Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A vetélésről - néhány kérdés és válasz fórum

A vetélésről - néhány kérdés és válasz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
252. mimo (válaszként erre: 250. - Melrosp)
2007. máj. 9. 22:15
Nem szedek semmit, én az elevitet szedtem amikor terhes voltam, van otthol gravidám azt fogom szedni ha terhes leszek, addig nem, mert annyi vitamint nem akarok beadagolni.folsavat szedhetsz, én a gyógyszertárból a 3mg-osat vettem, de nem szedem.A vetélésem után még vagy 3 hónapig szépen szedtem, készültem az ujabb terhességre, de már 8 hónapja nem jön ösze a baba, igy abbahagytam ezt az öngyógyszerezést.Patikus ismerősöm azt mondta ezektől nem leszek terhes, ahhoz más kell.DDDDDDDDD
251. melrosp
2007. máj. 9. 19:49

Szia Fiona!

sajnálom ami történt veled,hidd el az idő mindent megfog oldani, én 1 hétig keseregtem, ma már el is felejtettem és azón vagyok, hogy erősödjek, ha eszembe is jut néha, rögtön arra gondolok, hogy csak egészséges lélekkel jöhet a követkető baba.

Már 5 hete , hogy megműtöttek, és azt gondolom, hogy ha nálad is elfog telni néhány hét, sokkal erősebb leszle. Fel a fejjel.

Én egy természetgyógyászhoz járok aki sokat segített nekem, a műtét után mentel el hozzá, és pik pakra rendbe hozta a méhemet. A nőgyógyászom is meg volt lepődve mikor vissza mentem kontrolra,hogy milyen szépen és gyorsan regenerálódtam. neked is ajánlom nagyon, ha érdekel írj és elmondok róla mindent.

250. melrosp (válaszként erre: 153. - Mimo)
2007. máj. 9. 19:13

Szia Mimo!

Olvsatam , hogy te most a maternát szeded, jobb mint az elevit?Én az elevitet szedem.

És a folsavból milyet vegyek? Béres c- vitamin is szedek az elevit mellé, és ca- pezsgő tbl, barátnőm is ezt szedte a műtéte után.

köszi

249. szurgo (válaszként erre: 247. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 9. 13:27

Szia Fiona!

Egy-két nap múlva szerintem ki fog derülni, hogy minden rendben van-e, mert egy méhen kívüli terhesség biztosan jelt ad magáról. Nekem másfél hét után már kutya bajom legalábbis fizikailag.

Szerencse, hogy altattak, amikor én voltam sajnos nem volt altatóorvos. Nem kívánom senkinek az élményt. Az én dokim is marha rendes volt, nyomott egy vénás nyugtatóinjekciót, ettől az agyam kikapcsolt valamennyire, bár végigbőgtem én is az egészet, egy macis műtősfiú fogta a kezemet.

A párom egész nap velem volt (persze a műtőben nem), ez adott erőt, nem tudom, hogyan viseltem volna el egyedül.

Vigyázz magadra. Pusz

248. monika1225 (válaszként erre: 247. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 9. 13:09

Sajnálattal olvasom, hogy még mindig nem vagy túl ezen! Sokkal könnyebb felfogni hogy lehet tovább lépni, ha már valamit lezárt az ember! Kivánok neked kitartást, és a családodnak is!

Próbáld meg úgy felfogni, hogy ha végre mindenen túl leszel és ezt végre a dokinő is kimondja akkor jön pár hónap pihenő a tested és a LELKEDnek és utána valóban lehet tervezni egy babát! Sajnos addig még lesz egy két nehéz napod:((((

De ilyenkor gondolj Szurgo szavaira...

Mindenki ezt teszi!

2007. máj. 9. 13:01
Sziasztok! Újra itt. Köszönöm a sok bíztatást. :-) Úgy néz ki, hogy félig túl vagyok rajta. Azért csak félig, mert a dokinő a műtét után (amikor már teljesen fent voltam) bejött, és mondta, hogy aggasztja, hogy kevés kaparék jött ki, és még mindig a méhen kívüli terhesség miatt aggódik. Úgyhogy egy hét múlva vissza kell mennem, ismét megszúrnak, vizsgálnak... Úgyhogy így nehéz túltenni magam rajta. Pláne úgy, hogy még nem is biztos, hogy túl vagyok rajta. A dokinőm nagyon rendes. A műtét előtt megkérdeztem, hogy a méhem nem sérülhet-e meg. Ő mosolygott, és mondta, hogy ne károgjak neki. Meg a műtétből nem sokra emlékszem, csak hogy amikor túl voltam rajta, az ágyam felett állt (nem láttam tisztán), és megsimogatott, mondta, hogy ne sírjak. De amikor már teljesen kezdtem észhez térni, akkor is könnyek csöpögtek az arcomon. Felnéztem, és a férjecském simogatott. Próbálok erős lenni, de nagyon nehéz. Sokszor eszembe jut Szurgó szavai: "közelebb egy egészséges babához"... :-)
246. szurgo (válaszként erre: 245. - Monika1225)
2007. máj. 8. 15:08
Irtam privát üzit.
2007. máj. 8. 14:51

Budapesten keresek egy jó dokit, aki megfizethető! És alapos! Elegem van a majd lesz valahogy tipusu hozzá állásokból az orvosok részéről! Vagy egy normális orvosokkal megáldott korház is érdekelne, ha létezik olyan..:(((

Előre is köszi a segítséget.

244. monika1225 (válaszként erre: 243. - Szurgo)
2007. máj. 8. 14:43
Ezt tényleg nagyon jó hír! Kellenek az ilyen hírek, erőt merit belőle az ember!
243. szurgo
2007. máj. 8. 14:19

Sziasztok!

Megosztok veletek jó híreket, hogy Ti is erőt meríthessetek belőle. Barátnőimmel sógornőmmel közel egy időben kezdtük a babaprojectet. Egyik barátnőmről pár napja tudtam meg, hogy babát vár, 6 hetes. Épp tegnap gondolkodtam, hogy vajon a másik barátnőmmel mi lesz, neki komolyabb hormonproblémái voltak. Ma kaptam tőle emailt, babát vár, szintén 6 hetes, egy nap eltérés van kettejük között. Gondoltam felhívom a sógornőmet, hátha folytatja a sort, és konkrétan rákérdezem. Kiderült, hogy ő is babát vár. Ennyi jó után már velem / velünk is csak jó történhet. Nagyon boldog vagyok ezektől a hírektől, belül kicsit szomorú magam miatt, de miattük szinte repkedek.

242. moncus (válaszként erre: 234. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 8. 11:32

Szia Fiona!

Ha erre jársz várjuk a híreket:)

Remélem túl vagy rajta, és sokkal jobban vagy lelkileg is!!!

:)

Sok erőt kívánok!

241. moncus (válaszként erre: 239. - Melrosp)
2007. máj. 8. 11:31

Ment privi, igazi hosszú, csak győzzed olvasni!!!

Köszi, hogy itt is reagáltál "rám"!

:)

240. moncus (válaszként erre: 238. - Szurgo)
2007. máj. 8. 11:13

Szia szurgo!

Engem az első mensi után rendelt vissza, remélem megbeszéli velem a továbbiakat:)

Remélem nem kell sokat várnunk és újra pocakban lesz az "odavaló".

Majd írok, hogy mit mondott, többet nem akarok kihagyni, mint amennyit feltétlenül muszáj, de nem akarom végig paráztatni magam a 9 hónapon keresztül.

Fejben kell okosnak lennünk!

szép napot! :)

239. melrosp (válaszként erre: 237. - Moncus)
2007. máj. 8. 10:15

szia moncus!

Sajnálom, hogy priviben nem ment át, pedig egész hosszan írtam.

A lényeg, hogy osztom a véleményed, és én is azon voltam, hogy minél hamarabb tovább lépjek.

Nekem egy természetgyógyász segített, hozzá járok már elég régóta. Mikor elmentem hozzá műtét után Ő anélkül , hogy megvizsgált volna manuálisan elmondta mi történt velem( műtét, terhesség stb., persze mindenz ruhán keresztül történik) csak ámultam, hogyan is látja ezt Ő. Elmondta előzőleg milyen fontos betegségeim, sérüléseim voltak. CSODA VOLT hallgatni.De minden igaz volt. Nekem egy barátnőm ajánlotta Őt, aki 3 évig hiába probálkoztak,elment hozzá és kiderült baj van a petevezetékkel, azokat rendbe tette, és 2 hónapra rá terhes lett spontán. másik barátnőmnek is ő segített, hosszú próbálkozás után sikerült neki, a természetgyógyász az 1 hetes bébit látta nála, és tényleg igaza lett.terhes.

Én hiszek benne, és nagyon remélem nekem is sikerül. Ő azt mondja, jun. közepére jön a baba. De hogy hogyan csinálja ne kérdezd, mikor kezel, a kezét a testem fölé teszi és bizsergő érzést érzek, de nem ér ám hozzám. Jövőhéten kell hozzá mennem, majd megírom mi volt nála ha érdekel.Persze ha hiszel benne én azt javaslom keresd fel, megírom hol mikor rendel (nem drága). Bocsi, hogy ilyen hosszú, de erről jobb lenne szóba, mint írásban.Tudnék mesélni.

238. szurgo (válaszként erre: 236. - Moncus)
2007. máj. 8. 09:39

Csatlakozom moncushoz, pozitívnak kell lenni és tudom azt is, hogy a jelenlegi helyzetben ilyen tanácsoktól az ember falra mászik, én is így voltam vele, de segít lelkilek túllendülni. Kívánom Fiona, hogy hamarosan Te is hasonló bizakodással nézhess előre, mint mi.

Moncus, nekem a dokim két teljes ciklust javasolt várni, a nlc dokinője viszont egy érdeklődőnek csak egy teljes ciklust ajánlott várni. Kivárom a két hónapot, ezen már nem fog múlni, lényeg, hogy megerősödjön és regenerálódjon ott benn minden. A második ciklus közepén, nagyjából a peteérés előtt el kell mennem ultrahangra, hogy megnézze a doki, hogy rendben folynak-e a dolgok.

237. moncus (válaszként erre: 235. - Melrosp)
2007. máj. 7. 18:39

Nem jött át a privi:((( pedig igazán válaszolnék rá!!!

Küldd el újra plíz!:)

236. moncus (válaszként erre: 234. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 7. 18:38

Szia Fiona!

Remélem jobban vagy, ha lehet ilyet mondani...

Kitartást, sokat, lelkileg kell erősnek lenned!!!

Ha visszaolvasod a fórumokat a vetélésekkel kapcsolatban, már írtam egyszer, hogy a dokim (aki egyébként a jános kórház főorvosa)azt mondta, hogy az első terhességek 84 %a végződik vetéléssel.

Tudom, hogy ez nem vigasz, de megdöbbentő és ha itt a hoxán körülnézek a lányok többségére ez igaz (köztük rám is)

Csak azt tudom neked tanácsolni, persze lehet, hogy okoskodásnak hangzik, de nem akar az lenni, hogy jobb ha a gondolataidból is kitörölöd ezt a rossz dolgot és arra koncentrálsz, hogy tiszta lappal, újult erővel kell nekiállni a következő "babához". És hidd el, akinek egyszer már összejött másodjára sokkal könyebben esik teherbe!

Nagyon vigyázz magadra!Sok erőt!

Moncus

235. melrosp
2007. máj. 7. 17:39

Szia moncus!

Én is ahogy olvastalak magamra ismertem,de azóta elelt 5 hét és már készülök egy új csodára lélekben.Várni mi csak 2 hónapot fogunk, sok barátnőm esett 2 hónapon belül teherbe és egészséges babát szültek azótak. írtam neked privát üzenetet olvasd el.

234. ae8bf4f41c (válaszként erre: 232. - Szurgo)
2007. máj. 7. 16:33
Szia Szurgo! Nem rég értem haza,de még nincs vége. :-(( Bevallom a soraid eléggé meghatottak, és becsüllek, hogy ennyire lelkileg erősen tudsz hozzáállni. Bár én is így tudnék hozzáállni a dolgokhoz! Nekem a mai nap nem a legrózsásabb. Délelőtt a doki elküldött vérvételre, hogy megnézzük a HCG-t és ultrahanggal megvizsgált.Ahogy a jobb oldalamat megnyomta, begörcsöltem. Irány a kórház, mert lehet, hogy az elhalt magzat mellett, egy méhen kívüli terhességem van. Mondanom sem kell,totál lefagytam. "Nyugtatott", hogy lehet haza sem engednek, bent tartanak megfigyelésre, majd a cuccaimat utánam hozzák. Ez sokk volt a javából. Irány a kórház! Ott megnézett egy ultrahangos doki, és megnyugtatott, hogy nincs méhen kívüli terhesség, viszont az elhalt magzatot minél előbb el kéne távolítani. A dokinőm közölte, hogy most menjek haza, de lehet, hogy még ma vissza kell mennem, és kikaparnak. Úgyhogy még nincs vége a napnak...:-(((
233. moncus (válaszként erre: 232. - Szurgo)
2007. máj. 7. 13:15

Szia szurgo!

Olvastam a soraidat, és bevallom teljesen olyan volt, mintha magamat hallanám. Nálam április 13-án (péntek 13) csinálták meg a küretet, talán az volt a rosszban a pici jó, hogy nagyon az elején tartottam még (6 hét 3 nap) és így igazából nem éltem bele annyira.

Szerintem az jót tesz lelkileg, ha úgy fogja fel az ember, hogy tiszta lappal kezdődik minden, én is így tettem.

Az idő szerintem mindenkinek sokat segít, és én is úgy vagyok vele, hogy lesz még számtalan lehetőség. Nem az embere a hibás, vannak olyan dolgok, amiket nem lehet egyszerűen megmagyarázni.

Nálam a szövettani eredmények teljesen negatívak és a doki azt mondta, hogy vmelyik kromoszóma megsérült és ezért indult be a vetélés.

Most azt várom, hogy megjöjjön a mensim és utána megyek vissza kontrollra.

Neked javasolt próbálkozási szünetet az orvosod?

Kitartást és sok erőt, remélem hamarosan összejön egy egészséges kisbaba:)

232. szurgo (válaszként erre: 220. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 7. 08:11

Szia Fiona! Most biztosan nem olvasol, tudd, hogy veled vagyunk. "Élményeket" nem írok, hátha megoldja magától a szervezeted, s bár az enyémek még csak egy hetesek és elég frissek, próbálok megszabadulni tőlük. Velem is hasonló történt pár hete, a bébi felszívódott, az üres petezsákot távolították el egy hete. A dokim azt mondta, hogy kromoszómális, genetikai probléma, a dns szálak szét és újra összetekeredésénél történhetett valami probléma, ami már nagyon korai szakaszban leállította a bébi fejlődését. Ez lehet, hogy egy gyengécske petesejt, vagy sperma hibája és azzal bíztatott, hogy nem törvényszerű, hogy megint megismétlődik.

A hír a 6+3nap héten érkezett derült égből villámcsapás, mivel nem is véreztem egyáltalán. Összeomlottam és kerestem az okokat, hibákat magamban. Miután megtudtam, vártam hátha magától elindul, nem tette és semmi másra nem vágytam, csak, hogy megszabadulhassak az üres petezsáktól és új életet kezdhessek. Lehet, hogy sokan elítélnek miatta, de a műtét utáni pillanatokban megkönnyebbültem, mert közelebb kerültem egy egészséges babához. Azóta, ha visszagondolok, mindig újra összeszorul a szívem, de mindig felrázom magam, és igyekszem pozitív lenni. Kívánom, hogy minden rendbejöjjön és pozitívan állhass a kövekező esély elé.

231. Vica26 (válaszként erre: 220. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 7. 07:01

Szia Fiona!


Nagyon sajnálom, hogy ez történik Veled!:(((((

230. mimo (válaszként erre: 229. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 6. 21:51
Szoritunk neked.remélem nem kerül sor arra amitől félünk, de készülj fel, és esetleg poztivat csalódhatsz.Kitartás, fel a fejjel.DDDDD
2007. máj. 6. 12:55
Csimi! Sajnálom, de egy kicsit irigyellek is. Jó lenne, hogyha az én dokinőm mondaná ezt holnap. Jó hülyén hangzik, mi?! Tegnap vettem hálóinget, olyat ami a kórházba fog kelleni (bár ne kéne). Holnap gondoljatok rám délelőtt. Minden akkor dől el. Amúgy meg köszönöm a sok bíztatást!
2007. máj. 5. 10:24

Fiona, igaza van Mimonak! Most nehéz , de ez egy olyan dolog amin minél korábban vagy túl annál könnyebb! hidd el sajnos tapasztalat...

kivánom, hogy Te sose tudd meg!

227. mimo (válaszként erre: 224. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 4. 23:08
Nagyon sajnálom Fiona!!!!Tudom mit érzel sajnos.Mi 4 évet vártunk egy babára, és tavaly 20 hetesen vetéltem el!!nem kivánom senkinek azt az érzést.De tuléltem, talpraálltam, és most ujra próbálkozunk, persze sikertelenül((((((.Sok erőt kivánok neked.Hidd el ez a természet szelekciója, most fáj, de majd ha meglesz az egészséges akkor fogo megtudni mit jelent!!!!!!!
226. monika1225 (válaszként erre: 224. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 4. 20:28

Sajnálom, őszintén!


A fogamzásgátlókról sokat nem tudok mondani, nekem a lányom a mellett fogant és szerencsére semmi baja! De elvileg a hat hónap kihagyás elég kellene hogy legyen.

Egy jó tanács : mindenképpen tudd meg hogy mi volt a baj, mielőtt tervezni kezdesz! a későbbiekben fontos lehet. bár remélhetőleg ez csak egy szerencsétlen véletlen!

225. Csimi
2007. máj. 4. 20:14

Sziasztok!

Megigértem hogy írok hogy mi volt ma az orvosnál.Sajnos elvetéltem.Nagyon szomorú vagyok most,szinte vigasztalhatatlan.A dokinő látta rajtam és azzal próbált nyugtatni hogy nagy szerencsém van hogy befejezödött a vetélésem magától,mert ha nem így lenne akkor műtéti úton kéne befejezni.Ahogy így visszaolvasok pár beírást,valamennyire tényleg szerencsém volt.

224. ae8bf4f41c (válaszként erre: 223. - Monika1225)
2007. máj. 4. 19:40
Sajnos már nincs mit tenni. A HCG hormon nagyon leesett, és már csak állítólag csak víz van a petezsákban (ha jól értettem). Hétfőn az derül ki, hogy várjunk, hogy magától kiürüljön, vagy a műtéti utat választja az orvos. De állítólag csak akkor kéne, hogy kikaparjanak, ha dőlne belőlem a vér. De nem dől... Fél évet vártunk erre a babára. Viszont előtte 10 évig - majdnem folyamatosan - fogamzásgátló tablettát szedtem. Talán ez is közrejátszik. Nem tudom. Az a baj, hogy az orvos nem mond semmit, hogy mitől lehetett. Hiába szedtem a Duhasont, nem tudta a vérzésem megállítani. Te tudsz valamint a hosszú ideig szedett fogamzásgátló mellékhatásairól? Lehet ez az ok?
223. monika1225 (válaszként erre: 222. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 4. 19:27

Nem akarlak tovább szomorítani, de ilyenkor tényleg nem lehet jól az ember és nem is lesz jól még sokáig, mert utána meg a tervezgetés és várakozás ideje jön!

Nem tudom neked, könnyen összejött e a baba, de ez végülis csak abból a szempontból lehet fontos hogy következőnek mennyi idő után sikerül... Biztos nagyon nehéz így hogy még nincs gyereketek,mert ha van is isszonyú de ők legalább erőt adnak. De így se könnyebb.

Mit mondtak az orvosok, már nincs mit tenni, vagy ez csak hétfőn derül ki és van még remény?

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook