Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A Wizz Air-nál, mennyire veszik komolyan az ellenőrzésnél a különböző dolgokat? fórum

A Wizz Air-nál, mennyire veszik komolyan az ellenőrzésnél a különböző dolgokat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2015. ápr. 8. 18:04
Egyszer pl siettemben a bőröndömbe tettem el a kis digitális fényképezőgépemet, az úticélnál pedig láttam,hogy kilopták belőle a memóriakártyát. :)) Ez milyen??? :)))
39. virag32 (válaszként erre: 38. - Junkies095)
2015. ápr. 8. 18:03
igen, természetesen magyar sajátosság (a svéd oldalon valamiért még semmim nem tűnt el.) Volt egy dokumentumfilm is erről rejtett kamerával, ahol megmutatták,hogy játszik össze a személyzet a biztonságiakkal.
2015. ápr. 8. 14:36
Mi az, hogy kilopnak belőle dolgokat? Mármint az ott dolgozók, a személyzet?? :O Hát.....nagyon rendesek....mondhatom :O
2015. ápr. 7. 16:41
A folpack-ozás jó ötlet, én is rendszeresen alkalmazom. Nem tudnak olyan könnyen belenyúlni, ráadásul valamennyire védi is a bőröndöt, amikor dobálják.
36. virag32 (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2015. ápr. 7. 07:28
Ez igaz.
35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Virag32)
2015. ápr. 6. 21:53

De otthon érdemes átfóliázni folpackkal, és kisebb az esély, hogy belenyúlnak. A reptéri elég drága mulatság.

Egyébként osztom, hogy kamerát, fényképezőt, ékszert stb, nem szabad a csomagtéri poggyászba tenni, egyik nagyon dobálják, másik tényleg meglophatnak.

2015. ápr. 6. 21:43
Ja, és EGYETLEN táska lehet csak nálad, amibe MINDENNEK bele kell férnie. Laptopnak, válltáskának, mindennek. Ezt nagyon szigorúan veszik. Amit a vámmentes boltban veszel, egyedül az nem kell,hogy beleférjen a táskádba.
33. virag32 (válaszként erre: 31. - 9b10f3d7ff)
2015. ápr. 6. 21:40
Szerintem max szúrópróba-szerűen néznek bele egy-egy csomagba (vagy azért,hogy lopjanak, ahogy tőlem két ízben is.)Úgyhogy kedves kérdező, semmi értéket ne tegyél a bőröndödbe, mert nagy valószínűséggel lába kél, mire megérkezel. A reptéri személyzetnek óriási rutinja van ebben.
2015. ápr. 6. 20:38
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - Virag32)
2015. ápr. 6. 20:20
Átvilágítják, csak nem vacakoltak Veled akkor. Az átvilágításnál veszik észtre a gyanús csomagokat, pl kábítószer, fegyver ..egyebek.
30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Junkies095)
2015. ápr. 6. 20:17
Leszálláskor, kövesd a repülőjáratod utasait, és akkor tudni fogod melyik szalagra érkezik a poggyászod. Egyébként kiírják a szalag fölé, melyik járat poggyászai.
29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Junkies095)
2015. ápr. 6. 20:15
Át világítják azt is, de abban mehet a kozmetikum is.
2015. ápr. 6. 20:08

Leszállásnál a feladott poggyászt hol lehet utána átvenni? Vagy ez egyértelmű a másik reptéren?


Az órát miért kell levenni, ha az ékszereket nem muszáj?

27. virag32 (válaszként erre: 26. - Junkies095)
2015. ápr. 6. 19:40
Nem. Én általában legaláb 15 üveg bort viszek a feladott poggyászomban.
2015. ápr. 6. 18:55

Köszönöm a válaszokat.

Ha a kozmetikumokat a feladott poggyászba teszem, akkor is zacskóba kell őket tenni? Azt a csomagot is átvilágítják?

2015. ápr. 6. 16:54
NAGYON
2015. ápr. 6. 11:58
A válltáskának is bele kell férnie a kézipoggyászba, mert általában csak egy táska lehet nálad. Ha már benn vagy a kapunál, akkor előveheted, onnan már mindegy. Ha van külön feladott poggyászod, abba tegyél minden szúró-vágó eszközt, illetve folyadékot. A laptopot, telefont elő kell venni az ellenőrzésnél és külön tálcára tenni. Övet, órát le kell venni mielőtt átmégy a kapun.
2015. ápr. 6. 10:45

Papucsot azért nem javasolnék, mert elég nagy a tolongás, a fel-le szálló csépcsőn is könnyen megcsúszhatsz rajta, főleg, ha esetleg vizes a lépcső.

Kényelmes lábbeliben utazz, mert lehet sokat kell várakoznod, állnod és egy kényelmetlen cipő csak nehezíti az ember életét.A fapados járatok nem minden városban állnak meg közel a repülőtérhez, és nem is biztos, hogy lesz hozzá busz, vedd figyelembe, valamint a repülőtéren is amíg a vámhoz érsz, van ahol jó pár lépcsőt meg kell tenned. A ruha is kényelmes legyen, könnyen tudj hajolni benne, ülni benne stb.

22. emagdi (válaszként erre: 13. - Junkies095)
2015. ápr. 6. 10:13

papucs azért nem jó, mert a gépen hideg van (ill. hideg lehet), ezért nyáron is érdemes vinni magaddal egy pár zoknit, hogy fel tudd venni, ha kell. illetve egy kardigánt. elég kellemetlen, ha utazás közben megfázol.

egyébként nincs dress code, abban utazol, amiben szeretnél :)


a sok fém (piercing, túl nagy fülbevaló stb) rajtad csak azért kellemetlen, mert besípol rá a kapu, aztán végignéznek kézi fémdetektorral, az meg macera.

21. Lanvin (válaszként erre: 18. - Szimba)
2015. ápr. 6. 07:43
Nekem is ez a tapasztalom.
2015. ápr. 6. 07:29
en marciusba repultem egyedul a 8 honaposal es a 2 eves gyerekeimel hat mit ne mondjak eleg kedvesek voltak szanaszet dobaltak a cucokat a lanyom 100 db hajgumijat is es egy fel oran keresztul pakoltak :D
19. Anyagi
2015. ápr. 6. 07:07

Wizz Air-nél komolyan veszik a gépre felvihető csomag méretét

és a csomagnak feladott bőrönd súlyát, amiért fizetni is kell külön!


Wizz Air


Kézipoggyász


Minden utas egy darab kézipoggyászt vihet fel a repülőgép fedélzetére. Ha a kézipoggyász mérete nem haladja meg a 42 x 32 x 25 cm-t és 10 kg-nál könnyebb, akkor díjmentesen felvihető. Ennél nagyobb méretű kézipoggyász is felvihető díjfizetés ellenében, a kézipoggyász mérete azonban nam haladhatja meg a 56 x 45 x 25 cm-t. A nagyobb méretű kézipoggyásznál nincs súlykorlátozás.


A nagyméretű kézipoggyász alapdíja jelenleg 2.900 Ft. Egyes járatokon és főszezonban a díj magasabb.


Feladott poggyász


Utasonként legfeljebb 6 poggyász adható fel. Egy csomag maximális súlya 32 kg. A feladott poggyászokért fizetni kell, a poggyászdíj a repülési idő hosszától és az idénytől függ.


Jelenleg a feladott poggyász alapdíja 4.350 Ft/csomag.


A poggyászfeladást célszerű előre foglalni, reptéri feladásnál a díj az alpdíj NÉGYSZERESE.

18. szimba (válaszként erre: 2. - Junkies095)
2015. ápr. 6. 06:46
Szerintem az ellenőrzés szigorúsága nem is azon múlik, hogy melyik légitársasággal repülsz, hanem hogy honnan hová, mert azt az adott reptér személyzete végzi. (De javítsatok ki, ha tévedek.)
17. Edy6
2015. ápr. 6. 04:02
Papucs tilalomról nem tudok. Elvileg ha van rajtad elegendő ruha, akkor nincs gond. De szerintem elég hideg van a gépeken én nem vennék fel papucsot, de ha bírod, akkor rajtad áll. Ezért nem fog szólni senki sem.
16. Edy6
2015. ápr. 6. 04:01
Ékszereket nem kell kiszedni sehonnan sem. A kézipoggyászból a kozmetikumokat kis nylonban kell tárolni, és azt külön kiszedni, illetve ahogy írtam a laptopot is.
15. Edy6
2015. ápr. 6. 03:59
A cipőt csak addig kell levenni amíg átsétálsz az ellenőrző kapun, ami teljesen átvilágít, plusz még kézi fémkeresőt is használhatnak. E közben a csomagjaidat is átvilágítják, amíg te a kapun átsétálsz, a csomagod is átgurul az ellenőrző ponton. Utána fel lehet öltözni.
14. Edy6
2015. ápr. 6. 03:58
Semmiféle szúróeszköz vagy ahhoz hasonló nem lehet a kézipoggyászban. Ilyennek számít a körömreszelő is. Sem folyadék. Kozmetikumok lehetnek maximum 100 ml nagyságban, összesen 10 darab, vagyis maximum 1L-ig. Cipőt, nadrágszíjat, kabátot levetetik. Laptopot külön ki kell venni a táskából és a csomag tetejére vagy mellé letenni. Innivaló sem lehet nálad. Azt már a vámmentes övezetben vásárolhatsz magadnak. Egy válltáska és egy kisebb bőrönd lehet nálad. A többit le kell adni. A leadott nagyobb bőröndökben mehet bármilyen kozmetikum vagy reszelő vagy amit akarsz. De érdemes az elemes vagy akkumlátoros dolgokból kiszedni az elemeket és akkumlátorokat.
2015. ápr. 6. 02:40

Csak addig kell levenni pl cipőt amíg belenéznek, megvizsgálják?

Kézipoggyászból mindent ki kell pakolni, úgy vizsgálják át?

Akkor pc, fülbevaló maradhat?

Papucsban pl. nyáron nem ajánlott, vagy nem is szabad repülni?

2015. ápr. 6. 02:16

Karórát, azt leszokták vetetni, a laptopot is külön dobozba tetetik, a telefonnal együtt. Csatos végű derékszíjat is le kell venni.

Magas szárú cipőket, ami a bokáig, vagy fölé ér is le kell venni.

2015. ápr. 6. 02:13
a laptop táskádat a csomagvizsgálatig tedd az utastéri poggyászodba, utána előveheted már, én előszoktam venni.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook