Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A szemészetes papiron előbb a bal vagy a jobb szemem dioptriája van? kérlek segísetek, mert nem tudom, hogy milyek a jobb/bal kontaktlencsé fórum

A szemészetes papiron előbb a bal vagy a jobb szemem dioptriája van? kérlek segísetek, mert nem tudom, hogy milyek a jobb/bal kontaktlencsé (tudásbázis kérdés)


13. Meda
2010. jún. 28. 18:47

Sziasztok! Én is szemészeti beteg vagyok, a hoxán van egy zárt klub.

Látássérülés és szemészeti gondok címre keressetek rá és bejelentkezhettek, itt a portálon belül a klubok között.

12. era06
2008. febr. 4. 11:41
Nekem a szemüveg lencsét rakták be fordítva. Látni,láttam vele, de hogyan? Mintha egy tölcséren keresztül nézelődtem volna. A 3 métert, 300-nak láttam, alacsony emberek jöttek velem szembe, Tudtam, hogy mellettem van, de mégis mást láttam.
11. ipi
2008. febr. 3. 22:43

Lilla kedves, és zavart, vagy tisztán láttál vele? Hogyhogy most tűnt fel?

Én az első lencsémat 16 éves koromban kaptam, Évekig viseltem, aztán visszaváltottam szemüvegre, mert nagyon drága volt már fenntartanom. És pár éve, miko rújra akartam lencsét venni, akkor mondta dokinéni, h kellene rá egy cilinder, az egyikre, ami vagy egy 20ezerrel megdobta volna az árát. Anélküliben maradtunk, viszont nem tudtam hordani, csak ritkán, mert szellemképesen láttam vele sajnos, és ez nagyon zavart... :(((( Téged mi zavar most?

10. Manon
2008. febr. 3. 18:48
akkor mostmár biztos jobban fogsz látni!:)
2008. febr. 3. 18:47
viszontakkor tényleg rosszul hordtam elég sokáig
8. .Lilla. (válaszként erre: 6. - Tengericsillag)
2008. febr. 3. 18:46
igenigen de a lapon rajtavan a dioptria mintah a klencsén is : )
7. .Lilla. (válaszként erre: 5. - Manon)
2008. febr. 3. 18:46
köszönöööööm : )))
2008. febr. 3. 18:28
ha a szemészeti papiron meg tudod ,melyik a jobb ill. bal,attól még a lencse akármilyen is lehet.Arra ugysincs ráirva hányas.Szerintem is csak a próbálgatás segíthet.Ha ugy se jó akkor valszeg nem sikerült jól megállapítani a "méretet".Nekem se sikerül mindig jól az új szemüveg,a mostani erős vagy gyenge,,nem tudom,de nem igazán látok vele tisztán.
2008. febr. 3. 18:24

Szia!Nem lehet valahol feltüntetve, én 2 helyen is jártam már, de mind a két papíron rajta van, hogy melyik milyen, Egyébként megnéztem mind két helyen a jobbot írták előre!

remélem tudtam segíteni!

Manon

4. .Lilla. (válaszként erre: 3. - Ipi)
2008. febr. 3. 18:20
pont ez a baj h sztem egy honapig rosszul hordtam.........
3. ipi
2008. febr. 3. 18:03
Szia Azt nem tudom, de abból eldöntheted, hogy melyik szemeddel látsz jobban, és a kevesebb dioptriájú való rá. Ha más nem, beteszed és semmi baja sem lesz, ha felcserélted őket véletlenül, mert akkor csak max. nem látsz rendesen.
2008. febr. 3. 17:58
válaszotokat előre is köszönöm
2008. febr. 3. 17:57
A szemészetes papiron előbb a bal vagy a jobb szemem dioptriája van? kérlek segísetek, mert nem tudom, hogy milyek a jobb/bal kontaktlencsé

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook