Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A smink hatalma a nők felett fórum

A smink hatalma a nők felett (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
108. Sirmoon (válaszként erre: 107. - Pieta4)
2015. jan. 21. 12:21
A szépség belülről fakad:)
107. pieta4 (válaszként erre: 106. - Sirmoon)
2015. jan. 21. 12:20
Lehet valaki szép, de ha egy citrom az arca, akkor nem szívesen nézem:)
106. Sirmoon
2015. jan. 21. 12:18
Állítólag a mosoly szépít.Természetes szépség forrás:)
105. pieta4
2015. jan. 21. 12:17
Akinek szép a bőre és mosolyog az arca, annak nem kell sok mindent tennie! Szerencsés.
2015. jan. 21. 12:11

[link]


Nos a smink hatalmának ékes bizonyítéka. :)


Legtöbbünk így fest előtte és utána.

Hát ezért vannak a fals ideálok..

103. Fishyke
2015. jan. 19. 10:14
Nekem utcára lépéskor a minimum az alapozó, szempillaspirál, szemöldökceruza, szájfény. Alkalomra még ezek mellé szemhéjpúder, púder és pirosító. Nem mások véleménye miatt, én így érzem jól magam, és amúgy meg senkinek semmi köze hozzá:))
102. 25800e2d09 (válaszként erre: 101. - Vacsa)
2015. jan. 17. 20:58
majd lesz egyszer csak másképp :)
101. vacsa (válaszként erre: 100. - 25800e2d09)
2015. jan. 17. 20:47
Sajnálom :(
100. 25800e2d09 (válaszként erre: 99. - Vacsa)
2015. jan. 17. 20:42

[link]


poénra veszem :D de igazából több mint igaz..

99. vacsa (válaszként erre: 98. - 25800e2d09)
2015. jan. 17. 20:12
Elrejted magad. Én így gondoltam.
98. 25800e2d09 (válaszként erre: 95. - Vacsa)
2015. jan. 17. 17:18
A maszk úgy értendő hogy szégyellem hogy hogy nézek ki natúrban
97. 25800e2d09 (válaszként erre: 93. - 31bc25d879)
2015. jan. 17. 17:17

Eddig nem sokan mondták ezt bár tény hogy tetszik magamon csak nagyon nem marad meg...

Amúgy minimális alapozót használok de muszáj mert zsíros a bőröm viszont ezzel alig az még nap végén is.

96. vacsa (válaszként erre: 83. - Gribedli***)
2015. jan. 17. 15:18
Ki fogom próbálni :)
95. vacsa (válaszként erre: 13. - 25800e2d09)
2015. jan. 17. 15:07

Ez már baj ha maszknak használod. Ember vagy. Hízhatsz, fogyhatsz, lehet szomorú, fáradt...

Nem kell semmit sem elrejteni, te megéled, másnak meg semmi köze hozzá.

94. vacsa (válaszként erre: 1. - 25800e2d09)
2015. jan. 17. 14:58

Én BB krémet használok, de azt sem minden nap. A szemeimet kifestem, meg szempillaspirál és ennyi. Rúzst, szájfényt soha nem használok. Ha csak vásárolni megyünk, akkor nulla smink.


Az én önbizalmam sem százas, de az arcommal ki vagyok békülve, vállalhatónak gondolom smink nélkül is.


Ha téged kiegyensúlyozottabbá, magabiztosabbá tesz a smink, az teljesen rendben van:-)

2015. jan. 17. 14:26

Sminkelek, de szolidan és szerényen, a kevesebb néha több alapon. Hál'Istennek szép a bőröm. Minőségi krémeket, kozmetikumokat használok + diszkrét, visszafogott parfüm. De rajtam nincs hatalma. Smink nélküli is kimegyek bármikor az utcára. Mondjuk akkor is egy natúr rúzst vagy szájfényt fel teszek. Amint haza érek, rögtön lemosom, vigyázok az arcomra.

Ismerek olyat aki a szemetet nem viszi ki és egy darab zsemlét nem vesz a sarki közértbe masszív smink nélkül. Nem is látta még senki pőrén a maga természetességében. De hát az ő dolga, nincs ezzel semmi baj.


Megnézve a fotódat, szerintem neked jól áll az erőteljes smink és piros rúzs. Keveseknek áll jól a lángvörös, bátran használd. Igy vagy egyedi és más.

92. 9089b602ef (válaszként erre: 86. - 25800e2d09)
2015. jan. 17. 14:03

Karakteres arcod van.Nem mindennapi.De ettől még szép, és hidd el, így jársz jobban.

Nem egy átlagos, tizenkettő-egy-tucat lány vagy, de miért lenne baj ez?

Csinos vagy, még női szemmel is.

91. 25800e2d09 (válaszként erre: 90. - 0275778468)
2015. jan. 17. 13:47
Néha inkább lennék átlagos. A férfiak félnek tőlem. (a párom ritka kivétel) nagyon kevés kapcsolatom volt, meglehet hogy ennek a "nem átlagos" kinézetnek köszönhetően. Ez is okozhatja az önbizalom hiányt hogy mindig csak a kritikát kapom.
90. 0275778468 (válaszként erre: 1. - 25800e2d09)
2015. jan. 17. 09:45

Én mindig is szerettem sminkelgetni, legfőképp a szememet. de aztán az évek során (nem olyan rég) elhagytam az egészet. Azóta sminkelem magam megint, hogy dolgozom (kb fél éve) de akkor sincs már sem alapozó sem rúzs, csak egy kis szemhéjfesték. A bőrömet a heti egyszeri szolárium és az éjszakai szemránckrém, hidratáló és ránctalanító tartja "karban" valamiért, ezektől rendben van.

Megnéztem a fotódat, nem vagy átlagos és az szerintem sokkal jobb, mint szürke kisegérnek lenni (én az vagyok szerintem... ;).

A smink ami rajtad van szerintem nagyon is csinos. Az alakod pedig nagyon rendben lehet még ezzel a plusz négy kilóval is!

A kollegák pedig zrikálnak mert megtehetik.

Érdekes módon engem már nem szoktak. A régi helyeimen, elég sokáig minden férfi kollega kritikus volt velem, utólag viszont kiderült, hogy csak azért mert "jó kiscsajnak" gondoltak.

Jelenleg csak akkor kapok a "kevés smink" ellenére dicséretet a kollegáktól, mikor a ruházatom csinosabb vagyis nem fekete hanem valami előnyösebb, mondjuk tűzpiros ruha cicanadrággal és van rajtam mondjuk egy hangsúlyosabb óra, fülbevaló. Mikor sima fekete nadrág és egy fehér blézer van, akkor nem szólnak, tehát a negatívot nem jegyzik meg, csak a pozitívat. Ezek szerint szerencsés vagyok etéren, nem vagyok benne biztos, hogy nem azért nem jegyzik meg, mert nekem aztán mindegy, ők mit gondolnak :)

89. globus
2015. jan. 17. 09:43
Szempilla spirál, szájfény, nálam ez a minimum és maximum is. Ha elegánsabb kell, inkább a hajammal próbálok operálni :)
88. gribedli*** (válaszként erre: 86. - 25800e2d09)
2015. jan. 17. 09:26
Szerintem jó!:) De pont ezért, mert már előtte is tudtam, hogy szereted a pin up sminket, gondolom, ez már így is marad, miért is ne egy tetkó szemre alulra és felülre egy kicsit hosszabb is? Többet nem lenne ilyen gondod, hogy felébredve tükörbe nézel és az "előtte" fogad. Meg hamarabb is elkészülsz vele.
87. kriszta773 (válaszként erre: 86. - 25800e2d09)
2015. jan. 17. 09:15

nekem tetszik :) szerintem a jó smink olyan, mint egy jó ruha, kiemeli a szépet, arra helyezi a hangsúlyt.


amikor valaki azt írja, ő soha nem sminkel, mert úgy szép, és fölös, mindig az jut eszembe, hogy egyszerűen nem ismeri, és nincs meg az igény benne arra sem, hogy nőként kihozza magából a legjobbat, legszebbet. ugyanígy a ruháknál is ez van, egyszerűen sokaknak nincs szeme arra, hogy mi is áll jól neki, nem tud bánni a kiegészítőkkel, a formákkal, a színekkel, és nem is érdekli. pedig ezek nem nagy dolgok, megismerni, megtanulni, viszont nagyon megdobják nemcsak egy nő külső vonzóságát, hanem a belső magabiztosságát is

86. 25800e2d09 (válaszként erre: 85. - Gribedli***)
2015. jan. 17. 09:03

Na itt egy előtte utána kép. Nagyon nehezemre esik de vegyük a terápia részének... XD

[link]


Nagyjából egyébként ennyi a dolog. A pin-up stílus a mániám :) néha kombinálva színekkel. Ez pl egy hétköznapi ami az "utána" kép :)

2015. jan. 17. 08:55

Winged (Andi?:D), írtad, hogy alapvetően fiús arcod volt régen és neked a nőiességed kiélése is a sminkelés. Szerintem ebben az esetben ne mondj le róla, mert így érzed jól magad és kész. Meg azt is írtad, hogy szereted a teátrális sminket, ehhez is jó alap a tetkó de ugye teátrális egy erősen kihúzott szem tussal és piros rúzs, mégis szupergyors, csak 2 gesztus!:)


Nekem nagyon tetszik Cameron Diaz sminkje a Bad teacherben, de ha jól megnézed, ott sincs sok hangsúlyos dolog, csak kettő, de az a kettő erős. Nem drag queenes, de szexi. Feketével kihúzva a szeme, piros rúzs (és jó kis filmes alapozás), egyszerű de szexi!:)))

84. kriszta773 (válaszként erre: 79. - Perla del Mar)
2015. jan. 17. 08:52

bocsi, de butácskán állsz hozzá. mindenkiről lehet olyan fotót készíteni, amin 10 évvel fiatalabbnak vagy idősebbnek néz ki, te most halál komolyan azért, mert láttál egy rosszul sikerült képet, leszűrted, hogy a smink öregít? :)


rengeteg antiallergén sminket találsz, de ha eleve nem szeretsz sminkelni és zavar, akkor ne sminkelj :) bár mintha ezek csak kifogások lennének arra, hogy nem tudsz. azt is meg lehet tanulni, sk is :)

2015. jan. 17. 08:41

Nekem nagyon kevés időm van sminkelésre, de nem szeretnék lemondani arról a kevésről, amit használok, mert az évek során úgy vettem észre, hogy megvédi a bőröm. Régebben télen-nyáron kompakt púdert használtam mert a púder nem tömi el a pórusokat hanem megül a felszínén és a nap folyamán megakadályozza, hogy a kosz apróbb szemcséi bejussanak (a városi szmog kisebb szemcséjű mint a púder és ez aztán tényleg eltömítheti a pórusokat!). Este pedig lemosom a szennyeződéssel együtt és kész. Persze, a lehelletnyi púder nem takarja el a nagyobb bőrhibákat ezért rendszeres hámlasztással, ápolással már adunk egy szép alapot, a szép bőr a legjobb alapozó és a púder (alapozó nélkül) véd. Alapozó és púder együtt viszont nehezebb, esetleg száraz bőrűeknek ez is jó de akkor megint ott tartunk, hogy sokáig tart...


Télen kicsit szárazabb már a bőröm, ezért BB krémet használok és ez is csak egy mozdulat. Azt a fajta "meztelenséget", amit a sminkeletlen arc ad, már régóta nem tapasztalom mert évek óta tetkóm van, amit áthúzatok rendszeresen és ezzel rengeteg időt megspórolok, meg ugye soha nincs az, hogy smink nélkül úristen milyen más lenne az arcom. Mindenkinek ajánlom, aki nem szeret, vagy nincs ideje sminkelni. Érthető, hogy így már tényleg elég reggelente egy kis púder (vagy bb krém) terra, korrektor, fehér szemcerka, szempillaspirál, szájfény, de nem kell félórával hamarabb kelni. Meg ezek nélkül is ott az egészséges bőr és a tetkó, nem vagyok meztelen, csak nekem ugye fóbiám, hogy az utcán koszolódik a bőr.


Nekem is mániám még a fehér szemcerka alul belülre. Mindenki azt gondolja, hogy csak akkor kell használni, ha valakinek kicsik a szemei. De fontosabb ennél az a funkciója, hogy a fehér szín visszaverődik a szemfehérjében és kipihentebb tőle a tekintet, szóval nagyszeműek is nyugodtan, ha fáradt a szem, mert ilyenkor az alsó szemhéj belseje fáradt rózsaszín. Márpedig a fiatalság/üdeség egyik jellemzője pont, hogy a szemfehérje fehér, és ahogy öregszik az ember, egyre inkább véreres, ezt szemcseppel és fehér szemcerkával tudjuk ellensúlyozni.

82. 25800e2d09 (válaszként erre: 77. - Moonlight13)
2015. jan. 17. 08:13
A 64 igen. Bár egyszer voltam 62 jaj az volt a legjobb :)
81. 25800e2d09 (válaszként erre: 79. - Perla del Mar)
2015. jan. 17. 08:12

Ha ennyire nem bírja a bőröd akkor jól is teszed hogy nem erőlteted. Bár vannak teljesen hipoallergén smink termékek.


Mondjuk ezt nehezen hiszem el hogy 10 évet öregítene valakin a smink... Akkor nagyon elkapta a gepszíj.. :)

2015. jan. 17. 01:32
sosem sminkeltem magamat,szerintem egy no anelkul is szep,de persze tudom izlesek es pofonok kulombozoek.
79. Perla del Mar (válaszként erre: 74. - Lilibe)
2015. jan. 17. 01:08

Én sem sminkelem magam. Nem vagyok egy szépség az biztos, ezt pár pasik párszor az arcomba vágták. Sőt többségük sajnos bunkó is szokott lenni velem.(Viszont a 40 körülieknél szoktam észrevenni, hogy bejövök nekik, mint nő)

Én baromi érzékeny bőrű is vagyok. Érettségi környékén párszor ki voltam sminkelve (barátnőm, mert nekem valahogy nem megy jó ez). A bőröm viszketett tőle és utána tele lett az arcom pattanással.

Szóval nekem rossz tapasztalatom volt vele.

Ez a barátnőm elvégezte a Mask sminkiskolát , majd utána az Il maquiage-t. Utóbbinál dolgozott is. Tehát ért hozzá. Múltkor feltett az Instagramjára egy képet erősebben sminkelve. Én ránéztem rögtön az első gondolatom Jéézusom, úgy néz ki ,mintha 40 lenne! (harmincegy éves). Megmutattam a képet egy fórumos fiú ismerősömnek, hát ő közölte inkább inkább 48-50 évesnek néz ki. Ez is megerősített abban , hogy inkább smink nélkül még ha nem is egy szépség az ember! Pedig ő profi!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook