Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Abortusz... fórum

Abortusz... (beszélgetős fórum)


2010. nov. 27. 18:48
milyen jó, h egyesek megéngedhetik maguknak, hogy itélkezzenek..
2010. nov. 27. 10:48

húha most nagyon kikeltem magamból,amiért bocs...

de könyörgöm hol a gyógyszer,a spirál inekció,gumi,krém,tudom is én mi van még.

Ő meg csak ..na mindegy


Amúgy 26000 valahányszáz az abortusz,nekem is most volt október 21.én:C ;C

2010. nov. 27. 10:42

csajok......miért is lett ez a csaj terhes? egyáltalán "HOGY CSÚSZOTT BE EGY EMBERI ÉLET"ebbe a világba amiről aza kis teremtmény nem tehet semmit?

hisz ő nem tudja azt mondani "bocs most nem tudok menni mert nincs pénz".....

elmodaná nekem vki-,???????????????????????????

2010. nov. 27. 10:40

én láttam a néma sikolyt de az elejétől már szinte kikapcsoltam mert ......óóóóóóóó mindjárt sírok


ahogy menekül a a pici........szörnyű

2010. nov. 27. 10:38

óóóóóóóóóóóóó ez szörnyű,valahogy megértelek,hogy el akarod vetetni,de ha minden kő szakad mindig van egy kis fény vagy kapu.Szerintem hagy magadnak egy kis időt míg átgondolod....


Ez gááááááázzzz......én meg itt toporzékolok a fórumookon egy babáért,és megőrülök hogy volt egy abortuszom a 10.héten mert megállt a babám szíve.

hol itt az igazság emberek!!!!!!!!!!!!!!!!!


másnak meg a pénz az akadálya,LEHIDALOK!!!!!

158. b63607ce2a (válaszként erre: 157. - Lisa65)
2010. nov. 27. 10:36
Lelkemből beszéltél !!!Pont így !!!
157. lisa65 (válaszként erre: 156. - Bea0124)
2010. aug. 18. 10:37

Hát én erről beszéltem, hogy nem vagyok ellene az abortusznak, ha tényleg muszály! De azzal sem értek egyet, aki ezt használja védekezésnek!

Az ember életében egyszer előfordulhat, de sorozatosan az már felelőtlenség!

156. Bea0124 (válaszként erre: 155. - Lisa65)
2010. aug. 18. 10:02

Na végre közös nevezőre jutunk!

Teljesen más az ha pl.valaki fiatalon,felelőtlenül teherbe esik és elveteti,vagy futó kalandból adódóan!

DE az aki évek óta párkapcsolatban él és "becsúszik" a gyerek annál ellenzem az egészet!

Szerintem a mai világban elég sokféle fogamzásgátló módszer van és mindenki megtalálhatja a neki megfelelőt!

Hiába vannak már iskolás korban felvilágosító órák egykét embernek nem jut el a tudatáig hogy lehet szexelni de mindenki gondoljon arra hogy védekezzen nehogy .....

Az abortusz nem a legmegfelelőbb védekezési módszer!

155. lisa65 (válaszként erre: 154. - Bea0124)
2010. aug. 18. 09:50

A LEGNAGYOBB BAJ A FELELŐTLEN EMBEREK!!!!!!!


Na ezzel teljesen egyetértek! De nekem ugyan olyan felelőtlenség az abortusz "sorozat", mint esetleg a nem akart terhesség!

Szerintem ha valaki nem érett meg a gyerekre, akkor egy terhesség megszakítás belefér, de azt én is elitélem aki folyamatosan felelőtlen és több terhességmegszakítása volt vagy lesz!

154. Bea0124
2010. aug. 18. 09:45

Én is szedtem antibiotikumot és mégse lettem terhes!

Mert rendszeresen szedtem a fog.gátlót!

Amúgy tényleg mindenki azt csinál amit akar ezt már írtam egy másik fórumban úgyse azok végett dönt az abortusz mellett vagy ellen akik írnak neki!

Amúgy is szerintem kár olyan fórumot indítani ami az abortuszról szól mert csak vita alakul ki,sok jóra nem vezet!

A LEGNAGYOBB BAJ A FELELŐTLEN EMBEREK!!!!!!!

153. lisa65 (válaszként erre: 150. - Bea0124)
2010. aug. 16. 15:45

Akkor kérdezd meg a sógornődtől, hogy van e olyan gyógyszer ami hatástalanitja a fogamzásgátlót, mert bizony van és akkor ugyan úgy teherbe lehet esni. Amúgy meg mindenki privát ügye, hogy mit csinál!

Te leirtad a véleményedet én is leirtam a magamét! Én igenis mellette vagyok az abortusznak, nem akarom hogy sok beteg gyerek szülessen, vagy épp elhagyott gyermek! Az senkinek nem jó! És az állam is csak bizonyos keretek között képes eltartani őket!

152. Liza40 (válaszként erre: 129. - Nyecsus)
2010. aug. 9. 16:36

A "néma sikoly" változatot láttam, anno.

De ez, amit most néztem...nagyon kemény!

Minden Élet érték, akármilyen pici! Ennyit fűznék hozzá...

151. Panni58 (válaszként erre: 150. - Bea0124)
2010. aug. 9. 16:24

Elolvastam, mi történt veled, elhiszem, hogy fáj, hogy nehéz elviselni. De ne haragudj emiatt az egész világra!

Kívánom, hogy minél előbb teljesüljön a vágyad!

150. Bea0124 (válaszként erre: 148. - ADRIENN7609)
2010. aug. 9. 15:56

Nem néztem vissza hogy melyik hozzászólásomra írtad,de tudod mit nem is érdekel!

Kifogást mindenre lehet találni,de tudod mit az se érdekel!

Gyógyszer sógornőm is azt mondta csak kiderült hogy nem szedte rendesen!Mindennek utána kéne járni mielőtt valaki tabit szed...Mi pl:2-3hónapig védekeztünk pluszba ennyi ídő alatt ki kell derülnie hogy jó-e a fog.gátló!

Védekezni és ha észreveszi hogy valami nincs rendben akkor Pl.lukas a gumi vagy ha csak hopp összeugrik valakivel az ember akkor húzzon el orvoshoz!

Sok idióta ír a neten Orvosnak hozzáteszem vannak 15-16 évesek hogy együtt voltunk a barátommal nem védekeztünk lehetek terhes??

És az orvos is nyugodtan leszidja és elmondja a véleményét!Meg hogy egy abortusz kárt is okozhat!

AMÚGY MINDENKI LEGYEN BOLDOGOK!-ehhez ma nincs kedvem

Ui:többet nem megyek ilyen fórumba bele mert csak az embernek fel megy az agyvize JÓ abortuszt

149. Timike33 (válaszként erre: 147. - Panni58)
2010. aug. 4. 15:27
Megkérdeztem, és ha néha nehéz is volt, mi ott voltunk neki és mai napig számíthat ránk bármikor.
148. ADRIENN7609 (válaszként erre: 22. - Bea0124)
2010. aug. 4. 15:06
Bocs,hogy bele szólok de én is voltam abortuszon,és hozzá tenném,hogy gyógyszer mellett lettem várandós.Persze aki nemvolt ilyen helyzetben könnyen,vagdalkozik,de remélem te nem kerülsz ebbe a helyzetbe gyógyszer mellett,és nem kell milyen lelki teher is ez.Egy kétgyermekes anya.
147. Panni58 (válaszként erre: 146. - Timike33)
2010. aug. 4. 14:46
Édesanyád is boldog volt...?
2010. aug. 4. 14:28
Én is szegényen nőttem fel, édesanyám egyedül nevelt minket, rengeteget dolgozott albérlettről albérletre jártunk és tudod mit?!Boldog voltam és most is az vagyok, büszke avgyok anyukámra és soha de soha nem loptam csaltam életemben!!Én mint írtam csak azt itélem el aki bulizni akar és ezért öli meg önző módon a babát!
145. 2cb29de033 (válaszként erre: 142. - Timike33)
2010. aug. 4. 14:17
korrekt hozzászólás!
144. lisa65
2010. aug. 4. 13:32

Nem értem miért akartok meggyőzni bárkit is, aki nem akarja vagy tudja megszülni a gyermekét?


Van aki nehézségek árán, de meg tud adni mindent a gyermekének, viszont van olyan, aki saját magát sem képes anyagilag ellátni, annak pedig minek a gyerek? Munkanélkül, esetleg fenyegetve, hogy utcára kell menni, mert nincs lakásuk, nincs biztos megélhetésük az szerintem ne vállaljon gyereket.

Általában 12 hetes embriót már csak nagyon indokolt esetben vesznek el, ilyen az anya betegsége, stb.

A gyerek szülés nem csak az az egy nap, hanem egy egész életre szól. Én sajnos ismerek olyan szegény embereket, akiknek igenis nagy gond lenne egy gyermek.

Viszont abban is volt tapasztalatom, hogy az anyuka sorra szülte a gyerekeket és bizony szegények voltak és a szivem fájt amikor átjöttek a gyerekeik hozzánk és vágyakozva mondták, hogy nekik nem jut hús csak hétvégén, sőt még olyan is volt akit az én fiam látott el az iskolába szendviccsel. És nem iszákos szülők voltak, csak szegények. És bizony egyre szegényebbek az emberek!

Tudjátok Ti mennyi állami gondozott és elhagyott gyermek van? Gondoljátok hogy az sokkal jobb?

Nem értem miért kell elitélni bárkit is, aki úgy dönt nem vállalja a gyermeket, nem tud érte felelősséget vállalni. Ezt mindenki döntse el saját maga. És úgy gondolom, ha elolvastátok volna a kérdést, akkor tudnátok, hogy nem ez volt a lényege.

143. Márti86 (válaszként erre: 142. - Timike33)
2010. aug. 4. 13:13

Ebben egyet értek, nekem van egy 40feletti nagynéném egy 60 év feletti faszival, van 2 gyerekük és hadd ne mondjak semmit róluk.

Nagyon sok olyat ismerek aki konkrétan szar anyagi helyzettel szült gyereket. A gyereknek elsősorban szeretet kell és mellékesen pénz. Mi sem vagyunk gazdagok, a baba tervezett volt, a saját részről sok mindent lemondtunk Neki megvan mindene.


EGY GYEREKET SOHA NEM BÁN MEG EGY EMBER EGY ABORTUSZT VISZONT BIZTOS.

Nekem van egy DVD-m 12 heti uh-ról, belegondolni is rossz hogy valaki egy ekkora gyereket vetet el mert becsúszott. Ha beteg lenne vagy valami megértem, de az anyagiakra hivatkozást nem. De mindegy, ez már egy eldöntött dolog úgy is, minden babát nem lehet megmenteni. Sajnos. Azért ha megnézel pár abortuszos videót meggondolod magad ebben biztos vagyok.

2010. aug. 4. 10:20

Sziasztok!


Nem semmi ez a topic...Én nem ítélem el a hölgyet az abortusz miatt, de egy valamit szögezzünk le...pár hetes embrió ide vagy oda, mire eljut a műtétig már kb 10-12hetes terhes és bizony egy ennyi idős pici már rugdos reagál az érintésedre és dogob a szive!!Nem egy tojás basszus(mellékesen a tyúkot is megeszem...)A másik: azért kicxsit vicces hogy már azt is felelőtlennek gondolják aki 20évesen babázna...nos én 21vagyok, 16éves koromban kezdtem dolgozni mert édesanyám nagyon beteg volt és van egy 8éves hugim akit fel kell nevelni. Én 6éve vagyok a párommal szombaton hozzámegyek és 26hetes várandós vagyok(terveztük, sőt akartuk)ok, nem rossz az anyagi helyzetünk, szerencsére anyukám megismerkedett a pótapummal akivel Németországban élnek boldogan, én pedig egy nagy cégnél voltam ügyfélszolis innen mentem babázni. Nem vagyok felelőtlen!!!!Hidd el sok 30-35éves nő ennyit sem ért még el mint én 21évesen.Nem kell lenézni senkit!Ha elveteti a babát, tegye az Ő dolga ha pedig babát akar 20évesen akkor bíztatni kéne(mert a mai világba fontosabb a nőknek a munkájuk meg a buli..inkább az szégyelje magát aki azért öli meg a gyermekét mert még élni akar....na az gusztustalan!!!Ennyit szerettem volna mert felháborítónak tartok 1-2hozzászólást....kicsit gondolkodni kéne mielőtt másokat elítélünk...

141. nyecsus
2010. aug. 3. 11:00
lehet erről vitázni....én bele sem szólok.... ezek szerint te úgy gondolod, hogy az embrió nem emberi lény. szép...
140. c33bd8536b (válaszként erre: 136. - Db4f1eff6b)
2010. júl. 31. 08:24

"A szexhez felnőttnek érezte magát?"


Valószínűleg. Egy gyereket kihordani, megszülni, felnevelni nem ugyanaz a kategória, mint a szex.


Tudod, az emberek az életük szexuálisan aktív kb.40-50 évében ugyancsak ritkán szexelnek abból a célból, hogy utódokat nemzzenek.

139. c33bd8536b (válaszként erre: 135. - Nyecsus)
2010. júl. 31. 08:13

"nem annak számít??? "


Ezt tőlem kérdezted? Mi nem számít minek?


Azért megpróbálok válaszolni.

Nem, az abortusz nem gyilkosság.

Nem, az embrió nem gyermek.

A jog szerint nem!


Más kérdés az egyes emberek lelkiismereti hozzáállása a kérdéshez. Más véleményen lenni mindenkinek szíve és emberi joga.


A jogi szabályozást viszont te hoztad be a beszélgetésbe.

2010. júl. 30. 23:46

Sziasztok.


"Így imádkozik egy abortuszra ítélt magzat"-


Ez alatt a címszó alatt meg tudjátok keresni, az írás egészét,én a lényeget ragadtam ki belőle.


Íme.



"XIV. Jézust a sírba helyezik

Jézusom! Téged a sírba helyeznek, engem hulladékként égetnek el. Én most már csak az utolsó ítéletre várok, és akkor Isten előtt szüleimet kell vádolnom gyilkossággal. Uram! Mégis irgalomért könyörgök, hiszen izzik kis szívemben a Tőled kapott szeretetparázs. Engedd, hogy a Te Szeplőtelen Édesanyád lángra lobbantsa szüleim szívében a szeretetet, és megismerjenek téged, a Feltámadottat, csak ez mentheti meg őket! Add Uram, hogy átérezzék a szülői szeretet fenségét és az Istennel való teremtő együttműködés benső örömét és felelősségét! Így majd óvni fogják a további magzatot, s őszinte bűnbánatuk bizonyosan elnyeri Szent Szíved Irgalmát! Ámen."



A lényeg,hogy nincs jogunk,az ítélkezéshez.



“Minél inkább bírálunk, annál kevésbé szeretünk.” (Balzac)


“Ne kritizálj másokat; ők pontosan azok, akik mi lennénk hasonló körülmények között.” (Abraham Lincoln)



“A szeretet nem érzelem. A szeretet nem a másik birtoklását jelenti. A szeretet valaminek ítélet nélküli megtapasztalása.” (Andrew Matthews)



Mindnyájan szeretetre születtünk. Ez a létezés alapelve.

Benjamin Disraeli


Egymás kedvéért jöttünk a világra. Teremtő gondolatokkal, érző szívvel, igazságszeretettel és emberszeretettel születtünk. Mégis, mikor utadat járod, találkozhatsz mindezek ellenkezőjével: törpe lélekkel és rideg szívvel is. Tudd, hogy ők is Isten teremtményei, és mivel egymás kedvéért jöttünk a világra, szeresd és tanítsd őket.

Hioszi Tatiosz

2010. júl. 30. 22:47
Senki nem dönthet felelőtlenül más ember élete fölött! Senkinek nincs joga a másik ember életét elvenni, főleg nem egy kisbabáét!Akinek kételyei vannak, az keresse és nézze meg a Néma sikoly c. filmecskét!
136. db4f1eff6b (válaszként erre: 1. - Meli0428)
2010. júl. 30. 22:36
Árakat egy baba életéért? A szexhez felnőttnek érezte magát?
135. nyecsus
2010. júl. 30. 21:42
nem annak számít??? akkor szerinted ő nem élőlény???? nem emberi élet???
134. c33bd8536b (válaszként erre: 133. - Nyecsus)
2010. júl. 30. 14:34

Bocs, de te ezt mondtad:


"nem lehet 16. hétig. . . hisz akkor már nagy. . . teljesen kifejlődött".

"úgy, hogy kifejlődött. . . . mindene megvan, csak nőnie kell"


Miből gondolod, hogy elrontja az életét, aki abortuszra megy? Ha valaki így dönt, gondolom megvan rá az oka. Mondd már meg nekem, miért kellene gyereket szülnie annak, akinek nem kell gyerek?


"A legkönnyebb megölni egy gyermeket, aki védekezni sem tud."


Sajnos ez is előfordul. De azt nem abortusznak nevezik. Az abortusz terhességmegszakítás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook