Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Agresszív totyisok fórum

Agresszív totyisok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
35. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 33. - D64ebd7307)
2007. nov. 9. 18:11
mondjuk az odafigyelés,meghallgatás KOMMUNIKÁCIÓ...nem azonnali,de talán hatásos lehet...a 6 évesemen már látom a hatását...képzeld...néha már szóbol is ért:)
2007. nov. 9. 18:10
csaptam már rá a kezére, de röhög rajta egyet és odébb áll. :) Azt hiszi játék, akkorát meg nem szeretnék ütni hogy fájjon is neki...
33. d64ebd7307 (válaszként erre: 32. - 175c71a378)
2007. nov. 9. 18:09
nem tudok mást tanácsolni, mert a kisgyerekek másból nem értenek szót csak a popsiracsapásból tanulnak.
2007. nov. 9. 18:07
verésen kívül más tanács???
2007. nov. 9. 18:05
sorolj fel rosszaságokat amiért például a fenekemre ütnél???
30. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 27. - D64ebd7307)
2007. nov. 9. 18:05
nem mondom hogy nem jöhet szóba...nem azon akadok ki ha néha,bár nem jó megoldás...azon hogy bármire,értsd BÁRMI gyerekkel felmerülő problémára ez a válaszod...kérdeztem van e gyereked....addig kitalálom míg válaszolsz hogy miért is csapjam agyon az égetnivaló rossz kölkeim...most malacosat játszanak és visítanak,ami idegesít...szerintem megyek elverem őket....
29. 'szti (válaszként erre: 23. - D64ebd7307)
2007. nov. 9. 18:04
pont az ilyen nevelés hatására lesz agresszív egy totyogó és püföli a másik gyereket, mert ezt tanulta otthon
2007. nov. 9. 18:03
időnként nem,de te csak azt mondod,ha szopja az ujját,ha rosszalkodik stb....pl te dohányzol?üssünk már a fenekdre...rossz napod van?mert egy gyerek lehet csak nem tudja elmondani mi bántja,azért dühöng...üssünk rá.az megoldja
27. d64ebd7307 (válaszként erre: 24. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 9. 17:58
figyelj irj egy rosszaságot amiért te is elvernéd a kisgyereked fenekét, nincs olyan??
26. d64ebd7307 (válaszként erre: 22. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 9. 17:56
semmit sem csinálok szándékosan, én a saját nevelési elveimmet irom le és tanácsolom a hozzászolóknak, és biztos vagyok benne, hogy egy kisgyereknek sem lett semmi baja ha időnként kikapott a fenekére.
2007. nov. 9. 17:56
akartam is írni Monokli,verd el a gyerkőt ha rossz,de már megelőztek....nem értem mi miért is nem verjük a gyerekeket...hiszen minden gond megoldódik ha ráütünk a popsijára!!!
2007. nov. 9. 17:54
Babin...a kedvemért irnál egy véleményt a csecsemőbántalmazásos topikba?komolyan érdekelne....
23. d64ebd7307 (válaszként erre: 21. - 175c71a378)
2007. nov. 9. 17:54
adok egy jó tanácsot neked, ha mégegyszer rosszalkodik és nem fogad szót neked csapjál rá 5-őt a popsijára, nem baj sir ebből majd megtanulja, hogy mit szabad és mit nem szabad csinálni! Ez az egyetlen helyes nevelési eszkőz főleg ilyen piciknél használ ha kikap a popsijára.
22. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 20. - D64ebd7307)
2007. nov. 9. 17:53

Te komolyan vagy,vagy csak kitaláktad magad?tényleg vicces emberke lehetsz,bocsi



babin-Verjünk a popsijára....szlogennek sem rossz:))


azt hiszem ezt szándékosan csinálod és élvezed....ennnyi

2007. nov. 9. 17:50

húúú nem olvastam mindent végig mert jó sokat írtatok. De a segítségeteket szeretném kérni.

Adott egy totyogó baba most lesz 30án egy éves.

És én nem tudom mi lett vele. Tiszta agresszív, csapkod. Rászólok neki áll feljebb sztem meg is harapna ha tudna..

Pl a virágokat piszkálja, tudja hogy nem szabad de mégis teszi, rászólok 1-2szer a harmadikra elviszem onnan, jön a hiszti ekkor hagyom nem figyelek rá, de újra visszamegy piszkálni a virágot és várja a reakciót.

Arra gondoltam hogy figyelem felkeltés, de én egyébként is figyelek rá :S

Az Apukája ritkán van itthon 5-6 hetente 10 napot.

(remélehetőleg csak átmeneti, és megoldjuk a helyzetet)


Nem értem, tuti valamit elszúrok nem tudom mit csináljak vele...

2007. nov. 9. 17:43
minden szülőnek javaslom, hogy ha agrsszivan viselkedik kisgyermeke verje el a popsiját, és leszokik róla!
19. DODICA (válaszként erre: 17. - Dee7182d35)
2007. júl. 11. 12:26
:((
2007. júl. 11. 09:36

Nekem nincs sok tapasztalatom a témával kapcsolatban,de az egyik iserősöm ovónéni.

Ő aztán mesélt durva dolgokat.De ott is legfőképp a káromkodással vannak problémák.

17. dee7182d35 (válaszként erre: 16. - DODICA)
2007. júl. 11. 09:26
Az a gáz,hogy még mindíg emlegeti a lányom a szép szavakat,de sokszor vissza fogom magam,mert én sem szeretném,ha a kiscsaj minden kis konfliktus miatt rohanjon hozzám.De tényleg vannak helyzetek,amit nem lehet hagyni.Ebben a konkrét esetben egyébként ugy láttam,a papa a hunyó,ott 8 gyerek előtt rászólt az asszonyra,hogy ne állj ott mint a f...sz.
16. DODICA (válaszként erre: 8. - Dee7182d35)
2007. júl. 10. 22:20

:))


Na igen, ez az az eset, amikor, ha az enyém csinálná, nevetés helyett jól leteremtem, mégis hogy mer így beszélni. :))


Határok, határok...

2007. júl. 10. 16:38

Ez mostanában volt:Fiam(3éves)A másik fiú(5)ha a horizonton belül vannak nincs nagy gond,de rájöttem ,ha nem látjuk,bántja.Egyszer kilestem őket.Fiam a gyerek autójával akart játszani de ő nem engedte(a fiú egyébként nagyon irigy,de gondolom ez normális)elkezdte rázni meg vmit dumált neki csak azt hallottam:"menny anyádhho pisis!..különben fölöklek.."aztán megadta a kezdő lökést,de nem esett el.+a vizesüvegjét meg bedobta a bokorba.

Na hát én ezt végig néztem,nem mentem oda,de azóta igencsak gyanakvó tekintetekkel bombázom a gyereket és állandóan szemmel tartom őket.Nem akarok beleavatkozni,edződjön csak szegénykém de azért nem hagyom hogy fizikailag bántsák,beszéltem az esetről vele,mondtam neki ha bántani akar sikits egy nagyot(azt nagyon tud)aztán majd megijed a gyerek tőled.

2007. júl. 10. 16:26

Az én kislányommal is ez volt a gond,hogy mindíg összeverve,összerugdosva jött haza az oviból.Hiába szóltam az óvónéninek.Mindíg mondtam neki,hogy védje meg magát.Még általános iskolás korában is megverte egy fiú,mert a lányom nem járt vele.A fiú szüleinek szóltam,hogy állítsák le,mert most már a férjem veszi kezelésbe a fiút,aki már(kétszer bukott).

Később jött rá a lányom,hogy most már valóban meg kell,hogy védje magát.

13. tengericsillag (válaszként erre: 1. - Roni24)
2007. júl. 10. 16:17

Velünk ugyan ez megtörtént.Az anyuka épp barátnősködött,így nem látta,hogy a fia seggbebillegette a fiam a mászokán,én persze rászoltam elöször:miért bántod,ő sem bánt téged!másodszorra:meg ne lássam mégegyszer!

Úgy gondolom ha "nézeteltérés"van 2 gyerek közt,azt hagyni kell rájuk hogy oldják meg,abból tanulnak.De azért ha nagyobb gyerek bántja,fizikailag,ok nélkül,engem se érdekel hogy ott van anyja-apja rászólók.

12. petrikek (válaszként erre: 5. - DODICA)
2007. júl. 10. 16:03
Teljesen egyetértek Veled! Senki nem fogja őket megvédeni sehol. Bár az én lányom már 6 éves és nagyjából túl vagyunk ezeken a szitukon, de jön újabb és újabb. Az oviban, iskolában is vannak a társadalmi normának nem megfelelően viselkedő gyerekek. Meg kell tanulniuk, hogy hogyan kezeljék ezt a helyzetet. És ha a melóból túrják ki őket, akkor mi lesz? Hogyan védjük meg őket? Minden ott kezdődik, a játszótéren...
11. mongi
2007. júl. 10. 13:35

Az én kisfiam másfél éves,szóval még elég kicsi a többi gyerekhez képest,akikkel a játszótéren szoktunk találkozni.Nem olyan régen kezdtünk csak el "játsztszóterezni".Kisfiam úgy indított,hogy,ha gyerek jött a közelünkbe,feléhajított homokot,apró kavicsot.Teljesen megdöbbentem.Azt hittem legközelebb majd más lesz,de nem.Rengetegszer elmondtam neki,hogy nem szabad dobálózni stb.(ő még nem beszél),s mostanra elértük,hogy nem dobál rá senkire semmit.

Ebből csak azt szeretném kihozni,hogy nem csak tőlünk szülőktől tanul a gyerek,hanem a látottaktól is.Amellett,hogy én mindig elmondtam neki,amit kell,még nem hagyta rögtön abba-viszont,ahogy többször jártunk gyerekek közé,azt látta,hogy mások sem dobálóznak,ezért ő sem teszi tovább.

10. dee7182d35 (válaszként erre: 9. - Srrse)
2007. júl. 10. 13:28
Ez jó kérdés,ezt nem tudom mire fogni!Maximum a féltékenységre,bár ehez a témához nem szólhatok,mert nekem csak 1 van.Nem mondott semmit a fiad?Hogy a kicsi mit csinált amit Ő így reagált le?Vagy csak úgy?Olyat is hallottam már!
2007. júl. 10. 12:35
Erdekes mindaz amit leirtatok. Lanyom is keteves...nagyon imadja a gyerekeket...testvere, fiam 11 eves...egyenesen imadjak egymast...de megis tortent egy nap valami. Fiam rajzfilmet nezett..lanyom meg egydul jatszadozott edenykeszeletevel...amikor egyszer csak..orditast hallok...lepek be a szobaba.. hat a lanyom fejbeverte a fiam..egy jo darab kristalyal amit amolyan disznek hasznalunk..persze nem tortent semmi komoly..de eleg volt hogy sirni kezdjen a gyerek. Na mostmar ezt minek tudjam ertelmezni...gyerekeimnem megfeleo tanitast , nevelest adtam...sokat olvasok hogyan kell a hiperaktiv gyerekeket nevelni, fegyelmezni...sot eletbe is leptetem...viszont megiscsak megtortenik a dolog. S igazan nem mondhato hogy ijesmire nevelem lanyom, na meg hogy nem felugyelem ot megfeleloen..szo sincs rola....Megis mi tortent a gyerek fejeben...amikor ezt megtette???
8. dee7182d35 (válaszként erre: 5. - DODICA)
2007. júl. 10. 12:09
Nem konkrétan hiperaktív gyerekekről volt szó,csak álltalában.Nyilván egy olyan kisgyerek egészen másfajta nevelést kap,de ezt csak az tudja,aki ilyet nevel.Nem gondolom azt,hogy az a gyermek,aki agresszív a játszótéren,az hiperaktív,vagy más baja van.Tegnap például a lányom mezitláb homokozott(2 éves)és egy 3 éves odaszólt neki,hogy hülye vagy b...meg?Mert Ő nem vehette le a szandit.Apu,anyu jót nevetett,a kislány meg egész délután mindenkitől ezt kérdezte!Megálltam szó nélkül,összepakoltunk,eljöttünk,de ha nincs ott annyi gyerek,biztos mondtam volna 1-2 dolgot a szülőknek.
7. DODICA (válaszként erre: 6. - Hetessycintia)
2007. jún. 8. 10:15

Sajnos igazad van abban, amit azokról a szülőkről írsz, akik gyakorlatilag nem figyelnek a gyerekekre, illetve maguk is csúnya példát mutatnak. :(

Természetesen, amit én írtam, nem erre a kategóriára vonatkozott. Illik figyelni, s, ha a szülő úgy ítéli meg, le is kell állítani a durván viselkedő gyereket. (Én is szoktam ám! :)) Igaz, elsősorban a sajátomat, hiszen azt nevelem én, másokét csak akkor, ha nagy a gáz, de akkor is szép szóval.)

Két oldalú a dolog... Nézőpont kérdése. Hajlamosak az emberek túl gyorsan ítélkezni mások felett, de bizony arra is bőven van példa, hogy az ítélkezés még jogos is. :( Nincs bizalom senkiben, sok a rosszindulat úgy alapvetően... Kár. Ezt mutatjuk gyermekeinknek is.


Viszont tény, közösségben is meg kell oldani ezen szituációkat, a szülők pedig nincsenek ott! Node akkor ugye lehet majd támadni az óvónőket...:(

Hja, nem könnyű...

2007. jún. 8. 10:01

Részben egyetértek DODICA-val részben nem.

Sajna vannak olyan szülők,akik leviszik a játszótérre a gyerekeiket,és leülnek a padra újságot olvasni,vagy traccspartizni,fittyet hányva a gyerekre,hogy éppen már a hinta tetején ücsörög,stb,és rá sem szól.Arról nem is beszélve,hogy van egy aki erősseb a többinél,és terrorizálja a kicsiket.

Persze vannak olyan gyerekek"hiperaktív-ak",akiket az ember nem ítél meg-el.De nagyon sok felelőtlen szülő van sajnos.És vannak olyan emberek,hogy "ki ha én nem"azthiszik nekik mindent szabad,nagyhangú hangoskodó,fennhangonbeszélő,na azok ggyerekei ugyan olyanok lesznek mint a szülei.De az oviban megtanulják a gyerekek lekezelni ezt a helyzetet.

Majd ők úgy is kiválasztják maguknak a barátot.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook