válaszként erre: 25. - Tamara2009)
2009. nov. 2. 12:33
pontosan. ez a kényszervállalkozás tipikus esete. aki ezzel biztosan jól jár, az a cég, mert se költsége, se kockázata, hiszen ezt mind te vállalod.
26. Tamara2009 (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2009. nov. 2. 12:32

Persze,hogy kényelmesebb úgy egy cégnek meglennie,hogy null forintos a kiadása és még ráadásul bevételhez is jut a vállalkozók által!

De ez azért nem ilyen egyszerű, ha tényleg működne ez a dolog,akkor ez a rengeteg pénzügyi szolgáltatásokat nyújtó cég,simán felvehetne embereket segítve a munkahelyteremtést. Ez az egész ki van számolva és mindig az jár jól,aki ezt az egészet kitalálta. És ez nem kényelmet jelent!

2009. nov. 2. 12:26
Hát igen én is így látom! Mert ha annyira sok az üzlet és kell nekik ember,aki csinálja,akkor legalább a képzés lenne ingyenes. Gyanús ez az egész,meg én mindig is úgy voltam vele,hogyha ez tényleg ilyen jól megy,akkor miért nem csinálja mindenki ezt? És akárhogy nézzük,hiába vagy vállalkozó valamilyen szinten, bedolgozói munkáról beszélünk,mert nem a saját terméked árulod! És már eleve ez miatt nem is tudsz magadnak összeállítani egy üzleti tervet,hogy lássad mégis mire számíthatsz egy év múlva!
24. a0c1361e44 (válaszként erre: 21. - Xti_)
2009. nov. 2. 12:22

Ez nem az, hogy nem engedheti meg magának. Ez neki kényelmesenn, nincs kiadása munkája a vállalkozókkal. A vállalkozó hozza az ügyfeleket, nem kell semmit tennie érte. Tehát kényelem....


Ha valaki vállakozik, akkor mindent magának kell csinálnia+sok-sok plussz kiadást is kell vállalnia. Könyvelőt kell fogadnia, stb.

23. xti_ (válaszként erre: 22. - Tamara2009)
2009. nov. 2. 12:20
általában az szokott lenni, hogy mindenki eladja a családi-ismeretségi körének, aztán befuccsol a dolog. a cég persze ezzel jól jár, mindig jönnek új beszervezhető alanyok, akik nem kerülnek semmibe, és még a képzésüket is maguk fizetik. nekik nem fáj, hogy az alatt a pár hónap alatt, amíg nekik dolgoztál, összességében több kiadásod volt, mint bevételed...
22. Tamara2009 (válaszként erre: 21. - Xti_)
2009. nov. 2. 12:15
Mert sokba kerülne a cégnek ez! Így meg semennyibe.Csak ha van egy cég,ami elvileg jól megy,mert van rá igény,van rá vevő,akkor simán felvehetne embereket,de mégsem így van. Tehát valami ziccer csak van a dologba! Mert egyik állítás üti a másikat!
21. xti_ (válaszként erre: 20. - Tamara2009)
2009. nov. 2. 12:08
hát ez az. és eleve gyanús. hogy a szolgáltató nem engedheti meg magának, hogy alkalmazottai legyenek, hanem vállalkozókkal dolgoztat...
20. Tamara2009 (válaszként erre: 19. - Xti_)
2009. nov. 2. 12:01
Tudom! Ezért rizikós,mert nem látom át,hogy ebben az országban,hogyan lehet eladni egy pénzügyi szolgáltatást! Mikor ilyen kilátástalan itt a helyzet!
19. xti_ (válaszként erre: 17. - Tamara2009)
2009. nov. 2. 11:55
ráadásul kb. ilyen összegű kiadásra minden hónapban számíthatsz, attól függetlenül, hogy van-e bevételed.
18. Tamara2009 (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2009. nov. 2. 11:50
Ha meg 3hónapig nincs utalás,mert pont úgy van a könyvelés,meg az utalás,ahogy írtad,akkor 3hónapig honnan szerezzek pénzt,hogy tudjam fizetni a vállalkozásom költségeit? Ami havi szinten,ha csak minimálbérre is vagy bejelentve kb. 50-60e forint és ez csak a kötelező kiadás!
17. Tamara2009 (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2009. nov. 2. 11:47

20e tanfolyam díj,ami 3napos el kell utazni,tehát útiköltséget is kell fizetni.+10vállalkozó igazolvány+ kell kérni erkölcsi bizonyítvány az is pár ezer forint+kell nyitni egy vállalkozói számlát.

Szóval igencsak súrolja az 50et.

2009. nov. 2. 11:39

Mi kerülne 50 eFt-be kezdésként?

A vállalkozói igazolvány 10 eFt, a tulajdonlap 2000 Ft, és mi van még?


A rossz még az, hogy nincs rögtön pénz, hacsak meg nem kötsz az elején egy jó zsíros szerződést.


Mert a folyamat valami olyasmi, hogy megkötöd a szerződést, ügyfél fizet, leadod, könyvelik, stb. Az átfutási idő kb. 1 hónap, majd az elszámolás, hogy mikor van, mármint a jutalékod elszámolása, mivel ha tegyük fel a ma kötött ügylet jövő hónap elejére könyvelődik, stb. és az elszámolás mondjuk 30-án van, akkor csak a következő hónap 30-án fogják elszámolni, azaz december 30-án, a kifizetés pedig ettől számítva x nap utalási idő. Tehát kb 3 hónapig nincs pénz az elején.

Érthető voltam?

2009. nov. 2. 11:29

Szerintem nem érdemes belevágni... Az üzletkötők agya tapasztalatom szerint átkódolódik, mindenkiben csak potenciális ügyfelet látnak, barátok, család stb.

Persze van akinek ez jól megy, tényleg születni kell rá.

14. Tamara2009 (válaszként erre: 12. - 78826dc958)
2009. nov. 2. 11:09
És mennyi a havi költséged vállalkozóként? Illetve mennyi időt+telefont kell belefektetni,hogy tudj kötni egy üzletet?
13. Tamara2009 (válaszként erre: 11. - Ekka)
2009. nov. 2. 11:07

Ezt én is így látom, hogy születni kell rá. Ilyenről nekem nem beszéltek,hogy ha mégse ok a szerződés az ügyfélnek,akkor valamit is vissza kell fizetned! Ez tényleg így van?

Ami zavar,hogy most kapásból csak 50e lenne az,hogy elkezdjem és nem tudom,hogy lenne-e rá igény ebben a szar helyzetben,hogy valaki is takarékoskodjon!

Nagy a rizikó,főleg úgy hogy vállalkozóként kell csinálnod!

12. 78826dc958 (válaszként erre: 10. - Ekka)
2009. nov. 2. 11:01

Igen.Ezért kezdtem el én is.4 hónapja csinálom a Fundát.

Máshol van jutalék visszairás de nálunk nincs.

11. Ekka (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2009. nov. 2. 11:00

Erre valóban születni kell. El kell hitetni a másikkal, hogy ez az amire szüksége van. Most és azonnal!!!

:D

10. Ekka (válaszként erre: 8. - 78826dc958)
2009. nov. 2. 10:59

:)

Én ezt mondjuk nem tudtam, de azt akkor is fenntartom, hogy az emberek örülnek, ha be tudják fizetni a számláikat, és nem mindenféle "üzletekbe" ugrálnak bele.

9. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Ekka)
2009. nov. 2. 10:58

A visszaírások miatt valóban kicsit rázós. Én személy szerint nem csinálnám, mert szerintem az üzletkötésre születni kell:)

Van viszont ismerősöm, aki kb. 3 éve ezt csinálja, nagyon jól keres, nagyon szereti, stb.

8. 78826dc958 (válaszként erre: 7. - Ekka)
2009. nov. 2. 10:57
Ne haragudj de a Fundánál nincs jutalék visszairás.
7. Ekka
2009. nov. 2. 10:50

Felejtsd el!!!!!!

Én csináltam, de nagyon nem éri meg.

Csak 1 pl. Megkötöd az üzletet, majd megkapod a jutalékot, ami mondjuk akár lehet 100ezer ft nagyságrendű. Aztán az ügyfél úgy gondolja, hogy neki ez mégsem "buli" és megszünteti a szerződést. Ennek "örömére", Neked vissza kell fizetni a jutalékot!!!

Én pont egy ilyen eset után hagytam abba az egészet. (kaptam 200ezer ft fiztést, a köv. hónapba meg szerződésvisszamondás miatt, vissza kellett fizetnem 170 ezret) -SZerinted megéri???

Nem mondom, hogy ez rendszeres, de az sem, hogy ennyi pénzt kapjál minden hónapban, és amilyen az emberek anyagi helyzete a mai világban.... SZóval szerintem kész öngyilkosság belevágni!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook