Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatás és az epilepszia fórum

A szoptatás és az epilepszia (beszélgetős fórum)


7. bc340792a9 (válaszként erre: 6. - Nefelejcske)
2010. jan. 21. 13:39

Szia!


Látom Szegedi vagy! Megkérdezhetem ki a kezelőorvosod? Neurológus és a nőgyógyász is érdekel. Az én nőgyógyászomnak nem sok fogalma van az epilepsziáról, így ha esetleg lesz másik baba, lehet, hogy váltanék.


Én terhesség alatt nem szedtem gyógyszert, ugyanis szülés után 5 nappal volt az első (és szerencsére eddig az egyetlen) rohamom. Viszont azóta Kepprát szedek és szoptatok mellette. Az én orvosom is azt mondta, hogy lehet.

2010. jan. 21. 12:43

Sziasztok!


Én az első gyermekemet nem szoptathattam,a nőgyógyász nem engedte. Még a kórházban sem. Topamaxot, Lamictalt szedek. Terhesség alatt semmi bajom sem volt. A kezelőorvosom azt mondta, hogy szoptathatnék. Hazajöttünk. 10 napos volt a kisfiam amikor görcsei jelentkeztek. Nagyon megijedtünk, hogy ez epilepszia. Beküldtek a klinikára, ahol 10 napig volt. Azt mondták Ca hiánya van. A kezelőorvosom azt mondta nem igaz nem az a probléma, hanem elvonási tünetei vannak. Amig terhes voltam a szervezetemből hozzá jutott a gyógyszerhez és ahogy megszületett hirtelen már semmit sem kapott. Ca szintje rendbe jött, semmi baja azóta sem. Már 4 éves.


Mikor második gyermekemet szültem itt már megengedték, hogy szoptassam. Kevés tejem volt, csak két hétig tudtam, tápszerrel pótolva. Így fokozatosan "szokott" le a gyógyszerről. A tejjel egyre kevesebb jutott a szervezetébe.

A kezelőorvosom mondta, hogy nyugodtan lehet szoptatni, hisz a terhesség alatt is hozzá jut a gyógyszerhez. Az anyatej is tartalmazza, de kisebb mennyiségben.

5. kiscsirke (válaszként erre: 4. - Bc340792a9)
2009. dec. 21. 12:15

Szia!


Köszi! :)

Igen, 7 hónapig szoptattam. Depakine-t szedek, de az állítólag nem kerül át az anyatejbe. Konkrétan nem emlékszem erre biztosan, de ha át is kerül, nem úgy, hogy káros lenne. Én konzultáltam anno szüléssel, és szoptatással kapcsolatban az orvosommal, és mindent engedélyezett. Nem tudom, hogy a többi gyógyszer milyen hatással lehet erre.

4. bc340792a9 (válaszként erre: 2. - Kiscsirke)
2009. dec. 21. 10:10
Tündéri a kislányod! :)
3. bc340792a9 (válaszként erre: 2. - Kiscsirke)
2009. dec. 21. 10:07

Köszi!


Olvasom azt a fórumot. Konkrétan a szoptatással kapcsolatban merült fel kérdés bennem.

Te szoptattad a babádat? Szedsz gyógyszert?

2. kiscsirke (válaszként erre: 1. - Bc340792a9)
2009. dec. 21. 09:48

Szia!


Van itt egy fórum az epilepsziáról, és ott vannak anyukák is, akikert megkérdezhetsz. Én az vagyok, de egyszer se,m volt rohamom, se szülésnél, úgy egyáltalán nem. Simán lehet tőle, maximumg ha gyakran rohamozik az ember, akkor mindig kell felügyelet.


Epilepszia - egy teljesebb életért -a fórumcím

2009. dec. 21. 09:36

Várom epilepsziában szenvedő kismamák, anyukák tapasztalatait, véleményét a témával kapcsolatban.


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook