Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Agyvérzésből felépültek és környezetük tapasztalatai fórum

Agyvérzésből felépültek és környezetük tapasztalatai (beszélgetős fórum)


10. d4c5dd9803 (válaszként erre: 9. - Judyt640)
2010. máj. 27. 19:48
tényleg?ezt még nem hallottam,de mindent megpróbálunk.
2010. máj. 27. 19:32
Talpmasszázs is sokat segithet.
2010. máj. 27. 13:09

az én anyukámat el is vitte az agyvérzés...istenem mennyire örültem volna ha kap még egy esélyt ő is...


köszönöm mindenkinek aki eddig hozzászólt.

2010. máj. 27. 13:05
a legnagyobb gond úgyis hogy ő egy folyton pörgő kis házitündér,és most ezt az állandó fekvést nehezen tolerálja. mindenki nagyon odafigyel rá,bíztatja,mondjuk neki hogy csak próbálgassa mozgatni a tagjait,és látszik,hogy nagyon igyekszik,pont ezért keseredik el hamar. a pároméknak is nagyon rosszul esik mikor olyanokat mond mert nagyon szeretik....mivel foglaljuk le?tippek?
6. Katje (válaszként erre: 3. - D4c5dd9803)
2010. máj. 27. 12:36
Nekem apukám gyógyult fel belőle. Rengeteg türelmet igényel mindkét fél részéről. Én egyszerűen nem hallottam meg a sopánkáit. Igyekeztem lefoglalni. Sokszor pörölnöm is kellett vele, hogy ne hagyja el magát. Rengeteg gyógytornát igényel, ez így van. Ez idő alatt tanult meg pl. számítógépen sakkozni :)
5. 9242a6388c (válaszként erre: 3. - D4c5dd9803)
2010. máj. 27. 12:34
Ilyenkor nagyon fontos a lelkitámogatás is!!! Szinte mindig van ilyen depressziv állapot. Folyamatosan biztatni kell, ki kell kérni dolgokról a véleményét, éreztetni vele, hogy fontos, hogy meggyógyuljon mert szükség van rá!
2010. máj. 27. 12:33

Szia!


Nálunk apukám kapott agyvérzést.

Több, mint egy hónapig volt kórházban, az idő alatt többször nem ismert meg minket, vagy nem tudta hol van, milyen nap van.

Haza jött, és szép lassan javult az állapota. Szerintem egy év biztos kellett hozzá, amíg a mozgása a régi lett.

Ma már szinte semmit nem vesz észre, max kissé lassabban megy neki a fejben számolás, amire korábban nagyon büszke volt. De ez betudható annak is, hogy ahogy ő mondja, nem mai csirke :D

2010. máj. 27. 12:12

jár hozzá gyógytornász, folyamatosan foglakoznak vele,míg kórházban volt a férja minden reggel 7körül mellette volt estig,meg a gyerekei is. Otthon is csinálják a gyógytornász által adott "házi feladatokat"

hiába vannak látható fejlődések,el van keseredve,pityereg hogy csak teher,és hogy jobb lett volna ha beszélni nem tud,de mozogni igen,meg jobb lett volna ha nem is éli túl...mit lehet mondani?mivel lehet bíztatni,hogy tartson ki?június közepén jön sopronba rehabra.

2. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - D4c5dd9803)
2010. máj. 27. 12:04

A kéz mozgása mindig később jön vissza! Sok-sok gyógytorna, nagyon hosszú, több hónapos folyamat.

De nem feladni, nagyon fontos, hogy mindennap rendszeresen át kell mozgatni, tornáztatni a karját!!!

2010. máj. 27. 12:00
A párom édesanyja 1 hónapja agyvérzést kapott.Mára már otthon van,lábadozik.Az eset következtében a bal oldala átmenetileg lebénult,a lába már mozog segítséggel menni is tud.A keze viszont nem javul (fekvő helyzetben a hajlított kezét vállból meg tudja emelni) Nagyon el van keseredve.ezért is kérném,hogy osszátok meg velem a tapasztalataitokat.mire kell számolni?mennyi ideig tart a felépülés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook