Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A vetélésről - néhány kérdés és válasz fórum

A vetélésről - néhány kérdés és válasz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

162. csemege
2007. márc. 17. 15:16

Lányok, köszönöm ezt a fórumot. Én március 14-én tudtam meg a 2. és egyben utolsónak hitt UH-n a Kaáli Intézetben (1. IVF volt), hogy elhalt els terhességem egyetlen megtapadt magzata (3-at ültettek be). Azonnal küretre kellett mennem a János Kórházba. Rettenetes volt.

Idekéretőzhetek Hozzátok egy kis vigasztalásért?

Egy 35 éves elkeseredett gyerektelen exkismama

161. EVZS
2007. jan. 11. 12:05
*
160. EVZS (válaszként erre: 133. - Nomi)
2007. jan. 11. 12:05

Szia,


én most olvadtam ezt a honlapot először és találtam rá erre a fórumra.

Olvastam, amennyire meg tudtam érteni a levelekből, mi történt Veled. Őszintén együttérzek.

Én 22. hetesen vetéltem el, ikerterhes voltam. 2 kisfiú.

Nagyon nehezen tudtam túlélni, de már több mint öt hónap telt elt és eddig is az tartotta bennem a lelket, hogy hamarosan elkezdhetek felkészülni.

Kitartást és minden jót kívánok Neked!

159. mimo
2006. nov. 10. 23:20
Köszi szépen, én is szoritok neked nagyon hogy végre életképes babócát fogj meg a kezedbe.majd irj e-mailt!!Puszi!!Jó éjt!!!!
2006. nov. 10. 23:14
lehet, hogy az az emil nem igazán jó, amiről eddig irtam. majd holnap irok a másikról. de jó, szoritok nektek. nagyon-nagyon. remélem most nekem is sikerülni fog.
157. mimo (válaszként erre: 156. - Andy6909)
2006. nov. 10. 23:04
Szió!!!nem kaptam tőled sajna privát üzenetet tőled(((.Azt hittem megharagudtál(((juj de jó neked!!!Én is szeretnék, már bele is vágunk majd mert megjött az áhitott mensim is, és zabad a pálya.
156. andy6909 (válaszként erre: 155. - Mimo)
2006. nov. 10. 22:59
helló! irtam neked privire, de nem válaszoltál. nem igazán akartam elkiabálni. de már minden ok. :-)
155. mimo (válaszként erre: 154. - Andy6909)
2006. nov. 10. 22:54
hellóka!!nem is mondtat hogy terhes vagy?????Gratula!!!!!!
154. andy6909 (válaszként erre: 152. - Marcsi1976)
2006. nov. 10. 22:38
szia! a lányomnál nem történt semmi, az orvos szerint szoptatás után elaludt és nem ébredt fel. ezt hivják bölcsőhalálnak. az utolsónál pedig állitólag gyulladás volt, (belső) és emiatt. hát én is remélem, mostmár állandóan figyelnek. ez a 16 hét. és nagyon jó :-))
153. mimo (válaszként erre: 150. - Marcsi1976)
2006. nov. 10. 21:48

Igen, megjött végre teljesen!!!!!!!!!!!!Ugy örülök neki.igy közelebb kerültem a babaprojecthez megint.te az Elevitet vagy a Gravidát szeded majd?????


Én az első terhességnél az Elevitet szedtem, de most a Gravidát javasolták, mert van benne jód is ami csökkenti a fejlődési rendellenességeket.Meg is vetem, ma elkezdtem a folsavat is szedni.

152. marcsi1976 (válaszként erre: 151. - Andy6909)
2006. nov. 10. 19:30

Szia Andy6909!

Sajnálom,ami Veled történt.Remélem,hogy hamarosan boldog anyuka lehetsz!

Mi volt a vetélések oka?Kiderült v.mi?Milyen vizsgálatokat végeztek Nálad?

2006. nov. 10. 16:48
Sziasztok. nekem volt már elég sok vetélésem, ill. halva szülésem. sajnos a lányom csak kevés ideig élt,de nem adom fel. elfelejteni nem lehet. hogy a fájadalom enyhül-e? hát nem tudom.nekem ez nagyon-nagy fájdalom. de reménykedem. most voltam dokinál, és ugy néz ki talán most megint reménykedhetem. sok sikert nektek.
150. marcsi1976 (válaszként erre: 149. - Mimo)
2006. nov. 10. 16:23

Hurrá!Hurrá!

Nekem rendben volt mindig,soha nem késett.Sőt az első vetélés után is normálisan érkezett.Most viszont megijedtem,de a doki azt mondta,hogy ez előfordulhat.

Akkor ezután már csak egy mensi,és ráhangolódhattok intenzíven a babaprojectre!

Remélem sikerül hamar!Legalább aki tényleg szeretne,annak menne rendben!


Olyan igazságtalan az élet!

149. mimo
2006. nov. 10. 16:12
Most ugy érzem hogy jön megfelé, kezd látszani valami a bugyimon!!!!!végre!!!!!vetélés előtt is rendszertelen volt a mensesed?????
148. marcsi1976 (válaszként erre: 147. - Mimo)
2006. nov. 10. 16:00
Kitartás!!!!Az mindig kell!!!
147. mimo (válaszként erre: 146. - Marcsi1976)
2006. nov. 10. 14:59
de, október 3-án megjött, most a második vérzést várnám(((reménytelenül(((((((.
2006. nov. 10. 07:57

Nekem szept.14-én volt a vetélésem és csak okt.20-án jött meg a mensesem.Mostmár remélem beáll rendesen.

Én csak magzatvédőt kezdek majd el szedni,a többit természetes úton viszem be.

Neked még nem jött meg a szept.-i vetélésed óta???

145. mimo (válaszként erre: 144. - Marcsi1976)
2006. nov. 9. 21:59
Hogy készülsz a terhességre,????neded a magzatvédőket, folsavat...stb?????Én is elkezdem most ha megjön a mensim!!neked rendszeres a mensesed??????
2006. nov. 9. 21:53

Húha,ez nem semmi,ami Veletek történt!

Én is átestem sokféle vizsgálaton,de egyenlőre minden negatív.Most egy haematológiaiban vagyok még benne,aminek várom az eredményét.

Januárban indulhat a babaproject!

143. mimo (válaszként erre: 141. - Marcsi1976)
2006. nov. 9. 21:39

Szia marcsi!!!


nekem 20 hetesen derült ki hogy a baba jobb veséjében akkora ciszta van , hogy nem tud vizeletet kiválasztani, tehát csak a fél veséje müködik.Ezért megszakitották a terhességet, mert nem lett volna esélye a babának az életbemaradásra(((((((((((((.

Első baba lett volna(((((((.de most ha megjön a mensim akkor ujra próbálkozunk..csak jönne már meg...a 38.napon tartok((((.

te mikor akarsz megint babát????

Ugy tudom 2 vetélés után szakembert kell felkeresni hogy kideritse mi a gond.tapadási rendellenesség...stb.

habár a 12 hétig bármikor lehet vetélés, és azt szokták mondani az inkább áldás, mivel amelyik baba elvetél az beteg lett volna.

142. szimizo
2006. nov. 9. 21:37

Hello!

Igen volt,de soha nem derül ki az oka.Nálad kijött v.mi?

2006. nov. 9. 21:32

Szia mimo!

Nekem is volt vetélésem szeptemberben 9hetesen.Sajnos ez már a 2.volt.Az első 2005-ben 11hetesen.

Nálad mi volt a gond?

140. mimo (válaszként erre: 137. - Szimizo)
2006. nov. 9. 20:44

Szió!!!


hallod mi nagyon közel lakunk ám egymáshoz, én Mátészalkán lakom, látom te meg nyircsaholy.neked is volt vétélésed mostanában???ha igen nagyon sajnálom.-


nekem 3 vérzést mondtak hogy várjak, és ujra lehet próbálkozni.igazából a fél év a lelki felkészülés, testileg egy vérzés után ujra alkalmas az ember a terhesség kihordására.

139. mimo
2006. nov. 9. 14:39
3 vérzést mondott a doki hogy várjam meg., és utána kezdődhet a babaproject.nekem szeptember 4-én volt a vetélésem!!!!!!(((((((((Mi 5 évig küdötünk ezért a babáért, ki tudja mikor sikerül megint, nem várok többet egy percet sem.
138. nomi (válaszként erre: 136. - Mimo)
2006. nov. 9. 12:53

Szia!

Nekem akkor fél évet mondtak, de most kicsit máshogy kell terveznünk, mert sajna beleesek az állami létszámcsökk-be és még bizonytalan, h mi lesz. persze nem vetettük el a gondolatot, hogy hamarosan belevágunk. szerencsére a párom mindenben mellettem van/volt, úgyhogy ezzel a részével nem lesz gondunk, elsőre sem volt nehézség a megalkotásban :)Drukkolok Nektek, hogy mihamarabb összejöjjön a dolog, mert ebben igazad van, valószínűleg ha nem is teljesen, de háttérbe szorul a rossz élmény. legalábbis ebben bízom.

Nálatok a két hónap nem volt rövid idő? vagy nem mondtak konkrétumot?

137. szimizo
2006. nov. 8. 22:59

Szia mimo!

Te is mostanában vetéltél?Mennyit vártok utána?

136. mimo (válaszként erre: 135. - Nomi)
2006. nov. 8. 22:57

Szió!!!


Azt mondják mindig benne él az emberbe ez ami vele történt, Elfelejteni nem leht, a fájdalom enyhül.és optimistán kell másik babát tervezni, kihordani, megszülni.


Habár igy mint ahogy mi csalódtunk már egyszer és akaratlanul is streszelünk majd.


De rájöttem nem szabad mert ezzel a babának ártunk.Sok erőt kivánok neked ehhez.

Neked akkor mit mondtak mikor próbálkozhattok??vagy nem akartál egy darabig??Vagy nem jön össze???Ird majd le.

Én még várok egy vérzésre, és utána élesbe mehet a babaproject, csak igy lehet ezt a fájdalmat enyhiteni.

135. nomi
2006. nov. 8. 20:42
igen, muszáj volt. császárt akartam, de nem engedték.utólag azt mondom jobb is. csak az a nagy csönd volt iszonyatos. az egész úgy él bennem, mintha tegnap lett volna. igyekszem túltenni magam, de nemigen megy. remélem a következő baba megoldja ezt a gondomat valamennyire, már ha nem stresszelek ezerrel.
134. mimo (válaszként erre: 133. - Nomi)
2006. nov. 8. 18:11
Nálam is ez lett volna az első baba,nagyon nehezen dolgoztam fel...ez még csak 2 hónapja történt, de muszály előrenézni..kinek sikerül.kinek nehéz.Neked már egy hatalmas baba volt. akkor meg is szülted?????
133. nomi
2006. nov. 8. 17:30

Szia!

Köszönöm az együttérzést.én is nagyon sajnálom, ami Veletek történt. igen, nálunk Ő lett volna az első baba.1 hónappal előtte voltunk 3D-n, és csak ez maradt.azóta egyszer bírtam megnézni ezt a filmet.ami a legrosszabb az egészben, hogy nem derült ki semmi a végén. azt mondták a kórházban, hogy ezerből egynél előfordul....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook