Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ablakcseréhez kell engedély? fórum

Ablakcseréhez kell engedély? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 10. 18:17
Én társasházban élek és nem kellett engedély az ablakcseréhez! Az erkélyajtót is cseréltük, mindent fáról műanyagra.És más is a szomszédok közül. Senki nem kért engedélyt!
2011. dec. 10. 18:11
még a levegővételhez is...ha ügyes vagy...megoldhatod a kutya sem nézi
18. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 17. - Latyak1971)
2011. máj. 31. 12:32
MI is átszereltük a vizesblokkot, mert a konyha a nappaliba került át. Engedélyeztetni csak abban az esetben kell, hogy ha nem ugyanannak a falnak a másik oldalára kerül a cucc, hanem tök máshova! Ha csak a fal egyik oldaláról a másikra vezeted át, akkor az nem engedélyköteles!
17. latyak1971 (válaszként erre: 14. - Kiscsibe kicsibe)
2011. máj. 31. 11:47
Itt szobából lett konyha,ami miatt gáz átkötés,vizesblokk átszerelést kellett csinálni,és ehhez már szükséges volt az engedélyeztetés.
16. tulipánkert4 (válaszként erre: 12. - Makaréna)
2011. máj. 27. 13:29

Nekünk pár éve a szomszéd nem engedte a hátsó falon az ablakcserét.


A hivatalos szervekhez kellett fordulnunk. Ők kijöttek, és mivel az ablak ugyanolyan méretű volt, mint a régi így nem kellett külön engedélyt kérni. Ha azonban nem egyezett volna meg az ablak tokjának mérete a régivel, engedélyeztetni kellett volna.


Így jól jártunk mert "csak" a kérvényhez kellett illetéket fizetnünk és várni egy csomó időt, amíg kijöttek, na meg mire a szomszéd kicsiny agyáig eljutott, hogy igenis be kell engednie és cserélhetjük az ablakot.

Ha kisebb, vagy nagyobb lett volna az ablak mint az eredeti, akkor kellett volna kérvény, a szomszéd beleegyezése stb.

(kertes házban lakunk)

15. cstbrigi (válaszként erre: 12. - Makaréna)
2011. máj. 27. 13:27
Nálunk minden második konyhaablak felesre lett cserélve - a miénk is csak azért nem, mert megkérdeztük. Ha az egyiket feljelentik, szerinted mind az uszkve 40lakásban kicseréltetik az ablakot?
14. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 8. - Latyak1971)
2011. máj. 27. 13:26
Hát én is szobát csináltam a konyhából, de nem kellett engedély, ahogyan az ablak, vagy radiátor cseréhez sem!
2011. máj. 27. 12:31
Meg kell kérdezni az építési felügyeletnél, mert attól függ hol laksz. Pl. egy műemléki házban lehet, hogy még azt sem engedik meg, hogy hőszigeteltre cseréld a régi dupla szárnyast (még akkor sem, ha ugyanolyan osztással csináltatnád), valahol meg nem kell.
12. makaréna (válaszként erre: 10. - Cstbrigi)
2011. máj. 27. 12:24

Ez azért van, mert amíg nem jelent fel senki, a hivatal nem büntet. Csak elég ilyenkor egy rosszakaró, vagy egyszerűen csak irigy szomszéd:(


Nem írtad, milyen házban, vagy lakásban laktok, de a legegyszerűbb, ha megkérdezed a helyi önkormányzatnál, az a biztos, nem pedig az, amit mi itt írunk.

11. bnedora (válaszként erre: 3. - Homern)
2011. máj. 27. 12:03
Egyetértek veled.
2011. máj. 27. 11:58

Annak idején nekünk azt mondta az ablakos, hogy akár albérlő is cseréltethet, neki mindegy, ki fizet. :-)

A polg.hiv.azt mondta, hogy elvileg annyi a lényeg, hogy ugyanolyan elosztású ablakra kell cseréltetnünk a régit - mivel mi "kiemelt"helyen lakunk (fő út mellett), és nem változtathatom meg a lakótelep jellegét azzal, hogy más elosztású ablakot építtetek be. Elvileg ezért büntethetnek. Ez a szöveg, amire a nép nagy százaléka - már ha egyáltalán fölhívja őket, megijed, és persze így is cselekszik.

Ellenben aki nem hívja fel őket (az, akinek van egy kis esze) olyan ablakra cserélteti a régit, amilyenre akarja, és érdekes, hogy még senkit nem büntettek meg ezért.

Egyszóval: nem, semmilyen engedélyre nincs szükséged.

2011. máj. 27. 11:02
Nem kell.
2011. máj. 27. 11:01
Biztos hogy nem.Arról hallottam már én is amikor panelban laktunk,hogy a fő falak nem a saját tulajdonunk csak a lakás.(mekkora badarság)És mivel abban állnak az ablakok,ahhoz elvileg semmi közünk.A sógorom az egyik nagyobb szobából konyhát csinált,na ahhoz kellett engedély.És azthiszem még sok mindenhez.
2011. máj. 27. 10:50
Mindenki mást mondott eddig,de én is úgy tudtam,hogy nem kell.
2011. máj. 27. 10:48
Szerintem NEM. Mire föl kellene engedélyt kérni??? Még társasházba sem szerintem, ha saját lakás!
5. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 1. - 3a903e18a5)
2011. máj. 27. 10:46
Ha lakótelepi lakásban laksz,akkor igen.A saját házadra nem kell engedély
2011. máj. 27. 10:43
Köszi!:)
2011. máj. 27. 10:39
Ha nem műemlék ház és nem változik az ablak mérete stb akkor nem.
2011. máj. 27. 10:38
nem:)
2011. máj. 27. 10:35
Ablakcseréhez kell engedélyt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook