Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A smink hatalma a nők felett fórum

A smink hatalma a nők felett (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
18. trapiti (válaszként erre: 14. - Mézes-Krémes)
2015. jan. 16. 12:26
Detto... :) Amúgy vannak férfiak akik kifejezetten nem szeretik ha egy nő sminkel, pl. a férjem. Ő nagyon örül hogy én nem használok semmi ilyesmit, mert zavarná. Tehát mindenki megtalálja a neki tetszőt szerintem :)
17. andi6020 (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2015. jan. 16. 12:25
Biztos megvárja amíg az embere elalszik, aztán lemossa a sminket.
2015. jan. 16. 12:25

Nem is bírnám elviselni az alapozó nevű vakolatot a fejemen, néhányszor volt rajtam de fuldoklott a bőröm és műnek éreztem magam, pedig jó minőségű termék volt. Arról nem is beszélve, hogy nincs olyan ami felveszi a bőr színét - én pl hullafehér vagyok - ha csak minimálisan is, de maszk hatású az egész. Férjem barátjának a felesége sminkfüggő, a pasi utálja ezt, de nem szól érte. A nő úgy néz ki mint aki most szabadult a velencei karneválról, hátborzongató...és smink nélkül 10 évvel fiatalabbnak tűnik.

Én ha sminkelek, csak a szemeimet emelem ki, szemceruza, földszínű szemhéjfesték (lehetőleg csillámos) és szempillaspirál. Nagyon néha teszek fel szájfényt egyébként csak ajakír bár az se túl jóízű ha megeszem :D

15. trapiti (válaszként erre: 1. - 25800e2d09)
2015. jan. 16. 12:25

Én egyáltalán nem sminkelek, nem is volt soha igényem rá. Anyukám sminkel rendszeresen, ő igyekezett rávenni, tanítani, de egyáltalán nem voltam fogékony a dologra.

Nekem furcsa hogy valaki ezzel órákat töltsön, vagy akár minden reggel korábban kel amiatt hogy legyen erre ideje, de akinek jól esik tegye :)

Amit én nagyon utálok/utálnék benne, hogy állandóan legyen valami kence a bőrömön, vagy ne tudjak hozzáérni a szememhez-arcomhoz anélkül hogy a sminkemért kelljen aggódni... nekem ez nem való :)

14. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - 25800e2d09)
2015. jan. 16. 12:23

Én soha nem sminkelek. Max néha egy kis spiráll, és szemceruza, és ennyi. De ezt is csak néhány havonta, amikor olyan a hangulatom.


Engem ezért többen neveztek már igénytelennek, és nőietlennek. Hozzá teszem, mind nők voltak, akik szerint a nőiességük egyik alapköve a smink. Szerintem ez nem igényesség kérdése. Úgy gondolom, ha tetszem valakinek, tetszeni fogok így is. Ha nem, akkor hiába a smink... Vagy ha mégis dob rajtam valamit az illető számára, akkor se legyen semmi közöttünk, hiszen előbb vagy utóbb meglátja a csupasz arcomat.


Én semmi rosszat nem gondolok arról, aki enélkül nem tud élni. Miért is tenném? Ha neki így jó, a lelke rajta. :) Bár nem tartom egészségesnek, és nem is cserélnék vele, mert szerintem sokkal jobb nap mint nap azt vállalni, aki én vagyok.

2015. jan. 16. 12:23

Érdekes hogy többen írtatok hogy akinek ez probléma annak nincsenek valódi gondjaik. Hát nem tudom, azért ez lehet kicsit könnyű kijelentés. Biztos van ilyen is.


Szeretnék úgy élni hogy ezzel ne kelljen foglalkozni de a 3. X után se sikerült még. Egyfajta maszk ami mögé el tudom rejteni a fájdalmam is.

12. Katinkaboszi (válaszként erre: 9. - E49241a632)
2015. jan. 16. 12:19

Egyértelmű, ha az embernek más baja is van,nem az élete fő problémája, hogy sminkeljen ha felébred, de én akkor is, mikor sokszor, sokat, hosszan, kórházban voltam, bizony mire jött a vizit, vagy a férjem este, felraktam a sminket :)

Kell,hogy lássák,jól érzem magam, torődök magammal és egyébként is, megtisztelem azokat, akik jönnek hozzám:)


Drága nagyikám még 89 évesen, míg élt, vagy a lánya, aki 92 éves most, még mindig jár fodrászhoz és ha megyünk látogatóba, egy pici halvány rúzst is felrak még :)

2015. jan. 16. 12:17

Kicsit azt sugallja a cím, mintha minden sminkelt nő agyában lenne valami bibi....


de miért is lenne?


Persze, vannak durva esetek, én is ismerek olyat, aki szinte senki előtt nem mutatkozik smink nélkül, de szerintem ezzel sincs nagy baj. Én nem érzem önértékelési problémának. Egyszerűen csak csinosabb sminkben és ezért kifesti magát.


Én minimálisat használok, de nem szorongok, ha a postás meglát nélküle. De jobban szeretem, ha van rajtam.

10. Katinkaboszi (válaszként erre: 4. - Simple)
2015. jan. 16. 12:15

Nekem olyan kolléganőm volt, aki fél órával hamarabb kelt fel, hogy időben kész legyen a sminkje, mert mit szólnak az emberek, ha úgy látják meg.

Hát,fura is volt,mikor beesett néha és igen rosszul nézett ki.

Van akinek nem azért kell a smink, mert függő, hanem eltakarja a hibákat vele.


Egy szolíd, finom smink, minden nőnek jól áll.

9. e49241a632 (válaszként erre: 1. - 25800e2d09)
2015. jan. 16. 12:12

Én is sminkeltem rendszeresen kb. a huszas éveim közepéig, aztán már csak alkalmakkor, aztán volt jó pár év, amikor egyáltalán nem. De azért régen is kimentem az utcára smink nélkül simán.


Én azt gondolom az olyan nőkről, akik "meztelennek" érzik magukat smink nélkül, hogy túl sokat adnak mások véleményére. Nem olyan fontos az, hogy mások tökéletesnek lássanak, emberek vagyunk, van egy csomó fontosabb dolog is a kinézetnél, nem szabad, hogy az határozza meg a magunkról alkotott képet, hogy tökéletesek vagyunk-e külsőleg.


A másik, amit gondolok, hogy az ilyen embernek még nem volt igazi problémája az életben, nem tud rangsorolni, hogy mi az, ami fontos és mi az, ami nem. Ezt nem azokra írom, akik rendszeresen sminkelnek, nincs azzal semmi baj, hanem azokra, akik legszívesebben elbújnának, ha nincs rajtuk egy kis vakolat.


Persze az sem jó, ahogy én voltam évekig, hogy a higiénián meg azon kívül, hogy szalonképesen jelenjek meg, nem foglalkoztam a külsőmmel, de nekem annyi problémám volt, hogy örültem, hogy élek.

8. Katinkaboszi (válaszként erre: 3. - *Csajszi*)
2015. jan. 16. 12:12
Harminc, harmincöt éves korig nincs is baj, de amikor egy rosszul eltöltött éjszaka után, belenézel a tükörbe és ott a karika,már meggondolja az ember, hogy egy pici smink felfér, még ha siet is:)
7. 25800e2d09 (válaszként erre: 2. - Linzerkarika888)
2015. jan. 16. 12:12
Igen, igaz. Nekem az a bajom hogy ha csak kicsit teszek fel akkor úgy érzem semmit sem tettem. Szeretem a drámai megoldásokat. Emiatt volt úgy hogy ha nem így tettem és csak alapozó, szempilla spirál és kicsi világos szemhéj púder, az ismerőseim megjegyezték hogy rosszul nézek ki, betegnek, fáradtnak. Erre közöltem hogy csak nem vagyok sminkelve nagyon. Szóval a környezetem is meghatározza az önértékelésem. Most hogy híztam 4 kilót a munkatársaim ezzel macerálnak folyton... Szóval a tökéletes megjelenés elengedhetetlen...
6. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Simple)
2015. jan. 16. 12:10
ugyanmár... és sminkben is fekszik le?
5. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - 25800e2d09)
2015. jan. 16. 12:10

A nők nagytöbbsége sminkel, főleg aki olyan helyen dolgozik, hogy fontos, hogy néz ki:)

Én ma is, ha elmegyek itthonról, sminkelek, de már régen nem teszek magamra folyékony púdert, mióta láttam az egyik ismerős lányt, aki folyamatosan a fellépései miatt púderezett és lett olyan nagy pólusú az arca, hogy attól lett kénytelen idős korában is folytatni:(


Pici púder, ha elindulok, szájfény a rúzsra, mert akkor én tudom meghatározni, mennyire legyen erős, vagy más színű:)

Szemhéjceruza, színes, a feketétől úgy nézek ki, mintha igazi boszi lennék:)

Fehér konturceruza, halványan, korrektor, mert szürke a szemem alja.

De estem ha már tudom, nem megyek sehova, lesminkelek, mert kell a bőrnek és a szemnek is a pihenés.


Minden szokás kérdése, ahogy a parfüm, téli-nyári, vagy a hajlakk, netán a dezodorok használata.

Van, aki egyiket sem szereti, mert így nőtt fel, ezt szokta meg, szerinte egy természetes illatú nőnél nincs jobb.

4. simple (válaszként erre: 1. - 25800e2d09)
2015. jan. 16. 12:04
Én nem sminkelek egyáltalán, semmi szükségét nem éreztem soha, jól megvagyok nélküle, és bárki előtt válallom bármikor hogy nézek ki a magam valójában. Én speciel sajnálom azokat a nőket, akik enélkül nem tudnak élni, szerintem önbizalomhiányosak, önértékelési problémáik vannak. Van olyan barátnőm, aki 3!!! órával előbb kel, nagyon kora hajnalban, hogy a párja nehogy meglássa smink nélkül. Na ez szerintem nem normális dolog egyáltalán. Persze nem csak ez a két véglet van. Volt már téma ez itt az oldalon, én akkor megkaptam hogy igénytelen vagyok mert nem sminkelek. :D Nekem ezt még soha senki nem rótta fel, sőt éppen emiatt szoktam rengeteg dícséretet kapni, nem csak férfiaktól.
2015. jan. 16. 12:04

Nemtudjuk ki az aki nem tud smink nelkul elni, nincs rairva az emberre. Ezt te tudod, illetve akiknek ilyen gondja van.


En szinte minden nap teszek fel egy kb 4 perces sminket, de ha mondjuk kesve ebredtunk es elmarad nem vagom fel az ereimet, kimegyek smink nelkul is emberek koze. De teny, jobban erzem magam a kis 4 perces sminkemmel.


Ezt neked kell fejben rendbe rakni ha ugy erzed ez problema, de en nem elnem meg gondnak, szerintem ha ezen agyalsz, ez az egyik legnagyobb gondod - jo neked.

Ne feledd, rajtad kivul senki nem tudja, hogy smink fuggo vagy, nincs rairva az arcodra. Egy minimalis, szolid smink minden nap szerintem szep es semmi gond nincs vele.

2015. jan. 16. 12:02

Én személy szerint úgy gondolom hogy a sminkkel nincs baj, ha valaki szereti. Egy kis szemhéjpúder, szemceruza, meg szempilla spirál. Nekem, mikor "nagyon" kisminkelem magam, akkor is ennyi az annyi.

Látok nap mint nap olyan lányokat (és nőket), akik annyira túlzásba viszik, hogy már nevetségesnek hatnak. Például, a szemöldök kiszínezése erős feketével, vagy a kilométer alapozó, egyszerűen cirkuszi jelleg, nem természetes. A sminknek meg épp az lenne a lényege, hogy a nők és lányok szépségét kiemelje. Ez az én véleményem.

2015. jan. 16. 11:57

Nap mint nap látok önbizalom hiányos nőket. Az egyik például a tükörből néz vissza nap mint nap. Az én életemet meghatározza a napi sminkelés. Bár azért már a szemetet kiviszem enélkül sőt a postás elé is kimerészkedtem, de képtelen vagyok messzebbre elmenni "vakolat" nélkül. Ez kb 16 éves korom óta az életem része lett. Enélkül meztelenül érzem magam. És rondának.

A témát meg azért írtam ki, hogy kinek mennyire meghatározó, és hogy pszichésen mennyire befolyásolja az életetek. Aki nem sminkel az mit gondol arról aki enélkül nem tud élni?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook