Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A wordben miképp lehet fektetve elhelyezni egy dokumentumot? fórum

A wordben miképp lehet fektetve elhelyezni egy dokumentumot? (fórumjáték)

19. Linnax (válaszként erre: 17. - Ennész)
2014. dec. 16. 00:58
Tőlem nyugodtan kérdezhetsz, többé-kevésbé még így látatlanban is tudok segíteni. Majd szólok, ha már szenilis vagyok :DD
18. Linnax
2014. dec. 16. 00:55

Nem olvastam utána. Ha jól emlékszem, a legegyszerűbb az oldalbeállítás egyik fülén: "fekvő". Vagy a nyomtatási képben.

Már több éve nem dolgozom, a régi kis ócska laptopomat meg nem terhelem ilyen nagy programokkal.


Már nem írok, csak olvasok. :DD

2014. dec. 15. 15:00
Aztán lehet, hogy néhány óra múlva megírok egy másik problémát. :) (remélem nem)
2014. dec. 15. 14:59
Köszönöm mindenkinek! A lényeg, hogy maradtam a fájl-oldalbeállítás-margó-tájolás-álló v. fekvő megoldásnál. Ugyanis ki lehet választani, hogy csak a kijelölt szövegre értse a változtatást. Köszi még egyszer! Mindig van mit tanulnom ebben a programban, hiába használja az ember nap mint nap...
15. 3a5c305959 (válaszként erre: 14. - Zefex)
2014. dec. 15. 13:24
Ugyanezt be lehet allitani szakasztores nelkul is. ahogy mar korabban leirtam.
14. zefex
2014. dec. 15. 13:13

Nincs semmi gond a kérdéssel, de a sima tájolással nem oldható meg, mivel az többi oldalra is kihat.

Az utolsó "álló" oldal után iktass be egy szakasztörést, ami utána következik azt állítsd "fekvő" tájolásra (ide helyezd a kis különc oldalt), majd ismét szúrj be szakasztörést, ami után megint "álló" tájolás következik. Még el tudod dönteni, hogy külön formázod-e az láblécet és fejlécet, mert akkor azt kell beállítani, hogy ne legyen az előző szakasz folytatása.

Remélem, erre gondoltál!

13. NomNom
2014. dec. 15. 12:57

Akkor mégiscsak arra gondolsz, amit leírtam. A lap elrendezése fül felül található, ilyen sorrendben vannak:

fájl-kezdőlap-beszúrás-lap elrendezése

12. 3a5c305959 (válaszként erre: 11. - 3a5c305959)
2014. dec. 15. 12:43
kb 10 masodperc alatt be lehet allitani hogy hogyan alljon egy lap. HA ez is tul maceras akkor nincs tobb otletem.
11. 3a5c305959 (válaszként erre: 10. - Ennész)
2014. dec. 15. 12:40

Be lehet allitani hogy a dokumentumben egyes lapok fektetve legyenek, egyes lapok meg allitva.

Page layout, page set up, kivalasztod hogy mit akarsz aztan apply from this point forward.

2014. dec. 15. 12:35
na megyek, majd még benézek! És köszi minden hozzászólást!
9. Ennész (válaszként erre: 6. - NomNom)
2014. dec. 15. 12:34
Megértem, hogy elbizonytalanodtál! A lényeg, hogy képzelj el egy táblázatot, amiben az adatok és az oldalszám is fekvő pozícióban van, majd képzelj el számos "nomrálisan" kinéző szöveges word-dokut. Na most, megnyitsz egy új wordot, hogy összemásolgasd a két faját. Ugye szépen sorban jönnek a normálisok, majd hoppá, a fekvőnek csak a harmadát másolja, mert úgy veszi, mintha álló lenne. Itt mit tegyek??
8. Ennész (válaszként erre: 5. - NomNom)
2014. dec. 15. 12:31
a "lap elrendezése" rovat merre található?? :) Bocsi!
7. Ennész (válaszként erre: 3. - 2cc786c515)
2014. dec. 15. 12:31
Megnéztem még gyorsan, lehet, hogy ez a megoldás, bár elég macerásnak tűnik így. Merthogy az összesített dokumentumban egy oldalnak ilyennek kell lennie (merthogy az eredeti így néz ki), majd néhány "normális" oldal, aztán megint egy ilyen problémát okozó szösszenet.. SZóval ilyenkor állandóan át kell tervezgetnie az embernek arra az egy oldalra?
2014. dec. 15. 12:27
Az első bejegyzésedből erre gondoltam, de a második elbizonytalanított.
2014. dec. 15. 12:26

lap elrendezése/tájolás/fekvő

Vagy nem erre gondolsz?

2014. dec. 15. 12:26
Valószínű, hogy késő délutánig, estig nem tudok ránézni, de kérlek segítsetek addig is! Köszi!
2014. dec. 15. 12:25

fájl

- oldalbeállítás - itt tudod kiválasztani - már ha erre gondoltál...

2014. dec. 15. 12:23
Sziasztok! Valószínű, hogy sokaknak nagyon gagyi kérdés, de most fontos, és azt hiszem ez kifogott rajtam. A lényeg, hogy egy dokumetumfolyamot állítok össze Word-ben. (Sok különböző word-dokumetumot rendezek, másolok egybe.) Az egyik anyag viszont, ha rátekintünk vízszintes formában van, tehát a szövegnek, az oldalszámnak stb. Nem függőleges formában kellene átkerülnie a következő oldalra az összefüggő word-dokumentumba. Köszi, ha tud bárki érthető segítséget nyújtani!
2014. dec. 15. 12:18
A wordben miképp lehet fektetve elhelyezni egy dokumentumot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook