Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adóbevallásnál, hogyan javíthatom az M157-es hibakódot? fórum

Adóbevallásnál, hogyan javíthatom az M157-es hibakódot? (tudásbázis kérdés)


2021. febr. 14. 18:40
De ha a munkaviszony mellett van vállalkozásod is, akkor az abból származó jövedelemről is most itt kell számot adnod, csak ahhoz le kell kérned azokat a bevallás-oldalakat is, amelyekre annak adatait be tudod vésni. Ebben az esetben viszont kérni fogja az elején az adószámodat is. !!!!
2021. febr. 14. 18:25

Jöttem volna válaszolni, de mivel láttam, hogy pár óra távollét miatt le lettem minősítve, elment a kedvem az egésztől.


Egyébként nem kellett adószámot beírni, de a munkáltató által kiállított papíron mégis szerepel. Az adóazonosító mellett.


Na, remélem mindenki kielégült!

Hálásan köszönöm a fáradozást, további kellemes estét!

11. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Prokoppeva)
2021. febr. 14. 18:18
Vagy azért nem segített a problémáján, mert gyakorlatilag ez is egy szakma, és nem is értette, hogy miért mondunk, kérdünk akármit is. Talán egy kicsit több hozzáértésre lenne szüksége és inkább célszerű lenne megkeresni egy szakembert.
10. prokoppeva (válaszként erre: 9. - Prokoppeva)
2021. febr. 14. 18:16

Kiegészítés:


Kaptál egy-két választ, de ha nem segített a porblémádon, legalább annyit írhattál volna, hogy "Kösz, de nem ez a gond!" Ez nagyban segített volna NEKÜNK, hogy további megoldási javaslatok keressünk NEKED.

9. prokoppeva (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 18:13

Kaptál egy-két választ, de ha nem segített a porblémádon, legalább annyit írhattál volna, hogy "Kösz, de nem ez a gond!" Ez nagyban segített volna.


Találjuk ki, hogy azért nem válaszolsz, mert nem olvasod a fórumot, vagy azért, mert nem volt jó válasz?

8. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 17:54

Írtam, hogy:

- ha a hiba üzenet sárga betűkkel van írva, azzal nem kell foglalkozni

- kérdeztem, hogy véletlenül nem-e az adóazonosítódat írtad-e be az adószámod helyett

Kérdeztük, hogy írd meg, mi a tényleges adószámod, akkor többet tudnánk segíteni.


De eddig csak ez az egyetlen jelentkezésed volt, amiben éppen ledorongolsz bennünket, akik segíteni szeretnénk. Bocsi! Ez a te bajod, nem a mienk. :))

2021. febr. 14. 17:47

Komolyan számonkéritek az embert, mert nem ül itt remegve várva a válaszokat?


Egyébként sem kaptam segítséget, nincs mire reagálni.

6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2021. febr. 14. 17:41
Általában ez van. Indítanak egy fórumot, aztán le se szarják.
2021. febr. 14. 16:43
Gondolom ezek szerint már sikerült megoldani a problémát. De azért jó lett volna, ha az FI. megírja ide, hogy mi volt a baj. Másoknak is segítene vele.
2021. febr. 14. 15:39
ugye nem a 8-assal kezdődő "adóazonosító" számodat vésted fel???
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 15:30
És mivel kezdődik az adószámod?
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 14. 15:02
Piros vagy sárga színű betűkkel kaptad az üzenetet? Ha sárga, akkor csak figyelmeztető, hogy még egyszer nézd meg, valóban jó-e? Ha piros, akkor is nézd meg, valóban jó-e amit beírtál, mert valami csak nem jó benne.
2021. febr. 14. 14:50

Elektronikus adóbevallás esetén hogyan javítsam ezt a hibakódot? Jól írtam be az adószámot, mégis ez jelenik meg:

“Az adószám első pozíciója 4,5,6 vagy 7 lehet.”

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook