Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A volt felesége állandóan pénzt akar tőle fórum

A volt felesége állandóan pénzt akar tőle (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. szept. 14. 16:58
Ez nekem tök logikus, hogy az apja is segítse a fősulit ill. a gyerek lakhatását. Ő is akarta a gyereket. Azért mert elvált még nem szűnt meg a gyerekének megszűnni. az megy élete végéig tovább s ez így normális!!!! Az a szülő adjon többet aki anyagilag jobban van. vagy legalább felesbe. Ez nem az exről szól, hanem a gyerekéről akit anno bevállalt!!!!!nem lehet eldobni, mint egy kutyát!
2014. szept. 14. 16:46
Na én pont a hasonló dolgok miatt nem vagyok híve a közös kasszának. :)
22. monilla (válaszként erre: 1. - Magyarlány)
2014. szept. 14. 16:36
Az a helyes, hogy támogatja a gyerekét! Tőle nem vált el, csak az ex feleségétől.
21. honeywald (válaszként erre: 1. - Magyarlány)
2014. szept. 14. 16:19
anyukád azért érzi átverve magát mert nem szólt nkei a párja h egyébként oda is küldözget pénzt.. és mivel már együtt élnek, joga van tudni róla.. nem fogja róla lebeszélni, és szerintem is akarja, egyszerűen csak ugy érzi minden megy a háta mögött.. ez pedig nem a bizalom, ami egy kapcsolat alapja lenne.
20. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Magyarlány)
2014. szept. 14. 16:18
A Te anyukád ugye nem egyedül, egy keresetből nevelt fel Téged? Mert ha úgy lett volna, talán nem nyilatkozna így.
19. moonlight13 (válaszként erre: 18. - 2cc786c515)
2014. szept. 14. 16:16
:D
18. 2cc786c515 (válaszként erre: 17. - 408020f45e)
2014. szept. 14. 16:11
...olvasd el még egyszer mit is írt...
17. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Magyarlány)
2014. szept. 14. 16:06
Ha anyukádat nem zavarja, hogy a párja a gyerekét ennyire pátyolgatja, akkor nem sok beleszólásod lehet. Ha pedig tőled kér anyagi támogatást, mert a párja gyereke sokba kerül és nekik kevés marad, akkor jogos ha elmondod azt, amit itt leírtál.
16. Milup2 (válaszként erre: 1. - Magyarlány)
2014. szept. 14. 16:04
Sztem szép dolog, hogy az apuka támogatja a gyerekét(akárhány éves is már), ez lenne mindenkinél a normális...
15. 2cc786c515 (válaszként erre: 13. - F083ed049b)
2014. szept. 14. 16:00
...vagy inkább az ő apukája a lányát..
14. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Magyarlány)
2014. szept. 14. 15:50

Én úgy látom, ahogy Te! Egy rendes apa (ritkaság), aki támogatja a válás után is a gyerekét!

Szerintem anyukádnak ebbe semmi beleszólása nem lehet!

13. f083ed049b (válaszként erre: 1. - Magyarlány)
2014. szept. 14. 15:33
anyád meg támogasson téged, ez így normális
12. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Magyarlány)
2014. szept. 14. 15:28

Kifejtened reszletesebben?

Kozos kasszan vannak? Hgy elnek, stb...

Anyukad max.azert zabos, mert eddig nem tudott rola, amugy sztem normalis.

Az ember mindig tamogatja a gyereket (jo esetben :)

11. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Magyarlány)
2014. szept. 14. 15:25
őszintén szólva, ehhez anyukádnak szerintem semmi köze, és a pasinak nem is kell beszámolnia ezekről, a saját dolga. nekem kicsit unszimpi, hogy beleavatkozik a "párja" dolgába, akivel ezek szerint még két éve sincsenek együtt és nem köti össze őket semmi extra. gondolom a pasi sem kéri számon például azt, hogy anyukád mennyit költ esetleg rád vagy miben segít, és hogy merészeli
10. magyarlány (válaszként erre: 9. - Syria)
2014. szept. 14. 15:24
Nem is szeretnék nagyon beleavatkozni, viszont tudom, hogy sok új házasságban, párkapcsolatban gyakran problémát okoz mindez, hallottam már sok hasonló történetet. Azt hiszem igazatok van, itt anyukámnak kellene megértőbbnek lennie.
9. syria (válaszként erre: 1. - Magyarlány)
2014. szept. 14. 15:20

Ne avatkozz bele, ez legyen anyukád és párjának a problémája!

Anyád helyében biztosan nem terhelnélek ilyesmivel.

2014. szept. 14. 15:18

Anyukádnak van gyereke az új partnerétől? Ha jól értem nincs. A partnere vett el/kért anyukádtól pénzt? Anyukád bármilyen módon megrövidült amiatt, hogy a partnere pénzt ad a volt feleségének? Szerintem, amíg a partner a saját pénzéből ki tudja gazdálkodni ezeket a dolgokat, addig anyukádnak semmi beleszólása nincs ebbe, még akkor se lenne, ha nem lenne a gyerek.

Az egyetlen, amit anyukád elvárhat, hogy esetleg beszámoljon neki erről a partner, de beleszólása szerintem legfeljebb akkor van, ha már össze is házasodtak.

2014. szept. 14. 15:18

Nem volt korrekt, hogy nem mondta el Édesanyádnak, ha közös kasszán vannak. Amennyiben csak beszáll y összeggel, akkor a maradék pénzét arra fordítja, amire akarja.

Nem ismerve a helyzetet, ne igazán lehet véleményt mondani.

2014. szept. 14. 15:11
én is akarok.
2014. szept. 14. 15:10

Abban az arányban helyes amit tesz, hogy régi családját csak olyan mértékben támogassa, hogy a jelenlegi családja ne lássa kárát, vagyis ne kerüljetek rossz élet helyzetbe.

Jól teszi, hogy segíti, viszont szerintem is meg kellett volna mondani anyukádnak, hogy milyen összegekkel támogatja, hiszen a családi kassza az közös pénz, így a kiadások-bevételeket jó ha tisztán látja mindenki aki abba a családba beletartozik.

Én is fel lennék háborodva egy ideig, ha ilyen helyzet állna fent, de valahol érthető mindkét oldal. Próbálj meg pro-kontra érvekkel élni, hátha meglátja anyukád, hogy ha ő lenne abban a helyzetben, mint a régi családja apukádnak, akkor ő mit tenne.

Persze nem tudom milyen anyagi helyzetetek van nektek és nekik, de ilyen helyzetben is lehet köztes megoldást csinálni, hogy egyik család se lássa kárát. Remélem minden rendben lesz végül.

4. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - Magyarlány)
2014. szept. 14. 15:03
Egy szülő mindig támogatja a gyermekét. Ezt anyukádnak észben kellene tartania. Értem én, hogy nem a háta mögött kellene csinálnia, de lehet, hogy nem lehet vele szót érteni.
2014. szept. 14. 15:02
Neked és az apának van igaza,anyukádnak át kéne gondolni mit mond.Az ottmaradt"javakból" nem lehet a gyerek tanulmányait egyedűl fizetni,Vagy adjon el mindent az édesanya?A hiteleket meg nyílván együtt vették még fel.Bizony az apuka felelős a gyermekéért mégha nem is él velük,és ő ezt nagyon jól érzi.Bár minden elvált apuka ilye lennee.
2. angelic smile (válaszként erre: 1. - Magyarlány)
2014. szept. 14. 15:01
Ebben a történetben a legfontosabb a gyerek. Az, hogy anyukád párja támogatja, le a kalappal előtte. Nem értem, mi rosszat lát ebben anyukád? Talán hogy nem avatta be be ebbe a párja? Az valóban nem volt szép, de most ideje lenne megbeszélniük, hiszen mindketten hibáztak.
2014. szept. 14. 14:56

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék tőletek kérni. Anyukámról van szó, akinek a jelenlegi párja elvált két éve, egy gyereke van, aki a volt feleségével maradt. A volt feleségnek gyerektartást fizet, havi 30.000 Ft, illetve meghagyta nekik a házukat minden bútorral együtt. Anyukám "véletlenül" ráakadt egy levélre, amelyből kiderül, hogy rendszeresen pénzt kéreget a volt feleség, és anyukám párja ad is neki, de ezt elfelejtette anyukámnak mondani.


A jelenlegi szitu, hogy a gyerek főiskolára megy és megint írt a volt feleség, hogy támogassa az apa a gyereket, mert sokba lesz az albérlet a tandíj stb. Az apa azt válaszolta, hogy persze, hiszen eddig is segítettem.


Anyukám mérges és átverve érzi magát. Ő úgy gondolja, hogy mivel az apa gyerektartást fizet, illetve átvállalta az egyik hitelüket is, plusz minden ingóságot az ingatlannal együtt ott hagyott a feleségénél, ezért nem kellene a továbbiakban támogatnia. Én úgy érzem, mivel az ő gyerekéről is van szó, így jogos, ha az esetlegesen felmerülő plusz kiadásokba (albérlet, tandíj stb.) ő is beszáll. Ezt próbáltam anyukámnak elmondani, de most rám is megharagudott.


Szerintetek mi a helyes egy ilyen helyzetben. Hogy kellene viselkednie anyukámnak? Nem akarom, hogy emiatt esetleg harag legyen köztük, vagy a kapcsolatuk lássa kárát ennek az egésznek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook