Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortusz... fórum

Abortusz... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
223. c33bd8536b (válaszként erre: 182. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 15:03

"Ha törvényben lenne, hogy mindenki megtartja..."


Ha törvényben lenne az, hogy mindenki megtartja, akinek a háta közepére sem kell gyerek, tele lennének az árvaházak és a szülészetek elhagyott gyerekekkel. Értsd már meg végre, talán lehet rákényszeríteni nőket, hogy megszüljék a nemkívánt gyereküket, de arra soha senkit nem lehet kényszeríteni, hogy szeretetben felneveljék azokat.

222. c33bd8536b (válaszként erre: 180. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 14:57

"hogy az a baba a semmitől megfogant, akkor kérjenek segítséget, akár anyagit, akár bármilyet, hogy szeretetben fel tudják nevelni."


És milyen segítséget kérjen az, aki egyszerűen nem szereti a gyerekeket és azért nem akar szülni? (értetlen smiley).

2012. márc. 30. 14:51

Végigolvastam az egészet. És naná, hogy van véleményem :D


Nem az a baj, hogy sokan vagyunk, hanem az, hogy önzőek. Nem a sok kínai pusztítja a világot, akik egy faluban tespednek egész életükben, hanem a nagyvárosok lakói, akik egy nem kívánt terhesség miatt rohannak abortuszra, nehogy fel kelljen adni a kényelmes életüket.


Mert a gyerekvállalás valahol önfeláldozás, vagyis annak tűnik, én mégis inkább azt tartom a legönzőbb dolognak, mert akinek már van, az pontosan tudja, hogy azt az adok/kapok szeretet semmivel sem lehet pótolni. Isteni érzés.

Én sem véletlenül vállaltam ennyi gyereket és nem hiába várom ezt a kis manót is. Nagyon jó érzés szeretni őket és jó érzés, amikor átölelik a nyakad és mindez annyira érdek nélküli, annyira tiszta, amilyen nincs még egy a világon.


A gyerek nem kér sokat, csak amire nevelik. Ha dőzsölésre okítják, akkor ugyanolyan lesz, mint a szülei. Halmozzák az élvezeteket, a felesleges javakat. Nem jut eszembe most jobb szó rá.


Kevésből is lehet boldog lenni, de ehhez kell az a fajta mentalitás és hozott neveltetés, hogy képesek legyünk meglátni és elfogadni azt, amink van, nem újabb után sóvárogni.

220. csgybzs (válaszként erre: 219. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 10:53
Már átnéztem. Az abortuszt rendesen kiveséztük azért... :)
219. Sz.Izolda (válaszként erre: 218. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 10:50
Indítottam új témát, idevág, ha gondolod, folytassuk ott.:)
218. csgybzs (válaszként erre: 217. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 10:48

Nagyon szép és idilli a kép, csak nem megvalósítható. Nem tudod x millió ember agyát egy kapcsolóval átkapcsolni, hogy na akkor innentől máshogy lesz. Nem mellesleg nagyon sok embernek nem állna érdekében, Pl: gyógyszergyárak, olajmágnások, stb.... El kell fogadni, hogy az emberek nem cuki-muki lények, akiket éltetni kell, hanem a nagy többség egy gyarló sz.rkupac. És addig, amíg az általad felvázolt világkép nincs megvalósítva, igenis legyen gyerekstop!

Az ember jóformán akkor is szükségtelen, ha van munkája...... Az értelmes munka pedig..... nem tudom mire gondolsz.

217. Sz.Izolda (válaszként erre: 216. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 10:42

A megoldás az lenne, hogy mindenki normálisan éljen. Azaz nem kell felzabálni mások elől az élelmet, nem kell elpusztítani a vizet. Ez nem az emberek számán múlik. Magasabb szinten kell kezelni. Sokan elmondták, ésszerű gazdálkodással minden egyes embert el lehetne tartani. Az egyik mégis 100 kiló, másik 30... erről kéne beszélgetni. Meg a karácsonyi kötelező meghízásról és hasonlókról.

Nem vagyok feljebbvaló, igaz, de aki nem szeretetből válllaja a gyereket úgy, hogy fel is tudja nevelni, az szemét..elnézést a fogalmazásért. Az tanuljon meg gondolkozni.

A munkanélküliség pedig sokadik kérdés, de az ember nem "szükségtelen" akkor sem, ha nincs munkája. Attól pedig, hogy adminisztrál feleslegesen, pusztítva tovább a környezetet, nem lesz szükségesebb. Értelmes munkákat kellene végezni, arra lenne is kereslet egy normális világban.

216. csgybzs (válaszként erre: 215. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 10:31
Mivel az élet az élet és az ember az ember, nem tarthatod magad feljebbvalónak sem az afrikaiaknál, sem a kisebbségnél..... ha ők ne szüljenek, a "fehérek" milyen jogon?? Izolda 7 milliárd ember érted? 7 milliárd.. ne mondd már nekem, hogy akár a felére is "szükség van". Minden országban rengeteg munkanélküli van, a spanyoloknál a 25 év körüliek 20-25 százaléka az... hova akarnál még gyerekeket???
215. Sz.Izolda (válaszként erre: 212. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 10:27

Egyre több mérnök és informatikus kell, innentől még inkább így lesz.

Az ivóvíz kérdése és hasonlóak komoly ügy, kezelni kell. Afrikában és máshol sem kellene halomra szülni a gyerekeket, de a mi Európánkban azok a párok, akik fel tudnak nevelni akár többet is, tegyék, mert ilyen utánpótlásokra viszont nagy szükség van.

Ha az értelmiség innentől nem szül, ki marad? Az etiópok, analfabéták és a mi kisebbségünk? Akkor lesz munkahely, de elvégezni nem tudják és még nagyobb baj lesz.

2012. márc. 30. 10:26
onnan tudom, hogy nem menekül, MERT NINCS TUDATA...
213. csgybzs (válaszként erre: 211. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 10:24
Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nem egy 4 osztályt végzett putrilakó, aki segélyért szül, vagy egy alkoholista tinédzser. Nyilvánvalóan tisztában van azzal, hogy mivel jár a szex és milyen következményei vannak pro és kontra. A többgyermekes is fel tudja mérni, hogy belefér-e még egy gyerek a költségvetésbe.... tehát felelősségteljesen gondolkoznak azzal, hogy elvetetik!!!
212. csgybzs (válaszként erre: 207. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 10:23

Ne kicsiben gondolkodj, hanem nagyban. Úgy egészében. Az ivóvízre, a globális felmelegedésre, arra, hogy mindent kihasználunk, tönkreteszünk, felélünk magunk körül. Mert egyszerűen sokan vagyunk. Már régebben is írtam, hogy teljesen felborítjuk más élőlények életét, gyökerestől tüntetjük el őket a föld színéről.

Munka sosem lesz több innentől. A gépesítések és a technikai fejlődés miatt egyre kevesebb emberre lesz szükség bármilyen munkakörben.

211. Sz.Izolda (válaszként erre: 210. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 10:22

A felsőfokú képesítés mióta tesz erkölcsileg nagyobbá? Ma már mindenki az...

Az meg hogy többgyerekes, önmagában nem érdem. Bár jó pont, hogy megtartotta őket... De ugye ott van Afrika és a kisebbség is...

210. csgybzs (válaszként erre: 208. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 10:21
Micsoda? A többgyerekes anyák és a felsőfokú képesítésűek abortusza? Ők valószínűleg nem felelőtlen lotyók....
209. Sz.Izolda (válaszként erre: 205. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 10:20
Háát, jobb lenne mégis a pápával, neki telne rá.:)
208. Sz.Izolda (válaszként erre: 206. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 10:20
Mert az magánügy.
207. Sz.Izolda (válaszként erre: 203. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 10:20

De honnan veszed, hogy sokan vagyunk?

Az, hogy balf...sz kormány nem tud értelmes munkát adni embereknek, az nem azt jelenti, hogy ne lehetne mit dolgozni.

206. csgybzs (válaszként erre: 204. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 10:19
Látom a kényes kérdéseken szeretsz átsiklani... :)
205. csgybzs (válaszként erre: 203. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 10:19
Másrészről én meg az összes végül nem abortált gyereket veled neveltetném fel! :)
204. Sz.Izolda (válaszként erre: 202. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 10:19

Csukják le. De úgysem fogják, tehát mindegy, ha ezt írom.

Én a magzatokat sajnálom, nem a felelőtleneket.

203. csgybzs (válaszként erre: 201. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 10:18
Nem. Egyszerűen fel kell fogni, hogy mennyi ember tud élhetően élni ezen a bolygón. Annyi legyen, amennyi tud dolgozni, termelni, élvezni is azt, amiért itt van. És ez egyáltalán nem annyi, amennyi most itt van. Tehát igen, születésszabályozás, max egy gyerek!
202. csgybzs (válaszként erre: 200. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 10:17
Aha.. biztos te is örülnél neki, ha a tizenéves lányod egy balul elsült éjszaka után le lenne csukva x évre... ugyan már! Ezt te se gondolod komolyan... csak úgy megsúgom, hogy az utóbbi években 4-5 ezer felsőfokú végzettségű és többgyermekes családanya ment abortuszra. Őket is csukják le? Mégis hogy gondolod? Ráadásul nem is k.vák..... ugye.
201. Sz.Izolda (válaszként erre: 199. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 10:16

A pápát hagyjuk, azaz durván ostobaság, amit csinál. Vele neveltetném fel az összes afrikai gyereket. Lenne is rá pénze :)

Az ember nem azért érték, mert dolgozik, azért ez nagyon abszurd. Akkor öljük meg a munkanélkülieket is...:)

200. Sz.Izolda (válaszként erre: 196. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 10:14

Én azt mondom, az ilyen viselkedés legyen ugyanolyan bűnnek nyilvánítva, mint egy fegyveres rablás. Mindjárt megszűnne a probléma.

Börtönbe vele, ott átgondolja. A szülő meg nem nevel k...t. Ő is átgondolja.

199. csgybzs (válaszként erre: 195. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 10:14
Szerintem ez túlzás és butaság, mivel nem kell ennyi ember... Ma Magyarországon több százezer ember van munka nélkül... a fele létszámmal is működne az ország és a világ is...... nem kell ennyi... És addig, amíg a Pápa Afrikába a több millió AIDS-es között hirdeti, hogy ne védekezzenek.. hát, nem tudom mire várunk. Mindenhol be kéne vezetni azt, ami Kínában van. Egy gyerek és pont!!!!!!!
198. Shanee
2012. márc. 30. 10:13
Sziasztok, én is beszállnék, ha lehet. Csak a magam tapasztalatát tudom leírni. 18 évesen volt egy felelőtlen, egyéjszakás kalandom, terhes lettem. Éppcsak kiléptem az iskolapadból, 1 hónapja dolgoztam, egészségügyben, minimális fizetésért, a szüleimmel laktam stb. Tudtam, hogy felelőtlen voltam, se előtte, se utána nem szexeltem gumi nélkül. Elvetettem a babát, mert tudtam, hogy nem tudnám felelősségteljesen felnevelni. Most, 20 évvel később, már 1 éve küzdünk a férjemmel a babáért. Nem bántam meg, hogy azt a babát elvetettem, de azóta is jónéhányszor eszembe jut. Azt gondolom, hogy az ember akkor vállaljon gyereket, ha minden szempontból fel van rá készülve. ezzel nem azt akarom mondani, hogy nyakra-főre abortuszra kellene járni mindenkinek, de azt nem ítélem el, aki úgy jár, mint annó én. Ha valaki pedig azt érzi, hogy nem akar anya lenni, az az ő dolga. Attól még lehet teljes életet élni. Ez mindenkinek a maga döntése.
197. Sz.Izolda (válaszként erre: 194. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 10:12
Az állatok kérdése újabb topicot érne... én szívesen egyetértek a védelmükkel. De az embert többre tartom. De ez már világnézet kérdése, persze, az eddigiek is.
196. csgybzs
2012. márc. 30. 10:11
És ami még szerintem nagyon fontos! Mivel szerinted felelőtlen tinédzserek adják ki a nagyobb létszámot (amit szerintem egyikünk sem tud pontosan), hogy tudnád elképzelni ezt az egészet? Azért, mert volt egy rosszul végződött éjszakája, menjen tönkre az ő élete is és az egész családjáé is? Mert ugye egy tizenéves lányka nyilván nem fogja tudni megadni sem anyagilag, sem érzelmileg azt egy gyereknek, ami kell.... a szülei meg nyilván nem szívesen vállalnák. És ugye vállalja a következményt. De ez több ember életére hat ki. Ráadásul ha minden tinédzserrel megtartatod, akik nem fognak tanulni, sem dolgozni, így még rosszabb állapotot teremtenél, mint ami most van...
195. Sz.Izolda (válaszként erre: 194. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 10:11

Szaporulat épphogy nincs azok körében, akik normálisak. Egész Európa ettől szenved, a magyarok végképp. Zárnak be iskolák, mert nincs gyerek.

Afrika és a kisebbség más.

A végleges elkötés nagyon jó megoldás szerintem.

Az, hogy Földlakó szerint nem ember a magzat, nekem nem jelent sokat... ember az, nem ló... de még ha ló lenne sem öletném meg.:) Bár csodálkoznék:-)

194. csgybzs (válaszként erre: 192. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 10:08

Ezért választjuk mi például a végleges elkötést valamelyikünk részéről. És hidd el, mindenki szexszel, és ez tök normális. Te szűz voltál, mikor férjhez mentél?

Földlakó lentebb írta, hogy x ideig még nagyon nagy jóindulattal sem beszélhetünk emberről....

És továbbra is nyitva marad a kérdés, hogy mivel ennyire véded az életet, miért értesz egyet azzal, hogy állatokat lehet, mert ugye ennyivel.....

Ráadásul azt is jónak tartom, hogy ez az eszeveszett "szaporulat" ezzel is kordában van tartva egy kicsit.....

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook