Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A vetélésről - néhány kérdés és válasz fórum

A vetélésről - néhány kérdés és válasz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

42. Vica26
2006. szept. 12. 17:33

Nekem jót tett, ha beszéltem róla.

És munkába is gyorsan be kellett állnom.

Csütörtöki napon volt a műtét, egy hét múlva csütörtökön meg már évnyitó volt, s másnap pénteken meg már az első munkanap.

Így utólag örülök neki, hogy nem maradtam tovább otthon.

Engem ez az egész eleinte fizikailag viselt meg jobban, mivel engem nem altattak, majd 3-4 nap múlva a lelki része is elért. Ebből rántott ki az, hogy elkezdődött a munka, és azóta szinte elvágák az önsajnálatot és a szomorkodást.

Persze nem mondom, hogy könnyű, néha ha eszembe jut, kiszámolom, hogy hányadik hétben is tartanék. Például holnap mentem volna a 12. hetes uh-ra, már az időpontot is megkértem annak idején. Holnap 12:45-re kéne mennem.

És sajnos milyen másképp alakult.

De most nagyon bízom a jövőben, és már azon gondolkodom, milyen jó lehet tavasszal és nyáron kismamának lenni az öltözködés szempontjából. :-)

41. perfi
2006. szept. 12. 17:24

Hogy érzem magam?

Szó szerint sz@arul.

Nagyon rossz abba, beletörődni, hogy már nem vagyok terhes. A mellem ugye még mindig ugyanolyan feszes, mint akkor, de ez is csak addig tart, amig a hormonszint le nem csökken.

Ma ugye el kellett mennem a háziorvoshoz, elmondani a történteket, de elbőgtem magam előtte.

Ha nem beszélek róla, akkor úgy érzem rendben vagyok, de amint szóba kerül könnybe lábad a szemem. Október közepéig itthon leszek, addig összeszedem magam.

Az borzasztóan elkeserít, hogy olyan messze van még a december!

Neked segít a munka?

Te hogy viseled?

Jobban vagy már valamelyest?

40. Vica26
2006. szept. 12. 17:17

És hogy érzed Magad? Tudom ez hülyeség!

Szóval mennyire vagy sz@rul?

39. Vica26
2006. szept. 12. 17:16
Jól van, na! Nem értetlenkedem többet. :-))
38. perfi
2006. szept. 12. 17:13

Nem értettelek félre, csak rosszul írtam. :)

A méhösszehúzódástól lehetett a görcs.

37. Vica26
2006. szept. 12. 17:09

Félreértettél, nekem már nincsenek görcsiem, csak három napig voltak a műtét után 5-6 nappal.

Pénteken voltam kontrollvizsgálaton, a doki mondta, hogy már minden szépen visszaállt a helyére.


Én is félek attól, hogy megjön-e időben a menstruációm, hiszen ezzel már volt gondom. A gyógyszer abbahagyása után fél évig nem jött meg. Ezért egy kicsit aggódom, hisz a hormonrendszerem most is jól meg lett bolygatva.


Ha valami kérdésed van, írd meg bátran, mert sajnos már van tapasztalatom ebben a témakörben:-(

36. perfi (válaszként erre: 35. - Vica26)
2006. szept. 12. 17:02

Szia Vica!


Köszi az infót, megnyugtattál. Még soha nem volt ilyen beavatkozásom, így hát tapasztalatom sincs ilyen téren.

Szerintem a méhösszehúzódásoktól van a görcs. Most húzódik vissza eredeti méretébe. :(((

Egy kicsit még érzékeny a méhem, ha leülök, de nincs panasz. Szerintem ez természetesnek vehető, hiszen nagy terror ez a beavatkozás.


Még egy kicsit odébb van, de már nagyon szeretnék menstruálni. Az azt jelentené, hogy van peteérésem. Volt egy kolléganőm, akinek vetélése után hónapokig nem jött meg, s kiderült nem is volt peteérése. Ijectiókat kapott.

De Mi ne parázzunk, ez nálink nem fordulhat elő!!!


Puszi

35. Vica26 (válaszként erre: 32. - Perfi)
2006. szept. 12. 16:53

Szia drága Perfike!

Nekem is cak az első napon volt piros a vérzés, utána már barna jött.

Nekem még mindig van valami sárgás folyás, tehát nálam egy jó két hétig is elhúzódott, igaz már csak tisztasági betét kell.

Ami még érdekes volt, hogy a műtét utáni 5-6. napon elkezdtem görcsölgetni pisiléskor és utána a nyomási inger hatására. Nem is görcs volt, hanem inkább méhösszehúzódás, és néhány percig nem bírtam kiegyenesedni, ám utána elmúlt. Ez tartott olyan három napig.

Aztán egyre kevesebb volt a barnás vérzés, de mondom, még most is van egy kevés sárga folyás.

Szerintem nyugodj meg, a bajt a láz és az erős vérzés jelzi. Az a jó, ha már barnás a vérzésed, mert akkor ez már nem friss vér, csak ürül a szervezeted.

34. Garbo
2006. szept. 12. 15:07

Sziasztok!


3 hete én is elveszítettem a kisbabánkat, sajnos műtéti befejezésre volt szükség.

Perfi, én csak egy napig véreztem. Orvosom szerint ez nem probléma, sőt örülni kell, hogy csak ennyi ideig tartott.

Ma megyek dokihoz a szövettani eredményt megmutatni, mert szinte semmit nem értek belőle.


G

2006. szept. 12. 11:39
Sajnos nem tudom a választ,de igazán sajnálom ami veled történt.Én akkor tudtam belenyugodni amikor újra terhes lettem.
32. perfi
2006. szept. 12. 11:04

Sziasztok!


Most vesztettem el a babámat. :)

Sajnos orvosi beavatkozásra is szükség volt.

Lenne egy kérdésem. Mennyire normális az, hogy műtét után csak egy napig volt piros vérzésem és most már barna jön? A méhem még érzékeny, de nincsenek görcseim.

31. Vica26
2006. szept. 11. 22:02

Oksi!

Türelmetlenül várom!

2006. szept. 11. 20:36
Sajna nekem nincs türelmem megtanulni a számítógép kezelését,de majd megkérem a férjem,hogy tegyen fel képeket.
29. Vica26
2006. szept. 11. 10:48

Kösz keklufi!

Nagyon aranyos vagy!

Jó lenne, ha tennél fel képet Magadról, vagy az ikreidről. Olyan jó látni, hogy kivel is beszél az ember.

2006. szept. 11. 09:35
Nagyon várom,hogy jó híreket halljak felőled!Mikor sikerült újra teherbeesnem,akkor sikerült a vetélés okozta bánaton is túllépni.Én annyira megörültem annak,hogy végre találtam egy orvost aki komolyan veszi a problémám,hogy szerintem ha c vitamint ír föl az is használt volna.Mivel teherbeesned már sikerült minden reményed meglehet az újabb terhességre.A legfontosabb arra gondolnod IGEN KÉPES VAGYOK RÁ.MERT AZ VAGY!HAJRÁ!!!
27. Vica26
2006. szept. 10. 17:45

Gyorsan utánanéztem a neten, és még forgalomban van. Azt írják, hogy a prolaktin szintet irányító dopamint tartalamz.

Szerintem nekem erre nincs szükségem, mert egy tavalyi hormonvizsgálatkor a prolaktin szintem rendben volt. Inkább a progeszteronból volt kevés, ezért is volt az, hogy a fogamzásgátló abbahagyása után hónapokig nem jött meg. De már a terhességem előtt az is beállt. A progeszteron szint rendbentartására pedig a duphastont fogom szedni, mihelyst teherbe esek.

Kicsit félek, hogy újra megjön-e a menstruációm, ismerve az előzményeket. Remélem a hormonrendszeremmel nem lesz baj, és újra beindulnak a folyamatok.

Egyébként én is türelmetlen vagyok, nagyon szeretném, ha három hónap múlva egyből teherbe esnék! De azért gyógyszert nem fogok szedni. Bízom a természetben, talán megsegít. Ezek után, amin keresztülmentem, jöhetne valami jó is!

Bocs, most én is jó hosszú lettem.

2006. szept. 10. 16:54
Én a számban mértem,de szerintem nincs jelentősége a helynek.Bromocriptin volt a neve a gyógyszernek,nem tudom forgalomban van-e még,mert 6éve szedtem.A peteérésserkentőnek meg Clostylbegit./remélem jól írtam/Nekem onnan derült ki mi a bajom,hogy peteérés után 1-2nappal már görcsölgetni kezdett a hasam,de normális időben jött meg mindig.De így hogy ezt szóban megbeszéltük megúsztam hogy egész hónapban szúrkáljanak és mérjék a hormonszintemet.Amúgy ha nem lettem volna annyira kétségbeesve a mai eszemmel inkább megvártam volna amíg természetesen fogan meg a baba és nem szednék peteérésserkentőt.Örülök a fiaimnak,de nagyon sok kockázattal jár az ikerterhesség.Minden nap hálát adok az égnek,hogy egészségesek.
25. Vica26
2006. szept. 10. 14:35
Ja, bocs a gépelési hibákért, gyorsan írtam, így van benne néhány hülyeség!
24. Vica26 (válaszként erre: 23. - Keklufi)
2006. szept. 10. 14:33

Köszi szépen, hogy ilyen részletesen leírtad, nagyon örültem neki. Szeretnék minél tájékozottabb lenni. Ebben sokat segít és eddig is sokat segített ez az oldal. Az nagyon jó benne, hogy nemcsak információkhoz juthatok, hanem konkrét tapasztalatokra is lehet építeni.

Ami még engem még nagyon érdekelne, hogy mi volt annak a gyógyszernek neve, ami a méhnyálkahártya felépítését segítette. Gondolom valamilyen hormont tartalmazott. Légyszíves írd meg a nevet, szeretném ezt is ismerni, ha netám később szóba kerül, tudjam mi az.

A másik peteérést segítő gyógyszer annyira nem érdekel, mivel egyszer már sikerült teherbe esnem, erért valószínűleg van peteérésem. De úgy gondolom, hogy az első mensim után a hőmérőzést én is elkezdem. Te hol mérted? Én úgy tudom, hogy szájban kell, csak mindig attól félek, hogy elharapom.

Ha még valami okosság eszedbe jutna, írd meg bátran, én örömmel veszem!

Köszönöm a segítséged!

23. keklufi (válaszként erre: 18. - Vica26)
2006. szept. 10. 10:04
Próbálom röviden leírni,remélem ezzel is segítek.Én nagyon szerettem volna babát már az esküvő után,ezért nagyon elkeseredtem,hogy hiába telnek a hónapok nem történik semmi.Kb.10 hónap után kezdtem orvosokhoz járni,3küldött el,hogy várjak.A 4.orvost a magánrendelésén kerestem,ő azt mondta 3hónapig írjam a reggel mért hőmet.Mivel rengeteg szakirodalmat olvastam,tudtam már pár hét után,hogy normális a hőmérsékletgörbém,tehát peteérésem van.Ahogy letelt a 3hó,megyek vissza,erre elküld egy ezen a feljegyzésen ő nem igazodik el ,írjam még 3 hónapig.Gondolhatod mit éreztem!Aztán végre megtörtént a csoda,megyek örömmel az orvoshoz,ő meg csak néz mi eza boldogság.De már 4-5hetesen sajnos iszonyú görcseim voltak.Hiába feküdtem a 10.héten pici vérzést is tapasztaltam.Az orvosom hazaküldött,másnap pedig mégis a kórházban kötöttem ki.A többit gondolom kitalálod.6 hónap múlva rákszűrésre mentem a munkahelyemen lévő faluba.Itt találkoztam a "megmentőmmel".Amikor kérdezte az adataim és kiderült,hogy nagyon szeretnék gyereket csodálkozva nézett rám,hogy miért nem fordulok szakemberhez,hiszen ha a vetélés oka nem derül ki lehet,hogy többször is megtörténik majd.Én meg gondoltam magamba ha tudná,hogy mennyit csalódtam már az orvosokban...Aztán erőt vettem magamon és őt kerestem föl ha már ilyen kedves volt.A havi ciklusomról sokat kérdezett és papír nélkül is elhitte milyen az ébredési hőm.Aztán azt fundáltuk ki KETTEN,hogy mivel sokáig szedtem fogamzásgátlót a méhnyálkahártyám nem vastagszik meg kellő mértékben és ezért a beágyazódás nem sikerül vagy csak elégtelenül ezért nem fejlődött a magzatom.Erre azért nem 3 kérdés után jöttünk rá és mivel láttam rajta hogy tényleg segíteni akar nagyon bíztam benne.Egy 127forintos gyógyszert írt fel,amitől gyönyörűen megvastagodott a méhnyálkahártya,szóval megoldódott a gond.Én mivel már nagyon türelmetlen voltam kértem hogy sürgessük a dolgot.Írt fel peteérés serkentő gyógyszert,de 30percig a káros következményekről papolt és azt is elmondta ha ikreim lennének mire számítsak.Én bennem ez meg se fordult csak azt akartam hogy legalább egy baba sikerüljön az életben.Beszedtem a tablettákat/a barátnőm ugyanezt hónapokig szedte eredménytelenül/és úgy fel*zott,hogy teli voltam érett petékkel.Néztem a hőm és a megfelelő napon akcióba léptünk a párommal.Iker fiaink születtek zavartalan terhességből!Nem kellett feküdnöm,nem görcsöltem,a kórházba a 32.héttől feküdtem csak be.Ott viszont meglepődve tapasztaltam,hogy 6-10heteskismamák véreztek,görcsöltek és végül mégis ki tudták hordani a gyermeket.Szóval mindenki esete más.Azt is megtanultam,hogy sokat kell tudnunk nekünk magunknak,mert csak úgy tudjuk segíteni az orvosokat.Például a védőnő riadtan telefonált,hogy magas az afpm,én meg nyugodt voltam mert tudtam,hogy ikreknél ez normális.De ez már másik történet.Bocsi hogy így eleresztettem magam,de szeretném ha neked is végre teljesülne az álmod és szívesen válaszolok még ha valamire kíváncsi vagy.Majd próbálok tényleg rövid lenni!
22. a900f63755 (válaszként erre: 21. - Vica26)
2006. szept. 8. 21:49
Köszi és szorítok neked, hogy mihamarabb vidám kismama lehess újara.
21. Vica26 (válaszként erre: 20. - A900f63755)
2006. szept. 8. 18:29

Szia Vandy!

Köszi a biztatást!

Remélem evvel a babáddal nem lesz semi gond!

Elég gyorsan összejött az előzmények után.

Én is abban bizakodom, hogy nem várat sokáig magára a következő egészséges babóca.

2006. szept. 8. 18:23

Sziasztok!

Én már nagy terhesként vesztettem el az ikerimet.A 35-36. héten.Amikor már tulajdonképpen meg is születhettek volna.Így sürgősségi császárral végülis meg is születtek, de sajnos...Magyarázat nincs.Annyi, hogy ez ikreknél előfordul.

Ez tavaly májusban történt.Most éppen a 33. hét vége felé járok a mostani terhességemben.

Csak azt tudom mondani fel a fejjel, pozitív gondolkodással előre a jövőbe.

19. Vica26
2006. szept. 8. 17:52
Bocs, nem a bab jön össze, nanem remélhetőleg a baba!
18. Vica26
2006. szept. 8. 17:52

Sziasztok!

A szövettan igazolta a terhesség tényét, de sajnos az okokra nem derített fényt.

Most Elevitet kell szednem(én nem hízom tőle), és ha összejön a bab, akkor egyből duphastont.

Megvizsgált a doki, minden rendben van odabenn.

2-4 hét múlva meg kell jönni a mensimnek.


Keklufi!

Az új orvosnál a beszélgetés mire világított rá? Mi újat mondott az a doki? Érdekelne nagyon!!!

2006. szept. 8. 14:52
Bízni kell!Sok ismerősöm átélte ezt a tragédiát és azóta mindenkinek egészséges gyermeke született.Jó ha kiderül mi volt az oka a vetélésnek.A szövettan eredménye mellett jó ha az orvos alaposan el is beszélget a betegével.Nálam a szövettanból semmi nem derült ki és a kezelőorvos elküldött azzal,hogy várjak ,majd idővel összejön.Ajánlotta a magzatvédő vitamin szedését,de attól csak a kilók jöttek rám.Végül a véletlen egy lelkiismeretes orvoshoz sodort aki türelmesen elbeszélgetett velem,alaposan kikérdezett és ez alapján próbált segíteni.2hónap múlva már boldog kismama voltam.Rengeteg orvosnál jártam előtte,és borzalmas arra gondolni milyen életem volna ha megfogadom amit mondanak:várjon és majd idővel....
16. Edit78 (válaszként erre: 15. - Vica26)
2006. szept. 8. 11:32

Szia Vica!

fő az optimizmus, és akkor össze fog jönni (bár az elején nálam sem voltak olyan túlságosan rózsaszínűek a napok).

van hír szövettanról? nálam, sajnos semmit nem tudtak megállapítani.

15. Vica26 (válaszként erre: 14. - Edit78)
2006. szept. 7. 16:22

Szia Edit!


Örülök neki, hogy végül összejött a babóca!

Remélem nálunk is így lesz.

A doki nekem is vitaminkúrát ajánlott és ha újra összajön nekem is egyből el kell kezdenem a duphastont.


Szia Audrey!

Már írtam, hogy kontrollra, illetve a szövettani erdményért megyek vissza.

Lehet, hogy túl sokat várok ettől a szövettanitól, de már kiváncsi vagyok nagyon!

14. Edit78 (válaszként erre: 11. - Vica26)
2006. szept. 7. 10:00

szia.

tavaly mi is elveszítettünk 1 babát. a vérzés nálam is kb 1 hétig tartott, de 4-5. napon iszonyatos görcsim voltak. én csak a menstruációmat követően voltam kontrollon. a dr szerint ennyi idő kell a teljes(?) testi gyógyuláshoz.

ja, és mindenkinek fel a fejjel, mert mi szeptember 11-re várjuk a babánkat!!!! :)

igaz a mostani terhességem előtt kb 2 hónappal szedtem már folsavat, meg az elejétől Duphaston nevű gyógyszert, hogy nehogy megint baj legyen!

nagyon szorítok mindenkinek, mert csak az tudja, hogy ez mekkora fájdalommal (főleg lelkivel) jár, aki sajnos végig kellett, hogy csinálja! :(

2006. szept. 6. 22:09
Vica, miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook