Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A smink hatalma a nők felett fórum

A smink hatalma a nők felett (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
48. simple (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2015. jan. 16. 13:49
Nem azt azért nem. Nem tudom hogy oldja meg. De az a nő tényleg beteg, minden tükör előtt megáll, rúzsozza meg keni magát, liftben is például, volt már hogy leértünk a lifttel ő meg csak kente fente magát, szegények meg akik be akartak volna szállni csak álltak meredten hogy mi van... Egyszer lekésték a repülőt is nyaralásból hazafelé, mert a csak órákon át sminkelt.
47. d1e807c461 (válaszként erre: 37. - Mézes-Krémes)
2015. jan. 16. 13:16

igen, mindenki külsején dob egy jól sikerült smink.

de szerintem a pasik legfeljebb azt látják, h jé ki vagyunk sminkelve s ennyi. :)

számukra ennyit jelent.

2015. jan. 16. 13:06

Megnéztem a képed, nem vagy csúnya:) remélem, nem veszed tolakodásnak vagy bántásnak, de szerintem neked sokkal jobban állna, ha nem hangsúlyoznád ennyire a szád. Szép, kifejező szemed van.

Tudom, hogy nem ez volt a téma, és lehet, hogy nincs is igazam, de kikívánkozott belőlem.

2015. jan. 16. 13:04

Szerencsére felettem nincsen hatalma. Régebben majdnem minden nap sminkeltem (szemceruza, spirál, szemöldök satír, ennyiben ki is merült), mostanában inkább nem vesződök vele. Ez vagyok én, a férjem így lát meg reggel, ezt (kell) szeretnie. Most már csak a hangulatomtól és az időmtől függ, hogy sminkelek-e. Hosszú út volt egyébként ide eljutni, először "meztelennek" éreztem magam.


Önismeret, önelfogadás a kulcs. A smink jórészt a külvilágnak szól. Azzal pedig nem szabad foglalkozni. Ha valaki tiszta, ápolt, akkor ugyanolyan igényes, mint aki talpig sminkben van. A smink nem garantálja, hogy a nőnek ne legyen zsíros a haja, ne legyen beszakadt a körme, koszos a ruhája. Önmagában mit sem ér. A többivel együtt pedig nem is üt akkorát.

44. d1e807c461 (válaszként erre: 20. - 25800e2d09)
2015. jan. 16. 12:58

sokan végig sem gondolják, amikor ilyen kijelentéseket tesznek.

inkább azért mondják, mert megszokták a sminkelt arcod.

43. *Csajszi* (válaszként erre: 8. - Katinkaboszi)
2015. jan. 16. 12:57
Tul vagyok mar 30-on meg 35-on is. Igaz, nalam nincsenek 'rosszul eltoltott ejszakak'.
2015. jan. 16. 12:56
csak a nők figyelnek ennyire egymás hibáira, a pasik alig veszik észre az ilyesmit, kivéve a metroszexuálisokat.
41. Mézes-Krémes (válaszként erre: 38. - D1e807c461)
2015. jan. 16. 12:55
Egy a lényeg: TE jól érezd magadat. (Amúgy jobb a göndör!) :DDD
40. Mézes-Krémes (válaszként erre: 36. - Cippora)
2015. jan. 16. 12:54
Igen, így van. Pont erről van szó.
2015. jan. 16. 12:53
Én szeretem ha van minimál smink rajtam, de legalább egy kis korrektor a szemem alá, hogy a lila karikáim miatt ne higgyék azt hogy beteg vagyok... :)
2015. jan. 16. 12:53

sokan végig sem gondolják, amikor ilyen kijelentéseket tesznek.

inkább azért mondják, mert megszokták a sminkelt arcod.

nekem a hajamra tesznek megjegyzéseket, tudniillik mindenféle színű, hosszúságú, formájú volt már.

egyébként göndör.

akinek egyenes a haja, az beszól, h miért nem vasalom.

ha kivasalom, akkor lesznek olyanok, akik azt mondják, h á pedig jobb volt göndören.

amikor sötétbarna volt, akkor túl sápadt voltam.

ha szőke, akkor miért szőke.

ha vörös, akkor jobb volt szőkén.

szóval..

-_-"

ne vedd komolyan az ilyesmit.

37. Mézes-Krémes (válaszként erre: 28. - D1e807c461)
2015. jan. 16. 12:53
Igen, igazad van. Mondjuk amikor látványosan ott a réteg, az szerintem nem is vonzó a férfiak számára. Én egyszer beültem egy ilyen ingyen sminkelős bódéba. Meg is csinálták, egyébként nagyon-nagyon szép lett, tényleg. És ad egy pluszt az embernek. A párom is mondta, hogy nagyon szép, de később megkérdezte, hogy mikor mosom már le? :)
36. Cippora (válaszként erre: 27. - Mézes-Krémes)
2015. jan. 16. 12:52
Hát ha szenved miatta,akkor hagyja abba,vagy mit tudom én,forduljon pszichiáterhez...szerintem aki akar sminkeljen aki akar ne,de ilyen kényszeres dologként megélni már nem egészséges.
35. Tuksika (válaszként erre: 33. - 5674644b5d)
2015. jan. 16. 12:50

"Egyébként mi számít sminknek? Ha mondjuk egy orbitális pattanásra felken valaki egy kis korrektort nehogy a NASA kiszagolja, hogy új kisbolygó kezd születőben lenni akkor ő már sminkel?"


:D:D

34. d1e807c461 (válaszként erre: 20. - 25800e2d09)
2015. jan. 16. 12:44
az ilyesmit kéne elengedd a füled mellett.
2015. jan. 16. 12:43

Na de nem mindegy, hogy miért érzed úgy, hogy neked sminkelned kell? Bőrhibáid is vannak?


Bár én irodában dolgozom, de rajtam kívül szerintem talán még egy nő van aki rendszeresen sminkeli magát.


Egyébként mi számít sminknek? Ha mondjuk egy orbitális pattanásra felken valaki egy kis korrektort nehogy a NASA kiszagolja, hogy új kisbolygó kezd születőben lenni akkor ő már sminkel? Nem gondolnám....


Nekem nagyon rossz minőségű az arcbőröm. Seborrhea dermatitis, tágpórúsok, mitesszerek, néha pattanások, sok helyen a dermatitis miatt piros foltok stb Rendszeres speciáli kozmetikai kezeléssel és különféle kencékkel sikerül csak elfogadhatóvá varázsolni az arcom,de így is bőven ráfér a javítani való. Vannak jobb napok és vannak rosszabbak sok mindentől függ, de ha leugrom a sarki boltba nem vagyok hajlandó előtte órákat bíbelődni a pofázmányom rendbe rakásával. Emeltfővel és smink nélkül megyek ki, ha valakinek nem tetszik akkor ne nézzen rám.


Nincs mit szégyelni azon, ha nem vagyunk tökéletesek :)

32. Mézes-Krémes (válaszként erre: 29. - 25800e2d09)
2015. jan. 16. 12:43
"Csak" ahhoz? A szem a lélek tükre! :)
31. Mézes-Krémes (válaszként erre: 26. - 25800e2d09)
2015. jan. 16. 12:40

De minimálisra tudod szorítani, nem? Nem gondoltál még arra, hogy egy frankó kozmetikushozbőrgyógyászhoz elmenj a bőröddel? Lehet, hogy a sok máz nem feltétlenül tesz jót az arcodnak, sőt.


Szerintem tényleg számot kéne vetned magaddal, és megtudni, hogy miért utálod magadat ennyire.

2015. jan. 16. 12:40

Én mindig sminkelek.Ez is hozzám tartozik.Igyekszem adni magamra, csinosan öltözni, etc..

Nem mennék ki smink nélkül az utcára, még az udvarra sem.Csak éjjel nem vagyok kisminkelve, meg amikor napozok...

29. 25800e2d09 (válaszként erre: 25. - Mézes-Krémes)
2015. jan. 16. 12:39
Igen a szemem eredetileg zöldes barna :) csak ahhoz nyúltam hozzá illetve az arcom lett sötétítve a járomcsontnál :) a többi én vagyok meg a vakolat :)
2015. jan. 16. 12:37

mit gondolok arról, aki nem tud enélkül élni?


csak azt hiszi, h nem tud enélkül élni. :D

megszokás kérdese.

olyan, mint lemondani a cigiről v egyébről.

át kell esni a holtponton.


én csak szemceruzát & ajakírt használok, azt se mindig.

jó dolog a smink.

akkor van baj, amikor valaki felismerhetetlenné mázolja magát.

gyakran látok durván pattanásos csajokat ujjnyi vastag alapozóval az arcukon.

azt hiszik, ettől szebbek.

hát NEM!

nem csak csúnya az ilyesmi, de árt is a bőrüknek.

én se vagyok tökéletes, de soha nem tartottam csúnyának magam.

se smink nélkül, se melegítőben, se borzasan. :D

h más mit gondol erről, leszarom.


[link]


és.. érdekes módon másokban is meglátom a szépet.

nagyon, nagyon kevés olyan ember van, akit abszolút csúnyának tartok (őket is inkább a torz személyiségük miatt).

ezért nem is értem azokat a nőket, akik smink nélkül nem mennek emberek közé.

miért?

te mint ember nem csak egy frizura vagy, egy jól sikerült smink, hanem ennél sokkal több (jó esetben). :D

27. Mézes-Krémes (válaszként erre: 24. - Cippora)
2015. jan. 16. 12:37
De ő szenved emiatt. Akkor pedig már probléma, nem?
26. 25800e2d09 (válaszként erre: 23. - Mézes-Krémes)
2015. jan. 16. 12:37
Elhagyni nem tudom mert a munkám is megköveteli a sminket. Vagyis az ápolt megjelenést és ebbe a ragyás bőr nem fér bele. Néha tartok smink mentes napot de akkor kerülöm a tükröt
25. Mézes-Krémes (válaszként erre: 22. - 25800e2d09)
2015. jan. 16. 12:36
Amit az első fotódón látok az egyáltalán nem csúnya. Mondjuk smink az van rajtad, és a szemedből ítélve ps. is.
24. Cippora (válaszként erre: 1. - 25800e2d09)
2015. jan. 16. 12:33
Nem értem mi a baj a sminkkel,én is sminkelek kamasz korom óta,én sem megyek smink nélkül maximum az udvarba,de ettől egyáltalán nem érzem magam önbizalom hiányosnak.Ugyanúgy hozzá tartozik mint a kontaktlencse meg a szép ruhák.
23. Mézes-Krémes (válaszként erre: 13. - 25800e2d09)
2015. jan. 16. 12:33

Sajnálom. :(


Szerintem akkor valamit változtatnod kéne. Hiszen úgy olvasom, ez már nem szolgálja a saját örömödet, hanem szenvedsz tőle, mint valami függőségtől!


Szerintem is könnyű kijelentés, mert önértékelési problémával bárki küzdhet....

Szerintem első sorban magadban kell keresni a megoldást. Hogy elfogadd önmagadat... És aztán pedig szépen lassan mindig kicsit csökkenteni a vakolat mennyiségén. És amikor már megint megszoktad az új állapotot, megint picit csökkenteni. Nem tudom jó-e amit írok, mert én sose sminkeltem még.


Egyébként érdemes kinyitni a szemet, és a villamoson, metrón megnézni a nők többségét. Szerinted annyira tökéletesek?! Hát nem! Senki nem az!

22. 25800e2d09 (válaszként erre: 19. - Mézes-Krémes)
2015. jan. 16. 12:32
Fiús, csúnya arcom van.. Nagyon jól megtanultam bánni a smink cuccokkal.
21. Mézes-Krémes (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2015. jan. 16. 12:31
Szerintem baj akkor van, ha szorongás tölt el valakit nélküle.
2015. jan. 16. 12:29
Én mindig rettegek mikor smink nélkül lát valaki.. És mindig meg is vagyok erősítve hogy jobb ha sminkelve vagyok. Erre nem tudok nem figyelni
19. Mézes-Krémes (válaszként erre: 7. - 25800e2d09)
2015. jan. 16. 12:28

Hát jó lenne látni rólad egy képet.


Persze, hogy megjegyezték a munkatársaid. Hiszen nap-mint nap díszmaszkban mész be dolgozni. Ezt látják, ezt szokták meg, ezzel azonosítanak téged. És ha a máz lekerül, vagy kevesebb akkor bizony, furcsa annak, aki még nem látott így...


Biztos vagyok benne, hogy szép vagy, és nem nézel ki rosszul. Viszont legyünk reálisak, a jó smint nagyon sokat dob, és mindenki szebb lesz tőle. Ha csak időnként sminkelnéd magad, akkor a dícséreteket zsebelhetnéd be, hogy mennyire jól nézel ki!


Amúgy a sminkeléssel szerintem semmi gond nincsen, ameddig az téged nem zavar.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook