Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A volt felesége állandóan pénzt akar tőle fórum

A volt felesége állandóan pénzt akar tőle (beszélgetős fórum)


1 2 3
54. fincsi5 (válaszként erre: 53. - Marlenka70)
2014. szept. 14. 20:51

Csak nem olcsó dolog ma egyetemistának lenni.

Albérlet, könyvek, jegyzetek, sok fénymásolás, pénz a hazautazásokra, mivel nem abban a városban tanul, és még felét sem mondtam el.

Ha meg annyit dolgozik, hogy jól keressen, az a tanulás rovására megy. Tudom.

53. marlenka70 (válaszként erre: 51. - Fincsi5)
2014. szept. 14. 20:46

Nyilván azért megy albérletbe mert másik városban fog tanulni, akkor igen is meg kell tanulnia gondoskodni magáról. Majd haza szalad anyuhoz, hogy mossa ki a ruháját? Vagy kenjen neki vajas kenyeret?

Volt idő mikor ebbe a korba családot alapítottak a fiatalok. Fizet utánna az apja,nyilván minimum annyit anyutól is kap 20 év körüli fiatalemberről (lányról) beszélünk.

52. marlenka70 (válaszként erre: 50. - Kriszta773)
2014. szept. 14. 20:42
Ha nem él veled esélyed sincs a nevelésére ez biztos eleve egy felnőtt ember és nem árt meg senkinek ha megtapasztalja mennyit kell azért a pénzért dolgozni ami az élethez kell, ebbe még nem halt bele senki. Nyilván támogatnám anyagilag, de az esetben leírt apa is támogatja.
51. fincsi5 (válaszként erre: 49. - Marlenka70)
2014. szept. 14. 20:37
Ez furcsa hozzáállás lenne; ha főiskolára megy, az anyja már ne gondoskodjon róla? Hmm. Ezt nem komolyan gondolod....vagy igen?
50. kriszta773 (válaszként erre: 49. - Marlenka70)
2014. szept. 14. 20:33

én nem vagyok elhagyott nő, és sosem függtem anyagilag egy férfitől sem :) de van gyerekem, és tisztában vagyok a "járulékos" költségekkel.


a te hozzáállásoddal, ha főiskolára megy a gyereked, akkor ott vége a nevelésnek, segítésnek, onnantól melózzon és tartsa el magát? mert én például úgy állok ehhez, hogy mindig segíteném, felnőttként is, ha szükséges, és megtehetem. és sosem számolgatnám, hány forintot költ rá az apja, mert csakis annyit költök rá én is maximum

2014. szept. 14. 20:17

Ha az ex feleség is beszáll ugyanakkora összeggel havonta.Mit gondoskodik egy külön albérletben lakó felnőtt emberről az anyja? Főiskola mellett dolgozni is lehet és nem a bőrt is lehúzni apuról.

Nem csak a gyerektartást fizeti így sem, ott a törlesztő valamiért ami nem is az övé, de még csak a gyereke sem élvezi mert elköltözik. Én meg pont úgy látom sok itt az elhagyott nő aki saját problémáját nem tudja megoldani.

48. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 46. - Tündi0318)
2014. szept. 14. 20:11
Biztosan harcol. HA nem is anyagilag akkor másképp. Ő gondoskodik róla napi szinten,támogatja a tanulásban,beszél a tanáraival ha kell,segit neki stb.
47. kriszta773 (válaszként erre: 43. - Marlenka70)
2014. szept. 14. 20:10

megteheti. ha nem tehetné meg, akkor nem tenné, mert nem lenne miből :)

látom, hogy sokaknál ez van, fújni kell az exnejre és nehogy már más gyereke egy fillérrel is többet kapjon, mint amit a nagylelkű és igazságos bíróságok megállapítanak, de érteni sosem fogom megérteni :) attól, mert két szülő elválik, attól még a gyerektől egyik sem válik el. és mindkettőnek ugyanakkora felelőssége van a gyerek iránt, mind anyagilag, mind más téren. totálisan függetlenül attól, amit a bíróság megállapít. nem az a mérce, hogy egy átlag elvált apa szarik a gyerekre és úgy játszik, hogy a legminimálabb gyerektartást fizesse kényszer hatására. lehet, hogy ez az átlag, de attól még szar ember mind, aki így áll hozzá a gyerekéhez. és akkor most húzzunk le egy pasit, aki a gyerektartáson felül természetesnek gondolja, hogy segít a gyerekkel kapcsolatos nagyobb kiadásokba is beleadni?

2014. szept. 14. 20:04
egyébként ezzel az a gond hogy pl..ha sok pénze van a pasinak vszínűleg azért adta oda lakást fizeti a törlőt stb mert az anyuka nem keres jól..oké értem sokba van a fősuli na de sajna vannak olyan nők akik még azért is folyton folyvást az emberre vannak utalva...ez nem szép és ha anyukád pasijának az exe keres magának egy foszert akivel együtt fog lakni akkor is rá fog szorulni,akkor is ezek fogja csinálni!én csak azt kérem ami jár a gyerekemnek,a többi már az én dolgom!jobb lenne az ha semmit sem fizetne az apa!ha véletlen bár nem tudom anyukád mennyi idős de ha úgy álna a dolog hogy lenne egy tesód akkor mi lenne? szval nem akarok senkivel össze veszni de lássátok be hogy az anyuka is harcoljon azért hogy a gyereke fősulira tudjon járni,mert az övé is az a gyerek!
2014. szept. 14. 19:56
Őszinte leszek.Ha engem elhagyna a férjem,és mivel jól keres ezért igen elvárnám,hogy mindennek a felét fizesse.Nekem nem kellene semmi odadnám a számlát,de még egy cipő árának a felét is elkérném.A gyerekeket együtt vállaltuk.Ha mi nem szeretjük egymást azzal nincs semmi baj,de ezt a gyerekeknen nem kell megsínyleniük !Én ahhoz is ragaszkodnék,hogy legyenek rendszeresen közös programjaik nélkülem!stb.stb.
2014. szept. 14. 19:56
Én meg azt mondom hogy fizet 30.000 et akkor alapból úgymond mindenbe be szállt viszont,ha fősulira megy vszínűleg van ösztöndíj..abból meg simán tudnák fzetni a gyereknek az albit stb...persze nem mondom hogy ne adjon többet,de ne teljes összegbe kelljen kifizetni az apukának a tandíjat,ösztöndíjat meg még a gyerektartást anno ketten vállaták azt a gyereket az anyuka is ugyanolyan köteles fizetni a gyereknek mindent.ha az apa nem fizetné az ösztöndíjat illetve az albi pénzt még a hangját sem emelhetné fel az anyuka mert hiszen ami jár azt fizeti,most lehet sokan lefújtok emiatt de ismerősömék is ilyen helyzetben vannak,és meg kell értse az anyuka is hogy neki is tenni kell a gyerekéért nem csak az apának,hiszen neki is van már másik élete,amiben meg kell tudjon élni!Szval fifty-fifty de az anya se mindig az apához forduljon,mert az ő gyereke is nem csak az apáé én személyem szerint haragudnék mint anyukád,ez nem volt szép hogy nem mondta meg!
43. marlenka70 (válaszként erre: 42. - Kriszta773)
2014. szept. 14. 19:41
ha megteheti.
42. kriszta773 (válaszként erre: 41. - Marlenka70)
2014. szept. 14. 19:39

én azért úgy gondolom, itt elsősorban a "miért a másik nőnek" hozzáállásról van szó, ami nagyon gyakori :) ha a pasi szarul állna anyagilag, valószínűleg nem tudna annyit pénzekben sem segíteni a gyerekének


én nem értem meg sosem nőktől ezt a hozzáállást, pláne anyáktól nem. ez inkább csak női irigység, féltékenység. mert anyaként mindenki tisztában van azzal, mennyi pénz megy el a gyerekre, és mennyi minden van, amit esetleg nem is tud megadni neki, ezért gyakran jön jól a segítség. ilyen esetben nem is beszélhetünk segítségről, mert ha én lennék pasi és apa, természetes lenne, hogy első a gyerek, és megadom, amit csak tudok neki. az pedig nem plusz, hogy például beleadni a fősuliba

csak valahogy a nők hajlamosak ilyen kisajátításra, hogy a pasi miért fizet másnak többet egy fillérrel is a hivatalosan megállapítottnál, mert az nem jár a gyereknek, és az már az exnőtől tutira kihasználás, és miért nem számol el minden fillérrel a pali. én meg még ki is akadnék, ha ilyen helyzetben lennék, és kiderülne, hogy a párom visszautasított segítséget a gyerekéért, mikor megtehetné

41. marlenka70 (válaszként erre: 38. - Kriszta773)
2014. szept. 14. 19:24
Lehet,hogy túlgondoltam a sztorit, viszont megéltem már ezt-azt. Nem látunk bele az érintettek zsebébe. Viszont ha esetleg külön mennek, ha ne adj ég a hölgyel történik valami akkor a pasi nem lakhat ott tovább. Láttál kereseti kimutatást? Erről a fórum indító nem nyilatkozott. Gondolom ha a pasi fél millát visz haza akkor a hölgynek sem jelent problémát,hogy támogatja a gyerekét.
40. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 1. - Magyarlány)
2014. szept. 14. 18:59
Na hát szerintem anyukádnak túl sok köze nincs ehhez. VAgy jobb lenne egy olyan pasival lennie aki nem gondoskodik rendesen a gyerekéről?
39. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Magyarlány)
2014. szept. 14. 18:35

De gondolom, neki is jól jött volna, ha az exe támogatja a gyermeke továbbtanulását. Azért szerintem a 30.000,- Ft gyerektartás nem sok.

Persze, olvasom, hogy a hitelt fizeti, de azért a nőnek sem könnyű egy keresetből a tanulmányokat folytató gyerek mindennapjait fedezni. DE ezt csak az tudja, aki hasonló helyzetben van.

A hiteltörlesztésből ugye szintén nem tudnak kaját venni. Persze, felmerül, hogy lehet, hogy el lehetne adni az ingatlant, de a mai világban az sem biztos.

Amíg a mostani költségvetéshez normálisan hozzájárul, szerintem ezzel semmi gond! Természetesen, ha anyukád fizetne most mindent, akkor már szóvá tenném a dolgot.

38. kriszta773 (válaszként erre: 37. - Marlenka70)
2014. szept. 14. 18:15
kicsit túlkanyarítottad a sztorit, nem valószínű, hogy a pasi egy nincstelen, üres zsebű, aki azért cuccolt a nőhöz, mert nem lenne hol laknia, és már arra spórolgat, hogy hová tudna tovább cuccolni :)
2014. szept. 14. 17:53
Szerintem ez már megüti a lehúzás kategóriát.De minden a bevétel függvénye, viszont nyilván apu is szeretne magának egy kis garzon lakást mert ki tudja meddig lesz a mostani kapcsolatában. Miután az előzőben szerzett vagyonról lemondott az utcára menjen lakni? És igen én is egyedül nevelem 10 éves kora óta a gyerekem.
36. kriszta773 (válaszként erre: 35. - Cucicsillag)
2014. szept. 14. 17:41
én egyetértenék, ha arról lenne szó, hogy 10 éve együtt élnek és nehéz anyagi körülmények között. de így, hogy a pasi 2 éve vált el, még ha 2 éve is vannak együtt, nem hiszem, hogy be kéne számolni minden fillérről, hogy hé mariska, tegnap adtam az asszonynak, akivel lehúztam min. két évtizedet egy ötvenest, mert kell a gyerek főiskolájára, szerintem túlzott elvárás, és pláne túlzás ezen kiakadni :) de én nem vagyok az a típus, aki a páromat elszámoltatnám fillére, egyáltalán nem ütném bele az orromat a pénzügyeibe :)
2014. szept. 14. 17:35

Ha a felek megbeszelik sztem nem gond, csak iiigy, mert szinte ugyanez a szitu vlt, hgy "veletlenul" tudta meg.

Hozzateszem, sztem termeszetes, hgy egy szulo tamogatja a gyereket :)...

34. kriszta773 (válaszként erre: 29. - Forrest2010)
2014. szept. 14. 17:33

én nem úgy vettem ki a sztoriból, hogy a pasi a nője zsebeit fosztogatja és abból fizet a gyerekének ezt-azt :) ha meg tudja oldani, és a közös kasszába is normálul fizet, akkor mi a probléma?

ez tipikus női hozzáállás ám, hogy a szemét exnő mit pumpolja az én palimat - ugyanakkor ha a másik oldalon van az ember, teljesen jogosan kiakadna, hogy miért nem száll bele apaként a kiadásokba, pláne ha megteheti. az én szememet nem szúrná, ha a pasim a gyerekének, vagy akár simán "csak" az exnejének segítene anyagilag. ha megteheti, miért ne? jellemzi ez az embert, ezt várhatnám tőle is. ha gondban lennék, segítene. ha a gyerekére sem költene, kizárólag a gyerektartást és netovább egy fillérrel se, velem is idővel ugyanígy bánna (és nem feltétlen anyagiakban értem)

33. Cucicsillag (válaszként erre: 27. - Magyarlány)
2014. szept. 14. 17:28

Barinom ugyanebben a szituban van. A pasinak van egy 18 eves lanya es Ot tolja penzzel, holott a "kislany" neven van 4 ingatlan, egy auto, stb, de Apatol ker folyton tamogatast...

Holott barinomek szukosen elnek, szval gaaaaz :(

2014. szept. 14. 17:22
Értem a problémát, szerintem a pasi összes bevétele szép lassan a volt családjánál köt ki hónapról-hónapra. Ha a gyerek albérletbe költözik akkor anyu eladhatja a házat, hiszen egyedül minek neki akkora. Esetleg 2 lakás is kijönne az árából és máris elmarad az albérlet költsége.
2014. szept. 14. 17:17
Szerintem ilyen esetben legjobb , ha mindenki hozzájárul a közös kiadásokhoz , aztán ha jut másra az külön jövedelem , amivel kezd aki , amit akar / de ez már kicsit kakis dolog ! /
30. marlenka70 (válaszként erre: 1. - Magyarlány)
2014. szept. 14. 17:17
Csak akkor tartom indokoltnak a volt feleség igényeit,ha azonos összeggel beszáll ő is. Ha jól számolgatok az már egy minimál bér amit havonta szeretne kapni. Kérdéses mennyit keres a pasi, nyilván ha felsővezető akkor belefér. Ha fizikai munkás akkor mi marad a saját megélhetésére?
29. forrest2010 (válaszként erre: 26. - Kriszta773)
2014. szept. 14. 17:14
Dehát azt tudja az anyukája , h 30 e ft gyerektartást fizet , azt is tudja , h az egyik hitelt a pasi fizeti , azt is tudja , h a berendezett ház ottmaradt , de ezen felül kell még-még-még !!!!! ha a pasinak van havi 3-400 e ft jövedelme , akkor értem , h még-még , de ha nincs ?!
28. kriszta773 (válaszként erre: 25. - Magyarlány)
2014. szept. 14. 17:00
mert a pasi anyukád pénzéből költ valamire is? mert ha anyukád tartja el, miközben ő a saját pénzét a családjának adja, akkor esetleg érthető a rosszallás, de eleve nem szabad olyan pasival együtt lenni, akit el kell tartani :)
27. magyarlány (válaszként erre: 12. - Cucicsillag)
2014. szept. 14. 16:59
Közös kasszán vannak.
26. kriszta773 (válaszként erre: 21. - Honeywald)
2014. szept. 14. 16:59

szerintem meg alapból, ha nem szar ember a párja, tudnia kellene, hogy fizet gyerektartást, nem? :) ez miért lenne egy eltitkolt dolog? annyira senkinek nem kell beszámolnia, hogy x forintot költök erre, x forintot arra, azért ne legyen már pláne egy ilyen frissnek is nevezhető kapcsolat valami anyagi terrorhelyzet. ezzel az erővel a pasi is kiakadhatna, hogy nem számol be pontosan arról, mennyit költ fodrászra vagy ruhára vagy nasira


két felnőtt emberről van szó, akik nincsenek is régóta együtt, mindkettőnek van családja, múltja, gondolom saját keresete is. ne essünk már túlzásokba :)

25. magyarlány (válaszként erre: 20. - Moonlight13)
2014. szept. 14. 16:58
De igen, egyedül nevelt fel egy keresetből. Talán ebből is fakad, hogy félti a pénzt. :-(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook