Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortusz... fórum

Abortusz... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
193. Sz.Izolda (válaszként erre: 191. - Adbefc7882)
2012. márc. 30. 10:05

Az örömszerzés részére válaszoltam az előbb (nem neked, de épp most) :)

Azt írod, olyan, mintha menekülne, de nem menekül... honnan vagy ebben biztos?

192. Sz.Izolda (válaszként erre: 189. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 10:04

Hú, ez hosszú, de igyekszem mindenre reagálni.

A nemi élet valóban örömszerzésről szól, de ott a rohadt nagy felelősség, amit nem lehet tagadni, hogy abból gyerek lehet. A következmény pedig olyan, amit vállalni kell, nem eltenni az útból. De ezen hiába vitatkozunk, máshogy látjuk.

Egy embrió nem ember? Hát születhet belőle ló? Vagy asztal?... Ember az, 9 hónap elteltével világossá válik, hogy ember. Addig is az volt.

Egyre inkább tervezem a felvilágosítást a témában, de jelenleg más az elsődleges feladatom: a szektaprevenció. Az is durva egy történet...

2012. márc. 30. 10:04

Az abortuszt éppen azért engedélyezik 12 hetes korig, mert addig nincsen kifejlődve rendesen...

Én láttam elrettentő videót és igen, valóban olyan, mintha "menekülne" a magzat, de nem menekül, hiszen nem tudja, mi történik.

Igen, nem századfüggő, de Te még a másik fórumban kijelentetted, hogy házasságkötés után legyen nemi élet, illetve, amikor a gyerekvállaláshoz megfelelő alapokat le tudják fektetni...

DE! Az ember ne csak a gyerek vállalás miatt bújjon ágyba a férjével, hanem az örömszerzés, az intimitás miatt is... És ez is egy ösztön, nem lehet kiirtani senkiből.


Érdekes, én ugyanilyen buzgó abortusz ellenes voltam, amikor az ápolói képzést végeztem... Aztán becsúszott valami, amire álmomban sem gondoltam volna és rájöttem, igenis vannak esetek, mikor hiába az élet tisztelete... Azóta nem török senki felett pálcát.

190. csgybzs
2012. márc. 30. 10:00
Neked nem mindegy, javítom....
189. csgybzs (válaszként erre: 186. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 09:59

Háát... a nemi élet az örömszerzésről szól kedves Izolda.. a másik iránt érzett szerelem, szeretet fizikai megnyilvánulása, egy csodás és boldog érzés, amire speciel nekünk a férjemmel minden nap szükségünk van, és ha nem lennénk házasok sem lenne másképp. Itt már megint az jön, hogy meg akarná valaki még azt is mondani, hogy mikor és hogyan szexelhetek. Hát úgy, ahogy akarok!


Egy embrió nem ember! Attól, hogy vannak szervei, amik esetlegesen még működnek is, még nem lesz ember. És mint írtam is, minden élőlénynek fáj a halál. Így nagyon remélem, hogy Te sem eszel húst, és veszel vágott virágot, hiszen azért meghal egy élőlény! :) Sarkos, de így van. És mivel az embrió majdani élete a két másik felnőtt ember felelőssége és munkája, igenis joga van eldönteni, hogy mit tesz vele!! Még ha fáj is neki, igen.

Másrészről pedig. Nem tudok pontos statisztikát az abortálások okáról, tehát, hogy hány százaléka a védekezés mellett fogant, erőszakból fogant, vagy csak úgy jött... de igazából tökmindegy. Nekem mindegy, hány abortuszt végeznek, nekem nem. Tehát ha Neked fontos, tegyél a felvilágosításért. Mit teszel azért, hogy ne legyenek becsúszott babák? Ha nem teszel semmit, milyen jogon akarod eldönteni, hogy aki terhes maradt, megtarthatja-e?

188. Sz.Izolda (válaszként erre: 185. - Adbefc7882)
2012. márc. 30. 09:55

Gyere csak bátran.:)

Ez nem század függő szerintem. Az élet tisztelete, a szenvedés jogtalansága nem lehet az,

187. csgybzs (válaszként erre: 185. - Adbefc7882)
2012. márc. 30. 09:54
Gyere, gyere, már vártam, hogy mikor jössz!
186. Sz.Izolda (válaszként erre: 184. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 09:54

A "felkötésre" inkább nem írnék.

A második: nem lenne vita.:) Senkinek nem lenne joga a másik ember testét megölni, hiszen a magzat egy másik test. Ezért nem szeretem ezt a "saját testem" szlogent, mert egyszerűen nem igaz.

Az anyagi részhez: ismét visszakanyarodok oda, hogy aki nem tud felnevelni egy babát, védekezzen, vagy éljen nemi élet nélkül, azaz minimálissal. Nem igaz, hogy egy felnőttnek naponta muszáj... és nem igaz, hogy csak úgy a semmitől fogannak meg épp a nemkívánt gyerekek.

Még mindig a hülye tinikre tippelek e téren.

2012. márc. 30. 09:51

ide muszáj csatlakoznom, ha nem baj.

:D

olvasgatlak Titeket, és Izoldát is megértem egy szinten, de csgybzs mégis közelebb áll hozzám felfogásilag...


Izolda, nem a 18. században élünk, mikor csak házasságban lehet szexelni....

És nem mindenki akar gyereket, aki megengedhetné magának. Ez ilyen. Mindenki maga döntse el, szeretne-e gyereket vagy sem.

184. csgybzs (válaszként erre: 182. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 09:50

Szerintem ha terhes lennék és meg kellene szülnöm, előbb kötném fel magam, minthogy egyáltalán meglátszódjon rajtam.. szóval ezt hagyjuk. Ja és kereshetnék egy másik apát is, mert férjem tuti lelépne.....


Törvényi szabályozás. Nagy vita lenne abból, hogy kinek van joga eldönteni azt, hogy ki mit tehet a saját testével. Az abortusz költségei soha, semmilyen körülmények között nem fedeznék több tíz (száz?) ezer ember életét 20 rosszabb esetben 25 évig.... vagy mit értesz abortusz költsége alatt? A 30.000 Ft-os díjat és az orvosok munkabérét? mert ugye az nem sokmillió forint, amibe egy gyerek kerül. ...

2012. márc. 30. 09:45
Elírtam: meg kellene szülnöd akart lenni
182. Sz.Izolda (válaszként erre: 181. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 09:45

Ha törvényben lenne, hogy mindenki megtartja, akkor az abortusz költségeiből segíteni lehetne az embereket. Amúgy a véleményem az, hogy ha nem lehetne, kevesebb is lenne. A titkos műtéteket hagyjuk, azért akasztás járna...


A Te eseted nagyon fura nekem. Egyrészt nyilván nem fogan meg senki nálatok, mert ésszel éltek, másrészt ha megfoganna és meg kellene szülnéd, szeretnéd az első perctől kezdve.

181. csgybzs (válaszként erre: 180. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 09:40

Ami egy teljes gazdasági katasztrófává változtatná az országot... mert ugye miből segítenének mindenkin?


És akkor még mindig ott van a "magamfajta", aki érzelmi okokból nem tartaná meg. Azokat is rákényszerítenéd?

180. Sz.Izolda (válaszként erre: 179. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 09:38

Nem arról beszélgetünk, abortuszról beszélünk, ami abszolút elkerülhető lenne.

De ha mindenáron az kell, hogy legyen a történet, hogy az a baba a semmitől megfogant, akkor kérjenek segítséget, akár anyagit, akár bármilyet, hogy szeretetben fel tudják nevelni.

Én segítenék egy ilyennek.

179. csgybzs (válaszként erre: 178. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 09:35
Nyilvánvalóan én is a felelősségteljes szexuális életet tartanám az elsődlegesnek, de jelenleg arról beszélgetünk, amikor már megtörtént a "baj"... így legyél szíves arra válaszolj, amit kérdeztem! :)
178. Sz.Izolda (válaszként erre: 176. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 09:32

A kérdésed a végén jogos és érthető, de a kiindulás rossz nekem. Aki nem tudna eltartani egy babát, az védekezzen ÚGY (nem ordibálás, csak hangsúly), hogy ne foganjon meg.

Nyissunk erről is egy fórumot, hogyan lehet nem megfoganni biztosan.:)

177. csgybzs (válaszként erre: 175. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 09:29

Nem teljesen. Mert ha akarnék gyereket se ítélném el azokat, akik abortusz mellett döntenek, hiszen az ő testük, ő életük.


Persze, hogy védekezünk, de mivel a két láb közé szorított aspirin a legbiztosabb, így csak a jó ég tudja, hogy mikor mi történik (bár soha ne legyen így). És elvetetném. És egy percig se bánnám.

176. csgybzs (válaszként erre: 174. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 09:27

Az első sorodnál megint csak oda tudok visszakanyarodni, hogy minden élőlénynek fáj és fél, mikor megölik. Igen, egy csirkének is. Bár tudom neked ez nem jelent semmit, mert nem ember.....

Igen, akkor is így gondolom. Mert egy gyerek nem egy "na jó, akkor tartsuk meg" dolog. Egy életre szóló felelősség, kötöttség. Senkinek nincs joga bírálni senkit azért, mert nem akarja bevállalni, mindegy milyen okból. Akár anyagi, akár érzelmi. Nem tudom szerinted miért lenne jobb, ha minden olyan babát, akit nem fognak szeretni, akit nem fognak tudni eltartani, etetni, ruházni, megtartanának. Tényleg, miért?

175. Sz.Izolda (válaszként erre: 173. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 09:25

Jéé, én tényleg csodálkozom ezen, mert én a másik véglet vagyok. Szeretnék akár 6 gyereket... pedig nem vagyok kisebbségi.

Valószínűleg teljesen képtelenek leszünk megérteni egymást, de ez nem probléma.:)

De akkor nyilván százszor olyan körültekintőek vagytok, tudtok számolni, védekeztek stb.

174. Sz.Izolda (válaszként erre: 172. - Csgybzs)
2012. márc. 30. 09:23

Állítólag bizonyított tény, hogy a magzat menekül, fél és fáj neki az abortusz.

A "kezdeményezőnek" miért jár, hogy ne fájjon, sőt, még őt sajnálják... Tisztára, mint Damu Roland ügye. Őt kell sajnálni- de mindjárt át leszek ismét küldve másik topicba :-) :-)

Tehát, ha fáj a magzatnak, akkor is így gondolod, ahogy írtad?

173. csgybzs (válaszként erre: 171. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 09:22

És akkor a gyerek!


Mert nincsenek meg az ösztönök, nem úgy tervezik az életüket. Én harminc felé ballagok, férjem 40 felé. Egyikünk sem akar. Tökéletesen boldogok vagyunk így. Számunkra a nyugodt, kényelmes, szabad élet fontosabb egy gyereknél. Így aztán sosem hagynám, hogy valaki rákényszerítsen arra, hogy szüljek. Mert számomra az egész folyamat nagyok életidegen. Nem tudnám elviselni, hogy valami mozogjon bennem, nem akarom, hogy megváltozzon a testem és az életem 25 évre. Dióhéjban ennyi.

172. csgybzs (válaszként erre: 171. - Sz.Izolda)
2012. márc. 30. 09:20
Az érzéstelenítés nélküli abortusz ugyanúgy kínzás, és fájdalommal jár, mint amit az a "kezdemény" érez, akinek még nincsenek gondolatai, emlékei, érzelmei, szerettei, semmije.... oké... dobog a szíve, és? Akkor sem egy életképes valami egy kifejlett emberhez képest!
2012. márc. 30. 09:18

Folytassuk akkor itt:)

Miért gond az érzéstelenítés nélküli abortusz?

És miért nem akar gyereket egy boldog, anyagiakkal is rendelkező házaspár?

Itt tartottunk egy másik topicban. . .

2012. márc. 30. 09:18
Oké, akkor átmásolom, amit épp most írtam máshová:)
169. csgybzs
2012. márc. 30. 09:15
Sz.Izolda, itt szabad a pálya!
2010. dec. 31. 22:12
ha megvan a baba megváltozik minden nehezebb lesz de lesz értelme mindennek sokkal másabb lesz minden
2010. dec. 31. 22:09

én nem javaslom az abortuszt4nagyon fájdalmas lelkileg

nekem az első babám elment egészségügyi kaparást végeztek utána!majdnem olyan mint az abortusz azóta is kinoz lelkileg mert még mindig nehéz róla beszélni még igy is ahogy a második megmmaradt most 18 hónapos a kislányom!!az első babával nagyon sokat idegeskedtem mert férjem ivott csavargot leszarta szó szerint h mi van velem!kicsinált!akkor azt mondtam soha többet nem karok gyereket!de lett egy viszont még most se változott meg annyi történt h most a gerek se érdekli nem csak én !!annak ellenére hogy védekezünk én teljesen ugy érzem mintha terhes lennék!de övebbet csak 4én tudok mert akkor rendel a dokim!de akkor se vetetném el felnevelném eggyedül!ha kell a pénzt hozzá a föld alól is elő kaparom!!de nem hagyom őt magára hiszen nem a baba a hibás nem ő akar születni valaki akarja hogy megszülessen!!!és ha már magában hordja az ember a pocaklakót akkor igenis hozza világra és nevelje fel hacoljon erte hogy a kicsinek egy jobb éleet teremtsen és ne az legyen a fő gond hogy miből nekem sincs havi 50 000nél többem de kigazdálkodom és igenis megteremtem a jövöt neki mert megérdemli

2010. nov. 29. 12:20

ok akkor elnézést


orbitális félreértés történt

165. 236fe2f68e (válaszként erre: 164. - 4ecb5c1130)
2010. nov. 27. 20:24

xD vicces volt ez ám :)

még csak el sem olvastam a te hozzászolásod...csak a lentieket..a legelején..xD

de milyen aranyosan magadra vetted :D

2010. nov. 27. 19:57

miert is itelkezem??????????????

mert leirtam az igazsagot ja akkor bocs majd hazudok


nalam ez van

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook