Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ahol a betegnek kell diagnosztizálni magát! fórum

Ahol a betegnek kell diagnosztizálni magát! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ahol a betegnek kell diagnosztizálni magát!

1 2 3 4 5
68. badonyimariaeva (válaszként erre: 66. - 9b10f3d7ff)
2010. máj. 14. 23:00

Nem hinném, hogy hamarabb sorra kerülne bárki is, ha én nem mennék el a vizsgálatra, hiszen ezek az időpontok hónapokkal előbb jönnek létre.

Megvan, hogy naponta mennyi beteget fogadhatnak és utána vége.

Legalább is felénk így van!

Köszönöm a jókívánságaidat, én is minden jót, jó egészséget kívánok neked és kedves családodnak!

67. badonyimariaeva (válaszként erre: 65. - 9b10f3d7ff)
2010. máj. 14. 22:56
Nekem az egyik orvos mondta, hogy felesleges a szervezetet állandón az MR- rel sugárzásnak kitenni, nem én találtam ki.
66. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 65. - 9b10f3d7ff)
2010. máj. 14. 22:52
Elfelejtettem leírni jogod van a vizsgálatot megtagadni is. Hiszen rólad van szó. Amennyiben úgy érzed Neked nincs rá szükséged, ne menj el....hányan örülnek, hogy előbb bejuthatnak a vizsgálatra.
65. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 63. - Badonyimariaeva)
2010. máj. 14. 22:44

Az MR képalkotás nagy előnye, hogy nem alkalmaz ionizáló sugárzást, ezért korlátlan a mérések ismétlési lehetősége ...

Más: Nem írtad le, hogy zúg még a füled, mert a nyakigerinc kopása,sérve is okozhat komoly fájdalmakat és fülzúgást. Valamit csak találtak, hiszen ezek a vizsgálatok elég drágák, szórakozásból nem igazán végeztetnek ilyeneket.

Amikor valakinek nagyon nagy fájdalma van joga van SOS beutalót kérni, és akkor nem kell heteket, hónapokat kérni egy vizsgálatra. Nem vitatom, hogy gyulladásod is van, de nem kizárt, hogy valami mást is találtak. Több türelmet és jobb egészséget kívánok!

2010. máj. 14. 21:55

Ez akár egy cikk is lehetett volna!

De vannak még hasonló dolgok, amit szívesen megosztok később veletek.

2010. máj. 14. 21:53

Teljesen igaza van a cikk írójának!

Velem is történtek már meg fura dolgok amiket az orvosok produkáltak.

Tavaly elkezdett fájni, zúgni a fülem, elmentem a szakorvoshoz, aki elküldött hallásvizsgálatra.

Kaptam időpontot, jó párnap múlva.

Meglett az eredmény újra időpont az orvoshoz.

Mire Ő, hogy mennyek el a neurológiára.

Már annyira fájt a fülem, hogy mondtam neki, addig innen nem megyek sehová, amíg valamit fel nem ír, mert már majdmegőrültem annyira fáj.

Írt is ki gyógyszert, infúziós kezelést javasolt.

Megkérdeztem tőle, hogy kiírja ezt fel nekem?

Azt mondta, Ő nemírhatja fel, ennyi!

A gyógyszerrel egy darabig elvoltam, de a borzasztó fülzúgásom, fájdalmam csak nem múlt el.

Több hét várakozás után mentem a neurológushoz, itt is gyógyszert kaptam, fájdalomcsillapítót.

Elküldött MR-re két hónap várakozás, mire eljutottam.

Itt aki a vizsgálatot csinálta, mondta nekem, hogy miért nem kezeltetem a fülem, arcüregem, mert nagyon csúnyán be van gyúlladva.

Ezt persze elmondtam a neurológusnak, aki fel volt háborodva, hogy nem kapott felhatalmazást, hogy bármit is mondjon nekem!

ezen teljesen kiakadtam, hiszen ezen vagyok!

Elmentem egy másik fülészhez, ez újra hallásvizsgálat, hiába mondtam, hogy most voltam. azt mondta az tavaly volt.

Igen tavaly novemberben, nála februárba voltam.

A vizsgálat meglett, mire az eredménnyel mentem másik doki volt, nem is foglalkozott velem.

Júniusba gerinc MR-re megyek, a neurológus jóvoltából csak tudnám, hogy minek?!

A fülem és az arcüregem fáj, nem értem minek kell mennem gerinc MR-re, felesleges sugárzásoknak kitenni a szervezetem.

62. globus (válaszként erre: 61. - 9b10f3d7ff)
2010. máj. 14. 21:43

Viszont pozitívum, hogy a cikk írója Vajdaságban él. :) Nem kell büszkének lennünk, de talán nem vagyunk az utolsók sem.

Jó éjt!

61. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 45. - Globus)
2010. máj. 14. 21:41

Szia Globus!


Szerintem itt nem egy hibáról beszélt valaki, többről. Tény van olyan orvos /személyes tapasztalat/ aki vacak diagnoszta. Ilyenkor kell lépni, hiszen nem kötelező hozzá járni. Szépen el is fogynak az ilyen orvosoknak a betegei.

Maga a cikk sikeredett "enyhén rosszra", hiszen semmi konkrét dologról nem győződhedtünk meg. Utána a néhány hozzászólás mókássá tette az egészet. További szép estét!

60. globus (válaszként erre: 59. - Mh07)
2010. máj. 14. 20:25

"az orvosok különös viselkedése", nem mondhatnánk, hogy kollegiálisan viselkednek egymás iránt... el lehet képzelni, minő pompás hangulatban telnek a munkanapok, hozzászámítva a fentről nyomuló megszorítást, az anyag-eszközhiányt, feljelentések rémét. Ez egyébként kiül az arcokra is.

Városomban van egy közismert (egyébként színvonalas) cukrászda, ahol a dolgozókra rá van írva a félelem.

59. mh07
2010. máj. 14. 18:49

Épp a napokban tapasztaltuk az orvosok különös viselkedését.

A lányomat megszúrta egy darázs, aminek következménye egy tenyérnyi duzzanat lett. Mivel a kalcium bevétele után sem volt jobban, mentünk a Kórházba, ahol nem akarták ellátni, mivel nincs ambuláns rendelés. Három osztály közötti ingázás között némi erélyes fellépés után kerestek egy orvost, aki "még jó, hogy nem ment haza" üdvözlés után megvizsgálta a lányt. A zárójelentésben konkrétan leírta, hogy méh és darázs allergia elleni vizsgálatot kér. Az Sztk-s dr-nő olyan mérhetetlen gunyoros hangon kérdőjelezte meg a kórházi dr-nő szakvéleményét, hogy az már az asszisztens nőnek is kellemetlen volt.

58. bettike2007 (válaszként erre: 43. - Homokóra)
2010. máj. 14. 17:54
Mármint úgy értem nem foglalkoztak vele és ha nem megy Szegedre...
57. 656f03db60 (válaszként erre: 55. - Homokóra)
2010. máj. 14. 17:51
Mondjuk nekem nem jönnek le a konkrétumok erről a szörnyen rossz orvosról. Talán kontroll céljából küldi folyton el. Az emberek egyébként is utálnak folyton vizsgálatokra járni, és eléggé felvan fújva a dolog.
56. homokóra (válaszként erre: 54. - Re87)
2010. máj. 14. 17:49
Ez a cikk tudatlanságról, és kontárságról szól..
55. homokóra (válaszként erre: 47. - Cicusbaby19)
2010. máj. 14. 17:48

Honnan tudod egyébként? Te értesz hozzá?

Honnan tudod, milyen orvos, ha csak gyógyszert íratni jársz?

Mit várnál , mit diagnosztizáljon rajtad?

54. Re87 (válaszként erre: 53. - Homokóra)
2010. máj. 14. 17:47
Azért szerintem ennyire nem kellene személyeskedni....
53. homokóra (válaszként erre: 51. - Globus)
2010. máj. 14. 17:46

eddig csak sejtettem..most már határozottan tudom



Van egy ötletem..akinek panasza van, nyugodtan forduljon a cikk írójához.


Kora, és esze is van a pontos diagnózishoz.

52. Re87 (válaszként erre: 50. - Homokóra)
2010. máj. 14. 17:38
:D
51. globus (válaszként erre: 50. - Homokóra)
2010. máj. 14. 17:38
Hát megvette kilóra! Te nem tudod, hogy az orvosi a legkönnyebb, minden hülye oda megy? :DD
50. homokóra (válaszként erre: 47. - Cicusbaby19)
2010. máj. 14. 17:36
ezt mindjárt gondoltam..nem is tudom, hogy kaphatott diplomát
49. globus (válaszként erre: 48. - Marduk)
2010. máj. 14. 17:35
No igen, nincs idő 20 percet pihenni, de van 4 órát tévézni. Olvastam pár napja egy statisztikát: a családtagok alig beszélnek egymással napi szinten. Valószínű, hogy a hajtáspajtás egy idő után szomatizációs betegségeket okoz, őszintén, ki fogadná el ezt, mint diagnózist.
48. marduk (válaszként erre: 41. - Globus)
2010. máj. 14. 17:32
Régen nyugodtan éltek az emberek annak ellenére,hogy sokat dolgoztak.Ma fel van pördülve az élet ez rezgésekkel eljut minden érzékeny emberhez,ha relaxálva elküldöd magadtól lehetsz jóval nyugodttabb keres sok nyugodt helyzeteket tudjál gondolkodás nélkül 20prc piheni és gondolj olyanokat hogy most jó nekem örülök.
47. cicusbaby19 (válaszként erre: 29. - Homokóra)
2010. máj. 14. 17:27
sajnos semmihez sem ért... :S
46. cicusbaby19 (válaszként erre: 26. - Globus)
2010. máj. 14. 17:27
csak gyógyszert iratni járok ...nem vizsgálatra... :S
45. globus
2010. máj. 14. 17:26

"Háát szörnyűlködöm egy kicsit. Hogy ebben az országban mennyi okos ember van....

Én is mérnök vagyok, sőt felsővezető. De ilyen baromságot még nem hallottam, hogy ha egy mérnök hibázik egyet akkor kirúgják.

Lássuk azért be, hogy ha egy orvos hibázik egyet akkor rossz esetben meghal valaki, de ettől még ő is csak ember. És egy kicsit értelmesebb mint az átlag. És aki látott már közelről tudományt, annak azt sem nehéz felismerni, hogy az orvoslás nem egy egzakt tudomány. Az orvos sok változó meg statisztika meg a beteg elmondása alapján - jó esetben tapasztalattal - kiegészítve hoz egy döntést. Ki mondta, hogy ez mindig helyes? És ki tud mondani egyetlenegy szakmát aminek a művelői tévedhetetlenek?

Ja, és én sem szeretem, ha valaki elolvasott egy PC magazint és azt hiszi, hogy ért a számitógéphez...

Empátia emberek.. kölcsönös empátia. "

Nem tudom ki írta, de érdemes végiggondolni :)

44. cicusbaby19 (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2010. máj. 14. 17:26

köszönöm...

már folyamatban van az elpaterolása...

43. homokóra (válaszként erre: 39. - Bettike2007)
2010. máj. 14. 17:25

megölték volna?? Hiszen vévétellel nem lehet ölni egyenlőe..vagy már azzal is??:)

Micsoda történetek:)

2010. máj. 14. 17:23
Saját magukat gyógyították...néhányan ma is megtehetnék
41. globus
2010. máj. 14. 17:22
Csak tudnám, hogy régen hogyan ÉLTEK az emberek...
40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - Globus)
2010. máj. 14. 17:19
Na igen:DDD jujjjj
2010. máj. 14. 17:17

Szia!

Az én anyukám pajzsmirigybeteg,itt helyben csak vérvételekre küldték mindig semmi más,elment Szegedre kifogott egy jó és rendes dr-nőt egyből befektette szteroidokra és infúzióra mert azt mondta hogy maga már hogy néz ki azonnal gyógyszert kell hogy kapjon mert nagyon beteg!Na tessék itt megölték volna!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook