Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2013. szept. 4. 19:34

éjjel rémálmom volt, azt álmodtam, hogy össze-vissza csíptek a dögök, és zokogtam álmomban, hogy kezdődik elölről, sőt, rosszabb, aztán felébredtem, és felfogtam, hogy csak álom volt, hát, kevés dolognak örültem ennyire:)))))))))))))))))

mikor lesz ennek vége??

1019. reddish (válaszként erre: 1018. - Carpe diem67)
2013. szept. 4. 18:49

Hááát, a fórum témája sajnos adott, és aki végigcsinálta, az sokszor volt hasonló állapotban, csak nem hozta ide a fórumra.

Lehet nem fog tetszeni amit írok, de nekem sem volt annyira szimpatikus a sok régiség meg mifene, amikor itt többen tudathasadásos állapotba kerültek a dögök miatt. Nyilván a megelőzés is nagyon fontos, de irritáló lehetett sokaknak, akik már így is az agyvérzés közeli állapotban vannak.

Tény, hogy a stílusa nem valami finom és nőies, de nem vagyunk egyformák, szerencsére.:)

Halkan megkérdezem: egy közintézményben valóban szükségtelen még elviekben is foglalkozni a témával?

2013. szept. 4. 11:40
Nem kellene elrontani ezt a hasznos fórumot ezzel a sítlussal!
1017. moonlight13 (válaszként erre: 1014. - Sziszuka79)
2013. szept. 3. 20:43
Nyugi, te egy különálló házban laksz, Nálad sokkal könnyebb lesz a helyzet, mint a lakótelepeken! Nyugodj meg, sikerülni fog!!
1016. reddish (válaszként erre: 1013. - Sziszuka79)
2013. szept. 3. 10:05

Lehet, hogy a bérlőid is egy közintézményben szedték össze, de ha ilyen a stílusod, nem csodálom, hogy nem szóltak. :)

Viccet félretéve, megértelek! Ha szerencséd van elég lesz a 2 irtás és megszabadulsz a dögöktől.

1015. 24ef604c61 (válaszként erre: 1013. - Sziszuka79)
2013. szept. 3. 07:44
Nem rád értettem, elolvastam a problémádat végig, te az enyémeimet , amiket kommenteltem nem. Nálam még nincs,csak régiségeket is gyűjtök a magánéletemben, így elővigyázatosabb lettem, mert olvastam erről a problémáról. Ha vetted volna a fáradságot, visszaolvastad volna a kommenteket alaposan, konstatáltad volna, hogy már másban is felmerült ez a gondolat, de biztos nem így van, csak felmerült bennem is gondolatként. Olvastam a sztoridat. ÉN elolvastam. Ilyen bunkó hozzászólás után én ide többet nem írok, senkit nem akartam megbántani, egy irtó céget sem, örülök , hogy akad még ilyen fogadatlan prókátora, mint te. Kívánom, hogy mielőbb tűnjenek el a házadból a poloskák, ne szenvedjetek tovább! De, ha visszaolvasod a kommenteket elejétől végéig, a tiéd volt talán a legsértőbb mind közül. Csak ennyi, sziasztok, mindenkinek poloskamentes életet!
2013. szept. 3. 02:53
Ne haragudjatok,h ingerülten reagáltam,ez nem én vagyok!!Végem van ,a nem tudom miez "emberek okosságaiból,ja bammeg második írtás után is vakarozok ,nem tudom valós -e de vakarózok úgy érzem éjjel mászik rajtam valami ,éjjel feltépem a paplant,,és jön valaki azzal,h ő vezető beosztásu:))ember bízva bízz!!a polos nem válogat!!nem becézem ,mert olvastam tőletek,h ne becézzük
1013. sziszuka79 (válaszként erre: 983. - 24ef604c61)
2013. szept. 3. 02:27
talán azért szólt ,mert kellene róla tudni !!nem gondolod??te vagy egy vezető??:)Te közintizményvezető!!Ez ,az én házam bammeg ,nem panel stb,ide senki eddig nem jött írtással addig amig a bérlőim ide nem hozták a dögöt,akkor ki szórta volna el??
2013. szept. 3. 02:09
Mi itt a fórumon tudjuk ,aztán hosszabb szünet!!Még az öregebbek sem !!hidd el!!
2013. szept. 3. 02:07
JÓ EMBER!!ÍRTAM KB SZÁZADSZOR !!NEM TUDJÁK MI AZ!!
1010. sziszuka79 (válaszként erre: 983. - 24ef604c61)
2013. szept. 3. 02:01
én azt gondolom ,ez egy olyan feltételezés ,jaj sosem gondolnám egyetlen embertársamról sem!!biztos vagyok benne aki itt volt segített írtott ,ő nem olyan ember !!fel sem tételezném,az hogy másabb anyaggal dolgozott,vagy már az orrom megszokta az írtószert az más!Biztos vagyok abban ,hogy nem szórják!!
1009. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 1007. - Reddish)
2013. szept. 1. 14:38
már bejelentésre került:)))
1008. reddish
2013. szept. 1. 14:30

Nem az enyém, de aki még nem látta a kis drágákat, az tudja mit keressen.

Bár kétlem, hogy tapéta alatt vagy parkettarésben észre lehet venni az 1 mm-es átlátszó kis rohadékot nagyító nélkül.

[link]


Egyúttal keresek élő példányokat tesztelésre, Budapesten befőttes üvegben átveszem, aki fel tud ajánlani élő példányt keressen privátban.

Előre is köszönöm!

1007. reddish (válaszként erre: 1005. - 44ee78d7b4)
2013. szept. 1. 14:20

Ha nem épelméjűek, akkor ragaszd ki a liftbe:

T. Lakók!

Tudomásunkra jutott, hogy a házban több lakás is poloskával fertőzött. Minden bérlő/tulajdonos köteles a lakását rovarmentesíteni. Aki eddig nem tette meg sürgősen intézkedjen, mert rövidesen bejelentésre kerül az illetékes ÁNTSZ-nél, és minden fertőzött lakás bérlője/tulajdonosa ellen birtokvédelmi eljárás, ugyanakkor szükség esetén vagyoni és nem vagyoni kártérítési per fog indulni.

1006. reddish (válaszként erre: 1003. - 44ee78d7b4)
2013. szept. 1. 14:14
Ugyehogyugye?:DDD
1005. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 1004. - Reddish)
2013. szept. 1. 14:13
mondjuk épelméjű nincs olyan sok:)))
1004. reddish (válaszként erre: 999. - 44ee78d7b4)
2013. szept. 1. 14:12

Mondjuk a házatokban minden épelméjű bejelenti, laknak ott egy páran. Elképzeltem, ÁNTSZ postafiókja elég hamar megtelne.:)

Vajon meddig halogathatná annyi bejelentés kivizsgálását?

1003. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 1002. - Reddish)
2013. szept. 1. 14:10
jaja, tértivevényes levélben:)))
1002. reddish (válaszként erre: 998. - 44ee78d7b4)
2013. szept. 1. 14:06

Bejelented, hogy xy lakása fertőzött.

Nem neked kell bizonyítanod, hanem neki, hogy nem az. ÁNTSZ köteles kivizsgálni minden bejelentést.


Szerinted véletlenül kapálódzik mindenféle kifogásokat keresve, hogy ne kelljen megmozdulnia?

1001. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 996. - Reddish)
2013. szept. 1. 14:05
bravó ÁNTSZ, 2010-es cikk...azóta "kissé" elszaporodtak
1000. reddish
2013. szept. 1. 14:04

Hmm, akkor, ha tudomásomra jut, hogy a pincénkben ki tudja honnan összehordott bontott faanyagot tárolnak, akkor vajon hol kell kérnem annak rovartalanítását vagy eltüntetését?


5. Ágyi poloska

Az ágyi poloska megtelepedésének és elszaporodásának megelőzése érdekében évente legalább két

alkalommal irtószeres kezelést kell végezni:

a) a szállodákban,

b) az üdülőkben,

c) a diákotthonokban,

d) a munkás- és tömegszállásokon,

e) minden más olyan helyen, ahol a lakók gyakorta cserélődnek.

Használt textíliát (ruhaneműt, ágyneműt, takarót, matracot), bútort, képet stb. csak rovarmentes

állapotban szabad eladni vagy forgalomba hozni.

Használt holmik vételével és eladásával foglalkozó jogi és természetes személyek az általuk

forgalomba hozott tárgyak, illetőleg a tárgyakat szállító járművek rovarmentesítéséről gondoskodni

kötelesek.

Épületbontásból származó faanyagot (ajtó- és ablaktokot, fal- és padlóburkoló anyagot stb.) csak hat

hónapig tartó, üres, használaton kívül álló helyiségben történő tárolás, illetőleg hatásos rovarmentesítés

után szabad forgalomba hozni.



[link]

999. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 997. - Reddish)
2013. szept. 1. 14:02
gondolom, nem csak én irkálok nekik:))
998. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 994. - Reddish)
2013. szept. 1. 14:01

Ezt írták nekem is, de mi az, hogy bebizonyítani? Hogyan?? Nincs ráírva a polosra, hogy honnan jött, lábnyomokat sem hagy, abba a lakásba meg nem járok, ahol tenyésztik őket:)

Bár lehet, szerencsénk lesz, a gondnok szerint elismerik, hogy vannak náluk dögök.

997. reddish
2013. szept. 1. 13:59

VESZÉLY

Párizsba is megérkeztek a poloskák

New York után Párizsban is hemzsegnek a rizsszem méretű ágyi poloskák: akár visszavethetik az idegenforgalmat.


[link]


Mi lenne, ha az ÁNTSZ Magyarországon előforduló veszélyekkel foglalkozna? Ha már az adófizetők pénzéből fenntartják ezt az intézményt?

Honnan szedik a statisztikai adataikat, ha fogalmuk sincs az országban előforduló poloskafertőzöttségről?

996. reddish
2013. szept. 1. 13:57

Milyen érdekes cikkek az ÁNTSZ honlapjáról:


Poloskák okoztak kavarodást a mentőknél


[link]

995. reddish
2013. szept. 1. 13:55
Fenébe, nem bírtam ki! :)
994. reddish (válaszként erre: 993. - Moonlight13)
2013. szept. 1. 13:55

Az lehet, de ha be tudod bizonyítani, hogy egy lakás fertőzött, akkor az ÁNTSZ kötelezi a bérlőt/tulajdonost az irtásra.

Esetleg egy birtokvédelmi eljárás is a nyakába akasztható ez ügyben.

993. moonlight13 (válaszként erre: 991. - Bibi tér)
2013. szept. 1. 10:36
A válasz mindenhol, hogy nincs rá pénz a közösköltségből!
992. moonlight13 (válaszként erre: 991. - Bibi tér)
2013. szept. 1. 10:35
Kb. ez a hozzáállást mindenhol! :(
991. bibi tér (válaszként erre: 990. - Moonlight13)
2013. szept. 1. 10:34
Értem én! No de ott a közös képviselőnek kellene lépni, méghozzá naaagyon határozottan! Amíg én nem mondom hogy gondom van, addig honnan tudják! Aztán a hivatalokban nem kapkodják el a dolgot. Muszáj szívósnak és kitartónak lenni, mindenkinek ki kell állni az érdekeiért. A mi közös képviselőnk lezárta a témát, mondván, neki nincs polosa, nem is érdekli a dolog! 20 lakásos ház, természetesen a képviselő nem itt lakik. Nos az esze az nagy, a havi járandóságát meg felveszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook