Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A vágyakról fórum

A vágyakról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A vágyakról

1 2
60. e2b5602537 (válaszként erre: 57. - Marduk)
2019. ápr. 14. 18:39
Az érzelmek,legyen az jó,vagy kevésbé jók..Ez mozgatja az embert ez tartja életben az embert. Ilyet nem is hallotam mi szükség magunkból ki űzni a vágyat szeretetet ,vagy sanyargatni magunkat?
59. Én-Önmagam (válaszként erre: 57. - Marduk)
2012. jan. 31. 18:58

Kerdves marduk!

Az, hogy érzelmek nélkül tudsz "lenni" az egy teljesen helyénvaló, követendő dolog, nem kell attól félni, hogy "elbutulás" a végeredmény.

Gyakorlatilag a tiszta, tradícionális és eredeti spirituális tanítások éppen hogy erre vezetik rá az útkereső embert. Fizikai inkarnációnk során teljesen összekeverjük azt, hogy kik, és mik is vagyunk valójában. Azt gondoljuk, hogy én egy személyiség vagyok csak és kizárólagosan, mert az egó teljesen önmagaként láttat dolgokat.

A tiszta fényteljes gondolkozás a spirituális gondolkozás alfája és omegája az egó pedig az, aki vagy ami egy szűrőn keresztül láttat Velem dolgokat.

Azt gondolni, hogy van egy fölöttünk álló valaki vagy valami, akinek vagy aminek emberi érzelmei vannak, haragszik, megsértődik, megbocsát, stb...

Érdemes azon elgondolkozni, hogy egy ilyen valaki vagy valami valóban egy olyan isten vagy istenség lehet, aki vagy ami létrehozta az univerzumot minden létesülésével együtt? Egy istennek vagy istenségnek nem lehetnek "érzelmei" emóciói, mert abban az esetben már nem isten lenne.

Nekem az a meglátásom, hogy ha az ember tisztán, érzelmek (emóciók) nélkül tudna létezni az lenne a legnagyobb dolog, amit ember elért, hiszen isteni mivoltunk csakis ebben a formában tudna érvényre jutni és "előbujni" az egó (induviduum)redőnnyel lezárt, tere mögül...

Tehát én nagyon helyénvalónak tartom amit leírtál és gratulálok, hogy egy szintel feljebb léptél...

58. Lhara (válaszként erre: 57. - Marduk)
2012. jan. 31. 12:18
Szerintem jó. Csak nem mindig, örökre... de ettől nem kell tartani. Időről időre teret nyer úgyis, de akkor, ott megvan a helye. Ideális módon váltakozva ezek a váltások már sok remek időszakot hoztak nekem.
57. marduk
2012. jan. 30. 16:00
Sziasztok:Nekem vannak tapasztalataim hogy milyen álapot az ha az ember kiüriti magából az érzelmeket.Nyugalom az bíztos de ez olyan mintha gyerek lenne az ember ujra mert a gyerek még nem ismeri az érzelmeket és tanulja de Én ismerem de nem élek vele.Nehéz elérni ezt az álapotot mert évek kellene mire birtokában kerül.Nincs ami meginditja az embert vagy serkentse valamire csak a tudat játszik szerepet az érzelem nem.JÓ?Üresnek érzem magamat és sokszor elgondolkodom vajon hogyan tovább buta, elbutult leszek,vagyok?Hisz nem motivál semmi.Mintha a tudatom nem enged eltelni felesleges dolgokkal.Mégis csodálatos mert amikor szükséges valamihez az értelem csak úgy árad a felismerés a tudás hogy rendelkezhesek vele.Ez tapasztalás már megnyugtat hogy nem elbutulás lesz a végeredmény.
56. Lhara (válaszként erre: 55. - Én-Önmagam)
2012. jan. 28. 17:45
Valóban... nincs is magayrázat rá, hogy miért merült fel ez a kérdés. De sok mindenre nincs.
2012. jan. 28. 16:18

Először is megkérdezném, hogy ez számodra miért fontos?


Miért akarják lejáratni?

Gondolj bele, hogy azok a Yugák (Korszakok), amikről írtam törvéynszerűen vannak és működnek a fizikai világban...mint az óra mutatója körbe, körbe.

A mai Sötét korban a sötét energia az "uralkodó" energia. Mivel ezen energiák minden erővel azon "vannak" hogy megakadályozzák az ember spirituális fejlődését, így minden alkalmat, lehetőséget megragadnak arra, hogy a felbomlás erői még nagyobb lehetőséget és hatalmat kapjanak.

Buddha, Jézus, és azok a később és korábban élő tanítók, istenségek, akik hatásokat gyakoroltak az emberiség történelmére, egy energiát képviselnek, amely fényteljes, pozitív energiák. Mint egy háborúban az ellenség "aknamunkálya" rafinált "cselei" fondorlatos működése hátráltatja az energiák pozitív megnyilvánulását.

Minden lehetőséget megragadnak arra, hogy ezt végrehajtsák.

Azt szoktam mondani, hogy a mai világban szellem legyen a talpán, aki a helyes és spirituális utat választja.

Ezek a negatív energiák a legfondorlatosabb, észrevétlen módon férkőznek bele hétköznapi életünkbe...

54. Lhara (válaszként erre: 53. - E3786dd7b2)
2012. jan. 28. 16:04
Azt valóba nem állíthatom, hogy profi lettem belőle... csak igyekszem. :)
53. e3786dd7b2 (válaszként erre: 51. - Lhara)
2012. jan. 28. 11:34
..Hát nem úgy tűnik az írásaid alapján!!!
52. Lhara (válaszként erre: 49. - Én-Önmagam)
2012. jan. 28. 08:58

Mindez "stimmt".


Azt gondoltam, hogy hátha magáról az ábrázolásról, keletkezéséről, annak idejéről és körülményeiről tud valaki többet... akár Te, mégha a "lejáratás"-sal összefüggésben is. Mikortól ábrázolják így és milyen magyarázat fűződik hozzá.

Azt tudom, hogy a hatalmas fekvő kő-Buddhák Ázsia szerte nagy számban léteznek és nekem feltűnt, hogy azok nem is olyan kerekdedek. Csak sejtésem, hogy azok sokkal régebbi ábrázolások, mint a ma minden utcasarkon kapható ülő, álló, ilyen-olyan anyagból készült szobrocskák mármár humoros... sőt! igen humoros példányai.

Kifejezetten kedvelem persze, hogy ilyenek, mert közelállnak hozzám.

51. Lhara (válaszként erre: 50. - E3786dd7b2)
2012. jan. 28. 08:35

Van bőven infó, ami Téged még nem érintett meg valószínűleg...


pl.: Az agressziómentes kommunikáció tárgyköre.

Nekem "zsigerből" fontos volt megismernem és hasznomra vált.

50. e3786dd7b2 (válaszként erre: 43. - Lhara)
2012. jan. 28. 06:48

Ez egy saját vélemény! A véleményét pedig leírhatja mindenki, ...ezért jöttek létre a fórumok..

Ha nem egyezik a tieddel, sorry! Szólásszabadság van!

Frau Lhara!:-) Csiszolnod kellene a hozzáállásodon! Szíves figyelmedbe ajánlanék egy "Emberi kapcsolatok"-ról szóló Dr. Thomas Gordon könyvet, és talán az elolvasása után rugalmasabbá válsz!:-)

49. Én-Önmagam (válaszként erre: 47. - Lhara)
2012. jan. 27. 21:20

Kedves Lhara!

Ide másolnék egy kis mákszemnyit e fórum más helyén írottakból annak vonatkozásában, hogy miért járatnák le a Buddha tanításáit, emlékét, stb...Energiákról beszélünk, amik alkotnak mindent a fizikai síkon is, és a szellemi világokban is...Az írás 2012 vonatkozásában íródott, de talán válasz a "lejáratásra" is...


Mint ahogy ebben a fizikai dimenzióban és egyébként a Létesült Világokban minden energia, így egyértelmű, hogy az az "anyag" amin élünk, a Föld is energia.

Ahogy az ember élete folyamán változik, különböző hatások érik, így optimális esetben fejklődik, ezzel egyidejűleg az enregiaszintje is változik, optimális esetben emelkedik. Ezek tekintetében, ha átgondoljuk a Föld is változik, így energiaszintje is változik. Feltehetően a Maja naptár tulajdonképpen nem csak feltétlenül a fizikai világban bevezetett egységet (időt) mért, hanem ezen kívül a tudati energiaszintek nagyságát.

Tehát nem kell félni semmilyen világvégétől, bár ilyen értelemben minden pillanatban egy világnak vége, majd egy másik pillanatban újjászületik.

A Föld egy másik dimenzióba lép, de erről senki, semmit nem fog észrevenni. . . a mai világunkban meg végképp nem. :-)

Az inkáknál régebbi tradíciók beszélnek Yugákról (korszakopkról), ahol leírják az Aranykort, Ezüstkort, Bronzkort és a Vaskort vagy Sötétkort(Kali-Yuga). Bizonyára sejtük, hogy az utóbbi időszakát éljük jelenleg. Ezek a yúgák pedig nem időt mérnek, hanem az emberiség tudatszintjét, rezgésszámát.

Hát ennyi röviden. Remélem tudtam egy kicsit segíteni.


Ja és természetesen a Sötét Korszakban sötét energiák az "uralkodó" energiák és ezen energiák a szellemi törekvéseket minden hatásában, minden szinten és minden lehetőségét megragadva gátolják ahol tudják...

48. Lhara (válaszként erre: 38. - Én-Önmagam)
2012. jan. 27. 20:36
...öt perc és kész...Meg, nem viszem az ágyba a haragom... de azért "hatni" mindekképp hagyni kell. Én a "belülmegoldós-örökoptimista" típusommal "könnyen" túl teszem magam (de azért nem mindig!) dolgokon.
47. Lhara (válaszként erre: 45. - Én-Önmagam)
2012. jan. 27. 20:17

Gondolod?... Vagy mások is így tartják?

Én nem éreztem ilyen tendenciákat azokban az ismeretanyagokban, amiknek eddig a közelébe kerültem. Nem keltett ilyen benyomást semmi.


Ki/k/ és miért tett/ek volna ilyesmit?

46. Én-Önmagam (válaszként erre: 44. - Lhara)
2012. jan. 27. 17:08
Oké, köszi, ha lesz egy kis időm megnézem...csak érdeklődtem...
45. Én-Önmagam (válaszként erre: 40. - Lhara)
2012. jan. 27. 17:06
Szerintem a lejáratás, az eljelentéktelenítés, elhiteltelenítés a cél...
44. Lhara (válaszként erre: 42. - Lhara)
2012. jan. 27. 17:01

Bár a felgyógyulás folyamatáról nem túl sok van... alig valami.

De mégis inkább olvass bele a cikkekbe és kérdezz, akár itt is szívesen válaszolok. Lehet, hogy valakinek segít az a pár gondolat is, amit el tudok mondani erről.

43. Lhara (válaszként erre: 41. - E3786dd7b2)
2012. jan. 27. 16:54

Jaaaj, ne már! Akkor inkább valami más fórumban kell írnotok. Én se írok oda, ahol csak "döngölne, fikázgatna" a hsz-em.

Sicc valami számotokra megfelelőbb helyre, ha nem tetszik itt...

Vagy betiltanátok legszívesebben az ilyen fórumokat? Ugye nem tennétek? Nem lenne szép dolog!

42. Lhara (válaszként erre: 39. - Én-Önmagam)
2012. jan. 27. 16:50

Amolyan "orvosi ló esete"... a sírszéléig.

Onnan hirtelen és számomra nagyon furcsán ívelt fel az egészségem.

Pár cikkemben van azért szó róla... Élni akarok sorozat...stb. Most nem is tudom még melyikekeben... Szerintem szinte mindegyikben beszűrődött a téma valahogy.


Azok gyorsabban tájékoztatanak Téged, mint hogy leírogatom itt. Ugye nem gond, ha ezt javaslom?

41. e3786dd7b2 (válaszként erre: 15. - Sancka)
2012. jan. 27. 16:46
..Ez így van!!
40. Lhara (válaszként erre: 8. - Csipkerózsika)
2012. jan. 27. 16:45

Igen, tudom.

Az ábrázlások mégis a "pockos" Buddhát adják elénk. :))) Nem furcsa? Lehet erről tudni valamit, hogy ez miért van?

39. Én-Önmagam (válaszként erre: 37. - Lhara)
2012. jan. 27. 16:40
Lehet tudni itt (fórumon), hogy mi volt az a betegésg és az érdekes kilábalás?
38. Én-Önmagam (válaszként erre: 35. - Lhara)
2012. jan. 27. 16:38

Hát, igyekszem úgy élni az életemet, hogy ne okozzon bennem semmilyen élethelyzet komoly benső konfliktust és figyelek arra, hogy ne jöjjek indulatba.

Ha például valaki az anyámat szidja, akkor nem felhúzok egy falat, hogy ne érintsen meg, hanem engedem "hatni" a negatív energiát, a Tudatommal ezután "elkapom" föléje kerekedek és a végén szépen "oldalt" elengedem. Persze ez így leírva egyszerű...

37. Lhara (válaszként erre: 33. - Én-Önmagam)
2012. jan. 27. 16:30

Evvan! Nálam legalábbis... mióta az utolsó nagybetegségemből olyan érdekesen kilábaltam.

Azóta így sikerül éldegélnem...


Ez így van, ahogy írod!

36. Lhara (válaszként erre: 34. - Én-Önmagam)
2012. jan. 27. 16:27
Iiiigen... merthogy többet is felraktam...
35. Lhara (válaszként erre: 29. - Sancka)
2012. jan. 27. 16:25

Ha az idő megt ud állni az maga a csoda számomra... ilyenkor tudok igazán figyelni magamra, a dolgokra, merengek, hogy mi ez az egész... ilyenkor lehet igazán megélni dolgokat...


Remélem, soha sem ébredek fel... már a Te sajátos szóhasználatodban...

Aztán ha látod, hogy ezzel nincs egyedül, aki ezt már éli, ki tudja milyen meglátásra jutsz. hidd el, senki sem fog erőszakkal megtéríteni.

Te érted, hogy miért jössz indulatba rendszeresen, ha valaki erről megnyilatkozik?

34. Én-Önmagam (válaszként erre: 32. - Lhara)
2012. jan. 27. 16:16
Hát amelyik a bemutatkozó oldalon található...
33. Én-Önmagam (válaszként erre: 30. - Lhara)
2012. jan. 27. 16:15

Természetesen a pozitív gondolatok igen hasznosak, hiszen a tudatunkal teremtünk... Bármennyire is nyilatkozik valaki erről negatívan, ha tetszik neki, ha nem ezen energiák így működnek...

Nézd meg, a kedves, vidám, jókedvű emberek ritkábban betegszenek meg. Én nem azt mondom, hogy ők soha nem betegek és rosszkedvűek, de nagyobb részüket kevesebb betegség éri...

32. Lhara (válaszként erre: 28. - Én-Önmagam)
2012. jan. 27. 16:10
Ja, és melyik versemre gondolsz?
2012. jan. 27. 16:09

Szia sancka!

Hát ez nagyon érdekes meglátás... Valóban érdekel a véleméyned és egyáltalán nem szeretnék olybá tűnni, hogy minden "energiámat" arra fordítom, hogy másokat kioktassak és ha bele döglesz, ha nem akkor is segítek neked...

Engem egyáltalán nem érdekel más ember sorsa, élete, és egyáltalán a Föld és az egész Univerzum élete olyan értelemben, mint ahogy azt az emberek többsége - remélem ez nem sértő - megéli.

Mindenkitől elnézést kérek, hogy esetleg olyan szavakat használok, amit más ember nem ért. Nem szoktam fórumokban írogatni, ez az első eset. Most úgy gondoltam, hogy megpróbálok egy - két információt átadni azoknak, akik kíváncsiak lehetnek rá és ezért választottam ezt az oldalt, ami az ezotériával (esoteria, benső, bensőbb, bocsi) foglakozik.

Nem tudom mit értesz zagyvaságon, ha gondolod fejts ki.

Az életnek nem lehet objektív (remélem ezt azért többen értik)értelme, mert Én nem egy objektív "valami" vagyok, hanem minden szubjektív, mert minden magamból indul ki.

Természetesen ezeket a dolgokat nem lehet tőmondatokban leírni és hát megérteni sem, mert ezek sokkal "magasabb" és "mélyebb" eredettel rendelkező minőségek...


Az, hogy a világ merre halad talán mindenki látja...

Nem gondolom, hogy azzal a reménnyel kellene biztatni mindenkit, hogy ez valamikor jobb lesz, mert az egy hazugság lenne...

Én úgy gondolom, hogy éppen azzal, hogy keresem az "élet értelmét" az segít abban, hogy tisztán lássak, hogy mi történik körülöttem.


Szintén nem gondolom úgy, hogy hülyítenék másokat, de ha ezt valaki úgy érzi, akkor mondja azt magában, hogy ..."ez az ember egy hülye"... és ne foglalkozzon velem.

Még egyszer leírnám: nem akarok senkire semmit ráerőltetni.

Szégelném magam, ha azért írnék le szavakat, mert fel akarok vágni velük, de vannak olyan helyzetek, hogy egy ilyen szóval sokkal többet tudunk kifejezni, mint esetleg több mondattal körbeírni valamit.

Tanító? Számomra Te vagy tanító...

Ja, és nem szoktam semmiről nyilatkozi, amiről halvány fogalmam sincs, előbb utánnanézek...

Ja, és van Zepterem elég jól bevált a gyakorlatban, de gondolom Te azt sem próbáltad ki... :-)

Ha pedig kíváncsi vagy a Mindenségre beszélgethetünk róla, van egy pár ismeretem ezzel kapcsolatban...

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook