Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit kezdjek a munkatársnőmmel, aki állandóan versenyezni akar velem? fórum

Mit kezdjek a munkatársnőmmel, aki állandóan versenyezni akar velem? (beszélgetős fórum)


1 2
49. Miss Angel (válaszként erre: 47. - 67c816cf2e)
2012. márc. 22. 13:00

Na igen,mindig az a legirigyebb,akinek mindene megvan és minden az ölébe hullott,bezzeg akinek nincs annyi,vagy van,csak meg kellett küzdenie érte véres verítékkel,az nem irigy más életére,vajon miért?talán azért,mert jobban tudja értékelni,azt,amit elért?

nem tudom,de ez érdekes,én ált ezt tapasztalom.....

48. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 47. - 67c816cf2e)
2012. márc. 21. 22:41

Nem letolásból mondtam. :) Azóta vagyok ilyen érzékeny erre, amióta tudom milyen nehéz is munkát találni, hiába küldözgeted kis millió helyre az önéletrajzod.


Pont nemrég nyitottam egy topikot én is, mert már kiborultam a munkahelyi sérelmektől. Valahol én is jobban érezném magam, ha néhány munkahelyi ismerős távozna (kolléga vagy épp főnök).


Egyébként éppen ez a topik gondolkodtatott el, mivel sokan tanácsolták a fórumindítónak, hogy ne fedje fel a magánéletét (vagy minimálisan, vagy egyáltalán ne - ez eléggé megoszlott), és azon gondolkodtam, vajon mennyire lehet ezt úgy egy év távlatában így alakítani? Úgy értem, ha már kiadtad egy kis részét életednek, akkor van értelme ezentúl elzárkózni? Sokszor a zárkózott embereket nem is fogadják be annyira.

47. 67c816cf2e (válaszként erre: 46. - Cbe6ba1fa9)
2012. márc. 21. 09:46

Miért szép dolog mást szekálni. :)

Amúgy is, csak utolsó lehetőségként ajánlottam fel! Egyébként, meg olyan emberről beszélünk aki nyugattan lóbálhatja a lábát, akkor is meg lesz mindene. :)

46. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 37. - 67c816cf2e)
2012. márc. 21. 09:42
Ne légy ilyen... nem szép dolog bárkit is kirúgatni. :) Elég nehéz manapság jó munkahelyet találni, vagy egyáltalán találni.
45. 67c816cf2e (válaszként erre: 42. - 91d4989ab9)
2012. márc. 21. 09:40
Itt nem a lakással kezdődtek a bajok, ennek a nőnek még az is problémát jelentett, hogy ő is férjnél van!
44. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 19. - F758a7200f)
2012. márc. 21. 09:29
Ezzel egyetértek! (Második bekezdéssel mindenképpen.)
2012. márc. 21. 07:02
Legyél csakazértis' jobb :D
42. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Ministry)
2012. márc. 21. 01:02

ha legközelebb új munkahelyre kerülsz, nem kéne elmesélni rögtön hogy van két lakásod, látod hogy ez nem túl gyakori, mégha hitelből is vannak ezt nem értik meg sokan.


első hetekben inkább csak olyan semleges témákról beszélgetnék, meg megfigyelném a többiek mennyire mesélnek magukról

41. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Ministry)
2012. márc. 20. 18:11

Na, ilyen munkatársam nekem is volt - mi több: a barátnőmnek hitte magát :( Tudom, milyen terhes... pénz van még a bőre alatt is, de se fantáziája, se stílusa nincs, ezért élősködik az olyanon, akiből erőt és ötleteket merít.

Ne hagyd, mert teljesen leszívja az energiád, sőt, a munkahelyen is a te hátadon akar feljebb kerülni :(((


Én megmondtam neki, hogy nem vagyok a barátja, ezért ne akarjon belelátni az életembe, én sem vagyok kíváncsi az övére, a kapcsolatunk pedig maradjon szigorúan munkakapcsolat. Rosszul esett neki, de kiheverte, és azóta is jól megférünk egymás mellett - de csak és kizárólag a munkában vagyok hajlandó osztozni vele :)

40. 67c816cf2e (válaszként erre: 39. - 39694c0c70)
2012. márc. 20. 16:57
Azért van 3 választási lehetőség! :)
39. 39694c0c70 (válaszként erre: 37. - 67c816cf2e)
2012. márc. 20. 16:50

Kár rá egyetlen percet is szánni.

A legkisebb energia is elpocsékoltnak tekinthető, amit erre fordít valaki.

38. 2a69f78972 (válaszként erre: 37. - 67c816cf2e)
2012. márc. 20. 16:18
Ez jó !!!!:):):):)
37. 67c816cf2e (válaszként erre: 1. - Ministry)
2012. márc. 20. 16:16

1. Vagy dicsekszel tovább és húzod az agyát, ezáltal egyszer besokall és felmond!

2. Engedd, hogy ő legyen mindenben a legjobb, és előbb-utóbb megunja vagy keres más játszótársat.

3. Rúgasd ki a francba! :))

2012. márc. 20. 16:15

Tyúkviadal.

Ignoráld a nőt.

35. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Ministry)
2012. márc. 20. 16:12

Nekem az ilyen "meccsek" a nők között, a "Vakok között király a félszemű" kategóriára emlékeztet.


Fogadd meg azokat a tanácsokat, amik arról szóltak, hogy ne oszd meg a dolgaidat a munkahelyen, az akkor sem egészséges, ha nincs ott egy ilyen liba.


Egyrészről Alfának igaza van, másrészről viszont:

Az irigység rossz tanácsadó!


Ne generálj magadnak ellenséget, akármilyen nagy marha is az. Azok a legrosszabbak!

34. 39694c0c70 (válaszként erre: 33. - 54840f0fce)
2012. márc. 20. 15:48
:)
2012. márc. 20. 14:19
Szerezz be két bringát, majd én indítom a versenyt...
2012. márc. 20. 14:17

Minden elhangzott már itt, amit csak tanácsolni lehet.

Az irigyekkel kapcsolatban annyit, hogy:

"Inkább 100 irigy, mint egy sajnálkozó rajtad!"

Azt szoktam mondani, hogy:

"Valamikor (fiatal koromban) én is irigykedtem (legtöbbször ok nélkül) de ebből már kinőttem."

2012. márc. 20. 13:58
Nekem volt olyan barátnőm, hogy elvált, aztán férjhez ment, közben a munkahelyén a kollegák erről nem tudtak semmit. (irodai munka volt az is).
30. 902929e538 (válaszként erre: 29. - Ministry)
2012. márc. 20. 13:17

vagy ha kérdez vmit, hagyd, hogy ő kezdje a válaszadást. és amíg nem kérdezed meg, hogy miért, ne is mondj neki semmit.

pl ha megkérdi, hol nyaralsz idén, mond azt, hogy még nincs ötletem, te mire gondoltál és miért?

bár nem erőltetném ezt a versengést,(bár ezt nem rád értem)

sajna ha meg nagyon visszavonulót fújsz, azt mondja majd, fennhordod az orrod... gondolom a többiekkel nem ez a téma, ha ő meg nagyon érdeklődik, nyugodtan beszólhatsz neki, hogy mit kell ilyen dolgokon ennyit lovagolni.

29. Ministry (válaszként erre: 27. - 902929e538)
2012. márc. 20. 13:09
Na igen, ez már egy olyan dolog, amit még a barátnőkkel se beszélnék meg :)
28. Ministry (válaszként erre: 24. - Azure_)
2012. márc. 20. 13:08

Igen,valahogy én is így gondoltam. Ezekre a kérdésekre csak azért válaszoltam, mert más is elmondta ezeket. Engem kérdeztek meg utoljára. Nem tudom, a többiek igazat mondtak-e.

Általában megtalálom az aranyközéputat, de most valahogy nem tudok mit kezdeni a munkatárssal.

Igyekszem mosolyogni, nem foglalkozni vele, mert tudom, ha azt mutatnám, hogy megbántott, vagy zavar,amit mond, csak még jobban csinálná.

27. 902929e538 (válaszként erre: 24. - Azure_)
2012. márc. 20. 13:01
de hát mi a f. közük van hozzá?;) magánéletemet én leteszem a melóajtóban. nekem pl ex munkatársam reggeli közben fejtegette, mi történt reggel ébredés után az ágyban....kutyát-macskát nem érdekel.... ott is hagytam, bocs, telefonálnom kell.... meg hát egyébként is...:)
26. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Ministry)
2012. márc. 20. 13:00

Nem az a gond, hogy beled kot, hanem az, hogy reagalsz a kotekedesre. Nekem is voltak hasonlo munkatarsaim, es egy ido mulva, mikor lattak, hogy tojok ra, mit gondolnak, abba is hagytak. Nem lehet mindenkinek megfelelni, nem is kell. Ne vedd szemelyes tamadasnak a hisztit, ennyi. Az ilyen szitukat a legbolcsebb a kivulallo nyugalmaval szemlelni :)


(Ps.: ferjnel vagyok, van 1 hitelmentes hazunk, es 2 hitelmentes autonk. Es most lehet zoldulni :p)

25. agis
2012. márc. 20. 12:59
A nem versenykepes versengoket en levegonek nezem:)
24. azure_ (válaszként erre: 12. - 902929e538)
2012. márc. 20. 12:57

Általában az újakat kikezdik, feszegetik a határaikat, minden akarnak tudni róluk.

Szerintem jó ha az ember megtalálja azt az egészséges középutat az információkkal ami még nem tartozik a bezárkózó kategóriába, de nem is ad ki mindent magáról, amit aztán persze az irigy, rosszindulatú emberek simán ellene fordítanak.

Az idő az ami majd mindenre választ ad és az élet a legnagyobb tanítómester.

Az ember pedig a saját bőrén tapasztalt meg sok mindent. Így lesz ezzel a fórum kiírója is. :)

23. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Ministry)
2012. márc. 20. 12:55

Én megmondom őszintén,ha vki ennyire irigy és rosszmájú azt elkerülöm.

Én elhiszem h nem akarsz bunkó lenni,undok,vagy nem akarsz hazudni,de az tuti,hogy én előbb utóbb kifakadnék és megérdeklődném,mi a franc baja van velem és miért kötekszik mindig.Erre sztm nemigen tudna mit felelni,csak hebegne habogna,vagy még azt se....

Az elmondottakból ítélve,kedvesen és türelmesen viszonyulsz ill viszonyultál eddig hozzá,én kipróbálnám a helyedben azt a szitut,mikor én sértődök be,sőt,azt is megmondanám neki,ha nem tud hozzám hasonlóan viszonyulni,mint ahogy ő hozzá,akkor inkább hagyjon békén,ennyit mondanék,hisztit nem csapnék.

Mi baj származhat ebböl,legfeljebb annyi hogy többé nem szól hozzád,ami tudom nem túl kellemes egy közösségen belül,pláne munkahelyen,de ő provokál.

Mikor már eltelt egy kis idő,lehiggadtak a kedélyek akkor talán megpróbálnék békülgetni,sőt lehet bevetném azt a taktikát is,bocsi hogy erélyes voltam veled,de trosszul esett ahogy viselkedtél.A többit már ehhez igazítanám,ahogyan reagál,ha megint folytatná a hülye viselkedését,akkor kerülném.

Most ez kicsit töményre sikerült,de ez jutott eszembe:)remélem azért mihamarabb rendeződik ez a dolog,mert kedves közvetlen csajnak tűnsz:)

22. f758a7200f (válaszként erre: 14. - Df2a740c00)
2012. márc. 20. 12:54
Hát ez az, sajnos az ilyenek úgyis belekötnek mindenbe, arra vár, hogy Ministry elveszítse a türelmét és akkor ő lesz a bunkó
21. f758a7200f (válaszként erre: 7. - Ministry)
2012. márc. 20. 12:51
Hát pont ezt akarja elérni, de te térj ki előle! Nem kell magyarázatot adni senkinek, hogy miért is van 2 lakásod, miért nem. Valamit valamiért, én sem voltam nyaralni, és ebben az évben sem megyünk, ha valaki savanyúan szól valamiről amim van, annyit mondok, hogy de én cserébe nem mentem nyaralni, ha te sem mész, akkor majd te is félre tudsz tenni. Érted, nem az ő dolga hogy te mit csinálsz a pénzzel, hogy hagymát-kenyeret eszel, de félreteszel, vagy hogy új cuccot veszel és akkor meg nem. Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa és nem illik szemrehányást tenni a más dolgára, a munkatársad nagyon neveletlenül viselkedik, ne hagyd, hogy zavarba hozzon:)
20. ozike0501 (válaszként erre: 1. - Ministry)
2012. márc. 20. 12:48
Az ilyen picsákkal ne foglalkozz!!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook