Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Agykontrollal fogyni? Vágjunk bele! fórum

Agykontrollal fogyni? Vágjunk bele! (beszélgetős fórum)


2013. júl. 3. 08:46

Jézusom!:-)


Az agy valóban csodákra képes, de ülni és várni, hogy le meditálódjon rólad a sok háj és zsír és plusz kilók, nah hát szép..hatalmasat nevettem:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

20. Anthico (válaszként erre: 18. - Grizus)
2013. júl. 3. 08:24
Ehhez szerintem az agykontroll technikái közül inkább a szokáskontroll passzol.
19. 48afa5c926 (válaszként erre: 18. - Grizus)
2013. júl. 3. 08:22

El lehet kezdeni programozni, hogy kevesebb legyen viszont akármit programozol 30 napig kell programoznod mire tényleg beprogramozod.

Lehet, hogy már a 6. napon nem fogsz annyi kaját kívánni de a programozásnak menni kell tovább 30 napig.

18. grizus
2013. júl. 3. 06:23
Kipróbálom. Már az nagy szám lenne, ha el tudnám hitetni magammal, hogy lehetek ennél vékonyabb. Valahogy a bevitt kajamennyiséget kellene megvarázsolni agyilag kevesebbre...
17. 48afa5c926 (válaszként erre: 15. - Anthico)
2013. júl. 2. 12:51

Így igaz rengeteg meditáció van.

Aki csak simán meditál annak az a lényeg, hogy minél jobban ellazuljon, aztán már az más kérdés, hogy van aki így elkezd egy gyógyító meditációt van aki csak simán engedi, hogy a gondolatai össze vissza menjenek.

16. Anthico (válaszként erre: 15. - Anthico)
2013. júl. 2. 12:50

Ettől függetlenül nagyon jó dolog az agykontroll és nagyon sok hasznos dologra lehet használni. Saját magamon tapasztaltam meg, hogy mennyire oda kell figyelni, hogy nehogy valamit másképp értelmezzen az agy és a várt végkimenetelhez nehogy más út vezessen. Ezt tanfolyamon is ki szokták hangsúlyozni, sőt tanácsot is kérnek, ha valamivel kapcsolatban minél pontosabb programozást szeretnének.


Testsúlycsökkenéssel kapcsolatban pontosan magamon tapasztaltam azt, hogy az agy a legegyszerűbb, de nem túl kellemes, egészséges és tartós megoldást választotta. Azóta pontosítok mindig, nehogy megint beleessek ebbe a hibába :D

15. Anthico (válaszként erre: 13. - 48afa5c926)
2013. júl. 2. 12:38
Hmm...lehet, rosszul tudom, de meditálásnál nem az a lényeg, hogy teljesen ellazuljunk, szinte ne is érezzük a testünket. Nem? Ott pontosan az a lényeg, hogy ne belesüllyedjünk valamilyen állapotba, hanem maradjunk majdnem éberek, találjunk valami fogódzkodót, ami segíti nem elkalandozni a gondolatokat (pl figyelni a légzést), nem felvenni a gondolatok folyamát, hanem csak lenni a mostban, megragadni teljesen azt. Bár manapság annyiféle meditációt hirdetnek meg találnak ki. Nem tudom, minden buddhista ágban és iskolában ugyanaz-e a meditáció (biztos van leheletnyi különbség), de most a zen és tibeti buddhizmust vettem alapul, meg az éberség-meditációt, de ez is valamelyik buddhista meditáció nyugatiasított változata.
14. 48afa5c926 (válaszként erre: 12. - Adfa0d8bdb)
2013. júl. 2. 12:29
Egy lány írt egy cikket itt a címe titok első részét olvasd el. :)
13. 48afa5c926 (válaszként erre: 9. - Anthico)
2013. júl. 2. 12:29
Mind kettőnél alfába kell lemenni és pl egy kezdő meditációs hanganyaggal sokkal könnyebben megy le alfába. El kell lazulni ez a lényeg majd utána lehet elképzelni dolgokat.
2013. júl. 2. 12:26

Agykontrollal fogyni - ez így rossz kifejezés szerintem.

Agykontrollal rásegíteni - így már el tudom képzelni.

Fogyni csak étrend változtatás mellett lehet!

11. Anthico (válaszként erre: 10. - F3000dc5ef)
2013. júl. 2. 12:23
Én is, a pihenőhelyemen :)
10. f3000dc5ef (válaszként erre: 9. - Anthico)
2013. júl. 2. 12:19
Én imádok alfában lenni :D
9. Anthico (válaszként erre: 7. - 48afa5c926)
2013. júl. 2. 12:13

Van kicsi különbség a meditáció és az agykontrollos alfaállapot között. Mármint előbbi lényege az, hogy "kikapcsold" magad, ne ragadd meg a száguldó gondolatokat, hagyd azokat felbukkanni, elillanni, próbáld elérni azt, hogy minél tovább tudj agyalás nélkül lenni a mostban.

Az agykontrollos technikák lényege, hogy "lesüllyedj" a tempódban a kívánt alfa szintre, majd ott tervezz, programozz, gyógyíts, vizualizálj, stb...ki melyik technikát akarja használni. Itt elég aktív a kép- és gondolatanyag, vizualizálásnál pedig hasznos is, ha még erős érzéseket, illatokat, hőmérsékletet, anyagokat is érzel.

8. Anthico (válaszként erre: 1. - 48afa5c926)
2013. júl. 2. 12:09

Jó dolog nagyon, de nagyon oda is kell figyelni. Apró dolgokon elcsúszhat az egész, hiszen az agy szó szerint veszi. És nem mindig olyan értelemben kezdi el a munkálatokat, ahogy te gondolod.


Mondok egy példát: valaki mindenáron gyorsan le akar fogyni 2-3 kg-ot valamiért. Lehet, hogy ezt sikerül beprogramoznia, látja maga előtt, hogy x kg-ot fog mutatni a mérleg y nap múlva. De nem pontosan határolja be, mi is legyen a fogyás. És ekkor a szervezet kitalálja, hogy pl produkál egy kiadós betegséget, ami következtében mondjuk enni se lesz kedve az embernek és/vagy semmi sem marad meg benne. Ilyennel secperc alatt kevesebbet fog mutatni a mérleg, mert az illető ezt akarta, csak nem határozta meg pontosan, hogy egészségesen, zsírból szeretne, a testet nem megterhelő tempóban szeretne fogyni. Nem feltétlen kell pontosan, napról-napra, lépésről-lépésre megtervezni a fogyás menetét, de minél jobban érdemes behatárolni, hogy mindez egészségesen menjen végbe.

7. 48afa5c926 (válaszként erre: 5. - F3000dc5ef)
2013. júl. 2. 11:42
Én eddig csak meditáltam és most a fogyás miatt igenis el fogom kezdeni az agykontrolt. :D Igaz, hogy már a meditáció is előny mert ez is kell hozzá sőt ez az alapja. Viszont mégis vannak emberek akik nem meditálnak csak elképzelik olyan erősen, hogy meditáció nélkül is sikerül. A meditáció csak hatékonyabbá teszi ezt az egészet. :)
6. 48afa5c926 (válaszként erre: 4. - Csorenehomororsi)
2013. júl. 2. 11:40
Előszőr is meg kell tanulni ellazulni, alfába lemenni majd alkalmazni az elmetürke technikát, ha beírod googléba akkor kifogja adni viszont én keresek hanganyagot és ha találok belinkelem ide neked, ha kezdő vagy sokkal jobb hanganyagra. :)
2013. júl. 2. 06:30

Az agykontroll jó. De aki eddig nem csinálta, nem hinném, hogy majd pont a fogyókúra miatt fogja elsajátítani a technikát :D A koncentrációt, az odafigyelést :D


Ha mégis, akkor kellemes alfázást :D

2013. júl. 2. 06:17
Engem erdekelne?hogy indul a dolog?
3. 48afa5c926 (válaszként erre: 2. - Fa96ed4cf8)
2013. júl. 1. 23:10
este van már megesik az elsírás :D
2013. júl. 1. 23:02

szeptikus? nem inkabb szkeptikus?

idd ki-vidd ki - nem mindegy :D

2013. júl. 1. 22:29

Akik már fogytak agykontrollal azok nyugodtan leírhatják tapasztalataikat.

Nem tudom ki, hogy van vele de én hiszek benne!

Meditáció technikák pl elmetükre erre is jó.

Ha valaki ki szeretné próbálni és TÉHYLEG hisz benne azt várom ide, tapasztalatokat cserélni! :)

SZEPTIKUSOK KÍMÉLJENEK!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook