Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hol lehet elhelyezni Alzheimeres beteget? fórum

Hol lehet elhelyezni Alzheimeres beteget? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. máj. 5. 14:52

Anyukám ,aki 60 éves Alzheimeres, nincs nyugdíja.Ha annyira rosszul lesz hogy már nem tudják ellátni otthon. Hova tudjuk vinni?

Sajnos, előrehaladott állapotban van.

2014. máj. 1. 10:24

Sziasztok!


Nálunk is van valami probléma édesanyámmal. Valaki írta, hogy az egyedüllét váltja ki és lehet benne valami. Nálunk akkor kezdett feledékennyé vállni, mikor édesapám és édesanyám édesanyja is meghalt. De még munkába jár, de sajnos rengeteg tünet látszódik rajta. Az össze-vissza pakolni mindent, értelmetlen helyekre. A hangos motyogás. Néha nem tudja, hogy mit is kell aznap csinálni. 3 nap alatt 10x felteszi ugyanazt a kérdést. Szóval valami nem ok. Május 12-én elmegyünk neurológushoz. A legfőbb probléma az, hogy a pénzt nem tudja kezelni. Most derült ki, hogy 3millió forinttal tartozik, mert össze-vissza felvett minden hitelt, amit ajánlottak neki. Nem tudjuk hova tűnhetett a pénz, mert a fizetéséből ki kellene, hogy jöjjön. Meg persze ő vidéken van én meg Budapesten kisgyerekkel. A testvérem ott van a közelében, segít is, amit tud, de nem értem, hogy ez hogy történhet meg és ezzel lehet-e bármit csinálni. Ezeket el kezdjük helyette fizetni meg eladjuk, amit lehet, de mindennap attól félünk, hogy újra felvesz valami hitelt. Meg lehet ezt akadályozni? Persze olyan módszerrel, hogy az állását ne veszítse el. Van valakinek ebben tapasztalata? Még csak az ötvenes éveiben jár :(

Köszönet!

55. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 53. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 10. 16:09

Az jó, én a Damjanichról télen nehezen veszem rá magam, hogy a belvárosba menjek.


Szüleim a Barna utcán laktak, az is jó volt, mert lementem és máris a "városban" voltam. De innen vagy villamos, vagy troli. Mondjuk melegben jobb, mert alul elmegyek a Fórumig, és kész. Ha meg nagyon formában vagyok, akkor a Péterfián is végigmegyek. Na, ez már így marad, nem ugrálhatunk.

54. Cippora (válaszként erre: 2. - Virag32)
2014. jan. 10. 15:07
A mi rokonunk egy egyházi idősek otthonában volt elhelyezve,nagyon szerette amíg tudatánál volt.Ott teljes ellátást kapott,volt orvosi szoba is,így ott töltötte már az utolsó heteit (ő is alzheimeres volt) utána kell érdeklődni,sok lehetőség van.
53. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 52. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 10. 15:00
A Széchenyin.
2014. jan. 10. 14:34

Nyilván nem egy "műszakot" fogtunk ki.


Régebben nekem sem volt gondom, mondjuk akkor én jártam a Klinikára, de az utóbbi években sokat változtak.

Nekem a háziorvosom is alig tud jó szakorvost ajánlani, pedig ő a Klinikáról jött el .

Merre laksz? Vagy ez már nagyon bizalmas? Mindegy, eldöntöd. Minden jót!

51. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 50. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 10. 14:20
Ott inkább az hosszú várakozással volt a problémám,a hozzáállással nem.
50. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 49. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 10. 13:59

Akkor ez talált; én is debreceni vagyok.

És a Kenézy sürgősségijéről van tapasztalatom.

49. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 48. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 10. 13:24

Nem tudom,hogy te melyik városban laksz,debreceni vagyok és itt a kórházban is és a klinikán is,csak normális emberekkel találkoztam.Egyszer volt egy bunkó donna-tonna nővér,de arra meg legyintettem egyet!

Anyukám volt rehabilitációs intézetben is,és ott is csak normális orvosokkal és nővérekkel találkoztam!

48. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 47. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 10. 13:19

Én nem az otthonokra értettem, amit írtam, hanem a kórházakra, klinikákra.


Az otthonnal nekem is nagyon jó tapasztalatom van.

Már amit én megismertem, sajnos. Vívódtunk sokáig, de csak mikor bekerült Anyukám, akkor szembesülte azzal, hogy mi odahaza erre képtelenek lennénk.


De mikor kórházba kellett vinni, hát az tragédia, ami itt van. Három alkalommal került sürgősségire, 5 órahosszáig senki ránkk se nézett. Ha valamit kérdezni akartam, (pl. megitathatom-e), annyit dobtak oda, hogy nem őrá tartozik.

2014. jan. 10. 13:05

Vannak nagyon tré helyek is,és vannak nagyon jó helyek!Ugyan ez igaz az orvosokra is,bár nekem még nem volt szerencsém az alábbi jelzőkkel illetett dokival!Lehet szerencsém volt eddig!

Anyukámnak,nagyon jó kis helyet találtunk,egy kis segítséggel.

46. virag32 (válaszként erre: 45. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 10. 12:48
Erről van szó...
45. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 36. - 103cacdfd2)
2014. jan. 10. 10:52
Pedig nagyon pocsék! Szenvtelen, érzéketlen, kiégett nővérekkel, nagypofáju, markukat tartó orvosokkal.
44. Guruljka (válaszként erre: 43. - Virag32)
2013. dec. 11. 19:16

Nem tudom, de megmondják remélhetően, ha megkérdezed.

Viszont ki kéne választani valamit ez alatt az idő alatt, mert várólista nagy valószínűséggel van az otthonban.

43. virag32 (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2013. dec. 10. 21:47

Mindenképpen meg fogom nézni.

De még csak tegnap derült ki,hogy gond van, nem volt még időnk és érkezésünk rá. Holnap fekszik be a pszichiátriára, ahol gyógyszerezik (mondjuk nem értem, mit gyógyszereznek,amikor ezt a betegséget köztudottan se lassítani,se gyógyítani nem lehet.)

Mondjuk legalább a kórházban addig is biztonságban tudjuk (remélem.)

42. Guruljka (válaszként erre: 39. - Virag32)
2013. dec. 10. 21:27

Meglepődsz, ha megnézel pár hirdetést!

Sokan keresnek kifejezetten nagy lakást!

41. virag32 (válaszként erre: 40. - Igazság hol vagy?)
2013. dec. 10. 21:12

Nézd, én nem azért vagyok itt,hogy ilyesmiről vitatkozzam. A szülésről annyit,hogy nálunk nem kell százezrekre megvesztegetni az orvost,hogy ne hagyjon elvérezni a szülőágyon, mint otthon. Önálló szobákban lehet szülni maximális felügyelettel, segítséggel, "TB"-alapon olyan körülmények között, amiért otthon kb. félmilliót kéne leperkálni. Igen, én is tudom,hogy vannak olyan "jólétinek" nevezett államok, ahol katasztrofális az egészségügy, de szerencsére itt nem így van.


Elhiheted,hogy ha tehetném és a nagyim jogosult lenne bármire itt, akkor azonnal felpakolnám és hoznám. Évek óta fogyatékosokkal dolgozom, enyhétől súlyosig. Itt úgy néz ki az állami fogyatékos-ellátás,hogy öten laknak egy házban, önálló lakrésszel, szobával, plazmatévével, huszonnégy órás felügyelettel, minden egyes lakóra legalább egy személyzet jut, folyamatos fejlesztés és aktív, életminőséget javító programok segítenek abban,hogy a lehető legnormálisabb életet éljék. Az idősgondozás pontosan ugyanilyen. És ahogy mondtam, mindez az adóforintok után, átlagos körülmények között. Sajnos ezen változtatni nem tudok, csak annyit szeretnék,hogy a nagyim az otthoni körülmények között, méltósággal élhesse le a hátralévő idejét, ne pedig egy olyan elfekvőben haldokoljon, ahol az említett néni havi hatvanezerért. Ehhez kérem a praktikus segítséget, hogy normális, emberi helyre kerülhessen.

2013. dec. 10. 20:32
Egy ötlet.Mivel írtad,hogy nem sokára szülni fogsz,anyukád is többet ott lesz,akkor vigyétek a mamát is,és helyezzétek el oda,ahol nem kell fizetni -ahogy írtad.Az egészségügyi ellátásról pedig annyit-ittolvastam nem kitaláció-sokan hazajárnak orvoshoz még szülni is,a gyerekeiket itt kezeltetik.Pedig külföldön minden szuper és jó!
39. virag32 (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2013. dec. 10. 20:19

Ahogy a gazdaság most áll, nincs ember, aki megvenne egy ekkora hodályt, nyilván meg fogjuk próbálni eladni, csak nem fog sikerülni, ha meg igen, akkor jóval áron alul.


Mint mondtam, harminc évig otthon éltem, minden sz...ba belekóstoltam,ami a magyar egészségügyet jellemzi, négy éve élek csak külföldön, úgyhogy kb. ugyanannyi rálátásom és véleményem lehet róla, mint bárkinek, aki - szerencsétlenségére - TB-alapú ellátásra kényszerül, mert nincsenek százezrei a magánrendelőkre.

38. virag32 (válaszként erre: 36. - 103cacdfd2)
2013. dec. 10. 20:17
Ahogy én fogalmazok, az nagyon-nagyon enyhe ahhoz képest, ami a valós állapot. Még nagyon finom és megengedő voltam.
2013. dec. 10. 17:14

Általánosítani meg egyenesen hiba.

Láttam nagyon pocsék, részvétlen ellátást egyházi otthonban, de van kiváló is.


Egyébként az otthoni ápolás nehéz ügy, mert pl. a mi falunkban sincs még alkalmi idősgondozás sem önkormányzati szinten, aki házhoz menne. Idősek napközi otthona van.

Ebéd házhoz-szállítás is van.


Anyum számára sem lett volna megoldás még egy fizetett ápolónő sem, mert annak is kell aludnia valamikor. és olyankor is történhet bármi. Egy idős ember, nem kell mondanom, ha elesik, nem feltétlenül bír egyedül felkelni.

Befizettük nála a távfelügyeletet, de azt nem szerette használni, mert egyszer álmában nyomta meg a riasztót, és arra ébredt, hogy egy idegen áll az ágya mellett, év szólongatja.

No meg, amikor indokolt lett volna, még a vezeték nélküli telefonja sem volt nála, pedig kértük mindig, hogy hordja a zsebében, elég azt éjszaka a töltőre tenni. Nem érzékelte a problémát, hogy egy órán át ült a csupasz földön az udvarán, november végén. csak vidáman mesélte, hogy "Nini, leültem! De nem fájt semmim!"

Nem, csak mire felkecmergett és eljutott a húgomhoz, más úgy kanalazták össze, alig volt eszméletén a láztól és a leülést megelőző kisebb agyérgörcstől.


Szóval nálunk is az otthon volt a megoldás, mert ott tényleg 24 órás a felügyelet.

Egy nővért megfogadni is lehet, de az teljes fizetést kér, nem végez házi munkát sem, és nem lehet ott 24 órán át akkor sem, ha lelkiismeretes, sőt ott is lakik.

2013. dec. 10. 17:04
Nem kellene annyira leszolni a magyar egeszsegugyet!!
35. Guruljka (válaszként erre: 17. - Virag32)
2013. dec. 10. 16:45

A lakást is el lehet adni, azaz ha önkormányzati, akkor az önkormányzat visszavásárolja a bérleti jogot. Ez elég nagy összeg, főleg ha sok a négyzetméter.


Én az 56 évemet itthon éltem le, néhány Németországban töltött év kivételével, de Anyu hármunkkal hazaszökött onnan a (szintén magyar) férjétől, aki most is kint él.

Ilyen is van. És vannak negatív dolgok, de messziről könnyű is mindent leszólni.


Előre ne jelentsd ki, hogy ezt vagy azt nem lehet, itt sem szokás semmiféle lakást csak úgy üresen hagyni. Van piaca a lakásoknak, és van áruk is.

34. virag32 (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 10. 14:05
Otthon is levonják a TB-t, mégsem kívánom az ellenségemnek se, hogy a magyar egészségügy karmai közé kerüljön. :)
33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - Virag32)
2013. dec. 10. 13:54

Igen így gondoltam, hogy "TB" alapon mehet. De ugye azt már levonták egyszer tőle.


Amelyik országokról én tudok, ott elég borsos az ellátás, elég sokan keresnek hazánkból "betegápolókat" otthonra.

32. virag32 (válaszként erre: 31. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 10. 13:50

Itt a "TB" támogatja, de hál` Istennek a többi ellátást is, magas színvonalon. (mondhatni, itt azt kapja az ember a befizetett adója után, ami jár neki.)


Ha 120 körüli összegért találunk egy helyet, az megfelel teljesen.

31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - Virag32)
2013. dec. 10. 13:46

Én megértem a problémádat, nem tudom hol élsz,(nem is lényeges) de én még olyat nem hallottam, hogy ingyen bármit is megtennének bárhol.

Valószínű a levont járulékaiból, biztosításából fedezhetik.

Ha kiszámolod nem olyan túl sok az a 120 ezer Ft.

Ezért kell neki 5 X-i étkezés, gyógyszer. Meleg víz a fürdéshez.Netán pelenka rosszabb esetben. Fűtenek, takarítanak, mosnak, mosogatnak, főznek rá, általában orvos jár ki hozzájuk.

Nem igazán hálás feladat idősekkel foglalkozni. Sok siker élmény nem lehet, általában már nyűgösek, haragszanak az egész világra, mert felettük már eljárt az idő. :(

Remélem sikerül megoldanod! Egyébként a mi kerületünkben, kimondottan jó a nyugdíjas ellátás.

30. virag32 (válaszként erre: 29. - Igazság hol vagy?)
2013. dec. 10. 13:28

Speciel ahol én élek, ott ingyenes az ellátás, és a körülmények sem olyanok, mint otthon, de ez nem ide tartozik.


Tudom,hogy otthon csak a pénz beszél, ha méltóságot akarsz, fizesd meg. Tudom azt is,hogy azért az összegért, amit erre tudunk fordítani, nem lesz kacsalábon forgó vár, én csak egy olyan helyen szeretném őt tudni, ahol ellátják és méltósággal élheti le, ami még hátravan neki. Semmi mást nem szeretnék.


Anyum sajnos tök egyedül van, és tavaly átesett egy mellrákon, szóval nem szeretném, ha folyamatosan emiatt stresszelne, fontos lenne,hogy neki is nyugalma legyen, és mivel én várhatóan egy hónap múlva szülök, szeretne hozzám is rendszeresebben kilátogatni. Meg hát ezzel az is a gond, hogy ha otthon maradna a nagyim, szüksége lenne a nyugdíjára, annyi plusz pénze pedig sajnos nincs, hogy pluszban egy ápolót is finanszírozzon. Valami olyan hely kéne, ahol hozzávetőleg 120 000-ért ellátják, ennyiért már illene.

29. igazság hol vagy? (válaszként erre: 20. - Virag32)
2013. dec. 10. 13:11
Már ne is haragudj,javítsd ki ha tévedek,de nekem az jön le,hogy anyugdíj a spórolt pénz megmaradjon,de a mama jó helyre kerüljön,maximális ellátással.A sokak által kedvelt külföldi otthonokban sem fillérekér ápolják az embereket.Egy olcsóbb válozat:Mi lenne ha anyukád+egy segítő gondozná a mamát?Az sem utolsó szempont,hogy mamád a megszokott helyén élné hátralevő éveit...
28. virag32 (válaszként erre: 25. - Furge47)
2013. dec. 10. 12:46
amit anyum látott,az három hete volt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook