Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ahol a betegnek kell diagnosztizálni magát! fórum

Ahol a betegnek kell diagnosztizálni magát! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ahol a betegnek kell diagnosztizálni magát!

1 2 3 4 5
98. Pocok:) (válaszként erre: 84. - Homokóra)
2010. máj. 15. 18:37

Igy igaz!!!!

Mindenki csak az eü.dolgozókat szidja a hosszú várakozás miatt...

Teszem azt egy okmányirodában szintén több hét várakozási idő van és ott sem a dolgozók tehetnek róla h milyen előjegyzési rendszert találnak ki.

Nálunk (fogászat)pl. egy hónapban ha túllépjük a havi fentről kiszabott keretet,onnantól kezdve egy fillért se kapunk az elvégzett beavatkozásért,ellenben a sürgős eseteket kötelesek vagyunk úgy ellátni h nem jár érte semmi finanszirozás.....

Szóval nem hinném h mindig az eü dolgozókat kellene szidni..jó van kivétel,de mindenhol

97. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 96. - Homokóra)
2010. máj. 15. 18:36
Olvasd el a naplóját,egyből nem fogsz csodálkozni. :)
96. homokóra (válaszként erre: 94. - Monika0104)
2010. máj. 15. 18:33
Hát? Hányról van szó? Csak azt ne mondd, hogy ahány orvossal összefutottál, az mind hülye volt...csak te vagy értelmes
95. homokóra (válaszként erre: 92. - Marduk)
2010. máj. 15. 18:30
Most képzeld el, ha nem vették volna észre azt a foltot a tüdődön? Akkor mégsem olyan szar a mi egészségügyünk...át is nézhettek volna a leleteden...
94. monika0104 (válaszként erre: 87. - 9b10f3d7ff)
2010. máj. 15. 18:28

Igen jól írtad baromi szerencsés vagy.

És nem egy valakiről van szó.

93. homokóra (válaszként erre: 91. - Monika0104)
2010. máj. 15. 18:27

Erről nem az orvosok tehetnek..hát nem érted?

Azért a helyedben nem általánosítanék...az orvosok sem istenek, de a betegekkel sem könnyű.....

92. marduk
2010. máj. 15. 18:26
Tudod 8éve műtöttek kipakoltak és ha nem találtak volna a tüdőmön foltot még most se járnák szakrendelőben egészségesnek akarom tudni és hinni magamat a megfelelő gyógynövényeket begyűjtöm magamnak és azzal erősítem a szervezetemet mert ha a mentő visz esetleg oda kerülök hogy az orvosokra bízom magamat addig legyen úgy ahogy Én akarom.De mások sokat beszélnek a rossz ellátásról.
91. monika0104 (válaszként erre: 88. - Homokóra)
2010. máj. 15. 18:24
lehet hogy tényleg van még mit tanulnom, de sajnos annak ellenére , hogy fiatal vagyok elég sokszor kellett már látogatnom az egészségügyet akaratom ellenére , és sajnos szörnyű ami ott megy.
90. homokóra (válaszként erre: 89. - Marduk)
2010. máj. 15. 18:21
Nos....ebből egy kukkot sem értek.
89. marduk
2010. máj. 15. 18:17
Amikor az apukám nagyon beteg volt,hívtam az orvosát segítsen,személyesen voltam nála,azt se mondta ö az ügyeletes éppen órák teltek el mire kijött mint ügy orvos és engem kérdezte mit írjon a mentő miért viszi el,Én azt mondtam nem Én vagyok az orvos,kétnapmúlva a kórházban meghalt az apukám.Megértettem volna ha mindjárt azt mondja hogy nem sok van hátra neki mert haldoklik.Hisz előtte délelőtt a kórházban volt röntgenen és ezt nem értettem meg ilyen betegen haza engedték.
88. homokóra (válaszként erre: 86. - Monika0104)
2010. máj. 15. 18:15

Jól írtad, kedvesem...igen ,van az eü-nek elég baja!!!!!!

Ám neked van még mit tanulnod....az élet előtted áll, s te csak most kezded majd látogatni az egészségügyet....

Kívánom, hogy találj rá a megfelelő orvosra:)

87. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 86. - Monika0104)
2010. máj. 15. 18:12
Könyörgöm egy valaki nem tudja mi a bajod, akkor menj el másikhoz! Van lehetőséged még szerencsére másihoz menni. Engem is kezeltek már félre, de olyan nincs a világon, hogy ez ne történjen meg.Majdnem belehaltam. Lehet én vagyok baromi szerencsés, de nagyon sok a hivatásának élő orvossal is találkoztam akik még pénzt sem fogadtak el, mert a nagybetűs EMBEREK.
2010. máj. 15. 18:05

Azért álljunk meg egy szóra , azért van az eü-nek elég baja , nem kell annyira védeni őket.

De azért ha én bemegyek az orvoshoz , hallgassa meg mi a bajom és ne nekem keljen kitalálnom mi lehet a bajom, ez nem az én feladatom hanem az övé.

85. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 80. - Marduk)
2010. máj. 15. 17:57

Kedves Marduk! Nem tudom mennyire látsz bele az eü.-be. Talán sehogy, ezért nem is bántásként írom. A napi 700 beteget megkérdőjelezném. Tudod az orvosokat is irányítják a minisztériumokból bombázzák őket "jobbnál jobb" szervezési ötletekkel. Aki tudja teszi a dolgát, aki meg nem az hozza a rendeleteket. Minden szakorvosnak beosztják naponta hány beteget kell ellátnia, ez akár lehet 5-6 perc is 1 betegre vetítve. Most képzeld el van aki annyi idő alatt levetkőzni sem tud, és akkor még a betegségét el sem mondta. Ezért ne csodálkozz, hogy csúszik a rendelés. Ha betartanák az adott időt akkor tényleg csak távgyógyítanának.

Aláírom vannak hibák, rossz diagnózisok...de ne vegyünk már mindenkit egy kalap alá!! aki szidja a magyar EÜ.-t megkellene tapasztalnia pl. milyen az angliai eü. ellátás, egyből más lenne a véleménye a mi ellátásunkról. Hálát adna Itennek, hogy itt él és így látják el.

84. homokóra (válaszként erre: 81. - Marduk)
2010. máj. 15. 17:54

Lehet sztrájkolni, de ott aki ezt az eü.reformot kitalálta...ugyanis meg van határozva, hogy az orvos hány percet szánhat egy betegre...és itt nem az orvos a hibás.


S a napi beteglétszám is limitálva van, ezért van a hosszú várakozási idő...amiért megint csak nem az orvosok a felelősek...

83. monika0104 (válaszként erre: 81. - Marduk)
2010. máj. 15. 17:51

Ha már egyszer azt választotta, hogy betegeket gyógyít meg életet ment.

Ha nem érdekli akkor nem erre a pályára kellene mennie.

82. monika0104 (válaszként erre: 80. - Marduk)
2010. máj. 15. 17:49

Tökéletesen igazat adok neked.

Egyre több olyan orvossal találkozni , akit egyátalán nem érdekel a bajod, problémád, pedig nem jó szántunkból megyünk orvoshoz, vagy mert éppen más dolgunk nincsen.

81. marduk
2010. máj. 15. 17:46
Na a betegeknek kellene sztrájkolni hogy jobban figyeljenek ránk betegekre.
80. marduk
2010. máj. 15. 17:42
Az interneten meglehet nézni menyi beteg várakozik egy egy vizsgálatra,nálunk Mohácson 700 beteg van naponta regisztrálva a tüdő gondozóban,ha ott ülök soromra várva de nem időpontot betartva jut be az ember ,nem látok annyi beteget,cserélődni pedig órákat várakozunk.És egy kedves ismerősöm a második szroc után került szakember elé,de órákat váratták a vizsgálásig úgy tudom ez a betegség súlyos,halálos is lehet.Na itt tartunk az orvosoknak csak kvóta vagyunk,pénz koponyánként.
79. Re87 (válaszként erre: 77. - 46f2f563a1)
2010. máj. 15. 16:30
Hagyjad,ő már csak jobban tudhatja,hogy Veled mi történt....
78. homokóra (válaszként erre: 77. - 46f2f563a1)
2010. máj. 15. 16:27

Hát kedves Lipe..én ebbe nem mennék bele, mivel értelmét nem nagyon látom...


A lila foltod meg biztosan nagyon gondolkodóba ejti az orvosokat..

Azért még annyit? Te mit gondolsz, mi a diagnózisod?

Hiszen a cikked címe: A betegnek kell diagnosztizálni magát..

77. 46f2f563a1 (válaszként erre: 76. - Homokóra)
2010. máj. 15. 16:23

Nem nézte meg és úgy irta róla hogy sipoly.Az orvos is nyugodtan megfogalmazhatja véleményét.Ezért vagyunk itt.A szólás szabadsága rá is érvényes,ahogyan rád is.Mindenkinek megvan a saját véleménye és tapasztaltta.

Ehezz joga van mindenkinek és én ezt elfogadom,fogadja hát el másis az enyémet.

76. homokóra (válaszként erre: 75. - 46f2f563a1)
2010. máj. 15. 16:16

csak azt ne mondd, hogy az az orvos itt van a Hoxán. Szívesen olvasnám az ő véleményét is rólad..


Most akor megnézte a doki, vagy nem nézte?

75. 46f2f563a1 (válaszként erre: 74. - Homokóra)
2010. máj. 15. 16:13
Egy bizonyos orvos magára ismerne.Sajnos ilyen is van drága homokóra.Bizony az orvos meg semm akarta nézni.
74. homokóra (válaszként erre: 73. - 46f2f563a1)
2010. máj. 15. 16:06

Ezt úgy érted, hogy annyi itt a Hoxán az orvos?:)

valaki magára ismerne? jajj, de zavaros ez...


Azt meg ne akard bemesélni, hogy a "csíkodra" még csak rá sem nézett az orvos...mert ilyen nincs..azt hiszem, nagyon felnagyítod a dolgokat!

2010. máj. 15. 15:59

Köszönöm a sok hozzászólást.Mindet elolvastam.Egy kis magyarázatra szorul a cikkem,azt hiszem.

Azért nem irtam konkrétumokat mert nem szeretném hogy magukra ismerjenek az orvosok.Közülük néhány hoxás tag.Jobb ez így,mintha a nevüket irtam volna.

Az én példám:A gerincem végénél,farok csontnál kijött egy 12 centi hosszú lila szinü csík.Elmentem orvoshoz aki még csak meg semm akarta nézni.Megpróbáltam eréjesebben felépni nem ért semmit.Végül sikerült kiiratnom magam a bőrgyógyászhoz.Az én csíikom közben elkezdet viszketni és nőni.Majdnem két hét mire időpontott kaptam.45 kilómétert útaztam a legközelebbi kórházba a bőrgyógyászhoz.A beútalón rá volt irva valami latinul.A bőrgyógyász megkérdezte hogy mi alapján állitota fel a háziorvos a diagnózist?

Mind kiderült annélkül hogy látta volna a csíkomat azt irta hogy sípoly.A bőrgyógyász szerint gomba.De csak nem múlik.Megjártam vagy 10 orvost,köztük privátott is.Kábé 20 különböző krémel és 10 orvosal később:Tiz különböző diagnozisom van acsíikom is meg van és eltelt egy év.Rengeteg pénzembe került már és pont ma a cikk megjelenésével lett egy éves.Mi lesz ennek a vége?

Én keresem meg hogy mi okozza a csíikot?

Nos most ezútán kútatok!

Mégegyszer köszönöm a sok hozzászólást!

72. monika0104 (válaszként erre: 63. - Badonyimariaeva)
2010. máj. 15. 15:47
Maszekba nem mentél senkihez, hát ha pénzér mondanak valami biztatot ?
71. homokóra (válaszként erre: 62. - Globus)
2010. máj. 15. 15:38
Ez nagyon szép volt, globus!
2010. máj. 15. 14:36
Szerintem senki sem unalmában jár az orvoshoz...úgyhogy ez most nagy okosság volt:)
2010. máj. 15. 13:48
Az orvosokat jőbb nagy ívben elkerülni. Csak ma muszáj, akkor kell hozzájuk menni.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook