Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A házunk elé szeretnék fekvőrendőrt. Tud valaki segíteni abban kihez kell fordulni az engedélyeztetéséért? fórum

A házunk elé szeretnék fekvőrendőrt. Tud valaki segíteni abban kihez kell fordulni az engedélyeztetéséért? (tudásbázis kérdés)

1 2
37. szitaszivárvány (válaszként erre: 36. - Gummy)
2009. okt. 9. 21:32
A poén az az, hogy ennek az útnak semmi baja,csak jövőre választás ugyebár...
36. Gummy (válaszként erre: 28. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 9. 20:33

"... hogy pályázati úton talán jövőre felújítják az utcánkban az utat,..."


Na ez biztos hogy nem egy jó megoldás. Nálunk amikor gödrös volt az út, akkor normális sebességgel mentek, mert féltették a járgányokat. Aztán mindenki örült, hogy felújítják az utcát, és azóta mindenki hajt mint az őrült. Rendőr sehol, mert minek ....

35. napalm
2009. okt. 9. 18:44

Természetesen úgy fektetném le hogy előtte az Önkormányzattal egyeztetnék.

Merthogy itt elég csóró a hivatal és nehogy azzal a kifogással rázzanak le hogy nincs lóvé.

2009. okt. 8. 12:28
Kérdezd meg az önkormányzat építési osztélyát.
33. geridina (válaszként erre: 31. - Napalm)
2009. okt. 8. 12:18
Nem. Már írtam előzőleg is, és a válaszban is benne van lentebb, még az önkormányzat sem rakhatja le, pláne nem egy magánember.
2009. okt. 7. 18:17
Nem. Büntetnek érte. Miskolcon fel is jelentettek egy fickót.
31. napalm
2009. okt. 6. 20:12

Hajrá;)

Amúgy néztem a neten sk fekvőrendőrt, nem is olyan vészes az ára.

Kérdés hogy én mint magánember vajon lefektethetem-e.

2009. okt. 6. 13:58
A közútkezelnőnek nincs hozzá köze, ugyanis önkormányzati útról van szó, így csak rménykedni tudok, hogy a köv. évben lesz belőle valami. Gondolom a választások miatt lesz felújítva, mert egyébként semmi baja nincs. De lehet, hogy futunk még egy kört. Az polg. mestert mi választjuk, javaslatot csak lehet neki tenni! :-)
29. napalm (válaszként erre: 28. - Szitaszivárvány)
2009. okt. 6. 11:27

Köszi!

Akkor esetleg a közútkezelő? Ha már az önkormányzat nem illetékes.

2009. okt. 5. 21:53

Megkérdeztem és ezt a választ kaptam:


A forgalom csillapítás eszközének tervezésére és kiépítésére vonatkozóan a hatályos műszaki előírásokban foglaltakat kell betartani.


Konkrét kérdésére válaszolva Ön az önkormányzati úton fekvőrendőrt nem helyezhet el, az engedélyeztetés és a kivitelezés sem képezi feladatát.


Tájékoztatom, hogy a vonatkozó sebességhatárok betartásának ellenőrzése, illetve betartatása a rendőrség feladata.


Hát ennyi, de hozzátették még azt is, hogy pályázati úton talán jövőre felújítják az utcánkban az utat, de hogy ez mit takar még ők sem tudták megmondani. Járda biztosan nem lesz!


További szép napot mindenkinek!

2009. szept. 30. 13:47
Oké, mindenképp elmondom.
26. napalm (válaszként erre: 23. - Szitaszivárvány)
2009. szept. 30. 13:39
Majd mondd el hogy mire jutottál mert nálunk is ugyan ez a probléma.
25. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 24. - Eperlevél)
2009. szept. 30. 13:22
Az önkormányzat is közútkezelő! A Magyar Közút Nonprofit Zrt. csak az országos közutak esetében illetékes! Kétlem, hogy ez az út az lenne! Főleg a 20 km/h ból meg a lakó-pihenő övezetből lehet sejteni hogy ez egy belterületi önkormányzati út! Tehát az önkormányzat a közút kezelője!
2009. szept. 30. 13:18
szerintem az önkormányzatnak ehhez nincs köze, a közútkezelő az illetékes
2009. szept. 30. 13:09
Köszönöm az ötleteket mindenkinek... akkor először az önkormányzattal fogok próbálkozni.
2009. szept. 30. 13:06

Szerinted ezt mind nem próbáltuk meg? Több mint egy éve húzódik a dolog és be kell látnom, hogy vannak emberek, akik csakazértis azt csinálják, amire szépen kérik, hogy ne tegye.

A kutyáról pedig csak annyit, hogy fajta tiszta kistestű kutya. Attól, hogy kertesházban lakunk még nem tiltott kivinni. Ugyanúgy, ahogy azok is leviszik sétálni, akik bérházban laknak, sőt, el is engednik, hogy futkározzon egy kicsit.

Tehát, próbáltuk szép szóval, próbáltuk kicsit felindulva, semmi haszna.

Más bunkósága miatt nekünk kell meghunyászkodni és több kilóméterre innen járdát keresni, hogy meg tudjam tanítani biciklizni a gyereket? Nem furcsa ez egy kicsit?

Ezen kívül nemcsak minket idegesít, ugyanis egy gyógyfürdő bejáratától 2 percre lakunk, ahol elég sok a panzió és vendégház. Nagyon sok túristával és köztük nagyon sok gyerekkel. Tehát ez nemcsak nekünk jelentene megoldást.

21. geridina (válaszként erre: 19. - GabCSIGAbcsi)
2009. szept. 30. 13:04
Igen, de az önkormányzat is csak egy kis bukkanót csinálhat.Igazi fekvőrendőrt (amit lehet kapni a gyártó cégeknél, darabokban kell lerakni), csak a közút rakhat ki. Sajnos nálunk is sok lakó panaszkodott, mint önkormányzat megpróbáltunk intézkedni de nem sikerült.
20. zse pi
2009. szept. 30. 13:03
szerintem nem szerencsés a fekvőrendőr a ház előtt, mert lelassítanak majd újra gázt adnak az autók, így több kipufogógőz lesz, ami nem igazán egészséges.
19. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 15. - Geridina)
2009. szept. 30. 13:02
Attól függ, hogy ki a közút kezelője! Ha az önkormányzat akkor tőlük kell engedély, ha a közút akkor tényleg nincs az önkormányzatnak sok beleszólása, de valószínű, hogy ez egy önkormányzati út amiről szó van.
18. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 4. - Szitaszivárvány)
2009. szept. 30. 13:00

Szia!

Közterületen való építkezés (útépítés) minden esetben engedély köteles. Ebben az esetben az Önkormányzathoz vagy az önkormányzati képviselőtökhöz kell fordulnod, ő el tudja mondani, hogy milyen papírokat kell kitöltened, lehet szó több lakó beleegyezéséről is és valamiféle terv sem ártana hozzá. Azért ez nem annyi, hogy leborítasz egy talicska betont aztán kész a "fekvőrendőr"! Lehet hogy még jobb ötletet vagy megoldást is tudnak ajánlani erre a konkrét példára, így látatlanban sajnos nem tudok segíteni, hogy mivel lehetne lassítani a forgalmat, de annyit hozzá, hogy a fekvőrendőr nem a legjobb megoldás! Sávszűkítéssel, elhúzással, kis sugarú ívvel bármivel jobb megoldást lehet elérni, de ez csak az én véleményem! :)

17. geridina (válaszként erre: 10. - Szitaszivárvány)
2009. szept. 30. 13:00
Veled fogják a bukkanót felszedetni, hidd el
16. geridina (válaszként erre: 8. - Szitaszivárvány)
2009. szept. 30. 13:00
Ez ismerős, sajnos mi is főúton lakunk, a rendőrségi kocsi pár méterrel előttünk áll le, ott még lassan mennek, mire hozzánk érnek, 90-nel mennek a kocsik.
2009. szept. 30. 12:59
A közútkezelő rakhat csak ki fekvőrendőrt. Még az önkormányzat sem, nálunk is volt ilyen gond, mint önkormányzat sem tehetjük ki:)
14. emagdi (válaszként erre: 13. - Szitaszivárvány)
2009. szept. 30. 12:57

ha csak 1-2 emberrel van bajod, akkor nem lenne egyszerűbb velük beszélni? elmondanád, mi a gondod, szépen megkérnéd őket, hogy próbáljanak alkalmazkodni kicsit. esetleg beszélhetnél azokkal a szomszédaiddal is, akikhez járnak, nyilván a szomszédaidat jobban ismered, és jóban vagytok.

szerintem fontos, hogy az eszére próbáljatok hatni a gyorshajtóknak, és nem "kiszedni a kocsiból" és leüvölteni a fejét, mert úgy kevésbé esélyes, hogy a kedvetekért legközelebb lelassít...


egyszerűbb, mint fekvőrendőrt tetetni:)


a kutyátokat meg sajnálom:((( (de mondjuk a kutyát végképp nem kellene az utcára kiengedni)

2009. szept. 30. 12:51
Itt nincs járda. És nem egy, hanem kettő fekvőrendőrt akarok. A kanyar mindkét végébe. Az a 20 m-be bőven belefér. Ha már ennyire lelassít, akkor nyert ügyem van, mert a többi útszakaszt már belátni. Sose engedem ki egyedül, de van amikor nem tudok vele a kanyarba beállni, hogy ordibáljak neki, ha innen vagy onnan jön autó. Egyébként a legtöbben betartják a sebességhatárt, mert ált. csak az jön ide, aki itt lakik, vagy akinek itt van dolga. A problémám azokkal a fiúcskákkal vannak, akik ide járnak egy-két leányzónak udvarolni. Miután az egyik elütötte a kutyánkat, aki a gyereket kísérte a bicikli mellett, a párom kiszedte a kocsiból és elmagyarázta neki, hogy ha a kislányom lett volna a kutya helyében, már ő sem élni. Ennek ellenére mindig bő gázzal megy el a házunk előtt.
12. emagdi
2009. szept. 30. 12:45
vagy kampányoljatok a kerékpárútért.
11. emagdi (válaszként erre: 7. - Szitaszivárvány)
2009. szept. 30. 12:44

nézd, aki tépni akar a lakóövezetben, azt egy fekvőrendőr nem fogja megállítani. lelassít, aztán tövig nyomja megint a gázt.

max akkor tudnád lelassítani, ha 20 méterenként fekvőrendőrt rakatnál.


szerintem egyszerűbb, ha vigyázol a kislányodra, és jól kiokítod, hogy ne az úton biciklizzen, hanem inkább a járdán, vagy vigyétek el olyan helyre játszani ahol nincs forgalom.

2009. szept. 30. 12:43
De ez önkényesen nem csinálhatom meg, mert tutira megbüntetnek.
2009. szept. 30. 12:42
Épp bővítjük a házat, ennyi anyag beleférni, ha ezen múlik.
2009. szept. 30. 12:41
A rendőri megfigyelést pedig elfelejthetem. Nem olyan városban lakunk!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook