Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortusz... fórum

Abortusz... (beszélgetős fórum)


133. nyecsus
2010. júl. 30. 11:23
hüha... én nem mondtam, hogy csak azért nem jöhet világra, mert kicsi... Persze, hogy fejlődnie kell... Ennyire azért nem vagyok gyökér, bármennyire is annak tűnhetek. Nem szólok bele hogy ki és mikor rontja el az életét és a lelkiismeretét. Én mindenesetre nem ölném meg a babámat. Még egy egeret sem, nem hogy a saját gyerekemet. Emberek vagyunk, nem??? Előbb kéne gondolkozni, minthogy összehozni egy gyereket... És ha összejött, vállalni a tetteinkért a következményt. Nem? A legkönnyebb megölni egy gyermeket, aki védekezni sem tud.
132. c33bd8536b (válaszként erre: 129. - Nyecsus)
2010. júl. 30. 11:11

Nem nézem meg, mert utálok minden hatásvadász propagandát. És nem pártolom az abortuszt, van itt valaki, szerinted, aki pártolja?


Nem tartom normálisnak, ha valaki abortuszok sorozatával oldja meg a családtervezést.


De egy olyan világban nőttem fel, ahol volt abortusztörvény közel 20 évig, és láttam a következményeit.

131. c33bd8536b (válaszként erre: 127. - Nyecsus)
2010. júl. 30. 10:59

Hallottam róla. Habár nem tudom, mit akarsz az emberi méltósággal, mert az tényleg csak a születése után illeti meg az embert.


És te hallottál a jogképességről?

130. c33bd8536b (válaszként erre: 123. - Nyecsus)
2010. júl. 30. 10:53

Ezt te sem mondod komolyan.

Egy 16 hónapos magzat az anyaméhen kívül nem azért életképtelen, mert kicsi, hanem mert nincsen kifejlődve a szervrendszere.

Az agykéreg rétegei a második trimeszterben alakulnak ki... a tüdő csak a nyolcadik hónapra fejlődik ki annyira, hogy önállóan képes legyen lélegezni... a vesék csak a harmadik harmadban kezdenek működni...

129. nyecsus
2010. júl. 30. 09:24

[link]

ezt nézd meg....utána nem pártolod az abortuszt

128. lisa65
2010. júl. 30. 09:19
A magzat fejlődése a harmadik hónapban A tizenkettedik hét után már nem embrióról, hanem magzatról beszélünk. A baba ülőmagassága (a fejétől a fenekéig mért érték, CRL) már több mint 4 centiméter, és az arc egyes részei is felismerhetők.
127. nyecsus
2010. júl. 30. 09:19
Élethez és az emberi méltósághoz való jog!!! hallottál már róla????
126. c33bd8536b (válaszként erre: 109. - Nyecsus)
2010. júl. 30. 09:15

"mert 12. héttől már jogai vannak a magzatnak, mert teljes értékű ember, életének kioltása bűncselekménynek számít"


Ezt bizony rosszul tudod.

2010. júl. 30. 09:06

Bocs hogy bele kogy

Én 12 hetesen othon elvetéltem ,mindene megvolt. Szemek ,száj ,pici orr,öt kicsi új . Nem tudom miért vetéltem el ,a dokik sem tudták megmondani :(

124. lisa65 (válaszként erre: 123. - Nyecsus)
2010. júl. 30. 09:02
Ez azért nem egészen igy van! Megvannak a kezdemények, de még nincs minden kifejlődve! Itt már látható a fej, a test és a kezek, lábak kezdeményei, kialalkult a sziv- és érrendszer. De bizony még sok minden csak ezek után alakul ki!
123. nyecsus
2010. júl. 30. 08:59
úgy, hogy kifejlődött....mindene megvan, csak nőnie kell
122. c33bd8536b (válaszként erre: 113. - Nyecsus)
2010. júl. 30. 08:55
Hogy tudsz olyant mondani, hogy egy 16 hetes magzat már teljesen kifejlődött?
121. c33bd8536b (válaszként erre: 86. - Sugarka)
2010. júl. 30. 08:53

Nézd, nekem megvan a véleményem az örökbeadásról. És az nem jó. És abba némi tapasztalat is besegít. Soha nem hoznék a világra egy életet, ha nem tudnám vállalni a felelősséget érte. Az én felfogásomban az számolhat - egy egész életre szóló - lelkiismereti gondokkal, aki idegenekre bízza a gyereke sorsát.

De ez az én véleményem, nem várom el, hogy más is hasonlóan gondolkodjon.

120. nyecsus
2010. júl. 30. 08:17
hát ezaz...hog y nem a saját életével teszi
119. Bea0124
2010. júl. 30. 08:13
Egyetértek Zsuzsóka87!!-még úgyis hogy azért ellenzem az abortusz de tényleg mindenki azt csinál az életével amit akar!
2010. júl. 30. 07:58
Beszéltek össze-vissza!Az teljesen az ő döntése,hogy elveteti-e vagy nem én nem tenném de ez az én álláspontom!De aki azt mondja,hogy félmillás fizu kell ahhoz,hogy felnevelj egy gyereket ez egy írtó nagy marhaság!!!Nekem is tápszeres volt a gyerekem de nem volt megfizethetetlen a tápszer mivel eleve receptre írja fel a doki és kedvezményes!!!!!Nem élünk mi sem fényűzően mint már írtam bár nem is minimálbérből,és mégis van házunk,kocsink,és a gyereknek is megtudunk mindent adni(anyukám szerint még többet is mint kellene!)Egyszóval ha mindenki arra várna,hogy mindene meglegyen nem születnének gyerekek,mert egy ember sohasem elégedett azzal ami van!!!De ezt mindenki maga dönti el,hogy belefér-e az életébe egy gyerkőc!!!!De azért egy felnőtt gondolkodó ember gondoljon arra,hogy védekezni is kellene!Érdekes és 7 éve vagyok a párommal és 2 éves a lányunk de se az előtt mielőtt terveztük volna a bébit sem miután megszületett nem estem "véletlenül" teherbe!
117. nyecsus
2010. júl. 30. 07:57
26. héttől nst-znek, de elírtam, bocsi
116. nyecsus (válaszként erre: 112. - B73e24f31f)
2010. júl. 30. 07:56
egyébként van tudata. Legalább is érzelmei vannak, ez biztos... Én ezt onnan tudom, hogy egyszer mikor kisfiammal voltunk uh-n, azt mondta a dokim, mutat valami csodásat...hát jó. Ekkor voltunk 12 hetesek. Rám tette az nst-t, amivel a babák szívhangját nézik, furcsálltam, mert 16. héttől kell nst-zni, de mind1, akkor hallottam először a szívét:)))Kérte hogy gondoljak a babámra, és amikor rá gondoltam, a baba szivecskéje még gyorsabban vert. És ez hihetetlen volt nekem, mert kis folt volt a monitoron. De mégis, be kellett ismernem, hogy érez...lelkileg. És kipróbáltam mégegyszer, és mégegyszer, és tényleg hevesebben vert akárhányszor rá gondoltam, vagy elképzeltem őt aztán mindig visszalassult, mikor másra gondoltam. Egyébként én is majdnem meghaltam.. csak azért, mert anyám nem akart megtartani, de már a 15. hétben volt így nem vettek el tőle, mivel egészséges terhesség volt. Hát ő biztosra ment, feldugott magának egy kötőtűt, hogy elvetéljen. Aztán vhogy nem jött neki össze, mert itt vok. De végül csak megszabadult tőlem, mert örökbeadott...
115. Bea0124
2010. júl. 30. 07:46
Szerintem ez orvostól is függ nagynéném nem rég volt így és megtartotta a babát neki 12mondtak
114. nyecsus
2010. júl. 30. 07:43
van akinek van oka... de akinek nincs??? miért tesz ilyet???
113. nyecsus
2010. júl. 30. 07:41
nem lehet 16. hétig... hisz akkor már nagy... teljesen kifejlődött. 12. héttől már mindene megvan. És érez is... fájdalmat is, mivel idegrendszere is van. Ezért 12. héttől már csak kizárólag orvosi hozzájárulással, és komoly indokkal lehet elvetetni... Tudom, mert tanultam jogot, és találkoztam ilyen esettel... anyuka 14. héten akarta elvetetni, megnézték ultrahangon, mivel minden normális volt a babánál, nem vették el tőle. Amúgy ha addig hordta, egy érzelmi szál már van köztük, ami elég baj, mert komoly depressziót lehet összeszedni egy 16 hetes abortusznál...főleg, ahogy az orvosok bánnak az abortuszosokkal.
112. b73e24f31f (válaszként erre: 109. - Nyecsus)
2010. júl. 30. 07:33
De akkor még legalább nincs tudata, csak idegrendszere, vagy az se nem tudom, ez talán megnyugtatja valamennyire azokat a nőket, akik ilyen vagy olyan okból el kell vetessék. Én azért ellenzem az abortuszos nőkre való köpködést, mert tudom, hogy az sem könnyű:odafeküdni az asztalra, úgy, hogy tudod a saját gyerekedet fogják elvenni és ebben ő maga is részt vesz. Ezt is fel kell dolgozni, ez az anyának is traumát jelent, meg kell küzdenie a bűntudattal is és az nem segít rajta, hogy köpködnek rá. Olvastam egy cikket egy lányról akinek volt egy abortusza, később férjhez ment és gyereket akartak de sehogy nem jött össze pedig fizikai gátja nem volt se nála se a férjnél, elment pszichológushoz és kiderült azért nem megy, mert bűntudata van az előző terhessége miatt, nem tudta feldolgozni. Ezért gondolom, hogy ezeket a nőket is támogatni, biztatni kell, nem megforgatni bennük a kést, hátha még jobban fáj!
111. 43d4d69400 (válaszként erre: 109. - Nyecsus)
2010. júl. 30. 07:29

A nővérem kórházba került mikor terhes volt, és közölte az orvos h a baba a 16. hétig abor....

igy hivják.

16 ig hétig lehet kérni az abortuszt. Bár őszinte leszek, ha már egy akkora baba lenne a hasamban nemtudom mit tennék. Én sem vagyok érzéketlen. Biztos annak tünök. De nemtudom mi lenne jobb. Megszülni a kisbabámat, és nemet mondani neki, nélkülözni, vagy esetleg elvetetni. Van még egy megoldás, az örökbeadás, de akkor..... nemtudom. Nehéz... de az a lényeg, h nem szabad elitélni senkit a döntései alapján. Biztos neki sem egyszerű, hogy nem tarthatja meg.

Fájdalmas beavatkozás, fizikailag, és pszichésen is....

110. Bea0124
2010. júl. 30. 07:28

Én nem tanultam semmit csak annyit hogy mindenki más!

Hát igen én is fog.gátlót szedtem mást nem és soha nem volt problémánk ebből, a gumira meg allergiás vagyok!

109. nyecsus
2010. júl. 30. 07:26
egyébként ezen lehetne vitázni évekig, mert a jogászok ezt teszik... hisz nem tudom, tudjátok-e hogy a jogszabályok között megtalálható ebben a témában egy csomó ellentét, és sajnos kiütik egymást...mivel az anyának meg van az a joga, hogy a saját testével azt csinálhat, amit akar, kérheti az abortuszt, teljesen legálisan, viszont ezzel szembe száll a magzat élethez való joga, mivel ő nem tud beleszólni, de nyilván nem akarna meghalni, ezért hozták azt a döntést, hogy 12. héttől nem vetetheti el anyuka, csak akkor ha a terhesség a magzat vagy az anya egészségét....életét veszélyezteti. És rengeteg vizsgálaton kell részt vennije az anyának, mert 12. héttől már jogai vannak a magzatnak, mert teljes értékű ember, életének kioltása bűncselekménynek számít. De...csak megsúgom, az 5. héten, már a saját szíve dobog:((
108. b73e24f31f (válaszként erre: 106. - 43d4d69400)
2010. júl. 30. 07:25
:DDDD
107. b73e24f31f (válaszként erre: 104. - Bea0124)
2010. júl. 30. 07:25
Nem, csak ütközik 2 vélemény, ezekből lehet tanulni, a "nagyok" is vitatkoznak ezekről...
2010. júl. 30. 07:23

Én azért szeretkezem a párommal, mert vágyom rá, és érezni akarom őt. Ezért kezdtem el bogyót szedni, egyrészt kényelmesebb, másrészt tiszta kiütés leszek a gumitól....

Elképzelek egy romantikus péntek estét, beveszem a bogyót, felhuzzuk a gumit, még egy pesszáriumot is mellékelek, spermaölőzselé, és mielőtt jó lenne neki, megkérem h szálljon le a hullámvasútról. :D:D:D:D:D micsoda romantika:D

105. b73e24f31f (válaszként erre: 102. - 43d4d69400)
2010. júl. 30. 07:23
Igazából azt se bánnám, ha "gáz" lenne :P
104. Bea0124
2010. júl. 30. 07:23

Itt már tényleg eldurvultak a dolgok másról nem szól csak az egymás szitkozólásáról!

Ha előtte és utána is biztos bevetted akkor nem lesz gondod!

Ne aggódj!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook