Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A rózsáim levelei sárgulnak, barna pöttyösek, valószínű valamilyen gombabetegség. Mit ajánlatok, mit használjak? fórum

A rózsáim levelei sárgulnak, barna pöttyösek, valószínű valamilyen gombabetegség. Mit ajánlatok, mit használjak? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 5. 10:23

Örülök, hogy javulnak a rózsák. Hetente érdemes öntözgetni szerintem.

Komposztra is bevált nálunk.

A tisztítószert még nem próbáltam. Melyiket vetted?

Gondolkodom a kerámián, mosáshoz inkább, de olyan hihetetlen számomra, akármennyit is olvasok utána.

11. Lilibeth59 (válaszként erre: 4. - Nehita4)
2011. aug. 15. 07:02

Kb. egy hete, hogy megöntöztem a rózsáim EM bioval, lehullott a fertőzött levél mind, és most jönnek szépen az új hajtások. Természetesen a fertőzött, lehullott leveleket mindig összeszedem.


Én kipróbáltam az eMC tisztítót is, nagyon könnyű vele dolgozni, és tényleg szép tisztaság lesz a használata után, mosáshoz is használtam már pár cseppet. Szóval nem bánom, hogy megvettem, és nem is drágállom, mert nagyon tömény, fél literhez én kb. 5 ml-et (egy fél illóolajos üveg) tisztítót tettem. Sokáig elég lesz.

10. nehita4 (válaszként erre: 9. - Lilibeth59)
2011. aug. 2. 21:49

Hát nálunk valahogy senki sem szereti a mosódió szagát/illatát, mondjuk én nem használtam hozzá öblítésre semmit.

Viszont a napon szárított ruha, mindent visz illatban.

A háziszappant hideg eljárással készítem, tisztán növényi olajokból, igen.

9. Lilibeth59 (válaszként erre: 8. - Nehita4)
2011. júl. 31. 18:42

A mosódiónak szerintem nincs rossz szaga, a kimosott ruhának pedig ha nincs illatosítva öblítővel, illóolajjal vagy mosóparfümmel, akkor csak friss, tiszta illata van.


De hát nem vagyunk egyformák, mindenki másképp érzékeli a szagokat, illatokat is.


A háziszappan érdekelne, hogy készíted, miből, esetleg eladásra is?

2011. júl. 31. 18:10

A háziszappant tényleg házi, mert én készítem.:)

A mosódió szagát sajnos nem tudom megszokni.

7. Lilibeth59 (válaszként erre: 6. - Nehita4)
2011. júl. 31. 16:25

Mosáshoz én is nagyon szeretem a mosószódát, de mosódióval együtt használom, a diótól nagyon puha, lágy tapintású lesz a ruha, és a szaponintartalma a diónak is tisztít. Így együtt vált be nekem. Ha nagyon szennyezett a ruha, akkor szappanos folyékony mosószerrel még rásegítek.

Ecetet öblítéskor használok mosóparfümmel, így a ruha is, a mosógép is tiszta lesz, nincs nyálkás, vízköves lerakódás a mosógépben.


A háziszappant hol szerzed be? Én próbáltam venni, de elolvasva, hogy mit tartalmaz, a boltokban kapható "háziszappannak" semmi köze az igazi háziszappanhoz.


Igen, elég húzós az áruk ezeknek a termékeknek, én is csak nézegetem, még vacilálok...........

2011. júl. 31. 16:09

Nem próbáltam még a többi termékeiket. Az kerti mikroorganizmusokat használtam csak, az árban 900ft egy liter koncentrátum - tehát baráti. Ahogy észrevettem függ, hogy mikor öntözzük a növényeket, nagyon hasznos ültetéskor, virágzáskor és betegségek legyőzésében.

A kerámiák nem nagyon fogtak meg elsőre, de a héten áttanulmányozom.

Viszont az emberi fogyasztásra szánt Emociot mindenképpen ki akarom próbálni, mert a kerttel és a növényekkel látványos az eredményem.

A többi terméküket irreálisan magas árúnak tartom, de semmiképp sem illenek az én pénztárcámhoz.

A mosópor szerintem nagyon drága, én kevés mosószódát - ecetet - és házi szappant használok.

Tisztítószerekből a Sodasan koncentrátumokat használom inkább.

5. Lilibeth59 (válaszként erre: 4. - Nehita4)
2011. júl. 29. 11:37

Én is szeretném ezeket a termékeket (mosóport, kerámia csövek, akkor ezt a növényekre valót is, csak még nem jött össze az áruk. A kerámiákból elég lenne a fele is, keresek valakit, akivel felezhetnék..

Te még miket használsz? A tapasztalataid, ha megosztanád, nagyon megköszönném!

2011. júl. 29. 10:13
Tavasszal nálam is gond volt, ráadásul frissen telepítettek is a rózsáim, de elkezdem még mellette használnia az EM-Biot és azóta hibátlanok a levelei. (Mikroorganizmusok)
3. Lilibeth59 (válaszként erre: 2. - Nehita4)
2011. júl. 27. 22:02

Szia!


Köszönöm, kipróbálom, sokat szenvedek vele, mert nem akar elmúlni, szedegetem a beteg leveleket, de nem használ. Vissza is vágtam, de az új hajtás is beteg lett.

Köszönöm a jótanácsot, üdv.

2011. júl. 27. 12:37

Szia!

Ha még fennáll a gombabetegség akkor a Cuproxat FW-t ajánlom max 1%-os hígításban. Hetente ismételve. Ökológiai gazdálkodásban is alkalmazható.

Gombára és baktériumra ideális.

2011. jún. 20. 21:46

A rózsáim levelei sárgulnak, barna pöttyösek, valószínű valamilyen gombabetegség.

Mit ajánlatok, mit használjak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook